Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Primena sinhronicističkih pojava u psihologiji uspeha  (Pročitano 37950 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
 Smile  Smile

Vratimo se na temu...  Smile
Moja majka je čitala Spasoja Vlajića, ima dosta njegovih kniga...
Videću da neku uzmem, pa da vidim šta još piše o ovome, zvuči interesantno. Smiley
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Lekovita moć govora
Da radost zameni tugu

Piše Spasoje Vlajić

Pravilnom upotrebom misli i govora svako može biti sopstveni lekar i iscelitelj.
Misao prethodi govoru. Hteli to ili ne, misli (reči) - ostavljaju svoj trag u našoj svesti i biohemiji tela. Na tome se zasniva lekovita moć misli i govora.

Posebna energija

Reč sadrži poseban vid energije koja ima značenja. Reč je najviši simbol i po tome se razlikuje od sivh ostalih pojava. Drevni mudraci smatraju da je reč prauzor stvaranja, a prevođeno čedo reči je svetlost. “I reče Bog: “Neka bude svetlost”. I bi svetlost” (I Moj. 1,3).
Taj praobrazac stvaranja neprekidno se ponavlja u našem mozgu gde misli, zapravo reči, pokreću živčane struje i moždane talase koji su elektromagnetne, svetlosne prirode. Dakle, koristeći misli i reči mi se lečimo prauzorima i praobrascima stvaranja.
Zahvaljujući značenju, energija reči je spojena sa svešću – osvešćena je. Preko reči, energija razume samu sebe. Uz pomoć čarolije govora, beslovesno je postalo slovesno.
Svaka reč ima dve vrste poznate energije i jednu još neobjašnjenu. Poznate energije su mehanička i elektromagnetna, a ona treća, tananija od njih, povezana je sa značenjem.
Dakle, svaka reč ima svoj zvuk, a posle delovanja na bubne opne, i svoju boju, svoj električni treptaj i elektromagnetni talas koji se prostire do moždanih ćelija. Prostiranje se vrši živčanim kanalima, ali i kroz samo tkivo. Moždane ćelije prepoznaju tu boju reči i od nje zavisi učestalost (frekvencija) živčanih struja i moždanih talasa.
Preko svetlosne formule se na osnovu zvučne energije izračunava i odgovarajuća boja reči (videti knjige “Lečenje zvukom i bojama” i “Nova metafizika”). To prevođenje zvuka u svetlost, a svetlosti u živčane struje i moždane talase, upotrebili smo za odgovarajuće misaone i zvučne obrasce koji dovode do opšteg poboljšanja, lečenja napretka, uspeha... Praktične oglede sam vršio i sa pirmarijusom Tihomirom Jovanovićem, neuropsihijatrom, dugogodišnjim upravnikom poznate beogradske klinike za duševne boleseti “ Doktor Laza Lazarević”. Saradnja je izuzetno uspešna, a učinci povoljni.
Kao i u prethodnim slučajevima obrasce dajemo u ritmu broja sedam, gde se za svaki dan u nedelji, počev od ponedeljka, ponavljaju ovi sadržaji: smirenje, radost, zdravlje, napredak, uspeh, ljubav, duhovnost.

Čudesna moć


Delovanje misli i reči na zdravlje i opšte poboljšanje, ostvaruje se preko zvučnih obrazaca, datih u obliku jezgrovitih rečenica, i uz odgovarajuće misaone slike.
U odnosu na srodne pristupe (autogeni trening, psihoterapija rečima i slično), mi smo, upotrebom svetlosne formule, dobili značajna poboljšanja: uz značenje reči, birane su i one sa najpogodnijim energijama, zapravo bojama. Recimo, ako je potrebno smiriti srce, biraju se reči plave i žute boje, čiju energiju prihvata parasimpatikus – deo živčanog sklopa koji usporava rad srca. Međutim za ubrzavanje bila (puls) koriste se reči crvene i zelene boje čiju terapiju prihvata simpatikus.
Dakle, uspostavili smo skladniji odnos između energije zvuka, živčanih struja i odgovarajućeg značenja, nego što je to bilo do pojave svetlosne formule.
Snagu tih zvučnih obrazaca pojačavaju i odgovarajuće misaone slike. Povoljan uslov da se na ovaj način ostvare puni učinci je i u moćnom obrascu za uspeh: Veruj! Zamisli! Oseti! Učini!
Kad je u pitanju zdravlje, onda veruj u izlečenje zamisli i oseti da si isceljen i unapred učinkom pokaži da se to već desilo.
Da bi bilo jasno o čemu se radi, opisaću jedan od praktičnih slučajeva.
Posle saobraćajnog udesa gospodin Boško je imao jake bolove u leđima. Jedva se kretao, a stanje se pogoršavalo. To se desilo krajem januara meseca. Posavetovao sam ga šta da čini i on je poslušao. Uz fizičke vežbe, koje su mu odredili lekari, primenio je i ovaj postupak. Svakog dana se molio Bogu za oproštaj grehova i sve dublje verovao da će biti izlečen. Zamišljao je i gotovo osećao da je na moru, da se sunča, pliva, šeta bez napora. Takođe je i “razgovarao” sa svojom kičmom, u smislu: “Dobro jutro, osećam da si bolje nego juče. Sve što ti treba za ozdravljenje uzmi iz energije mojih misli, živčanih struja, krvi, tkiva, kostiju...” Žive misaone slike su ga toliko ponele da je obezbedio boravak u Herceg Novom i Igalu za juli mesec. Znači, on je u potpunosti primenio osnovni obrazac za uspeh: Veruj” Zamisli! Oseti! Učini!
Lekari su se čudili brzini njegovog oporavka, a on se u julu mesecu stvarno kupao na moru trajno izlečen.

Uputstva za vežbe


Sada prelazimo na opšta uputstva za vežbe lečenja, napretka, uspeha. Dobro je da se pre svake vežbe um smiri molitvom “Oče naš” ili nekom drugom koja odgovara vašem verskom opredeljenju.
Vežbe se izvode bar dva puta dnevno u trajanju od po desetak minuta. Pogodno vreme je pred spavanje i posle buđenja, ali i svako ostalo koje vam odgovara.
Svaka vežba se sastoji iz četiri koraka: molitva, smirenje, primena odabranog obrasca i povratak u čulnu stvarnost.
Postepeno ću objasniti svaki od koraka.
1.Zauzme se udoban položaj i počne sa molitvom Bogu za oproštaj grehova. Molitva je jednostavna i glasi: “Bože milostivi, oprosti mi grehe. Tebi slava i hvala vavek. Amin”.
Ova molitva traje oko tri minuta.
Dok se moliš, savetuju sveti oci, zaboravi svoju bolest i druge telesne potrebe, nego se iskreno moli za oproštaj grehova. Bolest, patnju, tugu i sve druge teškoće treba prihvatiti kao melem za ostavljanje grehova i okretanje Bogu koji će pomoći.
2.Posle molitve postepeno pređite na vežbu za opuštanje i smirenje. Kao i molitva, ova vežba prethodi svim ostalima.
Zažmurite i u sebi polako izgovorite obrazac:
“Celo moje biće, duh duša um i telo, svaki organ i svaka ćelija, su opušteni, smireni, sređeni, zadovoljni, zdravi, snažni, odmorni i podmlađeni. Čeka me još jedan radostan i uspešan dan”.
Dok izgovarate osećajte da se opuštate, smirujete.
Ova vežba traje oko dva minuta.
3.Posle prva dva koraka, koja se uvek urade, prelazite na odabranu vežbu za zdravlje, opšte poboljšanje, napredak, uspeh...

Svaka od tih vežbi se sastoji iz dva dela:
a) Zvučni obrazac
b) Misaona slika
Vežba traje oko pet minuta, a ako vam prija može i duže.
4.Svaku vežbu završavate na ovaj način:
U sebi polako izgovorite: “Zdrav, svež i radostan, krećem ka novim uspesima”. Zatim ispružite ruke, duboko dišiti i otvorite oči.
Ova četiri koraka traju desetak minuta, a ako se osećate prijatno, najduže do tridesetak minuta.
Važne napomene: vežbe treba raditi blago, neosetno, bez napora. One vam ne troše energiju nego vas otvaraju da je primate iz okruženja.
Kad je u pitanju zdravlje, vežbe se koriste kao dopuna onoga što je predložio lekar.
Uz navedeni način lečenja mislima i rečima, neophodno je da sebi pomognete i odgovarajućim ponašanjem koje pogoduje boljem zdravlju. Recimo, oslobađanje od briga i strahova, pravilna ishrana, umeren život, boravak na vazduhu, fizički rad i slično.

Oslobađanje od briga

Sada prelazite na praktične vežbe za poboljšanje zdravlja i sticanje sigurnosti.
Ponedeljak, 21. 04. 2008. (smirenje). Briga i strah su naopaka vera – vera u nepovoljno tamno. Zato briga i strah prethode gotovo svim bolestima. Osobađanjem od brige i straha uklanjate osnovne uzročnike bolesti.
Zvučni obrazac glasi: “Uzdam se u Gospoda, mog zaštitinika. Pošteno radim čuvajući se od nedela i grehova”.
Misaona slika: i dalje opušteni zamišljate kako odlučno odbijate da učinite nedelo. Živo osetite da čišćenjem od nedela i grehova nestaju brige i strahovi, a time i osnovni uzročnici bolesti.
Ovu vežbu podržite odgovarajućim ponašanjem čije je smisao da nestankom grehova nestaju brige, a time i osnovni uzrok bolesti.
Zbog značenja za zdravlje, povremeno ćemo se vraćati obrascima za oslobađanje od briga i strahova.

Lek je u vama

Od sada, za svaki dan, dajemo po jedan ili više obrazaca za poboljšanje zdravlja i opšteg stanja.
Utorak, 22.04. (radost). Obrazac za današnji dan glasi:
“Zdravog tela i uma sve sam radosniji. To me nadahnjuje, daje polet...”
Nečujno izgovaranje ove želje treba da isprate misaone slike radosti, napretka, uspeha... Recimo, sveži i zadovoljni odlazite na posao, ili nasmejani sklapate povoljan ugovor, radujte se novom poznastvu i slično.
Sreda, 23.04. (zdravlje): Ovde predložen način lečenja se primenjuje i kao dobra dopuna ostalim metodama. Njegova prednost je što snaži prirodna svojstva naših ćelija za samoodbranu, samoizlečenje i samoobnovu, a ne ostavlja štetne posledice.
Sada dajemo obrazac za opšte poboljšanje zdravlja.
Rečenica glasi: “Zdrav sam svež i čio, rad i red me vesele...”
Posle nečujnog izgovaranja ove poruke, stvorite misaonu sliku sebe kao zdravog, snažnog, odmornog, podmlađenog... Recimo, čilo se penjete uz oštar uspon, trčite pored reke, ubrzano hodate udišući čist vazduh i slično.
Četvrtak, 24, 04. (napredak): Danas dajemo obrazac za sticanje sigurnosti.
Rečenica: “Smiren sam i suguran. Uspešno rešava svaki zadatak...”
Misaona slika: osoba do koje vam je stalo zadivljeno vas gleda, ili mirno primate primedbe na vaš rad, uvereni da ćete ga poboljšati i slično.
Petak, 25.04. (uspeh): Danas dajemo obrazac za opšti uspeh.
Rečenica glasi: “Moj uspeh, moj trud. Napred ka uspehu...”
Misaona slika: Zadovoljni ste, ozareni unutarnjim osmehom. U vama kipti polet, odlučnost. Verujte u uspeh, ali ste i potpuno pomireni sa konačnim ishodom, spremni da pokušate ponovo.
Subota, 26.04 (ljubav). Zvučni obrazac: “Volim i voli me, ljubim i ljubi me...”
Misaona sika: ispunjeni zadovoljstvom i toplinom radujte se susretu sa voljenim bićem.
Kad želite da utvrdite već postojeću ljubav, onda stvarajte misaonu sliku poznate osobe. Ako tražite ljubav, onda neka to bude više uzvišeni osećaj nego slika. Čuvajte se trenutne zanesenosti, nego pustite da vam više sile dovedu biće koje vam stvarno odgovara.
Nedelja, 27.04.(duhovnost): Danas dajemo obrazac za opšte poboljšanje umnog stanja.
Rečenica glasi: “Umni me rad raduje. Lako učim i lako rešavam zadatke...”, ili “Um mi je jasan, uvidi sve potpuniji...”
Misaona slika: predano učite i lako polažite ispite, radosno saopštavate svoja dostignuća, izlažete rešene zadatke i slično.

Pomozite sebi

Nastavite da se u ritmu broja sedam dižete na čudesnoj spirali života. U narednom periodu posebnu pažnju posvećujemo zdravom, uspešnom i radosnom životu.
Ponedeljak, 28.04. (smirenje). Danas dajemo obrazac za dobar san.
Rečenica glasi: “Dišem duboko dišem polako, dolazi san dubok spokojan...”
Nečujno ponavljajte poruku, a onda zamišljajte kako blago tonete u prijatno plavetnilo.
Utorak, 29.04. (radost). Vežba za otklanjanje potištenosti (depresije).
Zvučni obrazac: “Ustajem svež i čio, pun radosti. Dajem i dobijam ljubav. Zadovoljan sam svojim poslom i očekujem još bolji...”
Misaona slika: hrabro se suočavate sa teškoćama i uspešno ih rešavate. Odredite jedan od zadataka koji imate i u mislima stvorite sliku da ste ga uspešno rešili. Budući da će se to i desiti, osetite lepotu i radost života.
Na javi prionite na posao. Vrlo brzo će se ustaliti ono divno stanje koga već osećate: potištenost se pretvorila u unutarnji mir, zadovoljstvo i radost.
Sreda, 30.04. (zdravlje). Danas se molite da lekari uspešno pomognu vama ili onima za koje se molite:
“Bože, molim ti se, prosveti lekare da valjano urade svoj posao...”
Molitvu vršiti posle prva dva koraka (molitva i opuštanje).
Misaona slika: zadovoljni ste zbog uspešnog izlečenja onog za koga ste se molili.
Četvrtak, 01. 05. (napredak). Vežba za stišavanje uzbuđenja.
Zvučni obrazac: “Srce kuca mirno i sigurno. Potpuno spokojan, dišem blago i skladno”.
Misaona slika: blagim pogledom smirujete uzrujane ljude. Osećate unutrašnji ozarujući osmeh.
Petak, 02.05. (uspeh). Vežba za jačanje volje.
Zvučni obrazac: “Volja mi podržava želju. Uspešan sam. Ljudi me poštuju, ponosim se...”
Misaona slika: posle čvrste odluke postižete uspeh i zadovoljno se smešite.
Subota, 03.05 (ljubav). Vežba za plodnost.
Zvučni obrazac: “Spokojno se radujem svome čedu pomiren(a) sa voljom Božjom.
Misaona slika: u umu živo gledajte sebe sa bebom, prinesite je grudima, tepajte joj...
Nedelja, 04. 05. (duhovnost). Danas desetak minuta obnovite prva dva koraka (molitva i smirenje) sa kojima počinju sve ostale vežbe.
Narednih dana dajemo obrasce za lečenje bolesti, datih po azbučnom redu, od “a”do “š”. Ove vežbe su u praksi dale izuzetne učinke o čemu detaljno piše u knjizi “Moć je u mislima”.
Mogu se koristiti za pojedinačno i zajedničko lečenje, za sebe i za druge.

Treće oko
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
POGLEDAJTE SE U OGLEDALU VREMENA
Piše Spasoje Vlajić

Senke naših života se granaju u više različitih budućnosti - u koje mi možemo lako banuti, a zatim se vratiti u stvarnost
Neke od njih su protkane spokojem i radošću a druge su opasne i mračne - ali nisu definitivne
Male promene u ponašanju mogu da nas izbave od dolazećih teškoća

Da li ste se pitali kakav je osećaj kad se čovek nađe u sopstvenoj budućnosti; kad u sledu sablasnih slika vidi čas svoje smrti, a zatim prepozna da je došlo vreme kad se sve to ponovo dešava – na javi?
Ja sam to doživeo krajem rata 1999. godine.
Holografski obrazac govori da svaki delić sadrži potpunu sliku celine kojoj pripada. Kad se to gledište primeni na vreme, otvaraju se mogućnosti pred kojima blede sva naša znanja o prirodi, životu, sudbini...

Uzbudljiva je i sama pomisao da svaki trenutak sadrži sliku večnosti i da se u holističkom ogledalu vremena vidi sve što je bilo, ali i sve što će biti. Međutim, po čudesnosti, jedna pojava nadmašuje sve ostale.

Kad sebe budete pogledali u ogledalu vremena, a to se postiže smirenim umom i određenim znanjem, doživećete nešto nepojmljivo: videćete senku vašeg života koja se grana u više različitih budućnosti. Neke od njih su protkane spokojem i radošću, a druge su opasne i mračne. Koji će od tih ogranaka olistati, zazeleneti, procvetati, zavisi od vas samih. Male promene u sadašnjem ponašanju mogu u trenu da vas izbave od dolazećih teškoća.

Opširnija uputstva za te delotvorne promene data su u knjigama “Skriveni zakoni sudbine” i “Magija i peta sila”, a ovde ću izneti deo tih saznanja iz fizike i tehnologije svesti.

Čarobna moć
Stiven Hoking je jedan od vodećih naučnika današnjice. U knjizi “Kratka povest vremena”, on piše o istovremenim a višestrukim istorijama osnovnih čestica, koje su osnovna građa za sav svet, i kaže: “Prema ovoj zamisli, data čestica nema samo jednu istoriju, kao što bi to bio slučaj u klasičnoj teoriji. Umesto toga, pretpostavlja se da se ona kreće svim mogućim putanjama u prostorvremenu, a sa svakom od tih istorija stoje u vezi dva broja, od kojih jedan predstavlja veličinu talasa, a drugi njegov položaj u ciklusu... Ono što odgovara istoriji neke čestice, sada je celokupno zakrivljeno prostorvreme koje predstavlja istoriju svakolike Vaseljene”.

Pošto data osnovna čestica ima više istovremenih istorija, onda se i njena budućnost grana u više mogućih putanja. Budući da je reč o česticama-talasima od kojih smo i sami izgrađeni i čiju sudbinu delimo, za nas je posebno značajan ovaj ugao posmatranja: naša priroda je talasna. Svaki naš delić, svi organi, telo i celo biće, rašireni su u nedogledne dubine prostora i vremena, svuda gde dosežu naša zračenja. Povezano sa holografskim načelom, da se u najmanjem odslikava najveće, naše “ja” je nošeno moždanim talasima, prisutno na bezbroj mesta u prirodi, ali i u različitim vremenima – u prošlosti i budućnosti. Osvešćeno “ja” dobija čarobnu moć da, između ostalog, pogleda sebe u ogledalu vremena i vidi mnoge ogranke svojih mogućih života.

Praktična primena ovih saznanja je da određenim postupcima i naše telesno biće stopimo sa onim ogrankom budućnosti u kojem su zdravlje, blagostanje, radost i, iznad svega, povoljni uslovi za ostvarenje zadataka zbog kojih smo i poslati na ovaj svet.

U smirenom stanju svesti bude se čarobna svojstva da našim umom vidimo i stvaramo budućnost. Na našim druženjima u Zemunu, a u skorije vreme i Žarkovu, hiljade ljudi su se mogli praktično uveriti u delotvorne mogućnosti smirenog uma.

Potpunija slika sveta
Majkl Talbot, u knjizi “Holografski univerzum”, piše da “postoji ogroman broj dokaza koji potvrđuju da bar neke buduće događaje možemo videti isto tako lako kao i prošle. Ovo je obilato provereno kroz stotine istraživanja”.

Na primer, 6. januara 1969. godine, od vidovitog Kroazeta je traženo da opiše ko će 23. januara 1969. godine sedeti na jednoj nasumično izabranoj stolici. Ogled je vodio dr Džul Ajzenbad, klinički profesor psihijatrije na Medicinskom fakultetu u Koloradu. Kroazet, koji je tada bio u Utrehtu (Holandija), rekao je da će osoba biti muškaraca visok 173 santimetara, unazad zaglađene crne kose, da ima zlatan zub u donjoj vilici, ožiljak na nožnom placu, da radi u nauci i industriji i da mu je laboratorijski mantil ponekad umrljan nekom zelenkastom hemikalijom. Čovek koji je 23. januara 1969. seo u navedenu stolicu, u potpunosti se podudarao sa Kroazetovim opisom, osim u jednom: nije bio visok 173, nego 174,5 santimetara.


NAŠI UPOREDNI ŽIVOTI


Holografska slika (trodimenzionalna a bestelesna), zapravo je, postojan svetlosni oblik.
Naš um je u stanju da sagleda mnoštvo mogućih svetlosnih oblika, u koje se kroz budućnost razgranava naš život. Zahvaljujući daru svesti, u stanju smo da otelotvorimo onaj ogranak koji voljno izaberemo. U skladu sa tim gledištem, čovek ne samo da može predvideti budućnost, nego je i stvara svojim mislima i postupcima.
Evo šta o tome piše Majkl Talbot: “Loijeva zamisao da postoje mnoge zasebne holografske budućnosti, a da mi biramo koji događaj će se ispoljiti a koji neće, skakućući s jednog holograma na drugi, nosi u sebi još jedan sadržaj. Davanje prednosti jednom nad drugom holografskom budućnošću, suštinski je isto što i stvaranje budućnosti. Kao što smo videli, postoji značajna količina dokaza koja upućuje da svest igra značajnu ulogu u stvaranju “ovde” i “sad”. Ali ako svest može da odluta s one strane granice sadašnjosti i povremeno pohodi zamagljene predele budućnosti, da li su i naši prsti isto tako umešani u stvaranje budućih događaja? Da li su hirovi života stvarno nasumični ili mi igramo ulogu u doslovnom vajanju sopstvene sudbine? Izgleda neverovatno, ali postoje neki još zamršeni dokazi da je ovo drugo u pitanju”.

Razumevanje načina na koji se vidi budućnost i umeće da se to znanje korisno upotrebi, može da u trenu spasi, promeni i poboljša život. Poučno usmerenje ka tom cilju daje i slučaj francuske glumice Iren Muze.

Nakon što je bila hipnostisana, pitali su je da li može da vidi svoju budućnost. Ona je odgovorila: “Moja karijera biće kratka. Ne usuđujem se da kažem kakav će biti moj kraj, biće užasan”.

Zatečeni odogovorom, učesnici ogleda su odlučili da Ireni ne kažu šta je izjavila i dali su joj posthipnotičku naredbu da zaboravi šta je rekla. Kad se povratila u budno stanje svesti, nije se sećala šta je sebi predvidela. Nekoliko meseci kasnije, dok je bila kod frizera, Ireninu kosu je zahvatio plamen sa vrelog štednjaka na koji se nehotično prosula zapaljiva tečnost. Za nekoliko sekundi, vatra je zahvatila odeću i telo. Irena je umrla u bolnici nekoliko sati kasnije.
Ovaj i srodni slučajevi otvaraju važna pitanja: ako čovek unapred zna svoju sudbinu, može li to da izmeni ili je budućnost zamrznuta, nepromenljiva?

Srećom, smatra Talbot, dokazi nadmoćno upućuju da ljudi koji su predvideli kobni događaj, mogu to iskoristiti da bi izbegli neprijatnosti. Za nas je, u tom svetlu, zanimljiv slučaj povezan sa Nikolom Teslom.

Po Teslinom opisu, jednom prilikom je u ponoć trebalo da sa društvom krene vozom iz Bostona u Njujork. Kad su već pošli na voz, Tesla ih je gotovo prisilio da odlože putovanje i krenu sat kasnije. Voz u ponoć je otišao bez njih i sudario se nedaleko od Bostona uz veliki broj žrtava, mrtvih i ranjenih.

Srodni događaji, a neke sam i lično doživeo, jasno pokazuju da čovek može izmeniti budućnost, čak i izbeći unapred viđeni kobni čas.

Kako izbeći kob
U proleće 1980. godine, koristio sam svetlosnu formulu da bih odredio reči (zvučne obrasce) koji, kad se prevedu u svoja svetlosna stanja, smiruju svest i čoveku otkrivaju skrivene sadržaje uma.

Um se otvara kad smirena svest više ne prati samo jednu misao u jednom trenutku, nego kad u trenu sagleda složenije odnose, opštije istine, zakone i načela. O tome detaljno piše u knjizi “Nova (meta) fizika na osnovama svetlosne formule”.

Tokom tih ogleda uočio sam još nešto: kad svest uroni u dubine uma, u stanju je da zaplovi kroz vreme – u prošlost ili budućnost, zavisno od učestalosti moždanih talasa koji nastaju kad u mislima ponavljamo reči sa tačno određenim zvučnim, a posle prevođenja u živčane struje, i svetlosnim treptajima. Opisaću jedno od tih iskustava.

Misli mi se smiruju i ja se stapam sa širokom pučinom svog uma. Svaka ćelija mi treperi sve brže i brže. Odjednom, pogledom odozgo, na postelji videh sopstveno telo. Potom počeše da izranjaju vazdušaste slike, jedna preko druge. Jasne svesti, osećam da je vreme postalo providno i da gledam scene iz budućnosti. Poželeh da vidim neku ključnu, sudbinsku sliku onoga što ću tek doživeti. U višim dimenzijama, gde sam se tada nalazio, namere su i delo, a želje se odmah ostvaruju. I izroni slika od koje pretnuh. Ležim, a na uzglavlju lepo vidim svoje bledo, ispijeno lice sa umornim pogledom i prosedim brkovima. Užasnut, shvatam da gledam čas svoje smrti. Procenjujem da su događaji pomereni za dvadesetak godina i da imam oko 55 godina. Snažni utisak me prenu u javu.

Jasnoviđenje sam prvo ispričao najstarijem sinu Siniši, a onda i ostalim ukućanima. Tad sam imao 36 godina i činilo mi se da su dva desetleća dug, dug period.

Tokom rata 1999. godine, posle bombardovanja hemijske industrije u Pančevu, imao sam jako trovanje. Krajem juna, počeh naglo da kopnim. Četrdesetak dana sam imao temperaturu 39-40 stepeni. Goreo sam i osećao da nestajem. Lečenje nije pomagalo. Više nisam mogao da ustanem iz postelje. Primetio sam da ukućani krišom plaču zbog mog stanja. Jednom prilikom, Siniša mi donese ogledalo. Pogledao sam se i pretrnuo od iznenađenja. Video sam davno već viđeno, video sam sliku osvog umiranja iz 1980. godine. Pozvao sam Sinišu i podsetio ga na to. On reče da se dobro seća tog događaja i da ga je povezao sa stanjem u kome se nalazim. - Tvrdio si da se budućnost može popraviti. Uradi to na sebi i dokaži da si bio u pravu – posavetovao me je sa prizvukom poverenja da ja to mogu.

Odmah sam počeo da tražim obrazac spasenja. Dakle, u hologramskom ogledalu vremena, ja sam jasno video jednu od mogućih slika svoje budućnosti. Kako je izmeniti i izbeći kobni završetak?! “Odjek leptirovih krila”, sinu mi misao. “Mala promena može da proizvede lančanu reakciju i izmeni tok događaja. Ali šta mogu promeniti na svom licu koje sam video 1980. godine i koje sada gledam? Da, obrijaću brkove!”, sinu mi u svesti i ja sam, posle tridesetak godina, prvi put obrijao brkove. Pogledao sam se u ogledalu i smireno rekao Siniši: - Ovo više nije ona slika koju sam video u ogledalu vremena. Na njoj sam imao prosede brkove, a sada ih nemam.

I stvarnost se zaista pokrenula na drugačiji način. Tog dana sam imao topao, dobronameran telefonski razgovor koji mi je ozario dušu i oživeo nadu da ću prebroditi teškoće.

Ubrzo potom, neka žena mi je, igrom slučaja, ponudila hranljivu smesu iz Japana za koju je rekla da iz organizma izvlači teške metale i druge otrove. Prihvatio sam njenu ponudu kao dar odozgo. Posle samo dve nedelje, moje stanje se toliko poboljšalo da sam nastavio sa druženjima u Zemunu. Štaviše, nestale su i tegobe sa srčanim ritmom koje sam imao pre trovanja.

Korak ispred sudbine
Moj prijatelj i dugogodišnji saradnik, Boško Protić, ispričao mi je svoj susret sa hologramskim ogledalom svemira i vremena. Njegovo kazivanje sam dožive kao neobičnu priču o holografsko-simetrijskim mogućnostima, mada je on tvrdio da se to zbilja desilo.

- Jula meseca 1999. godine, vozom sam putovao od Beograda prema Baru. Peli smo se ka najvišem delu veličanstvenog, a za plašljive putnike i zastrašujućeg kanjona reke Morače. Dvogledom sam približavao put pored reke, posmatrajući uveličana vozila. Okrenuo sam dvogled i pogledao kroz stranu koja udaljava. Bezdana dubina mi povuče svest i poče da upija mozak tako da sam osetio oštar bol u glavi. Odmah sam okrenuo dvogled na stranu koja uveličava. Iz daljine, širokog pogleda, uočio sam da se na putu priprema udes. Iz pravca Podgorice su jurila putnička kola, a iza krivine, u suprotnom smeru od kola, veliki kamion čija se prikolica opasno zanosila. U dvogledu sam “uhvatio” suvozača u kolima. Začudih se – i on je mene gledao kroz svoj dvogled. Pomerajući dvogled, videh da je sudar neizbežan. Razrogačio sam oči da bih upozorio čoveka koji me je uporno gledao, nesvestan opasnosti. Kamion je izleteo iz krivine. Kola su svom silinom uletela u prikolicu i smrskala se, a glava onog čoveka se otkotrljala niz padinu prema reci. Uto je voz uleteo u tunel i užasan prizor je utonuo u tamu. Zanemeo od bola i sleđen od straha, imao sam utisak da se udes meni desio. Nisam mogao da izdržim, nego sam izašao iz voza u Podgorici i u policiji pitao za udes. Oni su tvrdili da se tog dana nije desila nijedna ozbiljnija saobraćajna nesreća. Ni narednih dana nisam ništa doznao i sablasni događaj je ostao u magli, nerazrešen.

Godinu dana posle toga – uzdahnuo je Boško – kolima smo s e vraćali iz Bara u Beograd. Vozio je Zoran Aranđelović. Kad smo bili u kanjonu Morače, primetio sam vijugavi voz. Nešto me povuče da uzmem dvogled i pogledam u tom pravcu. Skamenio sam se, jer sam video već viđeno. Iz voza su me posmatrale moje razrogačene oči. U trenu sam shvatio zagonetku i naglo spustio dvogled. Tog trenutka iza okuke izlete kamion, a njegova zaneta prikolica gotovo očeša naša kola. Zbunjen i uplašen, ispričao sam Zoranu šta se desilo tek kad smo stigli u Beograd.

- Naglo spuštajući dvogled, izvršio si malu promenu na “već viđenom” i to je izmenilo dalji tog događaja. Bio si korak ispred sudbine i to si na pravi način iskoristio – mirno sam mu rekao, podstaknut da još poletnije istražujem očaravajuće tajne fizike i tehnologije svesti.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
Knjiga
"Svetlosna formula", autor Spasoje Vlajic


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Spasoje Vlajic - S... (2007.35 KB)
« Poslednja izmena: 02. Okt 2008, 15:20:20 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
procitao sam sve njegove knjige. jel mozda neko odavde isao na "zlatni presek" ? mislim na kurs.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
Citat
procitao sam sve njegove knjige.
A utisci ?? Gde su utisci ?? Smile

Citat
jel mozda neko odavde isao na "zlatni presek" ?
Nisam bio u prilici.  Smile

« Poslednja izmena: 02. Okt 2008, 15:39:49 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
utisci, nemam sada vremena, zurim. covek spaja nauku i religiju. kako on kaze to je "oduhovljena nauka". sto bi ljudi rekli nastavlja ucenje Nikole Tesle. mislim da je tema vise za religiju, jer je i on bio napadan od "ljudi zdravog razuma".
neke stvari sam isprobao i deluju, neke nisam uspeo jer mi  ne polazi za rukom da zbog ritma zivota spustim toliko mozdane talase.   Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Otimanje energije - "duhovni vampirizam"
Spasoje Vlajic

Fizicki svet je slozen sistem vibracija i energija u koji je uronjen i sam covek. Od nacina razmene energije sa okolinom i sa drugim ljudima zavisi zdravlje i opste stanje svake osobe. Kako to opravdano smatra Dz. Redfild, ljudi se nadmecu i bore za energiju i moc koju ona nosi: "O tome se radilo u svakom ljudskom sukobu, na svakom nivou - od sitnih sukoba u porodici i na poslu do ratova medju narodima. To je rezultat naseg osecanja nesigurnosti i slabosti i potrebe da ukrademo tudju energiju da bismo se osecali dobro".

Medjutim, i izvan coveka postoji neiscrpna riznica finih energija, dovoljna da neprekidno napaja biopolje zivota svakog bica. Kako doci do tog dobra, do tog vrela zdravlja cije koriscenje ne ugrozava nase bliznje niti bilo koga?

Uzajamni odnosi izmedju ljudi odvijaju se i u necujnim oblastima bioenergetskog polja. Videli smo da se danas, i na nivou drzava, praktikuje psiholosko, mikrotalasno i psionicko delovanje na ljude. Cilj je da se izazovu promene i poremeti prirodni sklad energija sto dovodi do iscrpljivanja i oduzimanja snage protivniku.

U tom neprekidnom prozimanju i razmeni energije i pojedinci su razvili sopstvene metode kojima otimaju snagu od drugih osoba. Ta kradja i "hranjenje" tudjom energijom naziva se DUHOVNI VAMPIRIZAM.

Narusavanjem bioenergetskog omotaca napadnutog bitno se pogorsava njegovo psihicko stanje i telesno zdravlje. Medjutim, ni napadac ne prolazi dobro. Njega vrebaju velike opasnosti o kojima S.N.Lazarev pise: "Kod coveka koji pocinje da se sluzi tudjom energijom, zatvaraju se kanali veze sa Kosmosom, on je prinudjen da uzima sve vise i vise energije, u suprotnom, mogu da se pojave teske bolesti i cak da nastupi smrt. Uz to sustizu ga tragicne kazne, licne i porodicne, zbog toga sto tesko krsi osnovne moralne zakone.

Kako prepoznati i spreciti duhovni vampirizam?

Pocetak procesa se ispoljava u jakoj samozivosti i sebicnim potrebama koje se javljaju u mislima, osecajima i postupcima. Proces se nastavlja sve vecim izdvajanjem iz neposrednog okruzenja, sire zajednice i opsteg jedinstva sveta. Posebna je tragedija kada se takva zaraza prosiri na cele narode sa teznjom da obuhvati i veci deo nase civilizacije.

Svest o prisutnosti, prepoznavanje ispoljavanja i saznanje o pogubnim posledicama podsticaj su za svakog pojedinca da se suprotstavi sirenju duhovnog vampirizma. O tom spasonosnom delovanju govoricemo kasnije.

Blazi oblici oduzimanja energije odvijaju se i u svakodnevnim odnosima izmedju ljudi. Po Dz. Redfildu to crpljenje snage od drugih vrsi se na agresivan, ali i na pasivan nacin. Agresivni su zastrasitelj i ispitivac, a pasivni tajanstveno povucen i navodno ugrozen.

Kako kod sebe i kod drugih prepoznati ove porive?

ZASTRASITELJ koristi fizicko ili psihicko maltretiranje kako bi druge primorao da iz straha obracaju paznju na njega. Osoba koja je sklona zastrasivanju uvlaci druge u najjacu vrstu licne drame - strah da ce se nesto lose desiti. Trajno uznemirene osobe gube energiju i ona napaja zastrasitelja.

ISPITIVAC tezi da mnogim pitanjima detaljno upozna zivot druge osobe. Cilj mu je da pronadje slabe tacke - nesto sto ne valja. Kada to postigne namece se cestim kritikama, provokacijama ili "savetima". Ako mu ova strategija uspe, onda je zrtva usla u dramu podrivene sigurnosti u sebe. Ona postaje napeta izbunjena pred ispitivacem trudeci se da ne ponovi stare i ne napravi nove greske. Trajna napetost dovodi ga do isticanja energije koju ispitivac upija za sebe.

TAJANSTVENO POVUCEN izbegava normalnu komunikaciju sa ciljem da izazove paznju kod drugih. Neodredjenim ponasanjem dovodi ih do nedoumica. Dok se oni, uz psihicki napor, trude da razumeju situaciju njihova energija istice u pravcu tajanstveno povucenog.

NAVODNO UGROZEN neprekidno opterecuje druge svojim problemima. Cilj mu je da zrtvu uvuce u dramu osecanja sopstvene krivice zbog stanja u kome se "ugrozeni" nalazi. Kontrolu nad drugima i uzimanje njihove energije vrsi se na pasivan nacin, u smislu,"..jadan ja - ako mi ne pomognes bice mi jos gore i to tvojom krivicom." Vremenom zrtve osecaju krajnju uznemirenost i sve vece opterecenje da "ugrozenom" nesto duguju, da za njega nisu dovoljno ucinile. U tom stanju vezanosti njihova energija istice i hrani napadaca.

Kako se odbraniti od kradljivaca tudje energije - kako sebe sacuvati, a njima pomoci da se izlece od te teske bolesti i da ponovo uspostave spoj sa delotvornim vrelom kosmicke energije? U traganju za kopcama svetova i dimenzija, culnog i natculnog, razlozan odgovor na postavljeno pitanje daje i nauka, posebno kvantna fizika i psihologija. A kluc udgovora su - mozdani talasi!

O duhovnom vampirizmu, kao teskoj bolesti, S.N.Lazarev kaze: "Coveku s duhovnim strukturama u raspadu sve je teze da komunicura sa Kosmosom radi popunjavanja energijom, zato on sve cesce trosi tudju. Tako pocinje bujica vampirizma i odvajanje od Kosmosa, koji se cesto zavrsava teskom bolescu. Vampir je slican narkomanu, koji danas dobija zadovoljstvo, za koje ce sutra tesko da placa".

Pri normalnim aktivnostima nase celije skladno trose energiju. To se odrazava i zracenjem umerenih mozdanih talasa koji su nazvani BETA-talasi.

Uznemirenje, psihicka napetost, a posebno stres i trauma, dovode do poremecaja u radi celija. Kako bi uspostavile izgubljenu ravnotezu, one pocinju da rade ubrzano. Energija se trosi. To dovodi do promene mozdanog zracenja. Umesto BETA, javljaju se talase vecih frekvencija, takozvane GAMA vibracije. Njihova pojava, koja moze da se izmeri posebnim aparatima, pokazuje da se dragocena mozdana energija nekontrolisano rasipa, uludo trosi, a organizam iscrpljuje.

Da bi se zastitili od kradljivaca energije neophodno je da se pridrzavamo sledecih postupaka:

- Kada ih prepoznamo, na osnovu njihovog ponasanja odredjujemo i jedan od cetiri osnovna nacina na koji deluju. Pazljivo im ukazujemo na greske i odbacujemo uticaj koji hoce da nam nametnu. Savetujemo ih po meri svojih znanja i mogucnosti, a ako to ne pomaze, treba ih uputiti strucnim licima da im pomognu: psiholozima, psihijatrima, lekarima, proverenim bioenergeticarima.

Uz to je izuzetno korisno da se molimo Bogu za njih - da im pomogne i vrati ih na pravi put. Molitva je povoljna i zbog toga sto se kroz nju i sami cistimo.

Kada primetimo znake napretka jos vise treba povecati paznju i dobrotu kako bi pomogli da se bolestan oporavi i izleci.
Iz feljtona u Večernjim Novostima, iz 17.juna 1999.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
     KO JE SPASOJE VLAJIĆ ?



     Od 1976. godine istražujem fiziku i tehnologiju svesti. Napisao sam više knjiga i članaka u naučnim časopisima. Moja otkrića su podržala dvadesetak doktora nauka od kojih i dvanaest profesora univerziteta, recezenata mojih knjiga.

     Do sada niko nije pobio ni jedan od mojih desetak naučnih otkrića i formula.

     I pored navedenog, moj rad često prate pitanja i nedoumice: da li je reč o fizičaru koji istražuje fenomen svesti i skriveni poredak u prirodi, ili o okultisti i putniku u onostrano; izumitelju u oblasti tehnologije svesti, ili umetniku i mistiku; naučniku ili zanesenom maštaru ?

     Odgovor na ova pitanja daju nam poznate i merodavne ličnosti iz kulture, teologije i nauke.



     Naučnik i književnik   

   

      „ U naučnim krugovima i široj javnosti Spasoje Vlajić je poznat po otkriću više zakona i obrazaca od kojih su najznačajniji: svetlosna formula, svestna formula, formula za ostvarenje želja ...

     Prvi je otkrio i objasnio delovanje do sada nepoznatog međudejstva u prirodi koje je nazvao silom značenja, ili petom silom. Pronašao je misaono-sinhroni motor. Zapaženi su mu radovi o simetriji, sinhronicitetu, višim dimenzijama i naduzročnom poretku. Otkrio je i dokazao fizičku ( svetlosnu ) osnovu duhovnih praslika ( arhetipova ) ...

     Po mišljenju stručnjaka, otkrića Spasoja Vlajića, mogla bi da imaju epohalan značaj u razvoju nove tehnologije zasnovane na korišćenju energije misli ispoljene i preko zračenja moždanih ćelija. Njegova formula za osvarenje želja i misaono-sinhroni motor ( vedtor ) u samim su temeljima nove fizike i tehnologije svesti.

     Na početku svog rada Spasoje Vlajić ostavio je značajan trag u umetnosti. Jedan je od trojice osnivača signalističkog književnog pokreta.

     Koliki je doprinos Spasoja Vlajića u različitim oblastima ( fizika, nauka o jeziku, psihologija, filozovija, književnost ... ) svedoče njegove knjige, ali i mišljenja vodećih stručnjaka u navedenim oblastima. “



                                              Miroslava Petrović, publicista i izdavač

                                              ( Pogovor knjige Spasoja Vlajića „ Teslini milenijumski                                                         

                                              darovi “ , 2002 )


 

     „ Od tog trenutka kad se naša trojka okupila oko zajedničke ideje ( Miroljub Todorović, Spasoje Vlajić i Zoran Popović ) , počinje vreme signalizma kao organizovanog stvaralačkog pokreta. “

                           

                                              Miroljub Todorović, književnik i književni kritičar, osnivač                 

                                              signalističkog pokreta ( iz knjige Milivoja Pavlovića

                                              „ Svet u signalima “ , 1996 )


   

     „ Razvijajući svoje poetsko delo, Spasoje Vlajić ide dalje od Barta: baveći se tonskim, vokalnim i značenjskim osobinama reči i prevodeći ih na fotonske i elektronske vrednosti, došao je do otkrića da jezik počiva na jednom energetskom principu u samoj svojoj dubinskoj strukturi, koja ( ta energetska vrednost ) otkriva i samo značenje jezika.“



                                              Ljubiša Jocić, književnik i književni kritičar

                                              ( Delo, 1976 )



     „ Pred bujicom praktičnih rezultata sve je teže prećutati izazov pitanja: da li signalizam Miroljuba Todorovića, budeći potencijal našeg mentaliteta, postepeno menja smer poetsko-naučne misli u kojoj smo do sada obično sledili podsticaje sa strane ? Pitanje je smelo. Međutim, možda je odgovor na njega već sadržan u svetlosnoj formuli Spasoja Vlajića !“



Milivoje Pavlović, pisac i publicista, nekadašnji republički        ministar za informisanje ( Zbornik „ Signalizam – avangardni stvaralački pokret “ , 1984 ) 




    „ Pesme/traktati Spasoja Vlajića izazvale su više afirmativnih reakcija pesnika signalizma ili pristalica ovog pokreta ... može se reći da je u pesničkom i naučnoistraživačkom radu Spasoja Vlajića signalizam dobio novi polet pa i smer ... “



                                              Dr Živan Živković, profesor Filološkog fakulteta u

                                              Beogradu ( iz njegove knjige „ Signalizam “ , 1994 )




     „ Za određivanje akustične prirode glasova srpskohrvatskog jezika Pavle Ivić i Asim Peco izradili su sve potrebne spektograme. Spasoje Vlajić, sličnom metodom, izradio je za naš jezik tabelu svetlosnih stanja glasova koja se pokazuje u bilionima herca, univerzalnoj meri svetlosti ...

     Tako se jezik-tajna, pušta u jezik-psihu da tu potraži tragove iskonskog, mitskog shvatanja, znake duhovnih praslika, koje ostaju ipak neizbrisive u mentalnim poljima čovekove svesti ... “       



                                              Dr Vojislav I. Ilić, profesor Filološkog fakulteta u Beogradu

                                              ( iz knjige Spasoja Vlajića „ Nova ( meta ) fizika “, 1992 )



     Svest kao peta dimenzija



     „ Matematičko iskazivanje hromofonske relacije bilo je nužan uslov za osvešćenje svetlosne formule i razvoj Vlajićeve nove ( meta ) fizike uopšte, u kojoj osećam sažimanje mudrosti najviših posvećenika tajnih društava, osnivača dosadašnjih civilizacija. U Vlajićevom delu vidim svedočenje o najdubljem savremenom potresu sveta, kome smo mi epicentar, a o čemu, na žalost, taj isti svet nema još jasnog saznanja. Ne zna se u nauci još ni ono što je naš autor već dobro proučio i doveo do operacionalne tehnike, do inženjeringa budućnosti, ne zna se da ’svaka misao potresa zemlju’ i da je čarolija imenovanja put do razumevanja kosmičkih tajni ... “

                                             

                                              Dr Velimir Abramović, profesor na Fakultetu dramskih

                                              umetnosti u Beogradu ( iz recenzije za  knjigu S. Vlajića

                                              „ Slovo “ , 1995 )




     „ Knjiga koja je pred nama otišla je u visine teorije eminentnog. Kako i zašto ? Iz prostog razloga otišla je zato tako daleko jer je uspela da prodre iz fizičkog svijeta, odnosno ovog čvrstog svijeta po kome se krećemo, koji trošimo i mrvimo, u dalje, dublje slojeve i psihičkog i umnog i estetskoga ... “



                                              Protojerej dr Dimitrije Kalezić, profesor i dekan

                                              Bogoslovskog fakulteta u Beogradu ( rečeno na predavanju o

                                              knjizi „ Nova ( meta ) fizika “ , maja 1992 )





     „ Ponovo se nalazimo pred jednom novom zagonetkom. Jedan novi pristup zagonetnim silama kojima je ispunjen čovek ...

     Ako se udubimo u taj svet koji nam otkriva svetlosna formula, pred nama se ukazuje privlačna promišljena i svojevrsna interpretacija jednog sveta koji nam je do sada ostajao po strani ... Naime, Vlajić je na sebi svojstven način pokušao da spoji savremenu tehniku sa ’onostranim’ svetom i tako zbriše barijeru – koju do sada gotovo niko nije uspeo. “



                                              Primarijus dr Tihomir Jovanović, neuropsihijatar, direktor

                                              ’F’ odeljenja Psihijatrijske klinike „ Laza Lazarević “ u

                                              Beogradu ( iz knjige Spasoja Vlajića „ Lečenje zvukom i

                                              bojama “ , 1992 )




     „ Od vremena dokaza Kirlijanovom fotografijom, nije sporna energetska realnost sveta.

     No, mali je broj naučnika koji se usuđuju da je dokazuju, iako se uočava da najveći doprinos razumevanju daje kvantna fizika. Njemu ( Vlajiću ) je pošlo za rukom da egzaktnim matematičkim modelom dokaže duboku vezu zvuka i svetlosti-boja, kao entiteta energija ...

     Otkrivši pravi smisao jezika kroz kvantifikaciju zvuka, ušao je na velika vrata u istraživanje energetskog modela realnosti zajedno sa mnogim istraživačima, zajedno sa Lovenom, Rajhom, Piraksosom, Veretom, koji su kroz organske energije i bioenergetiku, pokušali da razreše problem psihosomatskih bolesti.

     Istraživanja Spasoja Vlajića dovode ga do suštinske veze, metafizičkog i realnog sveta te mu zbog dubine otkrića daju snagu, za koju je Ajnštajn rekao ’da mu je osećaj kosmičke pobožnosti najjači i najplemenitiji podsticaj naučnog istraživanja’. “

                                             

                                              Dr Olga Milosavljević, pedijatar ( iz knjige „ Lečenje

                                              zvukom i bojama “ , 1992 )





   „ Ajnštajn je otkrio vezu između materije i energije, a izgleda da je Vlajić otkrio spoj energije sa informacijom. “                           



                                             

                                              Dr Dušan Starčević, profesor FON-a u Beogradu.

                                              ( Naučni forum o svetlosnoj i svestnoj formuli, održan

                                              oktobra 1994. godine u Centralnom klubu VJ )



     „ U široj javnosti, kao i u naučnim krugovima, poznato je da je istraživač Spasoje Vlajić predočio mogućnost izvođenja svetlosne formule kojom se izražava relacija između zvuka i boje ...

     Opreznost i uzdržanost autora je razumljiva, ali nakon uvida u korišćenu metodologiju, sa egzaktno primenjenim validnim postupcima, onaj ko čita knjigu ne može se oteti utisku delovanja ’eha’ efekta: pa sve to jeste zaista očekivano, ali kako da se pre našeg autora niko drugi nije setio ?!

     Kad se ovaj recezent u nauci ne bi bavio onim čime se bavi, on ne bi imao razumevanja za brojna uopštavanja sadržana i iskazana u ovoj specifičnoj i u mnogo čemu izuzetnoj knjizi – u knjizi Svestna formula i svetlosna algebra. Ovako, ne samo da ima razumevanja, nego je i iznenađen, u najpozitivnijem smislu reči, lepotom, validnošću i naučnom verodostojnošću tih uopštavanja ...

     Ako se kroz buduća istraživanja potvrdi da je sve tako, onda će se, to je sasvim sigurno, pokazati da je reč o epohalnom otkriću. “



                                              Dr Miloje M. Rakočević, profesor na univerzitetu u Nišu

                                              ( iz knjige Spasoja Vlajića „ Svestna formula i svetlosna

                                              Algebra “, 1996 )


   

     „ Pomenuta istraživanja svakako su na liniji ponovo probuđenog naučnog interesovanja za istraživanje fenomena svesti u poslednjoj deceniji 20. veka, sa značajnim doprinosom i naše naučne sredine. Mislim da je ovaj trend nepovratan i da će doprineti da svest uskoro postane najznačajnija naučna tema ... Zato ističem da su implikacije i pomenutih ( manifestno nelokalnih ) aspekata svesti i ( prividno naduzročnog ) poretka prirode –kojima se sa energetsko-informacionog jezičkog aspekta bavi i ova knjiga Spasoja Vlajića – izuzetno važne jer u krajnjoj instanci otkrivaju sinhronicističke zakonosti preferncije na planu ’kolektivne svesnosti’ ( Jungovo kolektivno nesvesno ) , čije bi nelokalno reprogramiranje moglo biti od velikog globalnog preventivnog psihosomatskog značaja. “



                                              Dr Dejan Raković, profesor Elektrotehničkog fakulteta u

                                              Beogradu ( knjiga Spasoja Vlajića „ Svest i naduzročni

                                              poredak prirode “, 2001 )






     „ Autor ( Spasoje Vlajić ) ovom knjigom otvara jedan od mogućih puteva traganja za Ajnšajnovom mišlju ’da je najneshvatljivije to da je Univerzum shvatljiv’. Po autoru postojanje ‘nelokalnog informacionog polja’ daje šansu da se tom saznanju približimo iz ugla psiho-bio-fizičkog ustrojstva čoveka …

     Knjiga predstavlja novinu i može se po obimu i sadržaju svrstati u naučni esej u kome su sublimirana i prečišćena sva do sada objavljena dela autora. O mnogim iznetim stavovima može se voditi naučna rasprava, čitalac se može saglasiti ili ne sa iznetim stavom, ali posle svega, ostaje potreba da se problematici koja je izneta u knjizi još više posvetite. “

 

                                              Dr Đuro Koruga, profesor Mašinskog fakulteta u Beogradu

                                              ( iz knjige „ Svest i naduzročni poredak prirode “, 2001 )



   

     „ Boje su, prema Vlajićevom shvatanju, kosmička odrednica svetlosti, izražena frekvencija, a svetlosna stanja glasova – najvažnija karika u nizu decimalnih brojeva, bojenih izraza, elektromagnetnog spektra i značenja. Autor je izveo ’svetlosnu formulu’ koja posredstvom frekvencija povezuje fizički, fiziološki i psihički kontinum ... Zato su logička pitanja koja je postavio posle zaključka da postoji mentalna relativnost vremena. Naime, Vlajić je formulisao dilemu: ’Da li je i prenošenje misli na daljinu povezano sa stacionarnim poljem koje okružuje Zemlju ? I da li to polje niskih frekvencija poseduje neko vreme koje je različito od vremena naše svakidašnjice ?’. “



                                              Pukovnik dr Svetozar Radišić, profesor, portparol Vojske

                                              Jugoslavije ( iz njegove knjige „ Neokortikalni i totalni rat “,

                                              1998 )           


   

     „ Ko može tvrditi da ime Spasoje nema ulogu u njegovim rezultatima spasavanja ljudi kojima pomaže ? Poklapanje značenja i posledica koje im slede isključuju obične slučajnosti.

     Vlajićevi obrasci za poboljšanje zdravlja su veoma interesantni. Isti i prilagođeni obrasci mogli bi veoma korisno poslužiti i kao obrasci zdarvog načina života. Ovde se možemo dotaći pojma sile značenja. U savremenoj psihologiji se velika pažnja posvećuje informacijama. Informacija treba da bude kratka, jasna i logična. Ako se ona uklapa u mrežu naših misli o našem zdravlju i našim željama, ona se lako prihvata i pomaže prihvatanju novih obrazaca koji pomažu harmonizaciji, a samim tim i zdravijem načinu života ... Pravoslavna vera dala je obilje dokaza o čudnim i neverovatnim isceljenjima.

     Značajno je da Spasoje Vlajić, poštujući ta saznanja, dodaje i svoja iskustva i time nas upućuje na pravi put ne samo ozdravljenja nego i zdravijeg života.

     Neka ovo bude još jedan proboj iz haosa sluđenog uma modernog čoveka. “



                                             

                                              Profesor dr Stanislav Nikić, neuropsihijatar ( iz recenzije

                                              za knjigu Spasoja Vlajića „ Lečenje mislima “, 2004 )


   

     „ Istraživački opus Spasoja Vlajića, započeo je pre dvadesetak godina, svetlosnom formulom, u kojoj autor razotkriva i dokumentuje epohalnu hipotezu o fotonskoj fenomenologiji funkcionisanja ljudskog mozga. Kroz čitav niz objavljenih radova, Vlajić se približava težištu problema koji se odnosi na uočljive manifestacije dejstva subatomskih interakcija u ljudskoj svesti na pojave u našoj četvorodimenzionalnoj realnosti ... a što je prihvaćena činjenica u inženjerstvu skrivenog stanja.

     Za razliku od mogućeg postizanja uočljivih efekata posredstvom uređaja, Spasoje Vlajić nam razotkriva i mogućnost direktnog dejstva našeg mozga, pri određenom režimu rada, na pojedine procese i pojave u našem okruženju, a koji nisu u direktnom fizičkom kontaktu sa našim bićem ... “



                                              Dr ing Božidar Milosavljević, naš priznati pronalazač

                                              ( iz recen. za knjigu „ Teslini milenijumski darovi “, 2002 )



     „ Svetlosna formula je fizičko-matematički obrazac. Ona nas, u ime prirodnih načela, oslobađa od magije i pokazuje da su nivoi stvarnosti, od grubih do najfinijih, ona neiscrpna riznica u kojoj ćemo naći konačan smisao bitisanja, a može pomoći za dublje razumevanje van Gogovog dela o komplementarnosti boja i značaja zute boje ... “



                                              Prim. Dr Slobodanka Ilić-Tasić, neurolog ( iz Zbornika

                                              XVI Jugoslovenskog simpozijuma o epilepsiji, 2001 )




     „ Poštovani gospodine Spasoje Vlajiću, na ovom mestu želim da Vas obavestim o sledećem:

     - Izračunata svetlosna stanja reči u Vašoj knjizi „ Nova ( meta ) fizika i podela tih istih reči na ’nijanse dobra’ i na ‘nijanse zla’ – apsolutno se podudaraju i u potpunosti slažu sa iskazima naših pacijenata koji su preživeli ’kliničku smrt’ i doživeli ’tangencijalne mortalne fenomene’ … Ovaj put i ovaj pravac daju Vašoj naučnoj misli jedan karakterističan kvalitet samospoznajnosti, osobenosti i orginalnosti ... “



                                              Dr Dušan V. Ćosić, oftamolog

                                              ( iz pisma dobijenog  8. jula 1993 )



   

     Formula za ostvarenje želja


   

     „ Parasvest je jedna od posebnih funkcija svesti i odnosi se na vančulna zapažanja i direktna saznanja, bez predhodnog ’svesnog učenja’.

     Ona je izvor vidovitosti, telepatije, intuicije, umetničkog nadahnuća, a izgleda i naučnih ostvarenja. Iz tog razloga, parasvest je sve više predmet interesovanja bioloških, biofizičkih, biohemijskih, psiholoških i socioloških istraživanja.

     Koristeći taj dar prirode, Spasoje Vlajić je došao do otkrića, kojima je uspeo da razjasni neke nedoumice u vezi s odnosima između fizičkih događaja i čovekove psihe. Vlajić je tu vezu uma s materijom objasnio preko svojih originalnih obrazaca, poznatih kao: svetlosna formula, svestna formula, formula za ostvarenje želja ...

     O značaju tih otkrića, najbolje govori činjenica da je među recezentima Vlajićevih knjiga dvanaest doktora nauka od kojih su devet profesori univerziteta ... “



                                              Prim dr Tihomir Jovanović, neuropsihijatar, nekadašnji   

                                              direktor ’F’ odeljenja Psihijatrijske klinike „LazaLazarević“

                                              u Beogradu ( iz predgovora za knjigu Spasoja Vlajića

                                              „ Stvaranje i privlačenje sreće “, 2003 )



     „ Vlajićeva istraživanja više idu u prilog shvatanjima romantičarske, humboltovske lingvistike u odnosu na desosirovsku. Čak više od toga: one tezama humboltovske lingvistike daju egzaktno naučno proverljivu osnovu, ali otvaraju prostor za nove i neslućene prodore saznanja iz oblasti jezika. Ispitujući jezičke fenomene sa stanovišta dejstvenosti malih energija, Vlajić je učinio i značajne pomake u sferi komunikologije i u sferi semantike. Pošto su njegova ispitivanja vršena na srpskom jeziku ( delom i na nemačkom ), ona, na svoj način, predstavljaju jedan od novih prodora srbističkih istraživanja ... “



                                              Dr Petar Milosavljević, profesor na Katedri za srpski jezik i

                                              književnost na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu

                                              ( iz njegove knjige „ Uvod u srbistiku “, 2002 )


     „ Knjiga Spasoja Vlajića ’Razmišljajte kao Nikola Tesla’ je udžbenik uspjeha. Takav udžbenik je poput nasušnog hljeba potreban našim školama, jer, uz njegovu pomoć, čovjek postaje svjestan svojih uspavanih moći, mogućnosti dosega sopstvenih želja I važnosti vjere ...

     Praktikum koji vodi dragocjenom razmišljanju i uspjehu je potreban. Zato vjerujem da će ova obimom mala knjiga uskoro zauzeti vidno mjesto među udžbenicima za život. Voljela bih da studente koji se odluče da razmišljaju kao Nikola Tesla pratimo, da pratimo njihove uspjehe i njihov uticaj na okolinu. “



                                              Dr Gordana Ajduković, profesor, dekan Fakulteta za

                                              trgovinu i bankarstvo ’Janićije i Danica Karić’ ( predgovor

                                              za knjigu S.Vlajića „ Razmišljajte kao Nikola Tesla “, 2005 )



   

Zaključak   



     Ovde sam izneo deo mišljenja merodavnih ličnosti o naučnim i drugim dometima mog rada.

     Taj rad je dostupan javnosti i rado prihvatam primedbe i uočene nedostatke, čijom će ispravkom biti poboljšan. Pri tome se držim načela da u nauci teorija vodi, ali ogled odlučuje.

     Ovde na uvid dajem način na koji sam došao do svog najnovijeg obrasca nazvanog

„ Formula za ostvarenje želja “. Formulu možete i praktično koristiti. Svako ko u ovom radu nađe grešku, ili predloži poboljšanje, biće mi dragoceni saradnik na unapređenju nove naučne grane - fizike i tehnologije svesti.



Srdačno,

Spasoje Vlajić

                         
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Vlajić je neka varijanta parapsihologa, ne znam zašto to lepo ne piše.
Ovako bi se moglo pomisliti da se ozbiljno bavi psihologijom.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.214 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.