Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16 18 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pravoslavna crkva je previše - pasivna!  (Pročitano 22240 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung 
A ja sam rekao da Pravoslavlje nikad nije kocilo nauku, za razliku od katolika.

Па где је та наука онда?

Иначе ми је невероватна стална потреба у православаца, да за све што не ваља нађу оправдање, како је код католика још горе. Smile


Citat
Ми би због вере требало да будемо слични Јапанцима? Smile Smile Свашта сам чуо, а ово засигурно спада у врх.

Да, Јапнци јесу вредни и какве то везе има са Србима, који су сушта супротност.
procitaj jos jednom, pazljivo, ako ni onda ne budes razumeo sta sam hteo da kazem, batali.

Види, на глупости се не обазирем више пута. Једном буду смешне, други пут не.

Не треба ја да размишљам о томе, већ ти. Smile Окрени-обрни смисла нема.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Nije bre ovo crkva pa da treba da te cenzurišemo, palimo i besimo.   Smile
niti je ovo tema o Papikanu.
Anyway... jesi završio konačno? Jel nećeš više editovati?  Smile Možemo li nastaviti s temom?  Smile
e,ovo je dobro...
kao,ja sad zaustavljam ceo forum i remetim balans univerzuma zato sto sam napisao 3 posta u offu,koji,gle cuda,samo tebi smetaju,mozda bas zato sto se na tebe i odnose.
naravno,vase visocanstvo,prihvatite moje iskreno izvinjenje zbog ovog strasnog skretanja s teme,i samo vi nastavite.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ????
Nije bre ovo katolicka crkva pa da treba da te cenzurišemo, palimo i besimo.   Smile

 Smile
Па где је та наука онда?

Иначе ми је невероватна стална потреба у православаца, да за све што не ваља нађу оправдање, како је код католика још горе. Smile
e upravo o tome ti pricam! Odlika antiteista je da za sve krive veru.
Ti si prijatelju debelo skrenuo ako mislis da je Pravoslavlje krivo za to sto jos uvek nemamo teleport i ne mozemo da putujemo kroz vreme...


Citat
Види, на глупости се не обазирем више пута. Једном буду смешне, други пут не.

Не треба ја да размишљам о томе, већ ти. Smile Окрени-обрни смисла нема.

Smisla ima ali mene mrzi da ti objasnjavam, pa se nadaj da ce naleteti neko ko ima malo vise volje za detaljisanje onima koji nisu u stanju da povezu... Smile
« Poslednja izmena: 03. Jun 2010, 17:43:15 od S Baldrick »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Citat: DuKiM57 link=topic=501368.msg8496603#msg8496603
Па где је та наука онда?


Па погледај Византију. Да православље гуши науку мислиш да би Константинопољ био град просвећених научника и учитеља ?
« Poslednja izmena: 03. Jun 2010, 19:27:08 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
@ Goa preterujes Wink
Citat
Ja imam svoje mišljenje i izneću ga pa makar bilo vas 20 tu koji se ne slažu.
Ovde nije uopste rec o tome. Rec o tome da trolujes sa svojim kilometarskim tekstovima koji nemaju veze sa temom. Znam da si agnostik i meni je uvek OK kad neko ima svoje misljenje, ali ovo takodje nije tema o agnosticizmu. Ako imas nesto da kazes u prilog pasivnosti crkve, izvoli.

Ja sam misljenje o ovoj temi rekao negde na pocetku i bilo bi dobro da se vodi konstruktivna rasprava na ovu temu. A moje misljenje je (kao sto rekoh) da crkva moze aktvnije da deluje. Strog sam po tim pitanjima "politike crkve". (da se tako izrazim)

Ovo me sve podseca kao kad se WarBoss pojavi u temi o narodnjacima i tupi neku svoju pricu.  Smile

@hkj, smiri strasti  Smile Bices bolji hriscanin  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ????
@ Goa preterujes Wink
Citat
Ja imam svoje mišljenje i izneću ga pa makar bilo vas 20 tu koji se ne slažu.
Ovde nije uopste rec o tome. Rec o tome da trolujes sa svojim kilometarskim tekstovima koji nemaju veze sa temom. Znam da si agnostik i meni je uvek OK kad neko ima svoje misljenje, ali ovo takodje nije tema o agnosticizmu. Ako imas nesto da kazes u prilog pasivnosti crkve, izvoli.

Ja sam misljenje o ovoj temi rekao negde na pocetku i bilo bi dobro da se vodi konstruktivna rasprava na ovu temu. A moje misljenje je (kao sto rekoh) da crkva moze aktvnije da deluje. Strog sam po tim pitanjima "politike crkve". (da se tako izrazim)


 Smile Smile Smile
narocito ono boldovano Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung 
Па где је та наука онда?

Иначе ми је невероватна стална потреба у православаца, да за све што не ваља нађу оправдање, како је код католика још горе. Smile
e upravo o tome ti pricam! Odlika antiteista je da za sve krive veru.
Ti si prijatelju debelo skrenuo ako mislis da je Pravoslavlje krivo za to sto jos uvek nemamo teleport i ne mozemo da putujemo kroz vreme...

Јадна замена теза. Прво нисам никакав антитеиста. Друго нисам говорио ни о каквим телепортима, већ о јасној чињеници да је грчко-римска цивилизација била далеко испред свога времена, по разним достигнућима и сасвим случајно је доласком хришћанства добар део тог наслеђа отишао у курац, толико да смо га морали од Арапа купити назад.


Citat
Види, на глупости се не обазирем више пута. Једном буду смешне, други пут не.

Не треба ја да размишљам о томе, већ ти. Smile Окрени-обрни смисла нема.

Smisla ima ali mene mrzi da ti objasnjavam, pa se nadaj da ce naleteti neko ko ima malo vise volje za detaljisanje onima koji nisu u stanju da povezu... Smile

Ово је твој пост:

Japanci su specificna kultura i imaju drugaciji nacin zivljenja. Zapravo, i mi bi, prema nasoj religiji trebalo da budemo slicniji japancima, jer su oni vredni, imaju ponos za svoje, a tudje ne diraju.

Дакле ми бисмо по нашој вери требали да будемо слични Јапанцима, јер требамо бити поносни и вредни? То даље значи да су понос и вредноћа неке ексклузивне вредности православља и Јапанаца. Пази далеко сам ја од буквалисте, али ово се не може другачије протумачити.

Проблем је у томе што набеђен верник (код нас) одређене универзалне вредности, које иду од религије до религије, од верника до атеиста, приписују православљу. Тако је породица православна вредност. И редом друге. Не то нису православне вредности, односно то су пре свега универзалне људске вредности, које се не могу приписати једној вери.

Е због тога тај твој пост није имао никаквог смисла, јер оно што наводиш као врлине Јапанаца се третирају као врлине и код већине других народа, али су Јапанци једни од ретких који те врлине изузетно поштују. Дакле није то ништа везано за православље и смешно је подвлачити икакве паралеле, на основу тога.


Citat: DuKiM57 link=topic=501368.msg8496603#msg8496603
Па где је та наука онда?


Па погледај Византију. Да православље гуши науку мислиш да би Константинопољ био град просвећених научника и учитеља ?

Ма дај бре. Византија се ни по чему не може поредити са старом Грчком, по иновативности.  Је ли Византија имала Херона или Питагору?

Иначе си нашао за пример баш оне, који су наследили добар део те античке славе, иако кажем да се, по свом, тешко могу поредити са старом Грчком и Римом.

Узми за пример неку другу православну земљу. Једина значајнија ти је Русија, која је услед јаког црквеног утицаја одбијала све што долази са стране, па и кад би то било нешто добро.
« Poslednja izmena: 05. Jun 2010, 22:17:31 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ????
да је грчко-римска цивилизација била далеко испред свога времена
da ali ti si antiteista bas zato sto mislis da je hriscanstvo krivo za to
uostalom, Grci su odobravali pederastiju, a Rimljani pedofiliju, zoofiliju, prezderavanje i sl, mozda se i tebi to svidja, "bitno je samo da se tehnoloski napreduje" Smile

Citat

То даље значи да су понос и вредноћа неке ексклузивне вредности православља и Јапанаца.
e OVO je jadna zamena teza (ili to ili si malouman Smile). Sa tobom necu da se raspravljam vise iz prostog razloga sto ces svaku moju rec u glavi da izopacis totalno i nista neces moci da shvatis. Da ne gusimo vise temu  Smile

IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
да је грчко-римска цивилизација била далеко испред свога времена
da ali ti si antiteista bas zato sto mislis da je hriscanstvo krivo za to
uostalom, Grci su odobravali pederastiju, a Rimljani pedofiliju, zoofiliju, prezderavanje i sl, mozda se i tebi to svidja, "bitno je samo da se tehnoloski napreduje" Smile

Није једини кривац. Античка култура је у тим тренуцима запала у велику кризу, али је хришћанство свакако допринело и убрзало њену пропаст.

Што се порока тиче свака култура им је донекле склона. Римљани су их највише имали пред крај царства, што је и највећи знак моралне декаденције.

Ипак шта је алтернатива? Средњевековна држава, где је црква највећи феудалац и предњачи у израбљивању људи?


Citat

То даље значи да су понос и вредноћа неке ексклузивне вредности православља и Јапанаца.
e OVO je jadna zamena teza (ili to ili si malouman Smile). Sa tobom necu da se raspravljam vise iz prostog razloga sto ces svaku moju rec u glavi da izopacis totalno i nista neces moci da shvatis. Da ne gusimo vise temu  Smile

Понављам ово је твој пост:

Zapravo, i mi bi, prema nasoj religiji trebalo da budemo slicniji japancima, jer su oni vredni, imaju ponos za svoje, a tudje ne diraju.

Дакле?

Ако баш желиш подвлачити одређену паралелу са хришћанством, онда су Јапанцима најближи протестанти, никако православци (или тек католици), јер су протестанти вредни и радни. Наравно да то поредим кроз историјски развитак протестантских земаља. Данас у већини тих земаља верници су мањина. Међутим темељ њиховог успеха лежи у вери и поимању да се човек пред Богом доказује радом, а не балављењем икона и даровима цркви.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ????
Међутим темељ њиховог успеха лежи у вери и поимању да се човек пред Богом доказује радом, а не балављењем икона и даровима цркви.

jedino cu na ovo da odgovorim.

Odakle ti to da se prema Pravoslavlju covek dokazuje "balavljenjem ikona i darovima crkvi"? O tom izopacavanju ti pricam... Jedan od smrtnih grehova je lenjost, tj nevoljnost za bilo kakvim oblikom rada i prema tome ne mozes pricati o tome da su Pravoslavci samo bogomoljci i nista drugo.
Ti ne znas ocigledno nista o Pravoslavlju, informisis se malo pa mozemo da pricamo Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16 18 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.