Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pretukao majku zbog pedeset dinara  (Pročitano 2127 puta)
19. Jun 2006, 14:57:00
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Četrnaestogodišnji dečak godinama maltretira majku u Majdanpeku

Pretukao majku zbog pedeset dinara


MUP kaže da ne može da reaguje bez naloga Centra za socijalni rad, mada se raspituju za dečaka kad god se dogodi nešto u gradu

MAJDANPEK - U Odboru za ljudska prava u Majdanpeku, na konferenciji za novinare, nedavno su obelodanili slučaj maloletnika koji, kako je rečeno, godinama maltretira svoju majku.
- Poslednjih dana sve je eskaliralo tako što je četrnaestogodišnji dečak napao majku na radnom mestu i naneo joj lakše povrede. Tim povodom njene kolege obratile su se pismom Centru za socijalni rad, koje je dostavljeno i našem Odboru. U pismu se kaže da se njihova radnica više puta obraćala Centru, pa zaposleni traže da ova služba preduzme potrebne mere tim povodom.

- U suprotnom, ukoliko se njihovoj koleginici nešto desi na radnom mestu, oni će smatrati da je Centar odgovoran za to, s obzirom da ni organi MUP-a ne mogu da reaguju bez njihove saglasnosti - rekla je Mionka Nikolić, predsednica Odbora. Majka dečaka, koja je prisustvovala konferenciji za novinare, ispričala nam je da sama ne može da izađe na kraj sa svojim sinom.

- Pokušavala sam da rešim ovaj problem na razne načine, ali bezuspešno. On je pre tri meseca prebačen u drugu školu zbog incidenta u kojem je nasrnuo na jednu svoju drugaricu. Međutim, u toj novoj školi on se nijednom nije pojavio - kaže ova žena.

Centar za socijalni rad ćuti

To su nam potvrdili i u školi koju, formalno, dečak sada pohađa. U školi iz koje je premešten, takođe, kažu da je maloletnik bio problematičan, te da su se tim povodom i oni obratili Centru za socijalni rad, ali da iz ove službe nikada nije stigla povratna informacija o tome šta se tim povodom preduzelo. Maloletnik je dete razvedenih roditelja, i problemi su zapravo i počeli, kako majka sama kaže, od razvoda pre sedam godina.

- Nesporazumi obično nastaju oko novca. Izdvajam koliko mogu, plata mi je mala i neredovna. Konkretno, u ponedeljak, tražio mi je 50 dinara i ja nisam imala da mu dam. Fizički je nasrnuo na mene i povredio me. Jedino što želim jeste da završi školu, da se vrati na pravi put. On već treći put ide u šesti razred, a ja ne uspevam da ga nateram da ode na nastavu. Ove godine ima već 500 izostanaka i stižu mi prekršajne prijave zbog toga. Kako ne mogu sama da mu pomognem, zatražila sam više puta pomoć Centra za socijalni rad, ali do sada nikakvog pomaka nema. Zaista ne znam da li su oni nešto učinili. Kada sam posle poslednjeg incidenta otišla tamo, samo su mi rekli da izvadim lekarsko uverenje o nastalim povredama. Ja za to nemam novca, a i nije mi cilj da tužim sopstveno dete, ja samo tražim pomoć i za mene i za njega - kaže očajna majka.

Ima problema sa alkoholom

Majka tvrdi da je dečak upao u loše društvo, da je primetila da ima problema sa alkoholom i da se život polako i za nju i za njega pretvara u pakao.
- Imam uput dečijeg lekara da ga odvedem na specijalistički pregled u Beograd, ali on ne želi da ide, a ja sama ne mogu da ga nateram. U MUP-u kažu da ne mogu da mi pomognu bez naloga Centra, mada ga najverovatnije imaju u nekoj evidenciji, zato što me zovu kad god se dogodi nešto u gradu i pitaju gde se moj sin tada nalazio. Ja zaista ne znam kako se on ponaša na ulici i bojim se za njega - kaže ova žena.

Mionka Nikolić je rekla da se ovde očito radi u najmanju ruku o "poremećenim odnosima u porodici" i naglasila da je Centar za socijalni rad morao bolje da reaguje do sada.
- Još nije kasno da se stvari dovedu u red koliko je to moguće, ali je jako važno da se nešto preduzme kako bi se predupredile još gore posledice koje mogu da nastanu - kaže Nikolićeva.

Direktorka Centra negirala je da ništa nije učinjeno.
- Centar je preduzeo sve mere iz svoje nadležnosti i slučaj pratimo od početka. Angažovan je čitav tim stručnjaka koji pokušava da iznađe adekvatno rešenje. Uzrast maloletnika koji još nema punih četrnaest godina uslovljava da se mere preduzimaju na nivou intervencije jer je on krivično neodgovoran po važećem Krivičnom zakonu. Sa svim aktivnostima upoznata je i majka, koja je uključena u program rešavanja problema. Ovakvi slučajevi iziskuju puno strpljenja i veliku koordinaciju svih institucija i tu ne sme biti mesta ni za kakvu konfrontaciju. Potrebno je puno strpljenja kako bi se iznašao pravi oblik zaštite koji odgovara interesu deteta i njegovim daljim potrebama - kažu u Centru za socijalni rad Majdanpeka.


Izvor: Glas Javnosti \ DEJAN ZLATIĆ
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Samsung SGH-E630
Treba njega pretući  Smile [smilie=32.gif]
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia 6630
Ma mali se drogira, 100%, ne bi bio majku zbog alkohola... Ili je jednostavno psihopata.
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Forever Rock

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung sgh e330
Ma mali se drogira, 100%, ne bi bio majku zbog alkohola... Ili je jednostavno psihopata.
Tu si upravu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mu seljackih opanaka

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1861
Zastava Majka Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
HTC S730
Samo u srbiji Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Pijem, Pusim, Drogiram se cini mi se popravljam se

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3886
Zastava ARG
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple 3G
majka je majka ali pare su pare  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
I sat back looking at the stars and began to think.. where the HECK is my roof?!
Ko voli Slobodana Milosevica manji umro nego sto se rodio
[ icon_paper  by galileo011]:Ne budi buljas
[Ovo je default odgovor u slucaju da se pitanje ponovi].Burek SK spam team®
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


If i was awake,i would think it was a dream!!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1608
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia N95-2 & 5800
Jedan moj ortak,sa kojim se vise nedruzim,je redovno maltretirao kevu! On je duvao i pio,nista od jacih droga i redovno ju je tukao. Par puta sam ga opomenuo da to neradi. Jednom priliko bio sam kod njega,pokucala je njegova keva na vrata i usla da nas pita hocemo li nesto da popijemo,a on je otera u pizdu materinu,zena ga lepo pita zasto je to reko kad je sve kulturno pitala. U tom trenutku je on skocio na nju i zabo je u glavu,naravno ja sam bez oklevanja nasrnuo na njega i poceo da ga bijem dok nisam video da mu je krenula krv iz nosa i iz usta! Od tad se nedruzimo,a niti zelim da se druzim sa njim. Samo mi je puno zao njegove keve. A zena je stvarno ko hleb dobra,ne bi ni mrava zgazila! Strasno!!!  Smile
IP sačuvana
social share
If i was awake, i would think it was a dream!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia 6630
Kao sto rekoh - psihopata! Smile
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1511
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
BlackBerry znj f1
pa ako je tako trebo si da ga ubijes..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia 6630
Ne, to bi bilo humano. Lepo u popravni, pa da oseti malo muske ljubavi...
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.