Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 864
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pozovite 92 ~ Vesti iz crne hronike  (Pročitano 1318898 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Jović: Motivi napada nisu politički
Autor: Beta | 21.06.2007 - 15:15

Jagodinski biznismen i funkcioner Nove Srbije Branislav Jović, kome je jutros izgoreo džip u najverovatnije podmetnutom požaru, izjavio je da napad nije politički motivisan i da može biti povezan samo sa njegovim poslom.
Jović je novinarima rekao da ima osam firmi i zapošljava 270 ljudi i da nema dugovanja koja bi mogla biti motiv napada.
Dodao je da se verovatno našao na putu sprege politike, tajkuna i kriminala i da su fizički napad na njega, pre nekoliko meseci, i paljenje džipa međusobno povezani.
Posle prvog napada na Jovića, NS je saopštila da je jedan od mogućih motiva politički, odnosno odličan rad stranke u regionu.
Jović je danas kazao i da je nakon što je pretučen policiji rekao imena ljudi koji mogu da stoje iza toga.
Jovićev džip izgoreo je jutros, nešto pre četiri sata, na parkingu ispred zgrade u kojoj živi. Policija još nije izdala zvanično saopštenje o tome, ali je agenciji Beta u policiji rečeno da je najverovatnije reč o podmetnutom požaru.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Posle pucnjave u Nehruovoj ulici
Ubice na kumove ispalile rafal iz crnog automobila
Autor: A.Ž.A. | 21.06.2007 - 09:40

BEOGRAD - Operativci beogradske policije razgovarali su juče sa Goranom Joviševićem (38), koji je preksinoć ranjen u pucnjavi u Nehruovoj ulici , kada je ubijen njegov kum Miroslav Žarković (35).

Jovišević je još u KBC „Bežanijska kosa“, gde je operisan posle ranjavanja u stomak. Kako „Blic“ saznaje, on je ispričao inspektorima da se ne seća mnogo detalja koji su prethodili zločinu, ali da je na njega i kuma pucano „iz nekog crnog automobila“ koji se kretao iz pravca Vojvođanske ulice. Takođe je izneo sumnju da su Žarković i on bili prave mete ubice. Jovišević misli da su slučajno stradali, jer ih je ubica pomešao s nekim. Takođe je tvrdio da se nikom nije zamerio, kao i da sumnja da je njegov kum bio u sukobu s nekim. Jovišević, koji radi kao vozač u veleprodaji igračaka u Novom Beogradu, nikada nije imao problema s policijom.
Policija, međutim, proverava detalje iz privatnog i poslovnog života ubijenog Žarkovića, jer se pretpostavlja da je on bio meta napadača. Ispituje se njegov posao, ortakluk u igraonici s poker-aparatima „Monako“, a izjave o o tome trebalo bi da daju i članovi njegove porodice.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Uskoro razrešenje republičkog tužioca
Autor: V. Z. C. | 21.06.2007 - 09:35

Skupština Srbije uskoro bi trebalo da konačno razreši dužnosti republičkog tužioca Slobodana Jankovića, koji je još pre skoro dve godine ispunio uslove za penziju.
Na Jankovićevo mesto trebalo bi da dođe vršilac dužnosti jer novi republički tužilac neće biti izabran dok se ne donese novi zakon o javnom tužilaštvu. Kandidata za vršioca dužnosti republičkog tužioca Skupštini bi trebalo da predloži Visoki savet pravosuđa, koji će uskoro održati sednicu tim povodom. Očekuje se da će Jankovićev naslednik, odmah po imenovanju, postaviti novog v. d. okružnog tužioca u Beogradu jer je dosadašnji Milovan Božović takođe ispunio obavezne zakonske uslove za penziju septembra 2006. godine.
Novi šef srpskog tužilaštva moraće da odluči i o položaju specijalnog tužioca za organizovani kriminal Slobodana Radovanovića, kome mandat ističe 23. jula. Po važećim propisima, republički tužilac odlučuje da li će produžiti mandat specijalnom tužiocu ili će imenovati nekog drugog.
Slobodan Janković, sadašnji državni tužilac ispunio je uslove za penziju još decembra 2005. godine. Zahtev za njegovo penzonisanje je podnet tek jula 2006. i još nije došao na red na glasanje u Skupštini.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Struja udarila kradljivca

PRIJEDOR - Savo Topić, mještanin Ćele, nastradao je na pruzi Brezičani - Ljubija na tzv. trijanglu u mjestu Krčevine kod Prijedora u pokušaju da presiječe žice s kontakt mreže na ovoj dionici.

On je zadobio teške opekotine po cijelom tijelu, te je prebačen u KC Banjaluka, gdje se, prema posljednjim informacijama, nalazi na liječinju na Odjelu za ortopediju i traumatologiju i trenutno je u veoma teškom zdravstvenom stanju.

Kako saznajemo iz Uprave "Željeznica RS", ovo je već treća nesreća u kojoj je stradao kradljivac.

Saopšteno je da je kontaktna mreža ljubijske pruge neprekidno na meti onih koji skupe bakarne žice kradu kako bi ih preprodavali kao sekundarnu sirovinu.

Dio mreže je povremeno pod naponom jačine 25.000 volti.

Dežurni tužilac Mirjana Miodragović-Basrak kazala je da je uz tijelo Save Topića, koje je nepomično ležalo na pruzi, policija pronašla kliješta, kojima je očito namjeravao da presječe žice.

Izvor: Nezavisne Novine
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Nisam oslobodio
Đinđićeve ubice !
Dragica P. VELjKOVIĆ, 22. jun 2007

NIJE bilo pritisaka političara ili mafijaša da 2001. donesem obavezno uputstvo o ukidanju pritvora Miletu Lukoviću Kumu. I Dušana Mihajlovića, ministra policije i premijera Zorana Đinđića o tome sam unapred obavestio. Složili su se, tražili da radim po zakonu i na osnovu stanja u spisima.
Ovo je u petak ekskluzivno za “Novosti” rekao Rade Terzić, tadašnji okružni javni tužilac u Beogradu, koji je ovih dana u žiži javnosti. Najviše zbog nedavne izjave Dušana Mihajlovića da je onaj ko je tada na slobodu pustio Dušana Spasojevića i Mileta Lukovića “utro put ubistvu pemijera Đinđića”, jer je to učinjeno nezakonito, iako je bilo dovoljno dokaza za njihovo zadržavanje u CZ.

Zašto, onda, Mihajlović sada drugačije govori?
- Ne znam. Dok sam bio na funkciji normalno smo komunicirali. Čak mi je poklonio mali pištolj, valjda je znao kome tako nešto poklanja! Nejasno mi je zašto posle svega ovako insinuira, a iznenađen sam optužbama koje upućuje na račun pravosuđa, bez iznošenja bar jednog dokaza!

Zašto ste Biljani Radovanović, četvrtom opštinskom javnom tužiocu, naredili da odustane od pritvora Lukovića?
- To sam odlučio na osnovu stručne procene, ali i na bazi onoga što mi je rekla koleginica Radovanović. Nekorektna je njena nedavna izjava kojom se zaklanja iza mene. I tada, i danas mislim da je ona to uputstvo tražila da bi sa sebe skinula bilo kakvu odgovornost. Četvrti opštinski sud je, osim Lukoviću, tada ukinuo pritvor i drugim licima optuženim za otmice, a Radovanovićeva u odnosu na njih nije izjavila žalbu. Uostalom, ona je četvrti opštinski tužilac od 1999. godine, pa mi se čini da je njena današnja selektivna istina za javnost u funkciji sakrivanja od iste te javnosti njene uloge i činjenice da je upravo u vreme kad je “zemunsko-surčinski klan” razvio svoju kriminalnu mrežu, Biljana Radovanović bila za to mesno nadležni tužilac!

Ipak, Mihajlović tvrdi da je protiv Spasojevića i Lukovića bilo dovoljno dokaza za produženje pritvora.
- U najkraćem, imamo večiti jaz između policajca, kome je važan operativni podatak, i tužioca, koji se po zakonu rukovodi isključivo dokazima. Verovao sam svojim saradnicima. Verujem i danas, a u spise nisam zavirivao. Ako Mihajlović tvrdi da je to bilo nezakonito puštanje iz pritvora, zašto još onda nije podneo krivičnu prijavu protiv mene i Veća Četvrtog suda, koje je ukinulo pritvor? Zašto kao član predsedništva DOS-a nije inicirao druge zakonske mere prema svima nama? Zašto nije tražio moje razrešenje? Tokom “Sablje”, kad je imao u Ustavu i zakonima neutemeljena ogromna ovlašćenja, nije preduzeo nešto. Tada je celo sudsko veće zajedno sa predsednikom Četvrtog suda bilo uhapšeno, ali se ne sećam da je ikada protiv njih poveden bilo kakav postupak. Baš to hapšenje i suspenzija vrha pravosuđa, predsednice VSS Leposave Karamarković i republičkog javnog tužioca Siniše Simića, imalo je za cilj da sakrije činjenicu da su predsednika Vlade ubili pripadnici MUP Srbije na čijem čelu je bio isti taj Mihajlović!

Tužilac Slobodan Radovanović najavio je istragu o političkoj pozadini atentata na Đinđića, računajući i izjave Mihajlovića da je puštanje iz pritvora Spasojevića i Lukovića, 2001. utrlo put atentatu. Plašite li se te istrage?
- Sa ukidanjem pritvora Spasojeviću nemam veze. Lukovića iz pritvora nisam pustio ja, već sudeće veće koje nije zakonom obavezno da uvaži stav tužioca. Nemam razloga da se plašim ičega, uvek sam radio po zakonu. Nikome ništa ne dugujem, moja saznanja su na raspolaganju državnim organima ako me pozovu. Nemam posebne obaveze prema bilo kome a kao građanina jedino me interesuje istina o svim okolnostima, pa i o političkoj pozadini atentata na premijera Đinđića.     
MUP JE ENIGMA
- NEJASNO mi je, i danas mi je to enigma, da tokom 2002. protiv tako organizovane kriminalne grupe kakav je bio surčinsko-zemunski klan, pa sve do samog ubistva premijera Đinđića, protiv pripadnika tog klana policija nije preduzimala odgovarajuće akcije, koje bi omogućile tužiocu iniciranje krivičnih postupaka - veli Rade Terzić.
- Očigledno je da se posle atentata čini sve da se odgovornost neosnovano prenese, prebaci na tužilaštvo i sudove, koji bez inicijalnog akta MUP ništa ne mogu da urade. To će, nadam se, ispraviti ZKP koji sa policijske prelazi na tužilačku istragu.
SLABI DOKAZI POLICIJE
ZBOG falsifikovanih pasoša maja 2001. Francuska nam je izručila Spasojevića, Lukovića i druge. To je meni i mom tadašnjem zameniku Siniši Simiću usmeno najavio ministar Mihajlović. Rekao je da su ti ljudi organizovana kriminalna grupa i zamolio da im, ako se ikako može, bude određen pritvor zato što policija ima indiciju da su izvršili neka druga krivična dela - otkriva Rade Terzić.
- Poštujući zakonska ovlašćenja učinili smo sve da izađemo u susret MUP-u, iako nije uobičajeno da se određuje pritvor kad je neko osumnjičen samo za falsifikovanje putne isprave. Usmeno sam objasnio tadašnjem predsedniku Četvrtog opštinskog suda to što mi je rekao ministar Mihajlović, da bi Spasojević i ostali bili zadržani u pritvoru. U međuvremenu je MUP protiv Spasojevića i ostalih podneo krivičnu prijavu za više otmica, pa i za otmicu Miroslava Miškovića. I o tome me je usmeno obavestio lično Mihajlović. Usledio je niz sastanaka sa Mihajlovićem i ekipom MUP koja je radila na tim otmicama. Na sastancima smo ja i moj tadašnji zamenik Siniša Simić izneli primedbu da nema konkretnih materijalnih dokaza o vezi svih tih lica sa otmicama. Odgovoreno nam je da policija očekuje biološke tragove koji bi trebalo da dovedu u vezu osumnjičene, žrtve otmice, i krivične prijave koje je već podnela policija. Koliko se sećam, biološki tragovi, nisu dali očekivane rezultate.
- Ipak, imajući u vidu molbu ministra Mihajlovića da policija dobije vreme i nastavi rad oko tih otmica, a ceneći i težinu i društvenu opasnost takvih krivičnih dela, Četvrto tužilaštvo ušlo je u krivični postupak protiv Spasojevića i ostalih i za otmice - nastavlja Terzić. - Kad je posle nekoliko meseci, decembra 2001. isticao maksimalni rok za pritvor u istrazi, bio sam saglasan da se podigne optužnica protiv Spasojevića i ostalih jer sam imao u vidu stanje u predmetu, njegov značaj i molbe ministra Mihajlovića. Objašnjenje zašto je za Spasojevića ukinut pritvor, da li je protiv njega podignuta optužnica za otmice, ako nije - zašto, može dati tužilac Biljana Radovanović, za čiju odluku sam uveren da je na zakonu utemeljena. Posle podizanja optužnice, odluku o ukidanju pritvora donosi krivično veće Četvrtog suda. Zato smatram nekorektnim i neistinitim većinu novinskih napisa koji su se ovih dana pojavili u ozbiljnoj i manje ozbiljnoj štampi, po kojima je ovde reč o mojoj navodnoj odluci.
- O svim bitnim činjenicama vezanim za otmice obaveštavala me je Biljana Radovanović, a ja sam ih prenosio ne samo mojim saradnicima nego i ministru Mihajloviću i premijeru Đinđiću - apostrofira Terzić. - Znali su i za optuženje oko otmica i za sve što je pratilo odlučivanje o pritvoru, uključujući i moje obavezno uputstvo koje se odnosi na Lukovića. Njihov stav bio je da se uradi upravo onako kako je i urađeno, uz poštovanje zakona i činjenica koje se nalaze u spisima.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Kobno prvo kupanje
R.MARKOVIĆ, 22. jun 2007

BIJELO POLjE - Sedmogodišnji Luka Obradović utopio se u četvrtak po podne u Limu. Nesreća se dogodila na kupalištu Kotline u blizini Ribarevina.
- Luka nije znao da pliva, zagazio je u vodu i izgubio oslonac i nestao u talasaima. Sve se desilo na nekoliko metara od obale - priča Lukin komšija Filip Marković.
On kaže da su deca u petak prvi put otišla na kupanje.
- Mi smo bili na obali i ugledali smo kako pluta po površini Lukino telo. Tu sa nama bila je i Lukina majka. Njegov brat Ognjen i sestra od strica Monika, skočili su u vodu i izvukli Lukino telo. Priskočili su u pomoć i neki stariji koji su tu bili, ali nije mu bilo pomoći - kaže Filip.
Nakon toga dečakovo telo prebačeno je u bolnicu, gde je dr Milivoje Stijović konstatovao smrt.
Po ovlašćenju istražnog sudije Višeg suda Milorada J. Smolovića, uviđaj su obavili službenici policije.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Sebe u srce tri puta
Lj. T., 22. jun 2007

ZAJEČAR – Miodrag Đ.(81), iz Zaječara, izvršio je u petak samoubistvo u svojoj vikendici u naselju „Beli breg“. Kako je ustanovljeno, on je sebi presudio sa tri uboda nožem u predelu srca!
Preliminarnim uviđajem je utvrđeno da je, najverovatnije, reč o suicidu. Po tom izveštaju, starac je sebi najpre zadao dva „plitka“ uboda u grudi, ali je treći bio koban, jer je Miodrag Đ. tim udarcem sebi proburazio srce.
Telo nesrećnog čoveka, na ulaznim vratima vikendice, pronašao je u petak, oko 10 sati, njegov sin Božidar Đ. koji je odmah pozvao policiju. Nisu poznati razlozi zbog kojih je Miodrag Đ. presudio sebi.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Posle prebijanja profesora Nebojše Janićijevića
Profesor za napad sumnjiči škole kojima je oduzeta akreditacija
Autor: | 23.06.2007 - 09:48

BEOGRAD - Profesor Ekonomskog fakulteta u Beogradu i član Komisije za akreditaciju visokoškolskih ustanova Nebojša Janićijević izjavio je juče da je prekjučerašnji fizički napad na njega vid pritiska na Komisiju i Nacionalni savet za visoko obrazovanje, u trenutku odlučivanja o žalbama visokih škola na rešenja kojima su im oduzete akreditacije.

Na konferenciji za novinare u Ministarstvu prosvete u Beogradu, Janićijević je ocenio i da je napad na njega poruka članovima Komisije da se u predstojećem odlučivanju o akreditacijama fakulteta „uzmu u pamet i da ne budu tako striktni u poštovanju standarda i zakona“.
„Ne mogu da uprem prstom ni u koga što se tiče samog napada. Više škole kojima je oduzeta akreditacija meni lično čine krug sumnjivih“, rekao je Janićijević koji se pred novinarima pojavio se velikim flasterom na levom obrazu. Janićijević je isključio mogućnost da ga je napao neko od njegovih studenata sa Ekonomskog fakulteta.
Janićijevića su, dok je kod zgrade u kojoj živi u Beogradu ulazio u kola i kretao na posao, oko 8.25 časova, napala dvojica zasad neidentifikovanih muškaraca.
„Vrata su još bila otvorena kad sam pokušao da startujem auto. Jedan me pozvao ‘profesore’ i udario me dva ili tri puta. Tog momka sam prethodno video kad sam prolazio do kola i zapazio sam da liči na tabadžiju. Bio je nabildovan“, rekao je Janićijević.
Prema njegovim rečima, drugi napadač nije bio u mogućnosti da mu zada udarac zbog skučenog prostora. Janićijević je potom uspeo da izvuče jednu nogu iz auta i tako se odbrani od napadača, dozivajući u pomoć.
Napadači su potom pobegli, a Janićijević je sa lakšim telesnim povredama prevezen u Kliničko-bolnički centar „Zemun“ gde mu je ukazana lekarska pomoć.
„Prethodno veče sam dobijao čudne pozive. Verovatno su u proveravali da li sam kod kuće. Neprijatna je situacija kad oni koji vam ne misle dobro znaju gde živite. Ubuduće, svaku neprijatnu situaciju povezivaću sa onima koji su izgubili akreditaciju“, rekao je Janićijević.

Međusobne optužbe

Predsednik Komisije za akreditaciju Slobodan Arsenijević optužio je rektora Univerziteta „Megatrend“ Miću Jovanovića za direktne pretnje i uvrede upućene članovima te komisije. „Jovanović me je u direktnom razgovoru vređao, a članovima komisije, prof. Nebojši Janićijeviću, koji je pretučen ispred svog stana, i prof. Veri Vujičić, pretio je“, rekao je Arsenijević.
Rektor Univerziteta „Megatrend“ Mića Jovanović rekao je Tanjugu da nema nikakve veze s napadom na prof. Nebojšu Janićijevića. „Tačno je to da sam na sednici Nacionalnog saveta za visoko obrazovanje profesora Arsenijevića nazvao velikim lažovom i odmah posle toga su sazvali konferenciju“, rekao je Jovanović.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Uhapšena osmorica pljačkaša pumpi
Autor: A.Ž.A. | 23.06.2007 - 09:49

BEOGRAD - Operativci beogradske policije juče su uhapsili osmoricu mladića osumnjičenih za pljačku nekoliko pumpi u prestonici, saznaje „Blic“.

Dvojica su pala policiji u ruke odmah posle pljačke pumpe OMV na Vidikovcu iz koje su juče odneli 1.400.000 dinara. Sa njima je bio još jedan saučesnik, koji je uspeo da pobegne, a u policiji tvrde da im je poznat njegov identitet i da će se i on uskoro naći iza brave.
Oni su u pljačku krenuli maskirani i naoružani. Radnicima na pumpi su zapretili pištoljima i čak ispalili nekoliko hitaca. Na sreću, niko nije povređen. Kod dvojice uhapšenih razbojnika je nađen veći deo ukradenog novca i oružje.
Ubrzo posle ove akcije, policija je lisice na ruke stavila još šestorici njihovih saučesnika u drugim pljačkama.
Ova grupa, saznajemo, priznala je razbojništva na tri pumpe. Inspektori, ipak, sumnjaju da je ova grupa opljačkala još nekoliko pumpi u gradu. U njihovim stanovima nađena su tri pištolja, kao i 40 grama kokaina.
Uhapšenima je određen policijski pritvor, posle koga će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni istražnom sudiji.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Priveden napadač na goste "Fortune"
Autor: Tanjug | 22.06.2007 - 21:07

Policijska uprava Novog Pazara odredila je meru zadržavanja Nemanji M. (20) zbog osnovane sumnje da je pre tri dana u ugostiteljskom objektu "Fortuna" izvršio tri krivična dela - teško ubistvo, teško ubistvo u pokušaju i nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija.
Nemanja je, u prisustvu branioca, danas popodne saslušan u prostorijama Policijske uprave. U saopštenju se, pak, ne kaže da li je, pošto je bio u bekstvu, uhapšen ili se sam predao policiji.
U kafani svoga oca, Nemanja je u utorak posle ponoći iz automatskog oružja ubio Fikreta Š. (37), a Senada K. (28) teško povredio i posle toga pobegao.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 864
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.