Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:52:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prokletstvo  (Pročitano 23011 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Bosch ima centrifugu
@Sale

Moramo prvo da raspravimo o kojoj veri pricamo - veri u crkvu ili veri u Boga. Ako je vera u crkvu predmet rasprave onda si u pravu - postoje pravila, postoje rituali, postoje zapovesti i svestenici koji su profesionalno angazovani oko svega toga. Ja govorim o veri u Boga i veri u sebe, u kojoj nema pravila osim onih koje sam naucis tokom zivota.

A sto se gresnosti tice - podlozan sam greskama koje se uvek daju ispraviti ali ne i grehovima za koje me je potrebno kaznjavati na bilo koji nacin.

@Bojan

Da - naravno - nivoi svesnosti postoje ali nisu linearni i nisu predvidljivi. Drugim recima ne postoji bukvar ili kuvar po kome ces se "pribliziti" Bogu. Ja i nisam rekao da smo svi na istom nivou svesnosti. Rekao sam da smo svi vec tamo gde treba da stremimo - nas nivo svesnoti samo pokazuje koliko smo toga svesni. Svesnost razbija iluziju i ona se razvija tokom zivota ili ne razvija.

O smrti - isto kljucna stvar - zivot je Bog i on je vecan i bezvremen i besmrtan. Kako je Bog besmrtan takav je i svaki njegov deo. To jest - mi smo besmrtni. To ti automatski razbija vec pomenutu iluziju - tvoje stvarno JA nije tvoje telo - ono prolazi ciklus radjanja i smrti - tvoj duh nastavlja dalje svoj put samospoznaje. Posle fizicke smrti prolazis period takozvanog "secanja" - vraca ti se svesnost o tvojoj pravoj prirodi (duha) i prolazis kroz sva iskustva prethodnog zivota ali kroz svesnost celine ne samo jedinke (tj bivseg fizickog tebe). Drugim recima proziveces sve sto ti  se desilo ali kroz iskustva svih koji su bili umesani u te dogadjaje. Posle toga ces svesno odluciti sta zelis dalje - da nastavis sa fizickim zivotom u materijalnom sveti koji ce ti doneti jos bogatija iskustva ili ako tada shvatis svoju ptavu prirodu - ostanes spojen sa Stvoriteljem i tako provedes koliko god vremena hoces sve dok svesno ne odlucis da se ne pojavis u nekom drugom materijamnom svetu - na ovoj ili nekoj drugoj planeti. Sve sa istim ciljem - da iskustveno prozivis sopstvenu sustinu u svoj njenoj velicanstvenosti. A to pak sa ciljem stalnog samorazvoja i redefinisanja sebe i uvek nesto bolje i vece. Kroz tvoj rast i razvoj i Bog raste i razvija se. Tvoja svesnost u expanzija je Bozija svesnost u expanziji.

Zato je rad i zivot na sopstvenoj svesnosti za materijalnog zivota veoma bitan - jer je najbrzi i najefikasniji nacin povratka u Svesnost. Zato neke od organizovanih religija ne prihvataju i ne propovedaju reinkarnaciju jer znaju znacaj zivota na zemlji.
« Poslednja izmena: 28. Feb 2008, 08:38:18 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bojan Po da li se ti slazes sa mnom da je Samoubistvo najveci i jedini neoprostiv greh od Boga?Da li se slazes da Bog nikad ne bi pozeleo da se neko od ljudi ubije?
Slazem se, naravno. Svi mi imamo vise ciljeva koji su nam postavljeni pre rodjenja i njih trebamo putem svoje slobodne volje da izvrsimo sledeci osnovna moralna nacela pre svega. Ti ciljevi nekad mogu da budu i nerazumljivi (odgovor Decky-ju na pitanje zasto umiru bebe na rodjenju: zato da bi njihovi roditelji prosli kroz iskusenje i nastavili zivot dalje jer zivot mora da ide dalje bez obzira sta se desava). Znaci mi u ovom zivotu ne izgradjujemo samo svoj duh vec i pomazemo ostalima kako bi i oni ostvarili svoje duhovne ciljeve. Samoubistvo ne pretstavlja nikakav cilj jer ono u sebe sadrzi zelju za samounistenjem a samim tim i unistenjem svega ostalog, to je isto kao da ti neko da olovku da naucis da pises, a ti tu olovku polomis.
« Poslednja izmena: 28. Feb 2008, 10:49:41 od Bojan PO »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Decky,

Ovo o smrti sto si napisao je tacno, samo jos jedno da dodam, dusa moze i da nazaduje u svom razvoju, to ne zaboravi, a sve u skladu sa delima na zemlji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Bosch ima centrifugu
Sve je to relativno prijatelju moj - tacnije - da budem korektan - dusa ne ide nigde niti treba da ide bilo gde - treba samo da se seti onoga sto vec jeste. A sad napred ili nazad - gore ili dole - to su sve smernice relativnog sveta ne Apsoluta.

Tesko je koristiti reci a ne upadati u komunikativne dvosmislenosti. Reci su veoma nesavrseno sredsntvo za prenosenje istine. Na primer - moral i etika - koju si pominjao. One sa jedne strane imaju svoju osnovu u Apsolutnoj IStini ali isto tako imaju razne primene u relativnom svetu pa se cesto izvrcu u sopstvenu nakaradnu suprotnost kada covek kratke pameti pocne da ih se "pridrzava". Postanu resetke zatvora u kome covek spakuje svoju dusu od straha od greske. Tada je bolje i gresiti - ako je to jedini nacin da se greska uvidi.

Da dodam o samoubistvu - da to si lepo rekao ali nikad ne zaboravi - cudesni su putevi gospodnji - nasa dusha je nogo inteligentnija nego nas um i telo. Cesto se desava da dusha shvati sopstvenu gresku izbora odredjenog zivotnog puta i zeli da nastavi svoj put u drugacijem telu i druugacijem iskustvu. Tada je samoubistvo - samo oslobadjanje dushe i pomaganje u njenom brzem razvoju. TElo ne predstavlja nista - ono je instrument edukacije i komunikacije. Ako ne sluzi svojoj svrsi ono se odbacuje. Sustina dushe je ljubav a inteligencija dushe je bezgranicna.
« Poslednja izmena: 28. Feb 2008, 12:17:21 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
E, tu se postavja pitanje, da li nas ego ili nasa dusa odlucuje o postupcima u ovom zivotu, jer dusa i nas ego (milsem na ego kada kazem ''ja'') su odvojeni i u ovom zivotu se treba truditi da spoznamo nasu dusu. Mi odlucujemo sta ce mo da radimo i u skladu sa tim odlukama vrsimo samospojnaju ili pak postajemo totalno odvojeni od svoje duse.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 335
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.8.1.12)


To je ptavo pitanje - bravo ! - cilj iluzije. Iluzija ima svoj cilj i taj cilj i svrha je ujedno razlog naseg postojanja na ovom svetu i iskustava i osecanja koje imamo. Zamisli svet koji bi bio isti kao nas ali u kome ne bi postojao pojam hladnog - sve bi bilo vruce. Pitanje postoji - kako bi znaka da je nesto vruce ako nema hladnog. Nas apsolut - odnosno mi kao deo apsoluta - Boga ako hoces - mozemo da iskusimo bozansku prirodu samo ako iskusimo sta nije bozanska priroda - da citiram jedno modernog autora na ovu temu (slobodni prevod:

U odsustvu onoga sto nisi, ono sto jesi nije!

U tome je cela mudrost. Kako ces da znas da si velicanstven ako nema nicega oko tebe sto nije velicanstveno. Kako ces znati i ISKUSITI sopstvenu boziju prirodu ako ne poznajes nista sto nije bozija priroda. Zato smo stvorili iluziju - u kojoj smo zaboravili sopstvenu prirodu da bi mogli da je iskustvom dozivimo - da bi definisali nas same na najveci i najlepsi nacin. To je sustina vaskrsnuca - ponovne samospoznaje.

Eto ti odgovor bez ulazenja u hinduisticke definicije bozijih nivoa i interakcija - mada u njima nema nista lose - osim kada malo zbunjuju coveka.

Odgovor sledi

Prvo i najvaznije - ni jedan ni drugi ne moraju da se priblizavaju Bogu ini su vec u njemu i on u njima.

Problem nastaje oko one iluzije koju pominjasmo. Stvari nisu tako jednostavne kako pisu u bibliji. Recimo imas coveka koji prati 10 bozijih zapovesti, zivi u strahu od Boga i plasi se uvek da ne napravi pogresan korak da ne zgresi - ceo zivot mu prodje u razmisljanju da li je bolje ovo ili ono. Drugu pak zivi svoj zivot ko pijanica nasilnik lopov - nanosi zlo drugima i sebi. U jednom trenutku bol koji ovaj drugi oseca prelazi podnosljivu granicu i ovaj, sedeci negde u celiji u zatvoru, shvata sustinu zivota. Shvata da ono sto je bilo bilo je - ono sto je sad vise nije isto kao ono pre. Shvati da je u Bogu i da je Bog uvek bio sa njim.

Ovo je samo jedan scenario. MAda mozes da ih izvedes milion i jedan. Nikada ne znas kada ce doci trenutak kada ces shvatiti sopstveny sutinu i krenuti za njom. Ako zivis u strahu id kazne - jedno je sigurno - taj trenutak za zivota na zemlji nece doci. Posle smrti ces razmotriti kakav ti je bio zivot pa ces probati ponovo - nesto drugacije ili ne sve jedno je. Zivot u strahu nije vredan zivota. Svrha zivota je zivot sam po sebi i ljubav jer kroz nju sve nastaje.

Druga stvar koja je bitna i koja izlazi iz ovoga. Jedidno sto postoji je SAD - proslost je prosla buducnost jos nije dosla. Ono sto je sad je realno. Samim tim Boga ces naci samo SAD - ne u proslosti ne u buducnosti. Bog samim tim nije tu da meri i premerava sta si ti radio za zivota nego ceka da ti sam shvatis da je on tu sad i da mozes da mu se obratis u svakom trenutku. Nema strasnog suda - nema pakla i gorenja duse. Pakao postoji samo na zemlji ali kao posledica nasih sopstvenih projekcija uma i nesrece koju nanosimo sebi i drugima iz neznanja i arogancije. Bog ne kaznjava on daje zivot jer on jeste zivot.
Negativan pristup moze biti do nekade korisan, ali ne moze biti do kraja. Mozes pitati tvoju mamu koj nije tvoj tata, ali sve dok ne pocne pozitivno objasnavati koj on je, slika ostaje mutna i nejasna.
Sto se tice istina isto se neslazem. To je isto kao da kazes da neka prirodni zakon ce se pre razotkriti neko ko misli zenama i pije nego neki naucnik koi celi dan razmislja samo o tome i koj celi zivot posveti da to otkrie. Ili kako kaze dragi Sopenhauer Smiley istina nije kurva koja se dae svakome, ona se retko daje cak i onome koi je tako zeljno traze. Krsna u Bhagavat Gita isto kaze da od iljadnici samo nekolko me iskreno traze, i mal broj od te nekolko sto me traze istinski me znaju.Bog nije eftina stvar.
Sto se tice pakla i raj, naravno da ima, i mismo to koi biramo gde cemo, nazi zelji opredeljuju nasu svesnost a nasa svesnost nase telo, mesto i vreme. Ipak poanta nije ni u pakao ni u raj, istina za sreca je vise od toga, ona je uzivanje bilo gde si i bilo sa ko si. Uzivanje u tvoa izvorna polozba. A to je da ti si ist sa bog kvalitativno, ali ne i kvantitativno, i ti si vecen sluga, Kad naucis umetnost sluzenja onda ces nauciti umetnost zivota. Ontoloski status nije nesto sto se spoznaje kroz filozofije koja te uci kako da postajes kamen, nego kroz sluzenja oni koi su spoznali kako savrseno ljubiti. Samo neintelegenten covek odlucuje da ide sam na putu samospoznanja umesto slediti instrukcije oni koi su naprednii od nega.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Ili kako kaze dragi Sopenhauer Smiley istina nije kurva koja se dae svakome, ona se retko daje cak i onome koi je tako zeljno traze.

 Smile bravo ,odlichan citat - to ja pokushavam deckyju da objasnim svo vreme ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Zasto? Decky je vrlo jasan - true way is no way. Prekini da trazis da bi konacno mogao da ugledas Smile
Ja sam jednom opisao svoje iskustvo vidjenje istine na temi Bog ili placebo efekat pa ste mi rekli - crna magija. Dobro da nije petnaesti ili sesnaesti vek pa da dobijem pravu naklonost za to... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
Decky999.Pa naravno da pricam o veri u Boga.Da li uopste postoji covek koji dolazi u crkvu i postuje je a ne veruje u Boga?????Pa crkva i crveni sluzbenici upravo sluze Bogu i veruju u njega.Kako neko uopste moze da veruje u crkvu kao u  veru???Crkva je hram koji okuplja ljude gde se oni mole Bogu.Ti pricas potpuno nelogicne stvari!?Pricas o veri u crkvu kao jedno,i veri u Boga kao drugo???Po tebi ispada da ljudi koji odlaze u crkvu veruju u crkvu,a ne u Boga??To sto ti pricas stvarno nema logike,i najobicnije dete bi ti reklo da pricas gluposti.Te zapovestio koje ti pominjes su upravo Bozije zapovesti.Nijec njih crkva izmislila.Ta vera o kojoj ti pricas gde nema pravila je samo tebi poznata.To nije vera u Boga,vec tvoje neko razmisljanje koje si ti umislio i sebe ubedjujes u te gluposti.Po tebi u zivotu nema nikakvih pravila,i mozes da radis sta hoces pa cak i ono najlosije jer ako ti u tome ne vidis nista lose to je po tebi uredu.I tekako postoje pravila i zna se dobro sta se sme a sta nesme.Covek ima slobodu tako da mu niko ne zabranjujr da gresi,ali posle ce svojom krivicom snositi posledice.Da nema pravila ne bi postojali ni ljudski zakoni .Bog je dao 10 zapovesti,itu vrlo dobro pise sta su pravila.Jasno pise sta su gresi.Zna se da je samoubistvo najstrasniji i najveci greh od svih grehova.To je jedini neoprostiv greh.Decky jako je zalosno sto stalno pokusavas da opravdavas samoubistvo.Pogotovo sto pises takve gluposti i lazi da je samoubistvo oslobadjanje od duse.Samoubistvom dusa covekova upada u jos gore stanje nego  sto je bila.Cak je strasno i pomisliti kakve strasne muke cekaju onog ko se odluci na takav Kukavicki i Bogohulni cin.Samoubice vecno odlaze u pakao i za njih vise nema spasa.Za njih nema opela niti molitve u crkvi,zato sto su samoubice neprijatelji Bozji jer samoubistvom odbacuju zivot koji je dar od Boga.Zato je samoubistvo najveca Hula na Boga,i nece se nikada coveku oprostiti.Zato svi treba da osudjujemo samoubice,i nikada ne smemo odobravati ni jedno samoubistvo jer je to najstrasniji greh.Uvek budimo protiv samoubistva i osudjuj mo ga.Zivot je Bozji dar i niko nema pravo sebi da ga oduzme.

Bojane Po drago mi je sto se slazes sa mnom i sto osudjujes samoubistvo,i sto ga smatras najstrasnijim grehom od svih.Svojim stavom dokazao si da postujes Boga, i da imas dobru predstavu o veri.Lepo si rekao da je zivot pun iskusenja, ida bez obzira sta da se desi covek mora da nastavi dalje i da se bori kroz zivot.Svaka cast samo nastavi tako.Zivot je nesto najlepse i cenimo ga kao Bozji dar.Ne postoji ni jedan razlog koji bi coveka naterao na samoubistvo.Covek treba da zivi i da se bori kroz zivot,i sta god da se desi pa cak i ono najlosije ne sme cak
ni da pomisli na samoubistvo vec da nastavi da zivi i bori se.Misli o samoubistvu poticu od djavola kako bi coveka pogubile.Bez obzira koliko da nam je tesko  treba trpeti i moliti Boga za pomoc,koja sigurno nece izostati.Svi treba da znaju da je samoubistvo Najstrasniji i Neoprostiv greh.Zato uvek budimo protiv samoubistva.Zivot je nesto najlepse.S ljubavlju u Hristu.Veliki pozdrav svima



[Edit by Livingston: Pisanje poruka zaredom je protiv pravila Burek Foruma, jer se na taj nacin narusava tok diskusije, a preglednost i kvalitet teme znacajno smanjuju.]
« Poslednja izmena: 29. Feb 2008, 10:09:40 od Livingston »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da se nadovezem na Saletov post upucen Decky-ju, hocu da kazem da je covekova sloboda da radi sta hoce ogranicena slobodom i osecanjima drugih ljudi, jedna od osnovnih definicija u pravu uopšte. Postoje pravila i ovaj svet se na njima zasniva a coveku je data slobodna volja da ih postuje ili ne, ali ce u skladu sa time imati odredjene posledice koje se odnose na njegovu dusu.
« Poslednja izmena: 29. Feb 2008, 10:09:25 od Bojan PO »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:52:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.