Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 08:07:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Glasanje
Pitanje: Koji vam je najbolji proizvođač pneumatika?
pirelli
2.4%  (2)
michelin
36.9%  (31)
dunlop
10.7%  (9)
continental
7.1%  (6)
goodyear
8.3%  (7)
kumho
3.6%  (3)
fulda
2.4%  (2)
tigar
10.7%  (9)
sava
2.4%  (2)
bridgestone
13.1%  (11)
firestone
1.2%  (1)
avon
1.2%  (1)
Ukupno glasova: 84
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14 15 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pneumatici  (Pročitano 70069 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Da, na istim felnama su - letnje sam skinuo. Na prolece cu kupiti novi set felni za letnje gume i miran sam, zavrsio sam sa vulkanizerima.

A sto se dimenzija tice... ja i da hocu ne mogu da stavim felne manje od 18" jer su mi diskovi precnika 355mm sa ogromnim kocionim kljestima - jednostavno fizicki ne mogu da stanu u manje felne. Smile

Dunlop ce ti biti skroz ok! Vec duze vremena drze dobar prosek kvaliteta... Moje letnje gume na Cupri su bile Dunlop Sportmax - takodje zadovoljan! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
presirok pneumatik za zimu je jednostavno kompromis,ako kazes da taj auto nemoze da nosi druge felne osim osamnestica,reko bih da je to letnji auto ili za neke sutropsko tropske krajeve,ja bih prezimio sa nekim budzentim autom sa trinesticama Smile i sam menjam fabricke od 16 cola za 15 cola sa uzom gumom i visljim balonom
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
ContiEcoContact 5 smanjuje
otpor kotrljanju za petinu




U proizvodnji novijih modela eko-guma na Continental AG je uticala izmena zahteva kupaca guma kao opreme na novim automobilima.

Kako je istakao Aleksandar Lurs (Alexander Lührs), direktor sektora za odnose s javnošću Continental za putničke i gume za laka teretna vozila, zahtevi u proizvodnji guma se danas dinamično menjaju, a posebno važan postaje otpor kotrljanju. Neophodno je da proizvođači automobila smanje emisiju СО2, i zbog toga su im potrebna nova rešenja.

Na taj način se pri izradi guma ContiEcoContact 5 najveća pažnja poklanja smanjenju otpora kotrljanju. Samo po sebi smanjenje otpora kotrljanja, kako naglašava Lurs nije ništa novo, ali stručnjaci kompanije su uspeli da dostignu njegov rekordno visok nivo. Karakteristike bezbednosti novih guma su ostale na nivou proizvoda Continentala.

Nova guma obezbeđuje za 20% smanjen otpor kotljanju u poređenju s prethodnim modelom, ContiEcoContact 3, dok je rok trajanja povećan za 12%. Posebna smesa, koja se koristi u zoni prijanjanja, i dezen gazećeg sloja tog dela omogućuju da se smanji otpor za 2% - primenom posebnih polimera, koji smanjuju zagrevanje gume.

Rezultat razvoja je ne samo manji otpor kotrljanja, već se u poređenju s prethodnim modelom smanjuje i kočioni put gume. Smesa koja se koristi u zoni opterećenja  smanjuje otpor kotrljanju za 4%, a smesa koja koristi za bočnu zonu i za zonu deformacije gume, omogućava sniženje za još 6%.

Konstrukcija gazećeg sloja koji uključuje veoma tanke lamele smanjuje deformaciju gume u oblasti mesta kontakta. Lamele se na mokrom putu ponašaju kao brisači koji uklanjaju vodeni omotač i skraćuju put kočenja guma. Pošto su lamele vrlo tanke, rebra gazećeg sloja gume se ne deformišu pri kretanju, i gubi se manje energije.

U početku će gume ContiEcoContact 5 biti ponuđene u 15 dimenzija оd 14 dо 16 inča sa brzinskim indeksima V (dо 240 km/h), W (do 270 km/h) i Y (dо 300 km/h).

Izvor: AutoPortal
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1046
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ljudi hitno mi treba pomoc.Kupujem od Benelux Tuninga felne(17 incne sa gumama)-800 evra.
Zanima me kakva je to firma kako su im se pokazale felne,da li mozda znate da li bih mogao da prodjem jeftinije? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung i8510 innov8
Benelux, od skora su se pojavili kod nas, 1-2 godine mozda, koliko ja znam. Vidim da imaju neke skupe felne, tipa od X6, Q9 itd...

Sad da li je dobra ponuda, moras prvo da nam kazes koje su felne u pitanju?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1046
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Pazi ovako:ja drajvujem Smile skodu superb,zanimaju me 2 modela:
1.17" rp 18 audi sa sve 4 gume:800 evra
2.18"T-3209 Silver Audi bez guma:720 evra

Lomim se strasno Smile
Pomozite,nikako da skontam koje bi joj bolje cucale.Dajte sta je + a sta -.
Molim vas Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Renault proizvodi sopstvene pneumatike




Proizvođači automobila veliki deo delova za automobile dobavljaju od različitih kooperanata i snabdevača delovima. Dobar deo komponenti se proizvodi unutar "kuće" ali jedna komponenta za automobile se uvek dobavlja "iz vana" - penumatici.

Čini se da u budućnosti to neće tako biti, barem ako je suditi prema onome što je preduzeo Renautl. Naime, francuski proizvođač automobila je rešio da proizvodi sopstvene pneumatike pod brendom "Motrio line". Za sada se Motrio penumatici neće nalaziti na novim Renault vozilima, već će biti ponuđene vlasnicima starijih Renaultovih automobila kao "zamenska" guma, i to najpre u Velikoj Britaniji.

Namera koja stoji iza cele ideje proizvodnje sopstvenih pneumatika je pre svega smanjivanje troškova, a da se pri tome ne izgubi na performansama automobila. Ono u šta je teško verovati jeste da se Renault odjednom odlučio da počne da proizvodi pneumatike "od nule" - najverovatnije je posao poveren nekome od proizvođača sa kojima Renault od pre sarađuje, koji gume proizvode za Renault po zadanim specifikacijama i pod brendom Motrio. Ipak, Renault tvrdi da su oni prvi proizvođač automobila koji je krenuo sa ovakvom idejom, i pretpostavljamo da je samo pitanje dana kada će se "ideja" proširiti i na Nissan.

Izvor: VreleGume.rs
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Tattoo
Pocepao sam gumu pre nekoliko dana,ubo rupu i isekao gumu sa strane,kao zakrpio,ali nije to posao,sad mi se balon pojavio na tom mestu,gumu mogu da bacim. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
Pocepao sam gumu pre nekoliko dana,ubo rupu i isekao gumu sa strane,kao zakrpio,ali nije to posao,sad mi se balon pojavio na tom mestu,gumu mogu da bacim. Smile Smile Smile

i nije narocito ako se pocepala od udarca,nije to vise bezbedna guma,kad samo naporavi balon od udarca moze da se vozi,stavis na zadnje tockove i teraj,moze i ova tvoja da pozluzi kao rezerva il za neke taljige sto se kotrljaju samo po gradu do 60 na sat

Pazi ovako:ja drajvujem Smile skodu superb,zanimaju me 2 modela:
1.17" rp 18 audi sa sve 4 gume:800 evra
2.18"T-3209 Silver Audi bez guma:720 evra

Lomim se strasno Smile
Pomozite,nikako da skontam koje bi joj bolje cucale.Dajte sta je + a sta -.
Molim vas Smile

a koje i gume je superb nosio fabricki,cini mi se da je isla 16 inaca,mozda kod nekih 17

IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1046
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
E uzeo sam za 950 evra  18-tice sa gumama... Smile
Inace fabricki idu 16-tice...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14 15 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 08:07:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.