Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:49:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Preminuo Vladeta Jerotić  (Pročitano 32968 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Svako ima svoje stavove u koje VERUJE, ergo čovek je biće VERE, u tome je celokupna poenta  Smile  Smile  Smile  Smile
ja verujem da ce sutra izaci sunce. ja sam bice vere
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Bicu hrabar da kazem da psihologija nije prava nauka. Medicina je hemija i kasapnica.

Ma sve je nauka. Sve se svodi na iskustvo i try and error. Neke su teze za shvatiti neke lakse ali to je to. Uostalom pod hemiju se moze podvesti i psihologija. Reakcije mozdanih celija je uslovljeno hemijom, elementi koji ucestvuju u hemijskoj reakciji pod fiziku.............a fizika i hemija su prave nauke, zan ne? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
moze biti.. al malo im skripi metodologija... psiholozima
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Pa ne skripi, metodologija je osnova psihologije. Mozda je malo apstraktnija ali nije bez osnova u istrazivanju.

Nekada tacno znas koju ce repliku neki tvoj suparnik u debati da postavi pa ces unapred imati odgovor. Je l to slucajno ili metodologija zasnovana na iskustvu u bavljenju razmisljanjem doticne persone?  Smile
« Poslednja izmena: 07. Sep 2018, 20:49:52 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
moguce je imati tacna predvidjanja u velikom procentu slucajeva cak i kad su zasnovana na pogresnim pretpostavkama. dosta uobicajena stvar.

ljudi su iracionalna bica i dosta dobro na njih deluju raznolike iracionalne terapije...
kao npr religija

ili jungovi tripovi
« Poslednja izmena: 07. Sep 2018, 20:54:49 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Psiholozi su obicni ljudi koji slede sopstvene paterne. Kao takvi ne mogu da budu nezavisni posmatraci dusevno (obolele) osobe.

Nisam video da je potrebno da se skupi 100 fizicara da raspravljaju da li ce lopta da padne kad je bacish u vis ili nece.


A 100 psiholoza, 100 mishljenja.

Drustvene nauke se zapravo prozivod neke statistike, nekih uzoraka stanovnistva, ali mi ljudi nikada necemo moci da procitamo sta neka osoba misli ili da li laze ili ne. Neki mogu da pogode ponekad, ali ako ne gledaju u subjekat koji laze - tesko.

Najveci psiholozi danas su google i facebook. Ti bolje znaju od tebe na koje ribe se lozis i sta ces sledece da kupish.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Ok, mozda o psihologiji najmanje znamo, ali to ne znaci da nije nauka. Sta vise Smile

Imala je svaka nauka svoje teske trenutke, ali ono sto nisi spoznao ne mozes da odbacis kao neistinito.

Bacis loptu, ona padne, u je jaka fizika. Objasni veze izmedju kvarkova tj zasto gluoni stvaraju vecu privlacnost sto kvarkove vise odvajas?

Astronomiju, tamnu materiju, univerzum, teoriju struna i veliki prasak da ne pominjem.......mislim pre svega jer ne znam preterano mnogo o tome, kao i naucnici Smile

Nijedna nauka nije istrazena do kraja. Ne verujem da ce ikad moci.
« Poslednja izmena: 07. Sep 2018, 21:08:49 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Ima u fizici mnogo tezih stvari za objasnjenje nego standardni model.

Ali poenta je da pomocu instrumenata mozes da pokazes da elektron uvek ima negativno naelektrisanje.

U psihologiji 10 njih sa instrumentima ne mogu da se dogovore od cega boluje prosecni pacijent u bolnici niti koje lekove da mu pripishu.

Jednu osobu su lecili od depresije a ovamo imala problem sa drugim necim.

Alkoholicare lece lopatama, a narkomane trodonima.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
ali sigurno postoje granice koje ne mozemo preci.
sto mi davno rece otac: pitanje je gde su!
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Pa ako se leci onda je psihijatrija, a to je grana medicine. Je l medicina nauka? Koliko puta se desilo da specijalista postavi pogresnu dijagnozu? Ne govorim o psihijatrima nego generalno.

Fizika ima probleme kao svaka nauka. Naveo sam ti jedan primer. Lopta pala na zemlju je nivo medivine stavi hanzaplast na rasekotinu. Zvekni jod i ispiraj troprocentnim hidrogenom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:49:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.