Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Primena sinhronicističkih pojava u psihologiji uspeha  (Pročitano 37903 puta)
30. Sep 2008, 16:04:08
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
Spasoje Vlajić


 Sažetak (rezime). Pod sinhronicističkim pojavama podrazumeva se istovremena podudarnost jednog misaonog stanja sa jednim fizičkim stanjem, kada se oni ne nalaze ni u kakvom poznatom uzročno-posledičnom odnosu. Osnove za izučavanje sinhronicističkih pojava postavili su švajcarski naučnici, psiholog Jung i fizičar Pauli. Dosadašnja istraživanja su pokazala da ove pojave verovatno izaziva dosada nepoznata sila povezana sa određenim stanjima svesti i njima odgovarajućim moždanim zračenjima. U ovom radu sinhronicističke pojave objašnjavamo preko delovanja moždanih talasa na jonske struje i uticaj jonskih struja na događaje u fizičkom svetu. Upoređujući teorijske pretpostavke sa rezultatima praktičnih ogleda došli smo do pravila o delovanju misli na fizičke događaje, zatim do pravila o simetriji kao posebnom uzroku i pravila o održanju simetrije između viših i nižih dimenzija. Voljno izazivanje sinhroniciteta može se korisno upotrebiti u psihologiji uspeha.

     Ključne reči: sinhronicističke pojave, misaono stanje, sila značenja, moždani talasi, jonske struje, fizičko stanje, količina sinhronicističke informacije, aksiom komutativne simetričnosti, pravila o delovanju misli na fizičke događaje, pravila o simetriji kao posebnom uzroku (naduzroku), pravila o održanju simetrije između viših i nižih dimenzija, psihologija uspeha.

Sinhronicistička verovatnoća


     Pojednostavljeno rečeno, ukupna energija moždanog elektriciteta (E) sastoji se iz više energetskih stanja koje odlikuju različiti potencijali, zatim različite amplitude i frekvencije odgovarajućih moždanih talasa. Ta različitost se može izmeriti na tačkama sa površine glave kao što je to prikazano na slikama 1, 2, 3. Pretpostavimo da su neka od tih energetskih stanja mozga pogodnija za izazivanje sinhronicističkih pojava.


Nastavak na ovaj link

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia 
super fazon Ligthsoft. Smile
mislim da EE daje slične infe o našem mozgu o oscilacijama našeg neuronima.
zanimao bi me da Theta oscilacja ko ima u budnog stanju i nije dete? al ovo je za Dare pitanja Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 

 "Rad Spasoja Vlajića, autora mnogih formula i otkrića, prate česta pitanja i nedoumice: da li je reč o fizičaru koji istražuje fenomen svesti i skriveni poredak u prirodi, ili o okultisti i putniku u onostrano; izumitelju u oblasti tehnologije svesti, ili umetniku i maštaru; naučniku ili mistiku?"
 
  "Istražuje psihofizičku vezu mehaničke energije glasova sa elektromagnetnom energijom nervnih impulsa i moždanih talasa."

  U naučnim krugovima i široj javnosti Spasoje Vlajić je poznat po otkriću više zakona i obrazaca od kojih su najznačajniji svetlosna formula, svestna formula, formula za ostvarenje želja...

  "Prvi je otkrio i objasnio delovanje do sada nepoznatog međudejstva u prirodi koje je imenovao silom značenja ili petom silom. Pronašao je misaono-sinhroni motor. Zapaženi su mu radovi o simetriji, sinhronicitetu, višim dimenzijama i naduzročnom poretku. Otkrio je i pokazao fizičku (svetlosnu) osnovu duhovnih praslika (arhetipova)...2

  "Po mišljenju stručnjaka, otkrića Spasoja Vlajića mogla bi da imaju epohalni značaj u razvoju nove tehnologije zasnovane na korišćenju energije misli ispoljene i preko zračenja moždanih ćelija. Njegova formula za ostvarenje želja i misaono sinhroni motor (vedtor) u samim su temeljima nove fizike i tehnologije svesti."






http://www.narodnamedicina.com/vlajic/vlajic_recenzije.html
http://www.zlatnipresek.co.yu/SpasojeVlajic/NEISTINEOSVLAJICU%20.htm
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Nisam poznavalac ali primetila sam da neki ljudi istih imena imaju i značajne mentalne sličnosti. Moguće je da povezivanje zvuka određenog imena u svesti sa osobom ima efekta na njenu psihičku strukturu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
Nisi jedina koja je to primetila ( receno u pozitivnom smislu, bez trunke zajedljivosti, klasicno slaganje ) . Izgleda da se i tzv "magicne reci", mogu na slican nacin objasniti.


Citat
zanimao bi me da Theta oscilacja ko ima u budnog stanju i nije dete?
To je problem, sto tokom odrastanja zaboravimo na neke stvari, ne koristimo ih. Nadvladaju drugi nacini gledanja i razumevanja sveta. Doduse tu veliki uticaj imaju Alfa mozdani talasi.
Nesto slicno onome, ko je ikada uspeo da sakrije slatkise od klinaca ?? Nepogresivo ih nalaze. Neki od njih kasnije ni ovcu ne mogu sacuvati a kamo li je naci.

« Poslednja izmena: 01. Okt 2008, 00:03:51 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Svetlosti jesi li i ti primetio? Eto recimo moje ime uvek ide uz neku crtu preozbiljnosti i povremene uvredljivosti. A sa tvojim imenom imam dosta prijatelja. Dobro se slažem sa Ivanama (jako komunikativne) i Mirjanama (koje su obično malo nervozne ali veliki prijatelji).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
Sta vise, negde sam citao da neke kompanije, kako bi imale vise uspeha u poslovanju, koristile su i koriste slovo "k" ili "c", koje se na engleskom izgovara u vecini slucajeva kako "k".
Pa sad' kada covek razmmisli, zasto bi one to radile ... ?? Da li su stvarno imale jak razlog, time sto na odredjenu populaciju ili psiholoski profil ljudi, to slovo izaziva odredjenu reakciju.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Zanimljivo takve stvari je magija i kabala poznavala. Recimo moja majka je kao dete bila bolešljiva i jednog dana jedna stara komšinica Jevrejka posavetuje moju babu da je ne zovu više nadimkom nego punim imenom. Kakve veze je moglo da ima ne znam, ali popravio joj se imunitet.

Kad kažeš, većina imena i naziva počinje na M i N, ima dosta K.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Sta vise, negde sam citao da neke kompanije, kako bi imale vise uspeha u poslovanju, koristile su i koriste slovo "k" ili "c", koje se na engleskom izgovara u vecini slucajeva kako "k".
Pa sad' kada covek razmmisli, zasto bi one to radile ... ?? Da li su stvarno imale jak razlog, time sto na odredjenu populaciju ili psiholoski profil ljudi, to slovo izaziva odredjenu reakciju.


Mislis na Coca Colu Smiley

Zanimljivo takve stvari je magija i kabala poznavala. Recimo moja majka je kao dete bila bolešljiva i jednog dana jedna stara komšinica Jevrejka posavetuje moju babu da je ne zovu više nadimkom nego punim imenom. Kakve veze je moglo da ima ne znam, ali popravio joj se imunitet.

Kad kažeš, većina imena i naziva počinje na M i N, ima dosta K.


To su gluposti, fizicka aktivnost, posao ti oporavlja imunitet. Covek je stvoren da radi a vecina nasih ljudi pogotovo zene ne bave se fizicki aktivnostima pa tako lako moze da im opadne imunitet. To sam ja iskusio tako da znam barem zasto je meni imunitet bio slab.
Isto tako covek treba da razmislja pozitivno zasto lekari kazu pacijentu da treba da se bori da razmislja pozitivno jer ne moze sve lek da izleci. 
« Poslednja izmena: 01. Okt 2008, 03:00:30 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony xperia
A stvarno ludo deluje.
Gde je najvise love?? Banka, Novcanik, Amerika, Nemacka, Francuska, Engleska, Svajcarska, Kipar, ... ali to je na nasem jeziku. A na njihovom drugacije. Da li to ima veze sa mentalitetom, predubedjenjima, ... ili sa cime vec ??

Nisam bas nesto dublje zalazio u te stvari, vise onako povrsno, cisto kao zanimljivost, ... ali opet da li se sve to svodi samo na zanimljivost ?? Doduse i ne nameravam u skorije vreme nesto vise da se pozabavim time, .. otom-potom.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.