Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:28:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovo je forum u kome se postavljaju tekstovi i pesme nasih omiljenih pisaca.
Pre nego sto postavite neki sadrzaj obavezno proverite da li postoji tema sa tim piscem.

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pokondirena tikva  (Pročitano 67833 puta)
04. Maj 2012, 18:42:14
Zodijak
Pol
Poruke 3
Browser
Chrome 18.0.1025.168
"Пази, девојко, то су скупе чизме!" Била сам крива, згазила сам госпођу на улици кад сам излазила из аутобуса.  Док сам окретала главу да јој кажем да ми је жао, она је још нешто мрмљала себи у браду.  Глас ми је био познат.  “Тета Драгице, колико Вас  дуго нисам видела!” На моје изненађење била је то мајка моје некада најбоље другарице и прве комшинице.  Некако чудно изгледа, шта ли јој се десило.  Каква случајност, баш читам “Покондирену тикву”.  Феми се десило да од мајсторице ноблес постане, а тета Драгици, се, очигледно, десио “Диор”.  Каже да вреди платити више за квалитетну гардеробу, чак ми и цитира ону изреку коју наше госпође, које воле да троше, пречесто користе: “Нисмо ми толико богати, да купујемо јефтине ствари”.  Све ја то разумем и подржавам, али тета Драгица…

   Милостива госпођа, или, што каже Фема “фрајла мамзел”, Драгица, била је мајка моје некада добре другарице, повучене, смерне и фине девојчице Марије.  Била је фризерка која је једва крпила крај с крајем, али је своје дете васпитала баш како треба.  Марија је и умела и хтела да помогне свакоме у невољи.  А мајка јој је била непосредна, волела је пуно да прича, да носи кич гардеробу и смеје се и кад не треба.  Ипак, иако је била сва смешна понекад, била је маскота у крају и сви су је волели.  Пре пар година добила је неко наследство и одселила се.  Целом комшилуку је слала разгледнице, и то са различитих крајева света, па смо схватили да је наследила много пара и да се сад проводи.  Знала сам да ће баш овако изгледати кад је будем срела.  На Драгици су црне чизме са златним детаљима, бунда у леопард стилу, а ташна у бојама далматинца.  Али, нисам се надала да ће она добра и срдачна тета Драгица нестати и да ће се појавити као покондирена тиква.  Ни непосредности, ни духовитости више нема у њој.  Она прича само о светским дизајнерима, чија имена ни правилно не изговара, о високим школама где ће послати своју ћерку, о парфемима које је купила.  Гледам је и слушам, а као да сам у позоришту и посматрам Стеријин комад.  Ево, баш Фема виче Василију да она није опанчарева жена и да се због такве његове опаске и даске спремају да заплачу.  Баш као и Фема Евицу, Драгица планира да Марију уда за неког ко је “нобл”.  Већ она о томе размишља, већ се труди да постане део крем друштва.  Зато је, каже, и купила “Диорове” чизме.  Тамо, у том насељу у Америци где станују, све госпође имају такве чизме.  “Надам се само да их тако не комбинују”, мислим се ја.  По свој прилици ће се њена Марија загледати у неког паора, ко Евица.  Неће Драгица видети “вилозофа”, ко што га ни Фема није видела.  Е, кад ми је рекла да почиње и преферанс да учи, ту већ нисам могла да се суздржим.  Почела сам да се смејем, прво стидљиво, онда грохотом.  Сетила сам се свих сцена из комедије: и сата, и француског, и шаха. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:28:38
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.