Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:31:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pad aviona Air France let 447  (Pročitano 30603 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 79
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
cudi i mene kako ne postoje vece sigurnosti aviona makar i pri padu kako bi mogli putnici da se spasu...ili bar kako neka drzava odmah ne posalje  neke brze vojne letelice da osmotre mesto gde misle da se nesreca desila,oni bar to mogu najbolje da vide po moru .... Smile
IP sačuvana
social share
bez potpisa u zivotu sve ide lakse....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Ej ljudi- medicinska istraživanja su potvrdila da čovek ne može da preživi naglo kočenje pri brzini od preko 40 km na čas. Udar aviona spada na neki način u naglo kočenje. Osim toga to su avioni a ne tenkovi. Avion pa ni druga sredstva ne mogu biti sigurna. Sve je podložno habanju, uticaju okoline i slično.

Prošlo je dovoljno vremena- ima li još vesti?

Napomena- bez tupoglavljenja više ovde i držite se teme. Ko misli da je najsigurnije da se iz Brazila ide za Evropu ili Afriku vozom nek mu je srećan put.
« Poslednja izmena: 02. Jun 2009, 10:00:34 od pilot »
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Teško je pronaći crnu kutiju na ovolikom prostranstvu čak i ako emituje signal, a kamoli ostatke aviona. Drugi problem je dubina okeana u tom delu http://www.maps.com/map.aspx?pid=15574
Avion je pao u oblast ostrva Fernando de Noronha. Ovako kako sam obeležio na Google Earth radi se o površini od skoro 45000 kvadratnih Km. Dubina u tom delu okeana je između 3000 i 4000 metara.

Avion je kao i ostala zatvorena vozila napravljena od metala, sam po sebi faradejev kavez i teško da udar groma može da izazove kvar koji bi doveo do udesa.


Edit:
Po ovoj karti koju je postavio @enaB radi se o daleko većem prostoru nego što sam mislio, što znači da nisu baš sigurni u tačnu poziciju pada. A dubine se kreću preko 3500 m.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.jpg
(106.59 KB, 1280x971)
« Poslednja izmena: 02. Jun 2009, 10:55:06 od 211 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Interesuje me kontrola leta iznad okeana il ih salju po odredjenom vremenu i po utvrdjenim koridorima za svaki pravac pojedinacno sa sigurnosnim rastojanjem?
http://en.wikipedia.org/wiki/North_Atlantic_Tracks


Citat
Zbog prevelikih distanci koje trebaju da se predju preko okeana, i zbog manjka navigacionalne opreme (vorova, dmea, radara za ATC) kao i zbog vremenskih uslova iznad Atlantika, prelet Atlantskog okeana se vrsi uz pomoc TRACKS(NAT- North Atlantic Track),tesko prevesti na srpski, recimo nesto slicno airwayu. Track je ruta kojom ce leteti vas avion preko okeana, to jest smer kretanja, put kretanja preko okeana.
Piloti su u mogucnosti da pre svakog leta isplaniraju kojim ce trackom leteti. Pri biranju tracka ( postoje eastbound tracks i westbound tracks), uzima se u obzir vreme iznad atlantika radi sto boljeg i brzeg preleta i manje potrosnje goriva.
(takodje da dodam da se trackovi dele i na destinacije.. neki trackovi vas vode ka kfjk i istocnoj obali dok vas drugi trackovi vode ka zapadnoj obali, vise severno preko kanade...etc)
Treba takodje napomenuti da se North Atlantic Track iliti NAT se menja na svakih mesec dana zbog menjanja vremena, znaci novi trackovi izlaze svaki mesec.

E sad, treba pojasniti sta je to NAT. NAT je skup tacaka preko kojih se prelece okean. Sve tacke jednog NATa, formiraju NAT track. To je kao neki segment vase rute. Svaki NAT ima 1 ili 2 ulazne tacke i 1 ili 2 izlazne tacke. Izmedju ta dva dela se nalazi okean i preko njega se leti ne po tackama koje cete ukucati po imenu nego po tackama koordinatima.

izvor: SCGvACC


Sad mi je malo jasnije  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 132
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Nešto mi samo nije jasno,oni kažu da je nestao na oko 360 km od brazilske obale,a kad spominju vreme kažu da je trebao za tri sata i tridest minuta da sleti kad je nestao,zar ne bi trebao da je negde bliže Evropi???



Portparol aerodromskih vlasti u Parizu izjavio je da je avion poleteo juče u 19 sati iz Brazila i da je trebalo da stigne u Pariz u 11.15 sati po srednjoevropskom vremenu.

"Tri i po sata pre predviđenog dolaska na odredište, avion je nestao sa radara", kaže Pjer Anri Guržon, predstavnik “Er Fransa”.


Ovo i meni nije jasno.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Meni nije jasno sa kojeg radara je nestao ako je iznad okeana?
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Mozda je novinarska interpretacija. Opet bi bilo moguce neki sistem da radio vezom konstantno salje svoju poziciju koju dobija od GPS-a
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Sa bilo kog radara može da nestane, osim ako nije sa radara na avionu, a to je zbog zakrivljenja zemlje, pogotovu kada dođe na manje visine. Ali opet ima on uređaje koji javljaju tačan položaj tako da mi baš nije jasno da ne mogu tačno da nađu gde je.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Da, al kazu da je nestao sa radara a ionako nije bio dostupan bilo kojoj zemaljskoj radar-stanici upravo zbog zakrivljenja. Il ih je stvarno picno grom pa su oma izgubili kontakt a kad avion pada sa 11000 metara, moze da padne dosta daleko od mesta gubljenja kontakta. Znam da prilikom udara groma u auto sav elektricitet ide po karoseriji u zemlju, al u avionu  Smile
Sa druge stane, ne znam koliko avion ima potencijala u sebi da privuce grom. Ujedno, dal su se oglasili neki koji bi da budu odgovorni za tu katastrofu, neka drustva za zastitu dela i lika Muhameda  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:31:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.