Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Sep 2025, 20:06:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Potreban savjet  (Pročitano 16179 puta)
02. Feb 2015, 20:30:12
Ucesnik diskusija


Lični tekst

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 147
Zastava Bar
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
VIP Racer III
E `vako, 17 mi je godina, znam da je život predamnom ali bojim se da ga neću osjetiti ako ne riješim trenutni problem u glavi.
Elem, problem je u sledećem, perfekcionista sam,  što je u neku ruku i dobro ali izgleda da sam veći nego što bi trebalo. Svaku, ajde nazovimo tako, grešku koju napravim ja obrađujem posle toliko i postavljam sebi pitanja šta bi bilo da sam to uradio ispravno, zašto to nisam uradio, onda mi je to stalno na pameti i opteretim se toliko da opet napravim još jednu grešku pa opet isti problem se javlja.
Onda, previše sam opterećen i onim što će se desiti u budućnosti, nema veze da li je ta budućnost za 5 min, 5 mjeseci, 5 godina, jednostavno opterećen sa i time. Tako da sam primjetio da i zbog toga što sam opterećen time šta će se desiti u budućnosti ako napravim taj postupak, tj. ako uradim to, ja to ne uradim i onda se kajem što to nisam uradio. To vam je ono na početku teksta što sam rekao.
Takođe mnogo se bojim reakcije drugih ljudi, ali opet kad pogledam, možda vam je smiješno ali problem je ozbiljan, ja se bojim reakcije sopstvenih prijatelja, rođene đevojke, pred kojima bih trebao da sam najslobodniji, jel da? Evo, problem sa đevojkom: ona stoji sa prijateljima i normalno meni dođe želja da joj priđem jer je moja jelte, ali meni onda dođe blokada jer se bojim kako će prijatelji reagovati, oće li me gledati zavidno, reći da smetam, smaram, kako će ona reagovati, itd.. I onda ja to ne uradim i kasnije uvidim svoju grešku i kajem se što to nisam uradio i to me ubija danima, posebno noćima. Možda bi lakše bilo da je to bilo samo jednom pa da sam se taj put pokajao a sledeći put uradio to kako treba i vidio da to nije bauk ali opet ja kad oću to da uradim imam tu neku blokadu da je to nemoguće. Evo i sad dok ovo pišem na pameti mi je zašto dosad nisam prišao njoj dok je bila sa prijateljima, i sve propuštene prilike i evo opteretio sam se i zamišljam najgori mogući scenario koji se može desiti...
Zato molim vas starije, iskusnije da napišete neki savjet, svaki je dobrodošao, ako ne onda da tražim stručnu pomoć jer je ovo nepodnošljivo - sputava me da uživam u trenutuku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7787
Zastava
OS
Unix Sun
Browser
Ucweb 2.0
Ma kakav bre problem, pa još u glavi??
Pa desi se svakom da tako nešto zajebe, da se zbuni...nije to nikav problem... Smile
Samo cepaj... Smile

Citat
rođene đevojke
Rođene :mrgreen
IP sačuvana
social share
ГРОБАРИ ТРОШКА ИЗА СВАКОГ ЋОШКА
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
Nedostatak samokontrole,zelja da se sve kontrolise,sadizam....u krajnjem jedna velika slabost kao posledica straha ...sebicnost...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Lični tekst

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 147
Zastava Bar
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
VIP Racer III
Ma kakav bre problem, pa još u glavi??
Pa desi se svakom da tako nešto zajebe, da se zbuni...nije to nikav problem... Smile
Samo cepaj... Smile

Kapiram ja to da se desi svakom da nešto zajebe, zbuni se, ne kažem ja da nije tako, ljudski je griješiti ali meni se baš često dešava da pravim istu grešku, da se bojim reakcije ljudi a onda sam kasnije opterećen time što nisam uradio. Nego pokušavam evo da nekako potisnem sve to i da jednostavno guram dalje i potrudim se da ne mislim o tome nego jednostavno samo da uradim pa kud puklo da puklo. Čini mi se da je samo nedostatak samopouzdanja i kao što je rekao inicio samokontrole, previše sam ja strašljiv i opterećen. Trebao bih da u ovim godinama imam jednu dozu kurcobolje i samopouzdanja pa šta bude Smile
« Poslednja izmena: 02. Feb 2015, 22:56:24 od airlive »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1516
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.94
@airlive


Kao prvo, ne dešava se svakome ovo, i nije da nisi u problemu, ali nije ništa nerešivo...


Citat
onda mi je to stalno na pameti i opteretim se toliko da opet napravim još jednu grešku pa opet isti problem se javlja.


i hvala bogu što si ovo uočio Smile

Jer, kao drugo, scenario je sledeći: što se ovog preispitivanja tiče, što više analiziraš grešku to si manje sposoban da nastali problem rešiš, i to sigurno, jer postaješ sve više i više isfrustriran, i dolazi do apsolutne demotivacije, samo nastavljaš da psuješ samog sebe, i time se automatski zaustavljaš na svom putu, samom sebi se pokakiš u tanjir iz kog treba da jedeš, dakle šanse nema da napreduješ ako nastavljaš da ribaš sebe zbog "grešaka". Navodnici jer si ti možda od tog silnog negativnog razmišljanja o svojim postupcima u zabludi da si pogrešio i da je moglo bolje; da si mogao drugačije nešto da uradiš i da je ishod mogao da bude drugačiji- da, definitivno; da li bi drugačiji sled događaja bio bolji od sadašnjeg- to ne možeš da znaš Smiley okolnosti su previše nepredvidiva kategorija. Jesi li čuo za rečenicu "Ko zna zašto je to dobro"? E pa treba da navikneš sebe na to da je koristiš Smile Meni je ta, nazovi mantra Smile pomogla i u najtežim situacijama u životu, na koje nikako nisam mogla da utičem, a tek u ovim na koje sam imala uticaja i koje su ful moja odgovornost...uglavnom, pomaže, izgovoriš tu rečenicu u sebi ali tako da stvarno veruješ u nju, jer je jedna velika istina. Što ne znači da treba da digneš sve 4 u vis, prestaneš da se trudiš, i sva buduća sranja kreneš da pripisuješ nevidljivom opštem dobru.
Što se mene tiče, to ekstremno analiziranje je veeeliko gubljenje vremena, zahvaljujući kome ostaješ bez nekih trećih šansi za nešto dobro, propuštaš gomilu drugih informacija koje su od značaja za ono čime se baviš jer ih ne primećuješ kad se zaglaviš u svojoj glavi gde pljuješ sebe, na neki način gubiš kontakt sa stvarnošću. Ko na času u školi- na početku saznaš da si dobio 3 na prošlom kontrolnom, profa nastavi da predaje, ti u bedaku, ni ne slušaš ga, i opet si na gubitku jer gubiš deo gradiva, povećaš sebi šanse da ponoviš isti scenario, začarani krug... i na kraju završiš kao ogorčeni dekica koji se dere na klince ispred zgrade Smile Gubiš vreme.

Ovo što radiš, ovako ekstremno kao što kažeš, nije dobro jer sebe uvodiš u stresno stanje koje može da napreduje do razvoja psihosomatskog oboljenja, ali ozbiljno, poslednje što želiš je da se i fizički dokusuriš. Fin tekst, pročitaj: http://www.mentalnozdravlje.com/poremecaji/stres.html
Ovo preispitivanje oko budućih događaja, uvodiš sebe u stanje anksioznosti, opet nije dobro. Ako nastaviš tako, stručna pomoć će ti biti jedino rešenje. (što u potpunosti podržavam, ali da probaš prvo sam, deluje mi da si na vreme prepoznao gde gori)

Moj savet: kada osetiš sledeći put da toneš u to preopširno i/ ili negativno preispitivanje, jer mi se čini da sam umeš da prepoznaš kad ti naiđe takav trenutak, čim ti krene negativna misao, bukvalno vizualizacija - napravi u glavi sliku delete tastera, i pritisneš ga, obrišeš tu misao, ne zanima te gde je otišla, neki recycle bin koji trajno briše iz memorije, ako misao nađe ponovo-ponovo pritisneš, 100 puta ako treba. This shit works. Smile
I uzmi treniraj nešto, skreni sebi pažnju bar na 1h dnevno, nema šanse da analiziraš bilo šta u toku fizičkog napora.


U vezi kajanja, ovo sa devojkom, dao si banalan primer, ali da noćima zbog takvih sitnica ne spavaš, opet dolaziš do ogorčenja, pa do besa, pa do oboljenja.

Kad se nađeš u takvoj situaciji sledeći put, uradi ono što ti prvo padne na pamet i ono što želiš baš u tom trenutku, bez analize, odma delete dugme  Smile , jer ne možeš nikako da znaš kako će ti tvoji prijatelji odreagovati, možda si u njihovim očima ispao veći šonja što si je iskulirao, nego da si se normalno pozdravio.

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1469
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Alcatel OT Telenor Smart
Нађи неки хоби и опусти се мало.
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7787
Zastava
OS
Unix Sun
Browser
Ucweb 2.0
Ajde bre mišu pa nije on lud... Smile
Čovek je samo malo "stegnut" i treba malo da se opusti oko toga da li će se nekom dopasti njegov stav...
Samo kurcobolja... Wink Smile
IP sačuvana
social share
ГРОБАРИ ТРОШКА ИЗА СВАКОГ ЋОШКА
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1516
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.94
Niko nije rekao da je lud, čovek ima problem i treba mu rešenje, ako ga ne pronađe, ništa što sam napisala nije nerealan scenario. Koliko ga to muči i da li je pričao uopšte sa nekim već, kad je osetio potrebu da se izjada na rendom forumu...
Svaka čast vama gospodo sa urođenom kurcoboljom, ali to ne dolazi instant kad se probudiš sledeće jutro.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
SonyEricsson W800i
Ajde bre mišu pa nije on lud... Smile
Nije mu ni rekla da je lud, niti je ono sto je gore opisivala lud covek.
Sa ove tacke gledista mislim da je napisala dosta kvalitetan post koji mozda i moze da mu konkretno pomogne, to oko "stegnutosti" on i sam zna i ocigledno je da sa tim ne moze da se izbori, uvek je lako reci - opusti se ... samo mnogi ne znaju kako.
Svaka čast vama gospodo sa urođenom kurcoboljom, ali to ne dolazi instant kad se probudiš sledeće jutro.
Urodjena kurcobolja uglavnom nestaje sa prvim pravim, ozbiljnim problemima, tako da je uvek najbolja zlatna sredina.
« Poslednja izmena: 03. Feb 2015, 00:04:04 od boki_grobar »
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Citat
Elem, problem je u sledećem, perfekcionista sam,  što je u neku ruku i dobro ali izgleda da sam veći nego što bi trebalo. Svaku, ajde nazovimo tako, grešku koju napravim ja obrađujem posle toliko i postavljam sebi pitanja šta bi bilo da sam to uradio ispravno, zašto to nisam uradio, onda mi je to stalno na pameti i opteretim se toliko da opet napravim još jednu grešku pa opet isti problem se javlja.
Onda, previše sam opterećen i onim što će se desiti u budućnosti, nema veze da li je ta budućnost za 5 min, 5 mjeseci, 5 godina, jednostavno opterećen sa i time. Tako da sam primjetio da i zbog toga što sam opterećen time šta će se desiti u budućnosti ako napravim taj postupak, tj. ako uradim to, ja to ne uradim i onda se kajem što to nisam uradio. To vam je ono na početku teksta što sam rekao.

Što se tiče ovog dela imam ja dobrog ortaka sa ovakvim opisom i kul je čovek,ne smeta mu to nešto mnogo u životu...a ima i dobrih strana,oprezan je,organizovan itd...nije to toliko strašno...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
SonyEricsson W800i
Citat
Elem, problem je u sledećem, perfekcionista sam,  što je u neku ruku i dobro ali izgleda da sam veći nego što bi trebalo. Svaku, ajde nazovimo tako, grešku koju napravim ja obrađujem posle toliko i postavljam sebi pitanja šta bi bilo da sam to uradio ispravno, zašto to nisam uradio, onda mi je to stalno na pameti i opteretim se toliko da opet napravim još jednu grešku pa opet isti problem se javlja.
Onda, previše sam opterećen i onim što će se desiti u budućnosti, nema veze da li je ta budućnost za 5 min, 5 mjeseci, 5 godina, jednostavno opterećen sa i time. Tako da sam primjetio da i zbog toga što sam opterećen time šta će se desiti u budućnosti ako napravim taj postupak, tj. ako uradim to, ja to ne uradim i onda se kajem što to nisam uradio. To vam je ono na početku teksta što sam rekao.

Što se tiče ovog dela imam ja dobrog ortaka sa ovakvim opisom i kul je čovek,ne smeta mu to nešto mnogo u životu...a ima i dobrih strana,oprezan je,organizovan itd...nije to toliko strašno...
Da li si siguran da mu to ne smeta mnogo, ili samo zakljucujes na osnovu toga sto je po tvom utisku kul?
Nije zlato sve sto sija ( 'ebalo me zlato  Smile ) .
« Poslednja izmena: 03. Feb 2015, 00:10:10 od boki_grobar »
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7787
Zastava
OS
Unix Sun
Browser
Ucweb 2.0
Ama ljudi nije ona rekla da je lud, ali čekajte:
-prvo wikipedia (kao da ima neku bolest)
-drugo "ima problem" (kao da se on svaki put usere u gaće ili ne može da progovori...)


Pa on nema nikakav problem samo je malo uplašen (neiskustvo, nesigurnost, strah...) i sve će to da prođe ako on ima bar malo te kurcobolje...
Nije on nikakav ludak a ni neki slučaj pa da mu vi pričate o psihologiji i da je to nauka i da ima problem......
IP sačuvana
social share
ГРОБАРИ ТРОШКА ИЗА СВАКОГ ЋОШКА
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Pa ne smeta mu jbg,takav je,perfekcionista po prirodi i otuda proizilaze ta konstantna preispitivanja,ali u suštini je ok,dobar,pošten dečko ima ispravne stavove,šta znam...
« Poslednja izmena: 03. Feb 2015, 00:22:36 od sergio ramos »
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
SonyEricsson W800i
Niko ne zna sta je u toj glavi na kraju dana i koliko ga sve to opterecuje. Jedno je ono sto si svi vide i znaju o njemu a jedno je ono sto on zna ... Ne kazem da je to neko ludilo ili bolest, jer sam i sam imao takve faze nekada ( ne u meri kao otvarac teme, verovatno u nekoj manjoj meri kao taj tvoj poznanik) , i dan danas npr umem da preispitujem 1001 put neke odluke i bacam zivce i vreme na ono - e da sam uradio to i to, e sto nisam, e sta cu sad ... Koliko ume da bude dobro zbog te neke opreznosti i sigurnosti, isto toliko ume da bude i veliko breme, sa tim treba covek da zna kako da se nosi, tako da je dobro da se klinac na vreme zainteresovao posto je vec pocelo u nekoj meri da mu utice na odnose sa ljudima i okolinom  Smile
Ama ljudi nije ona rekla da je lud, ali čekajte:
-prvo wikipedia (kao da ima neku bolest)
Nikakva vikipedija, pogledaj link, nije niti strasno niti je u pitanju neka bolest, normalna analiza stresa.
-drugo "ima problem" (kao da se on svaki put usere u gaće ili ne može da progovori...)
Ne manifestuje se svaki problem u fizickom smislu. Zar treba da ceka da pocne da ima neke anomalije, tj da ozbiljno ugrozi svoje psiho/fizicko stanje? Dobro je sto je na vreme oktrio da ga neke stvari previse opterecuju i da bi trebalo da radi na tome, jer ocigledno ne radi kako bi trebalo.
Nije on nikakav ludak a ni neki slučaj pa da mu vi pričate o psihologiji i da je to nauka i da ima problem......
Niko ni nije rekao da je ludak, stvarno ne znam na osnovu cega si ti to zakljucio. Prica o psihologiji i problemima se ne vezuje samo za ludake vec za sve ljude.
Pa on nema nikakav problem samo je malo uplašen (neiskustvo, nesigurnost, strah...) i sve će to da prođe ako on ima bar malo te kurcobolje...
Pa ima problem jer on tu "kurcobolju" nema. Neiskustvo, nesigurnost i strah nece proci ako se ne radi na tome, jer on moze kulira to sto nema "kurcobolju" i da izbegava situacije koje ga stresiraju i da tako bude socijalno operisan od nekih najnormalnijih stvari. Ovako decko hoce na vreme da nabaci tu "kurcobolju" i da radi na tome, sto je ok.
« Poslednja izmena: 03. Feb 2015, 00:41:33 od boki_grobar »
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Dobro verovatno to zavisi od čoveka do čoveka,ja njega znam dobro,dugo godina se znamo,valjda bi primetio da ima nekih većih lomova...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
SonyEricsson W800i
Dobro verovatno to zavisi od čoveka do čoveka,ja njega znam dobro,dugo godina se znamo,valjda bi primetio da ima nekih većih lomova...
Pa da, zavisi od ljudi, neko prihvati i nauci da se nosi sa tim i da se kontrolise, neko negira, neko je svestan al' ne moze sam da se sredi pa trazi pomoc ... kao i sve u zivotu, individualno je.
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
Nokia 
Sviđa mi se predlog koji ti je dala koleginica da bi bilo dobro da se baviš sportom. Sport razvija samouverenost, borbenost i sportski duh, spremnost da se posle poraza nastavi dalje i bolje. ono zamišljanje delete dugmeta nikad nisam probala pa me baš zanima da li će uspeti. Samouvereno kad god shvatiš da si pogrešio namerno to uradi više puta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
@airlive (lep nik)  Smile , ako si ga sam odabrao, svaka cast, meni se dopada  Smile

Da preskočimo onaj momenat "još si mlad,život je pred tobom", čega sada nisi svestan, što je prirodno, i da pređemo na stvar jer je tebi potreban save sada. Kada malo odrasteš i kada ga budeš rešio, sve ovo će ti biti smešno i daleko.

Živimo u vremenu kada se sve komentariše, kada ljudi manje gledaju svoja posla a rado se bavie tuđim. Uvek je to ustvari tako i bilo samo što nije bilo ovoliko napadnih medija da to objavljuju svakog mogućeg minuta. Svačiji život mora da se komentariše u zavisnosti od okruženja. I ti to gledaš, slušaš, čitaš. To te podsvesno negde plaši i opterećuje. U tom grmu se izlegao zec koji je počeo da te opterećuje jer smatraš da će i tebe ljudi oko tebe komentarisati.

Ti se tih komentara plašiš. Pitanje je zbog čega? E u ovom drugom grmu leži drugi zec. Zato što hoćeš da se o tebi ne priča na način koji se tebi ne dopada. Da li misliš da je to moguće i da li misliš da postoji osoba koju nikada niko nije loše ili zlonamerno komnetarisao? Odgovor znaš i sam - NE.
Prema tome, šta god da uradiš (ili ne uradiš) može potencijalno biti predmet nečijeg komentarisanja.

I šta će se onda eventualno desiti? Preokrenuće ti se život zbog nečijeg komentara, porašće ti uši ili će pasti kometa? Ništa od toga. Život i dalje ide svojim uobičajenim tokom.

Strah od tuđeg mišljenja uglavnom ima podlogu u nedovoljnom podsticanju u ranom detinjstvu. Tapšanja po ramenu za dobro odrađen posao ili pohvala za nešto učinjeno ili rečeno. Ključni faktori za ovakvo bodrenje i podršku leži u porodici. Potom u školi a zatim u okruženju. U tvom lancu postoji karika koja je u tome zakazala.
Ali nema veze, tu kariku moraš sam da nadogradiš. Nisi jedini i nisi poslednji koji se tako oseća.

Kako ćeš to da uradiš? Recimo prvo da pogledaš, pročitaš, nebitno, koji sve ljudi na ovoj planetu nisu imali nikakvu podršku ili su čak na proiv imali ponižavanje i progon zbog onoga što rade, bilo da je u pitanju sport, politika, muzika, gluma, pisanje,slikanje...ma šta god. Iznenadićeš se brojem takvih ljudi. A zamisli koliko ima nepoznatih ljudi sa sličnim problemom? TO pokazuje da su oni svoj problem rešili i da je to sasvim moguće.

Čim si obelodanio svoj problem na forumu gde ima raznih ljudi, znači da se ne miriš sa tim i da tvoje biće traži nekakva rešenja. Ovde možeš naravno naći dobre savete ali rešenje moraš izgurati sam.

Pomiri se činjenicom da nisi najlepši, najbolji, najuspešniji itd. Ali se takođe pomiri sa činjenicom da si jedinstven onakav kakav jesi. I nikada se nemoj pretvarati da budeš neko drugi jer će ti život proći tražeći sebe samog i nećeš izaći iz začaranog kruga zavisnosti od tuđeg mišljenja. Prihvati sebe onakvim kakav jesi jer si to TI sa svim moguće ljudskim vrlinama i manama. I ono što je najvažnije od svega, nemoj se prilagođavati drugima jer je ta rabota jalova i obija se nama samima o glavu. Ko te odbaci, znači nije za tebe. Ko čudno posmatra tvoje postupke, nije za tvoju blizinu, ko ti stalno govori da nešto ne radiš dobro a nikada te ne pohvali, nije u pravu.
A najviše od svih slušaj sebe. Kada imaš želju da nešto uradiš (kao to da priđeš svojoj devojci) uradi. Preznoj se ali uradi i videćeš da se ništa neće dogoditi. Posle takvih par preznojavanja, srušiće se blokade.

Probaj da radiš nešto što voliš ili se oprobaj u nečemu o čemu razmišljaš. Probaj jednu, pet, pedeset pet stvari, negde ćeš osetiti satisfakciju i zadovoljstvo, to je sigurno. I nemoj da posustaješ ako nešto ne ide. Postoji jedna dobra poslovica "Nije sramota pasti, sramota je ne podići se". Mislim da kapiraš šta to znači.

Zapamti, niko nije savršen ali je srećan onaj ko to pravilo primeni i na sebi.

Ako imaš dodatna pitanja, izvoli a za ostalo pogledaj moj potpis. Za sada je dovoljno a i kasno je, vijuge malo slabije rade   Smile


IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
zaplis cigaru..pljunes ..nastimas friz i ides dalje.... Smile
bilo sta da si mogao da uradis bolje - to bi vec uradio

uzivaj u tim svojim malim godinicama...


Smile
« Poslednja izmena: 03. Feb 2015, 03:44:46 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Mac OS X (iPhone)
Browser
Safari 600.1.4
Imam jedan problem.  Zapravo radi se o mom odnosu sa mojom najboljom drugaricom.  Od kako se druzim sa njom moje samopouzdanje se dosta snizilo pocinjem da je mrzim osecam se jako lose zbog toga.  Problem je sledeci: svaki put kada pricamo ne radi se o dijalogu vec o monologu njenom.  Nema strpljenja niti volje da cuje sta ja pricam a mislim da to generalno nije problem samo sa mnom vec sa vecinom ljudi iz njenog okruzenja.  Jednostavno je ne interesuje.  Dok ona prica o tome sta je jela tokom dana ti njoj ne mozes da se pozalis ili podelis nesto sa njom jer su joj te price glupe. Ne bih mogla da joj izlozim problem jer ga ne bi saslusala a i osecala bih se glupo jer ona o svojim problemima nikada ne prica.  Kada smo u drustvu ako zelim da kazem nesto izgleda mi kao da me namerno nadjacava i prekida.  Recimo desila se situacija- upoznala sam je sa deckom i ona je toliko pricala i zelela da ostavi utisak da nisam mogla da dodjem do reci.  Iskreno sam uplasena jer meni takve situacije nisu normalne.  Desilo se recimo i u kolima dok smo se vracale kuci da je histericno krenula da se smeje i proziva me posto sam joj ispricala neku pricu iz detinjstva.  Tada sam se zaistazabrinula i nije mi bilo svejedno.  Uglavnom problem je u tome sto ona omalovazava mnoge ljude pricajuci za njih da su luzeri mediokriteti ogovara apsolutno svakoga sa kim se druzi neprestano velicajuci sebe.  Jednom je cak i otvoreno priznala da se oseca bolje od drugih-znaci mi smo jadni smrtnici koji ne zasluzuju da zive dok je ona bog na zemlji.  Ne postuje tudje obaveze sve tudje joj je lose i u svemu je ona bolja.  Problem se javlja u tome sto ona zaista jeste zanimljiva i zna kada treba da prestane tako da se ponasa i zna kada se ljudi udaljavaju od nje.  U tim trenutcima postaje najbolji prijatelj dok joj se ponovo ne priblizite.  Osecam se jako lose kako vreme prolazi gubim na samopostovanju i jako mi je tesko da prekinem ovo jer ne zelim da izgubim osobu u zivotu koja mi je znacila.  Negde vidim da njoj niko ne znaci.  Cak je i za druga najboljeg rekla da je neinteresuje ako nece sa njom da se druzi jer ona ima sa kim da izlazi.  Ocajna sam ne znam sta da mislim o njoj i kakva je ona osoba a ne zelim sebe da dovedem u problem jos veci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.2
Browser
Safari 600.3.18
mob
I-mate 30 Pro
Egolevel....saturn... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
Nokia 
Imam jedan problem.  Zapravo radi se o mom odnosu sa mojom najboljom drugaricom.  Od kako se druzim sa njom moje samopouzdanje se dosta snizilo pocinjem da je mrzim osecam se jako lose zbog toga.  Problem je sledeci: svaki put kada pricamo ne radi se o dijalogu vec o monologu njenom.  Nema strpljenja niti volje da cuje sta ja pricam a mislim da to generalno nije problem samo sa mnom vec sa vecinom ljudi iz njenog okruzenja.  Jednostavno je ne interesuje.  Dok ona prica o tome sta je jela tokom dana ti njoj ne mozes da se pozalis ili podelis nesto sa njom jer su joj te price glupe. Ne bih mogla da joj izlozim problem jer ga ne bi saslusala a i osecala bih se glupo jer ona o svojim problemima nikada ne prica.  Kada smo u drustvu ako zelim da kazem nesto izgleda mi kao da me namerno nadjacava i prekida.  Recimo desila se situacija- upoznala sam je sa deckom i ona je toliko pricala i zelela da ostavi utisak da nisam mogla da dodjem do reci.  Iskreno sam uplasena jer meni takve situacije nisu normalne.  Desilo se recimo i u kolima dok smo se vracale kuci da je histericno krenula da se smeje i proziva me posto sam joj ispricala neku pricu iz detinjstva.  Tada sam se zaistazabrinula i nije mi bilo svejedno.  Uglavnom problem je u tome sto ona omalovazava mnoge ljude pricajuci za njih da su luzeri mediokriteti ogovara apsolutno svakoga sa kim se druzi neprestano velicajuci sebe.  Jednom je cak i otvoreno priznala da se oseca bolje od drugih-znaci mi smo jadni smrtnici koji ne zasluzuju da zive dok je ona bog na zemlji.  Ne postuje tudje obaveze sve tudje joj je lose i u svemu je ona bolja.  Problem se javlja u tome sto ona zaista jeste zanimljiva i zna kada treba da prestane tako da se ponasa i zna kada se ljudi udaljavaju od nje.  U tim trenutcima postaje najbolji prijatelj dok joj se ponovo ne priblizite.  Osecam se jako lose kako vreme prolazi gubim na samopostovanju i jako mi je tesko da prekinem ovo jer ne zelim da izgubim osobu u zivotu koja mi je znacila.  Negde vidim da njoj niko ne znaci.  Cak je i za druga najboljeg rekla da je neinteresuje ako nece sa njom da se druzi jer ona ima sa kim da izlazi.  Ocajna sam ne znam sta da mislim o njoj i kakva je ona osoba a ne zelim sebe da dovedem u problem jos veci.

Ti već znaš da su se vaši putevi razišli. Ljudi se menjaju, tvoja ličnost je sazrela i počelo je da ti smeta njeno nametljivo ponašanje. Samo idi bez sukoba, nađi drugo društvo i ne vuci nju za sobom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows
Browser
Chrome 40.0.2214.111
Citat: airlive link=topic=633374. msg11773831#msg11773831 date=1422905412
perfekcionista sam,  što je u neku ruku i dobro ali izgleda da sam veći nego što bi trebalo
To se zove "picajzla" :mrgreen:
Citat: airlive link=topic=633374. msg11773831#msg11773831 date=1422905412
Onda, previše sam opterećen i onim što će se desiti u budućnosti, nema veze da li je ta budućnost za 5 min, 5 mjeseci, 5 godina, jednostavno opterećen sa i time.  Tako da sam primjetio da i zbog toga što sam opterećen time šta će se desiti u budućnosti ako napravim taj postupak, tj.  ako uradim to, ja to ne uradim i onda se kajem što to nisam uradio.  To vam je ono na početku teksta što sam rekao.  
Nađi devojku.  Ili se napij.  Ili oba.
Citat: airlive link=topic=633374. msg11773831#msg11773831 date=1422905412
Evo, problem sa đevojkom: ona stoji sa prijateljima i normalno meni dođe želja da joj priđem jer je moja jelte,
E, vidiš, to je greška.  Ti samo misliš da je tvoja.  Sutra će biti nečija drugo.  A možda je već delite.  Jednostavan lek: uživaj u trenutku.  Budućnost je samo fikcija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Lični tekst

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 147
Zastava Bar
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
VIP Racer III
Hvala svima stvarno na savjetima, nisam nedelju dana ulazio na forum jer imam i nekih problema finansijske prirode u porodici što me na neki način dodatno opterećuje ali se trudim kao što ste mi rekli da gledam to malo pozitivnije i nešto što će proći i imati cilj u životu da i nas jednom "sunce ogrije" bar po pitanju toga.
Uvažiću svako mišljenje i sada mi samo preostaje da vaše savjete onako pročitam i sam sa sobom odlučim, čini mi se da ću se tako najbolje izboriti jer ovo postaje nepodnošljivo..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Sep 2025, 20:06:53
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: savjet Potreban

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.