Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:58:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Prijateljstvo" iliti drugarstvo  (Pročitano 21473 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 2087
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Motorola PEBL
mnogo je lakshe druziti se sa mushkarcima  Smile
IP sačuvana
social share
Zato cuti, shta ce rechi kada ochi govore...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
samo mi je malo,dok sam čitala šta pišete na ovoj temi,zaparalo uši riječ "prekinuti".

nema šta da se prekida.prekida se veza,prekida se poslovni odnos sa nekom firmom,recimo.prekida se sa lošom navikom.
u prijateljstvu tu riječ ne upotrebljavam.

Sesiric - ja te u potpunosti razumijem. I potpisujem sve što si rekla.
Ali me ova situacija, ovaj tihi rat, ubija. Možda umišljam, možda pretjerujem, možda sam preosjetljiva - ali ubija me.

Imam GRČ u želucu pri pomisli da jednu od njih trebam nazvati i vidjeti se s njom. Jer mi se ne da suočavati s krivim pogledima i zamjerkama. Nije mi to normalno.

I jedini način koji mi je trenutno prihvatljiv kako bih se na neki način "očistila" i krenula dalje jest da ih nazovem i porazgovaram, pa i prekinem ako treba.
Mislim da je to dovoljno iskreno i fer, iako nije baš uobičajena praksa.

Inače, imam ja drugih prijatelja. Eventualne nove pokupim usput, ako nam se sudare staze. Ako ne, opet dobro Smile

Ostalima odgovorim kad se vratim, moram ići.  Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 2087
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Motorola PEBL
mac, ne opterecuj se! Prijatelji ne opterecuju jedni druge na taj nacin. Ako ti ne prija, ako ti stvaraju grcheve u stomaku, povuci se i uzivaj. Nemash shta kome da objashnjavash, ti znash razloge i to je najbitnije. Morash pred sobom da budesh chista, samim tim i pred drugima si...
opusti se  Smile
IP sačuvana
social share
Zato cuti, shta ce rechi kada ochi govore...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ne za gomilom vec za pravdom.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11066
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12

Nekad ja nestanem na nekoliko mjeseci, nekad oni. Ne zamjeram im što se ne javljaju, niti oni meni. Pa jesmo li drugari ili nismo?

Dosta mi je konstantnog prigovaranja što ne zovem, dosta mi je beskrajnih analiza mene i mog ponašanja, dosta mi je krivih pogleda, dosta mi je spašavanja "prijateljstva".
 
Ovde se nesto ne uklapa.  Smile


Elem. Ovo je moje misljenje i mada se mnogi protive istom ja ga se i dalje drzim.

Mislim da "prijateljstvo",ma kakvo ono bilo, ne treba prekidate. Ko zna kada ce ti taj neko zatrebati.
Moj primer: Nisam se sa "ortakom" video od '98. Pre pola godine sam bio neverovatno sjeban (na dnu). Nabasao sam na njega u gradu (jedva se prepoznali), otisli na kaficu, ispricali se i ne mozes da verujes koliko mi je prijalo. Nasli smo se opet posle 3 nedelje i od tad se druzimo gotovo svakodnevno. Dakle, mozes da prestanes da se vidjas sa njima, ali da kazes "gotov ili cao" ili sta vec, mislim da je pogresno. Moj profesor je jednom rekao "Nikad nemoj da zalupis vrata za sobom jer ces ko zna kad ponovo trebati da udjes". Mozda ti se u ovom trenutku cini da nema svrhe nastavljati ali ko zna. Mozda ipak pocnu da ti nedostaju, ali bude prkasno. Razmisli malo.
« Poslednja izmena: 14. Jun 2007, 10:52:17 od Iceman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4

Samo smo prestale da se vidjamo. Ja sam prestala da se javljam, one su prestale da zovu. NIkada o tome nismo otvoreno pricale,jednostavno je prestalo. Sretnem ponekad neku od njih u gradu i kao sve je super, sta ima novo, javi se obavezno kazu da se vidimo na kafi...ja ne zovem ,one ne zovu i to je to. U gradu su i dalje, ponekad mi je tesko sto ne znam da li je jedna diplomirala, (poslednjiput kad smo se cule izlazila je na poslednji ispit), ali eto, jednostavno nije se desilo vidjanje.Meni je tesko da sedim i da slusam stalno iste tinejdzerske price, pogotovo mi je bilo zlo da to slusam u momentima kada mi nije bilo ni do cega, a kamoli kafa po kafanama i klubovima...  E sad , ko je tu kriv, i da li je uopshte neko kriv ja ne znam. Ponekad se pitam odakle tolika razlika medju nama odjednom? Jesam li ja sazrela ili sam bandoglava ,ona koja zaboravlja ljude... Nekad mislim jedno, nekad drugo.
Ako imas utisak, vidis da ste se udaljile, da ste preterano razlicite, da se vise ne uklapate (kao sto je kod mene bio slucaj), nemas zasto da se osecas krivom i da se preispitujes. Ti imas pravo na izbor. Ako ne mozes da sa njima ostvaris vidjanje na mesec, ili dva ili 5, dobra prica uz kafu i nedostajanje, iscekivanej da cujes sta se u medjuvremenu izdesavalo, onda bolje batali sve to, jer sto vise odugovlacis, to ces se gore osecati.
U potpunosti mi je jasno da imam pravo na izbor.
No, ponekad zna biti teško budući da sam nesigurna osoba (što ste mogli zaključiti) i vrlo me se lako može nagnati da promjenim gledište.
Netko tko ima dobru moć uvjeravanja skrenut će me s mojih uvjerenja, unatoč tome što se ne osjećam dobro.

Нема места љутњи.

Живот вас је одвео сваку на своју страну. Када год се сретнете, лепо је да седнете, попричате.
Eh, nemaš pojma koliko si u pravu. I to u stvarnost jeste tako! Jednostavno i normalno  Smile
Takvi su bili svi moji drugi prekinuti odnosi.
Ali ovaj je drugačiji... u potpunosti.

mnogo je lakshe druziti se sa mushkarcima  Smile
Da, muškarci su većinom durgačiji po tom pitanju.

Iako, baš sam prije 2 sata popila kavu s jednim kolegom (nismo bliski prijatelji), izložila mu svoj problem i pitala ga za mišljenje. Odmah je ispalio da bi me prekrižio iz života istog trena čim mu se nekoliko mjeseci ne bih javila.
Bilo mi je drago čuti i takvo mišljenje.

Ali vidiš da nisu svi muškarci isti  Smile

mac, ne opterecuj se! Prijatelji ne opterecuju jedni druge na taj nacin. Ako ti ne prija, ako ti stvaraju grcheve u stomaku, povuci se i uzivaj. Nemash shta kome da objashnjavash, ti znash razloge i to je najbitnije. Morash pred sobom da budesh chista, samim tim i pred drugima si...
opusti se  Smile
Anđelčice Slatka, Da se barem sama mogu rješiti tog grča, da ga mogu negdke ostaviti i krenuti dalje - ne bih ovdje bila.

I sama se ponekad pitam zašto je ovo toliko teško? Nisu to prve osobe koje sam udaljila iz života. Ali su prve s kojima bih htjela prekinuti.


Nekad ja nestanem na nekoliko mjeseci, nekad oni. Ne zamjeram im što se ne javljaju, niti oni meni. Pa jesmo li drugari ili nismo?

Dosta mi je konstantnog prigovaranja što ne zovem, dosta mi je beskrajnih analiza mene i mog ponašanja, dosta mi je krivih pogleda, dosta mi je spašavanja "prijateljstva".
 
Ovde se nesto ne uklapa.  Smile
Elem. Ovo je moje misljenje i mada se mnogi protive istom ja ga se i dalje drzim.
Mislim da "prijateljstvo",ma kakvo ono bilo, ne treba prekidate. Ko zna kada ce ti taj neko zatrebati.
Moj primer: Nisam se sa "ortakom" video od '98. Pre pola godine sam bio neverovatno sjeban (na dnu). Nabasao sam na njega u gradu (jedva se prepoznali), otisli na kaficu, ispricali se i ne mozes da verujes koliko mi je prijalo. Nasli smo se opet posle 3 nedelje i od tad se druzimo gotovo svakodnevno. Dakle, mozes da prestanes da se vidjas sa njima, ali da kazes "gotov ili cao" ili sta vec, mislim da je pogresno. Moj profesor je jednom rekao "Nikad nemoj da zalupis vrata za sobom jer ces ko zna kad ponovo trebati da udjes". Mozda ti se u ovom trenutku cini da nema svrhe nastavljati ali ko zna. Mozda ipak pocnu da ti nedostaju, ali bude prkasno. Razmisli malo.
Što nije jasno?
Prvi pasus odnosi se NA MOJE DRUGE "NORMALNE" PRIJATELJE.
Drugi se odnosi na dotične dvije gospođice.

A glede tvog teksta - ja ne razmišljam na takav način. To mi graniči s koristoljubljem ili čak možda strahom od samoće . Ako tako smijem reći  Smile
Imam u mobitelu brojeve poznanika, poslovnih suradnika - koje čuvam iz koristi. Jasna stvar.

S druge strane, imam i prijatelje.
E sad, bila bih licemjerna kada bih rekla da u drugarstvu nema nikakve "koristi". Osim što drugara voliš samo zato što je došao na ovaj svijet (dakle, bez nekog važnog razloga), on ti je na neki način i koristan. Može ti pružiti podršku kada je TEBI potrebna, vrijeme ti pokloniti kada je TEBI potrebno.. is lično.
No s druge strane - drug poštuje tvoju slobodnu volju, dopušta ti da budeš ono što jesi, prihvaća te takvim kakav jesi. Uz najboljeg druga osjećaš u svakom trenutku apsolutnu slobodu.
Ako išta radite zajedno - radite to jer oboje hoćete to raditi. A ne jer jedan od vas "misli da to treba raditi, u ime prijateljstva". Tu je već prisutan element NEslobode. Ako radiš nešto što ti ne paše već na silu - to nije drugarstvo.
Drug tolerira i kada kažeš NE. Voli te jednako bez obzira na to.
« Poslednja izmena: 14. Jun 2007, 15:52:46 od Livingston »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Мачко, не постуј више порука за редом, већ користи опцију измени, ако си нешто заборавила!

Следећи пут се нећу мучити да уређујем твоје поруке, већ ћу их обрисати.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Oprosti, davno sam bila ovdje pa sam zaboravila   Smile
Neću više  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
:-D
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
... imam trenutno slicnu situaciju sa jednom prijateljicom,
malko smo se udaljile, ili malko vise,  cujemo se retko, vidjamo jos redje, a na 200m smo... desavalo nam se da se slucajno sretnemo u kraju  Smile
u tim prilikama obavezno razmenimo nesto tipa- gde si ti? sto se ne javljas? sta ima? sta radis? kako si...? ajde da se cujemo, vidimo se, pozdravi tog-i-tog... kojima se popunjava praznina, a na koje se odgovara protivpitanjima ili neodredjenim odgovorima... opet tipa- nemam vremena, bas sam u guzvi, hocu prvom prilikom, bas sam mislila na tebe, pitala sam se sta li radis...  Smiley 1

zovem je vrlo retko, da cestitam rodj, slavu i sl., ona zove ponekad i kad joj nesto treba (neki br. tel., informacija...)
nismo prekinule kontakt dakle, ali imam negde osecaj kao da smo 'raskinule'  Smile  Smile

i ne, ne smatram je vise prijateljicom  Smile... tacnije, ne smatram je trenutno prijateljicom

a ko ce ga znati sta donosi neki naredni period... mozda se ponovo zblizimo, a mozda potpuno udaljimo i prekinemo i taj labavi kontakt. videcemo  Smile
 

« Poslednja izmena: 14. Jun 2007, 23:07:37 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
ako ti je neko prijatelj on ce to biti ceo zivot bez obzira da li se zovete ili ne.....
pravi prijatelj ce uvek da bude tu za tebe kad ti je potreban i pokusace da te ne izneveri. samo pustis pesmu moji drugovi od bajage i sve ce da ti bude jasno Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:58:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.