Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:21:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pripremite se za Božićni post  (Pročitano 11442 puta)
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 43.0
U 21. veku nemaš šanse da kontrolišeš narod bez nauke, naša vlast je to na vreme shvatila.

Citat
politicke organizacije ne odredjuju sta je nauka a sta ne

Ne određuju ni šta je religija, a šta nije.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
U 21. veku nemaš šanse da kontrolišeš narod bez nauke, naša vlast je to na vreme shvatila.
da li su musliman i islam dve razlicite stvari?
da li su nauka i naucnik dve razlicite stvari?
da li su nauka i televizija dve razlicite stvari?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
mob
Samsung S7
1) Ne mešam ja ništa. Nauka i politika su neodvojive, isto kao nekad religija i politika. Dalji razvoj nauke zavisi isključivo od potreba politike, da nije tako odavno bismo imali automobil na solarni pogon i lek za rak.

Citat
I pre 200 godina su novine izlazile i pre 3000 godina su vladari i politicari drzali masu u onom obliku u kome su hteli.

2) Upravo tako, samo što su to nekad radili zahvaljujući religiji, a sada rade zahvaljujući nauci. A novine nisu ništa drugo nego preteča interneta i televizije.

Citat
Religija ne moze po definiciji da bude upotrebljena za dobra dela.

3) Sve one humanitarne organizacije koje funkcionišu pod okriljem crkve se ne bi složile. Pa ni Majka Tereza. Samo što oni tumače religiju na ispravan način.

Citat
Sam si rekao: raditi nesto u ime religije. Kako prema tome zvuci: raditi nesto u ime nauke?

Apsolutno isto. Rasna teorija je recimo smatrana ozbiljnom naukom, pa su u njeno ime ubijeni milioni ljudi u Drugom svetskom ratu. Atomska bomba je bačena "iz humanih razloga",

4) a šta je humanizam ako ne ono što si ti naveo, napor na saznavanju sveta? Invazija na Irak je izvršena u ime pouzdanih naučnih saznanja da Irak ima atomsku bombu - niko nije rekao "verujemo" da Irak ima atomsku bombu, nego "znamo" da Irak ima atomsku bombu. Sve zavisi u koju svrhu rešiš da upotrebiš nauku i znanje.

1) Zavisi koja vrsta nauke. Politika upotrebljava nauku, ali i naucnici upotrebljavaju politicare da bi dobili neophodna sredstva za istrazivanja.

3) Sve verske humanitarne organizacije imaju jedan jedini cilj, a to je promocija sopstvene sekte ili  crkve. Postoje naravno alturisti, ljudi koji rade u tim organizacijama koji su tamo radi pomoci drugima, ali sama organizacija kao birokratsko telo, postoji jedino da bi samu sebe promovisala.

Majka Tereza?  Evo ti par odlomaka iz njenog zivota:


Citat
Majka Tereza je voljela gledati kako siromašni i bolesni pate dok je raspolagala milionima dolara

Iako je Majka Tereza proglašena sveticom od strane Katoličke crkve 2003. godine, u stvarnosti je ona bila daleko od toga.

U studiji kanadskih akademika tvrdi se da je ona proizvod dobrog marketinga, žena koja je za bolesne i siromašne pronalazila smeštaj u očajnim uslovima iako je imala pristup bogatstvu.

List "Tajms od India", izveštavajući o ovom kontroverznom eseju, prenosi da je Majka Tereza pronalazila lepotu u patnji nemoćnih i da je bila više sklona da se moli se za sirotinju i bolesne nego da im pruži praktičnu pomoć.

Istovremeno, Vatikan je veštim marketingom pokušao da skrene pažnju s činjenice da su očito zanemarili njena sumnjiva finansijska poslovanja i zaobišli pet godina dug period potreban da bi je proglasili sveticom. Odlučio je da preskoči uobičajenu proceduru čekanja od pet godina kako bi se započeo proces beatifikacije.

Čudo koje je pripisivano Majki Terezi bilo je lečenje žene Monike Besre, koja je patila od intenzivnog bola u stomaku.Ona je posvedočila da su bolovi prestali onda kada je stavila medaljon koji je Majka Tereza blagoslovila na stomak. Međutim, njeni doktori se ne slažu sa ovim i smatraju da su za izlečenje tuberkuloze i ciste na jajniku zaslužni lekovi koje su joj davali.

Studija pokazuje kako je časna sestra u trenutku smrti imala 517 misija u 100 zemalja, ali većina njenih pacijenata nije primala adekvatnu zdravstvenu negu, a veliki deo njih ostavljen je da umre.

Zapažen je veliki nedostatak higijene, čak i uslove koji su bili nedopustivi, kao i nedostatak prave nege, neadekvatne hrane i lekova. Problem nije bio nedostatak novca - fondacija koju je stvorila Majka Tereza uspela je da sakupi stotine miliona dolara, već njeno viđenje smrti i patnje: "Postoji nešto prelepo u gledanju siromašnih koji prihvataju sreću da pate poput Isusa. Svet dobija više kroz njihovu patnju", bio je njen odgovor na kritiku. Međutim, kada je njoj bila potrebna medicinska pomoć, ona je posećivala moderne bolnice u Americi.

Majka Tereza je bila velikodušna sa molitvama ali jako škrta sa milionima fondacije kada je ljudska patnja bila u pitanju. Tokom brojnih poplava u Indiji ona je ponudila brojne molitve ali ne i direktnu finansijsku pomoć. Sa druge strane, nije imala nikakvu zadršku prilikom primanja Legije časti i donacije od diktatora Duvalijea sa Haitija.

Milioni dolara prebačeni su na brojne bankovne račune, ali većina njih ostala je misterija.

Ona je branila i sveštenika pedofila Donalda Megvajera, pokušajući da mu obezbedi bolje uslove nakon što je osuđen za silovanje dece. Želela je da on ponovo bude sveštenik uprkos njegovim gnusnim zločinima.

4)
Ne postoji pravi i krivi nacin tumacenja religije. Postoji jedan jedini, objektivni nacin koji nam govori da je religija stavljanje coveka ispod boga i kao takva nikada nece biti humanitarna. Nasuprot tome, humanizam je pravac koji stavlja coveka na prvo mesto, a za boga ne mare mnogo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 43.0
Citat
da li su musliman i islam dve razlicite stvari?
da li su nauka i naucnik dve razlicite stvari?
da li su nauka i televizija dve razlicite stvari?

Da, da i da - ali ti si ovde taj koji tvrdi da je sva religija zla, dok to isto odričeš za nauku.

Citat
3) Sve verske humanitarne organizacije imaju jedan jedini cilj, a to je promocija sopstvene sekte ili  crkve. Postoje naravno alturisti, ljudi koji rade u tim organizacijama koji su tamo radi pomoci drugima, ali sama organizacija kao birokratsko telo, postoji jedino da bi samu sebe promovisala.

A ti ljudi koji su tamo radi vere i istovremeno su istinski altruisti, šta s njima? Jer ti si rekao da religija ne može da natera čoveka da čini dobro (parafraziram), a u njihovom slučaju je to učinila.

Čak i da grešim za Majku Terezu, ne možeš nikako da tvrdiš da su svi ljudi koje je vera inspirisala da pomažu drugima bili kao ona.

Citat
4)Ne postoji pravi i krivi nacin tumacenja religije. Postoji jedan jedini, objektivni nacin koji nam govori da je religija stavljanje coveka ispod boga i kao takva nikada nece biti humanitarna. Nasuprot tome, humanizam je pravac koji stavlja coveka na prvo mesto, a za boga ne mare mnogo.

Ne postoji objektivan način tumačenja religije jer je religija sama po sebi subjektivna, ne možeš objektivno da veruješ u nešto. A kao što već rekoh, taj humanizam koji stavlja čoveka na prvo mesto je doveo do Hirošime i Nagasakija. Da su se zapitali šta bi Bog rekao na to, možda njih ne bi ni bilo.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
mob
Samsung S7


Citat
3) Sve verske humanitarne organizacije imaju jedan jedini cilj, a to je promocija sopstvene sekte ili  crkve. Postoje naravno alturisti, ljudi koji rade u tim organizacijama koji su tamo radi pomoci drugima, ali sama organizacija kao birokratsko telo, postoji jedino da bi samu sebe promovisala.

1 - A ti ljudi koji su tamo radi vere i istovremeno su istinski altruisti, šta s njima? Jer ti si rekao da religija ne može da natera čoveka da čini dobro (parafraziram), a u njihovom slučaju je to učinila.

2 - Čak i da grešim za Majku Terezu, ne možeš nikako da tvrdiš da su svi ljudi koje je vera inspirisala da pomažu drugima bili kao ona.

Citat
4)Ne postoji pravi i krivi nacin tumacenja religije. Postoji jedan jedini, objektivni nacin koji nam govori da je religija stavljanje coveka ispod boga i kao takva nikada nece biti humanitarna. Nasuprot tome, humanizam je pravac koji stavlja coveka na prvo mesto, a za boga ne mare mnogo.

3 - Ne postoji objektivan način tumačenja religije jer je religija sama po sebi subjektivna, ne možeš objektivno da veruješ u nešto. A kao što već rekoh, taj humanizam koji stavlja čoveka na prvo mesto je doveo do Hirošime i Nagasakija. Da su se zapitali šta bi Bog rekao na to, možda njih ne bi ni bilo.

1 - Ne znam sta s njima, mozda su po prirodi dobri, pa su samo zavedeni od strane sekte da ce tamo da budu korisni.
Uglavnom najvece pare za nesrece su uplacene od donacija iz drzavnih kasa, a crkve nisu se mnogo pretrgle. A i zasto bi, ionako su elementarne nesrece poslate od boga da kazni neposlusne, sto bi ih onda crkva pomagala, kad ih vec bog nece. Evenualno ce neki od njih da se pomoli, ili da se da parastos zrtvama, ali realnu - materijalnu pomoc mogu samo da sanjaju.

2 - Ne mogu.

3 - Imas malo cudno vidjenje stvari. Mesas religiju i verovanje u nesto. Verovanje je instucionalizovano (religija, sekta, crkva) i uobliceno kroz niz postupaka i pravila - rituala, obracanja bogu, nacin odevanja, kao i nacin praznovanja i kao takvo postaje objekat naucnog posmatranja, a najopsirnije na tu temu su dali filozofi 18 veka. Mnogooooo opsirnije Marks i Engels.

Sta je humanizam doneo? Sta je po tebi alternativa humanizmu? Eno imas tamo u Iraku i Siriji ne-humanizam, siguran sam da bi ti se mnogo dopalo. Pogotovo tvojoj zenskoj deci ako ih imas.
« Poslednja izmena: 13. Jan 2016, 20:49:51 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
Citat
da li su musliman i islam dve razlicite stvari?
da li su nauka i naucnik dve razlicite stvari?
da li su nauka i televizija dve razlicite stvari?

Da, da i da - ali ti si ovde taj koji tvrdi da je sva religija zla, dok to isto odričeš za nauku.
nisam rekao da je sva religija zla

a religija moze da bude smatrana losom zato sto nam daje ono sto nam treba pa ne moramo da mislimo. Iz istog razloga moze se smatrati za dobru.
nisam cak rekao ni da je zla
razlikujem pojmove zlo i lose
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 43.0
Citat
3 - Imas malo cudno vidjenje stvari. Mesas religiju i verovanje u nesto. Verovanje je instucionalizovano (religija, sekta, crkva) i uobliceno kroz niz postupaka i pravila - rituala, obracanja bogu, nacin odevanja, kao i nacin praznovanja i kao takvo postaje objekat naucnog posmatranja, a najopsirnije na tu temu su dali filozofi 18 veka. Mnogooooo opsirnije Marks i Engels.

Ko ovde meša stvari? Ti tvrdiš da su svi vernici budale, a kao primer navodiš institucionalizovanu religiju (koju ni ja ne volim nešto posebno). Pojasni mi o čemu pričamo ovde, iskreno više ne znam. A što se tiče Marksa i Engelsa, na fakultetu sam čitao i Kapital i Komunistički manifest, kao i Revoluciju i kontrarevoluciju.

Citat
Sta je humanizam doneo? Sta je po tebi alternativa humanizmu? Eno imas tamo u Iraku i Siriji ne-humanizam, siguran sam da bi ti se mnogo dopalo. Pogotovo tvojoj zenskoj deci ako ih imas.

Nemam žensku decu, lol, mislio sam da je to već jasno. A u Iraku i Avganistanu, Libiji i Siriji, Egiptu i Tunisu, na delu takođe imaš i humanizam - koliko je američkih vojnih intervencija opravdano donošenjem demokratije i slobode potlačenim narodima, da bi se sve na kraju pretvorilo u još veće krvoproliće? Smatram da i humanizam i religija imaju svojih mana i da su i jedno i drugo doneli prilično zla ovom svetu, ali deluje kao da ti svu krivicu prebacuje na religiju.

P.S. A da, i nas su bombardovali u ime humanizma, tako da sam prilično skeptičan po tom pitanju. Ni to mi se nije naročito dopalo.
« Poslednja izmena: 13. Jan 2016, 21:04:58 od dzonipascal »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
mob
Samsung S7
Nigde nisam tvrdio da su svi vernici budale. Rekao sam da i vernici koji su nadprosecno inteligentni moraju da nadju nacina da objasne sami sebi nelogicne stvari vezane za veru.

Ovde pricamo, nadam se, o licemerstvu i ljudskoj prevrtljivosti. Ovamo slave bozic, a onda krkacina.

S druge strane, pricamo o objektivnom pristupu analize religije, i o tome sta je alternativa humanizmu na koju mi nisi odgovorio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 43.0
Odgovorio sam time što sam rekao da ni humanizam ni religija (pod tim ne mislim na organizovanu religiju, već na iskreno verovanje) nisu savršeni - smatram da je alternativa simbioza ta dva kako bi jedno drugom dali preko potreban razum, odnosno moral i savest. I jedno i drugo je osuđeno na propast samo po sebi, jedino zajedno imaju smisla.

A što se tiče objektivnog pristupa analizi religije - religija je opijum za mase. Duhovnost je već nešto sasvim drugo, izgleda da se nismo razumeli jer pričamo sve vreme o istoj stvari, samo različitim terminima.

A što se tiče licemerja slavljenja Božića, slava, Uskrsa i drugih krkačkih praznika, slažemo se.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.106
Tisina! Poznato je da su ateJisti vrlo telegentni ljudi, modernih shvatanja, neoliberalnih, napredni, nemaju oni vremena da se bave Bogom, furaju progres i kunu se u nauku, ma nema sanse da ih zajebes, a da su vernici ludci i budale!!1 To je to!

Idite na stranicu ateJista Srbije...kakva je to riznica gluposti, ludaka, drugoSrbijanaca, pedera i idiotluka : )

"Kada pocnete da se bavite naukom, shvatite da Bog ne postoji. Kada nastavite dublje da se bavite naukom, shvatite da niste u pravu."

....................................................................



A evo i izjave mlade, napredne ateJistkinje:

Oni ce tu meni nesto "sunecenje", ja bre kupila najnovju Diorovu torbicu da mogu da dignem nivo sebi i pospesim progres i ekonomiju hehe "Sunecenje"...to uopste nije IN, а ни кежуал у фазону ЛОЛ!!!2








Ал га је утеро Коки...Како смеш да пишеш тим архаичним, ћириличним писмом????


..............................................................

politicke organizacije ne odredjuju sta je nauka a sta ne
Данас је наука на врло ниском нивоу, јер је у служби новца.
« Poslednja izmena: 14. Jan 2016, 07:27:23 od 856kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:21:45
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: post Pripremite
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.