Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 14:46:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Potiskivanje emocija - eksperiment  (Pročitano 10042 puta)
08. Feb 2007, 23:33:00
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Slazem se sa tobom da na s kaop male, pogotovo decake uce da potiskujemo emocije. Kada se povredimo , mama, baba, ili bilo ko drugi kazu ne moj da places... Na taj na;in su u muskarcima inhibirali emocije i zato ih muskarci mnogo teze pokazuju od devojaka.

Ja mislim da je porebano naci revnotezu. Istaci razum u prvi plan, ne prepustati se previse emocijama, obratiti vise paznju na intelekt, razum, nauku. Onu energiju koju upotrebljavamo na razmisljanje o drugima i prepustanju   
prevelikim fantazijama o ljubavi itd,itd.... utrositi na nesto drugo korisno, na nesto sto bi sam pojedinac imao koristi kao i samo drustvo. Na takav nacin bi smo imali svi veci napredak. Ovako samo se kocimo, i tapkamo u mestu i kao individue i kao nacijai kao drustvo.

[Edit by shone83: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 05. Mar 2007, 23:23:58 od shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Da, da... Represija mi draga. Frojd ju je uvrstio u mahanizme odbrane.
Preveliki utrosak energije.

Ili, kao sto bi Nice rekao: "Pamcenje mi govori da sam to ja ucinio, ponos mi kaze da to nisam ucinio, najzad popusta pamcenje."

Patim od potiskivanja, al` to ispliva na papir ili jednostavno izgovorim, sta imam.  Smile

Zensko sam, pa bas i ne znam smem li se oglasiti na temu.   Smile

Na taj na;in su u muskarcima inhibirali emocije i zato ih muskarci mnogo teze pokazuju od devojaka.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Potiskivanje emocija vodi gomilanju emotivnog bola koji kad tad tezi da izadje na povrsinu. Jeste mehanizam psihicke odbrane ali nije svesni mehanizam i kao takav mora da se digne na svesni nivo. Cilj je prozivljvatai emocije i ispitivati (svesno) svoje reakcije na njih. Posmatrati kako se bol razvija, osecati bol u potpunosti a ne izbegavati ga i bezati od njega. Kao plamen koji nastaje negde u nama i izgara. To ne znaci da treba agresivno reagovati spolja ali reakcija na bol unutra je bitna i nasa svesnost o njoj i tome sta osecamo. Takav bol je produktivan - represivni pristup bolu je destruktivan i veoma cesto izlazi na povrsinu u vidu fizickih bolesti i organskih poremecaja.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
represivni pristup bolu je destruktivan i veoma cesto izlazi na povrsinu u vidu fizickih bolesti i organskih poremecaja.

Tzv. psihosomatski. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Cilj je prozivljvatai emocije i ispitivati (svesno) svoje reakcije na njih. Posmatrati kako se bol razvija, osecati bol u potpunosti a ne izbegavati ga i bezati od njega.

Ко је то нама гледао Fight Club?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Ma cuti bre nemoj nikom da kazes  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
pa sad - kljuch za kontrolisanje emocija je ne-vezivanje za stvari. odsekli su mi ruku - koga je briga,umrecu - who cares .... zadrzite taj glupi osmeh na licu i sve ce biti lakshe Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 443
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
People are afraid of themselves, of their own reality; their feelings most of all. People talk about how great love is, but that's bullshit. Love hurts. Feelings are disturbing. People are taught that pain is evil and dangerous. How can they deal with love if they're afraid to feel? Pain is meant to wake us up. People try to hide their pain. But they're wrong. Pain is something to carry, like a radio. You feel your strength in the experience of pain. It's all in how you carry it. That's what matters. Pain is a feeling. Your feelings are a part of you. Your own reality. If you feel ashamed of them, and hide them, you're letting society destroy your reality. You should stand up for your right to feel your pain.

Jim Morrison
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Емоције представљају психичко стање, док су осећања њихове физичке манифестације.Нпр. глад је осећање, док је туга емоција.
Велика количина неиспољених/потиснутих емоција проузрокује прилив велике количине енргије у свим животним системима неке особе, што пре или касније, проузрокује поремећаје рада тих система.
Када  неприхватање емоција постане несвесно, онда говоримо о потискивању.Оно представља праву претњу здрављу.
Проблем је како те несвесне емоције учинити свеснима и како се спасити од скривеног стреса и неуроза које потискивање проузрокује.
Темпо модерног живота нам просто не даје довољно времена да „проживимо“ своје емоције, ни оне добре ни оне лоше. Немамо довољно времена ни за радост, ни за жалост. Животне околности нас приморавају на то да своје емоције не испољавамо у потпуности.  Све то доводи до претеране акумулације потиснутих емоција које проузрокују стрес и разноразне психосоматске болести.
Оно што је  најстрашније код те врсте оболења је то што лекари потпуно безуспешно лече тело, јер психа (наочиглед готово невидљиво) болује.
Бити емотивно зрео значи наћи равнотежу између спонтаног испољавања емоција и захтева околности у којима живимо.
Мушкарци чешће потискују емоције, јер се испољавање емоција у њиховом случају, сматра слабошћу.  Код жена је ситуација потпуно обратна. Даккле, понекад је добро потиснути емоције. На пример, када треба обавити неки посао, за који „треба стомак“, када јe потребна снага и чврстина. С друге стране, испољавање емоција је добро јер на тај начин задржавамо везу са cамим собом.
« Poslednja izmena: 09. Feb 2007, 11:02:15 od Livingston »
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Ja sam bolestan covek...Zao covek.Nesimpatican.

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 25
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Emocije ce se sve manje pokazivati,dolazi vreme sve veceg otudjenja,prvenstveno coveka od coveka.
Na kraju se necemo moci ni smejati,jer vise nista nece biti smesno.
Ko nam je udelio patnju,nije nam udelio snagu.
IP sačuvana
social share
Tu pricu prica Nikolaj koji razume neminovnost istorije
da bi me uplasio to znaci ubedio
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 14:46:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.