Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: promene, iliti "bolje vrabac u ruci nego golub na grani"  (Pročitano 11535 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
Ниси ме добро разумела, мени није јасно зашто, а очигледно је тако, да просечан човек има проблем да оде и из родитељске куће, кад напуни једно 35 година, да промени посао који мрзи, да се пресели из родног града, а да не говорим о одласку из земље.

 Smile
sad sam te razumela  Smile

to nije pitanje rizika, vec lenjosti u svakom smislu ... najcesce  Smile


« Poslednja izmena: 04. Jul 2007, 14:26:49 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 5530
Zastava Novi Sad - Petrovaradin
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Sony xperia tipo
Људи који не ризикују су углавном људи који немају довољно самопоуздања. Зато убеде себе да не вреди ни да покушавају, јер ионако неће успети.
Многи би вероватно променили нешто у свом животу, али то не раде. Не зато што не желе, него зато што немају храбрости.
Најбитнија им је сигурност, а то је оно што имају у свом животу, и зато га не мењају, иако су понекад незадовољни њиме.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Имала сам прилику да неким људима понудим посао у иностранству. Умето да такву прилику зграбе, они су се премишљали и размишљали, нешто рачунали и онда одбили. Као, плата је мала. А овде раде за 300 еура. Све у свему, да су отишли,  могли би месечно да уштеде колико овде зараде за неколико месеци. Али не, кажу да је ризик превелики у односу на новац. Smile
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
Citat
Имала сам прилику да неким људима понудим посао у иностранству. Умето да такву прилику зграбе, они су се премишљали и размишљали, нешто рачунали и онда одбили. Као, плата је мала. А овде раде за 300 еура. Све у свему, да су отишли,  могли би месечно да уштеде колико овде зараде за неколико месеци. Али не, кажу да је ризик превелики у односу на новац. Smile
Smile  da im nisi nudila posao na zapadnoj obali pa su to smatrali rizichnim?  Smile

Ozbiljno,svako neshto rachuna kada se odluchi na takav korak,mislim,nije se tako teshko navici na novu sredinu ali ipak vecini ljudi nije ni lako ostaviti sve za sobom i otici u nepoznato.

Citat
ja pitam za one koji samo izdaleka posmatraju taj svoj cilj. i nikad ni ne krenu ka njemu.
znam i neke takve ali nemam objashnjenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Није лако ово, није лакооно, а најлакше је седети код куће и жалити се на худу судбину.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mačka me je na kraju dobro shvatila, ne govorim ja o velikim, životnim rizicima (tipa prodaš  stan i sve što imaš da bi uložio u neki nesiguran posao)
govorim upravo o toj ljudskoj lenjosti, o traženju opravdanja za nju, o indiferentnosti uopšte
i o tome što liv priča - o strahu od života kod mladih ljudi

jesam ja možda u nekoj zoni komfora, ali to je samo moja životna sreća, što su mi roditelji obezbedili taj komfor.
ipak, i pored toga što imam sve na tacni (sve važne životne stvari), ne libim se da odem od kuće u nepoznato, da probam. to sam prvi put uradila sa 25 godina - sama našla posao koji me je odveo u drugi grad, među ljude koje u suštini ne poznajem, u sredinu u kakvoj nikad nisam bila, jer sam bila zaštićena.
sve je to imalo pozitivan uticaj na moj razvoj, i nijednog se trenutka ne kajem zbog toga. i smatram to jednim od većih mojih uspeha.
zato se pitam šta to ljude koči da probaju makar...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
Citat
Није лако ово, није лакооно, а најлакше је седети код куће и жалити се на худу судбину.
Ne mislim da su u pravu shto su odbili,naprotiv.samo pokushavam da razumem.
Sve zavisi i shta zelish od zivota.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 30
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ako je nesto previse rizicno, normalno je da ce vecina zastati i duuuugo razmisljati o svemu a na kraju mozda nista nece uraditi... ali kada su u pitanju neke obicne stvari, normalne u odnosu na vreme, mesto u kojem zivimo i na godine koje imamo, a mi oklevamo, onda nam je potrebna specijalna pomoc (kad neko nece da ode iz roditeljske kuce sa 30-40 godina) ....
strah od zivota i strah od smrti su meni sasvim nerazumljivi... ja uhvatim sebe kad se uplasim jer sam srecna, jer se sreca i nesreca smenjuju stalno, i kad vidim da sam presrecna znam da posle toga mora naici lose i ja se vec tad uplasim umesto da uzivam... strah je normalan u odredjenim kolicinam i za odredjne stvari, ali se u principu treba prepustiti osecanjima, trenutku, toj ludoj reci koju nazivamo zivotom, ali pri tom ne smemo da zaboravimo na greske koje smo pravili juce da ih ne bi ponovili sutra, niti trebamo vecito razmisljati o novom, zaboravljajuci stare stvari, jer sve ima svoju lepotu, i tako reci moramo pokusati ziveti u tri dimenzije, sto je nekako nemoguce,... ali zato zivimo - da bi vecito nesto pokusavali i ne pokusavali i na kraju ispastali na ovaj ili onaj nacin... mada i pored svega toga, bez doze straha za neke stvari,..., zivot ne bi bio lep!  Smile
IP sačuvana
social share
Smrt sede sa njim za sto...
- Poznata si mi odnekle, jesmo li se vec sreli? - upita on.
- Ne verujem, sigurno bi se mene secao...

Nihil homine est miserius aut superbius...
Fide, sed cui, vide...
Corrige praeterium, praesens rege, cerne futurum...
Amor vincit omnia...
Mutare quod non possis ut natum est, feras...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1039
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung 
zavisi od toga koliko i sta se moze izgubiti...

slazem se sa tim da postoji strah od zivota, od gubitka kako materijalnih tako i nekih drugih stvari...

polazim od sebe

postoji par "vrabaca" u mom zivotu. recimo, posao, nisam zadovoljna, prvenstveno ljudima sa kojima radim, okolinom...svime onim sto ide uz ovaj posao. No, s obzirom da sam okusila kako je to ne imati para, koliko je bedno i jadno i grozno...priznajem da nemam hrabrosti da rizikujem, menjam izgubim i dodjem na to opet. ne znam da li bih to podnela.

lako je onom ko uvek ima neku zaledjinu, nekoga ko ce da mu pomogne i izvuce ga iz sra..
takva osoba uvek prica kako treba , uvek treba rizikovati i tako ostvariti nesto bolje i lepse...

u sustini, verovatno to zavisi od tipa licnosti, ko je koliki avanturista, samopouzdan itd.

verovatno ja nisam u tom fazonu pa mi je zato i tesko zamisliti sebe kako sve stavljam na kocku i odlazim...

Tu su i neke druge, nematerijalne stvari gde vazi to "Bolje vrabac u ruci..."....
Mislim na nezadovljstvo vezom, brakom... I tu se ima toliko toga izgubiti. Ali, kao sto rekoh... verovatno zavisi od osobe... neko je spreman rizikovati neko nije...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12613
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
iskreno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.