Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:46:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pad aviona Air France let 447  (Pročitano 30515 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Baš dobro i sva sreća što nikad nisam čuo za železničke nesreće.

A sad jel možemo da se vratimo na temu ili da na najsuroviji načim iskoristim moje moderatorske mogućnosti?
Nije to obican voz, nego Transrapid is a German high-speed monorail train using magnetic levitation.

Ovakav tip prevoza postoji samo u Kini trenutno, prevezeno je gledao sam na Nat. Geo. 8 miliona putnika za 3 godine i nije se desila nikakva nesreca, a kasni manje od sekunde, a za potrosnju ni da ne pricam jer ne postoji, osim spremacice koja ce oribati pod.

IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson C702i

Avionske nesrece su nesto sto je realnost,ocigledno je u ovom slucaju u pitanju visa sila.
Obicno je uzrok nesreca povezan sa ucescem ljudskog faktora,svakako uvek kada se desi avionska nesreca ona je nazalost po pravilu sa katastrofalnim posledicama.
Danasnji avioni koji se rade za prevoz putnika su mnogo napredovali i predstavljaju trenutni vrhunac dostupne tehnologije,nazalost jos je uvek nemoguce napraviti pouzdan sistem za spasavanje putnika u slucaju nezgode.
Imajuci u vidu teren iznad koga se nesrecni avion srusio istraga ce biti teska ali sam siguran da ce Francuzi uraditi sve sto mogu da dodju do tacnog uzroka nesrece...

Thug_life
Jeste da nije tema o tome ali moram ti ukazati na sitne detalje kao sto je nezgoda transrapida od 22.09.2006 Link
Sto se cene tice cifre za maglev su ogromantne pa ne cudi sto je i Nemacka odlucila da prekine izgradnju istog a Englezi su odustali posle razmatranja.

Sto se bezbednosti vazdusnog saobracaja tice hajde da uzmemo banalan primer Aerodroma Beograd posto za njega znamo da godisnje opsluzi oko 2.5 mil putnika, nije bilo nesreca sa fatalnim ishodom u avionima koji su poleteli ili sleteli na Bgd Aerodrom.
Nebo iznad Srbije preleti Dnevno oko 1500 putnickih aviona (svaki sa po 150+ putnika) nesreca nije bilo...
To su samo nama naj blizi primeri...

Ako zelis da nastavimo pricu o Maglevu pokreni temu rado cu se prikljuciti prici  Smile ali na ovoj temi necemo vise o tome

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Tattoo
Nešto mi samo nije jasno,oni kažu da je nestao na oko 360 km od brazilske obale,a kad spominju vreme kažu da je trebao za tri sata i tridest minuta da sleti kad je nestao,zar ne bi trebao da je negde bliže Evropi???Kad sam gledao na onoj karti koju oni prikazuju,on je bio baš baš daleko od Evrope,nije valjda da tu razdaljinu preleti za tih 3 i po sata. Smile

I ako neko zna koje su dubine okeana na tom delu gde su navodno nestali,i jel taj avion ima nku mogućnost da se spusti na vodu pre nego potone,ili kao cigla uleti u vodu,i jel tu postoje neki sistemi za spašavanje,i jel postoji šansa da je neko živ da pluta okeanom u nekim čamcima za spasavanje,nije mi baš jasno to oko avionskih nesreća,te procedure i kakve imaju šanse da prežive pad,bar teoretski. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Tel.Me Your.Number
Slažem se... sve nešto konstruišu avione za brzu evakuaciju kad je avion prizemljen i to da stoji kao da je parkiran Smile
Thug_life
Jeste da nije tema o tome ali moram ti ukazati na sitne detalje kao sto je nezgoda transrapida od 22.09.2006 Link
Sto se cene tice cifre za maglev su ogromantne pa ne cudi sto je i Nemacka odlucila da prekine izgradnju istog a Englezi su odustali posle razmatranja.
da si bar pročitao prvu rečenicu
Transrapid magnetic levitation (or "maglev") train collided with a maintenance vehicle...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10

Avionske nesrece su nesto sto je realnost,ocigledno je u ovom slucaju u pitanju visa sila.
Obicno je uzrok nesreca povezan sa ucescem ljudskog faktora,svakako uvek kada se desi avionska nesreca ona je nazalost po pravilu sa katastrofalnim posledicama.
Danasnji avioni koji se rade za prevoz putnika su mnogo napredovali i predstavljaju trenutni vrhunac dostupne tehnologije,nazalost jos je uvek nemoguce napraviti pouzdan sistem za spasavanje putnika u slucaju nezgode.
Imajuci u vidu teren iznad koga se nesrecni avion srusio istraga ce biti teska ali sam siguran da ce Francuzi uraditi sve sto mogu da dodju do tacnog uzroka nesrece...

Thug_life
Jeste da nije tema o tome ali moram ti ukazati na sitne detalje kao sto je nezgoda transrapida od 22.09.2006 Link
Sto se cene tice cifre za maglev su ogromantne pa ne cudi sto je i Nemacka odlucila da prekine izgradnju istog a Englezi su odustali posle razmatranja.

Sto se bezbednosti vazdusnog saobracaja tice hajde da uzmemo banalan primer Aerodroma Beograd posto za njega znamo da godisnje opsluzi oko 2.5 mil putnika, nije bilo nesreca sa fatalnim ishodom u avionima koji su poleteli ili sleteli na Bgd Aerodrom.
Nebo iznad Srbije preleti Dnevno oko 1500 putnickih aviona (svaki sa po 150+ putnika) nesreca nije bilo...
To su samo nama naj blizi primeri...

Ako zelis da nastavimo pricu o Maglevu pokreni temu rado cu se prikljuciti prici  Smile ali na ovoj temi necemo vise o tome


Nezgoda se nije dogodila sa putnicima nego na test stazi neko nije sklonio drugi voz sa test staze pa se ovaj sudario sa nekoliko stotina km/h i za divno cudno nije iskocio nego je ostao na sinama, sto je veliki plus za razliku od ostalih prevoza.
Kina koristi takav vid prevoza vec 4,5 godina i prevezao je sigurno nekoliko 10 miliona putnika pa vidi ako postoji neka nesreca pa mi javi, ali ne moras jer se nije dogodila Smiley.

Drugo, jeste skupo ali on nema potrosnju i ne haba se materijal kao kod aviona, a racunica koliko na avion potrosis na gorivo i delove je velika.

diletant
Kako ti mislis na uzburkanom moru da neko prezivi ako se zakuca avionom teskim preko 150 tona pri 300,400 km/h a pod pretpostavkom da ga je udario grom i da nije mogao da sekontrolise onda je verovatno leteo duplo vecom brzinom.

IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson C702i
Sto se sletanja na vodu i procedura u tom slucaju tice,naravno da postoji takva mogucnost (nedavno je pilot kontrolisano sleteo u reku Hadson svi su preziveli).To je ipak reka u pitanju...
Takve situacije vanrednih sletanja i procedura se uvezbavaju na simulatorima a kabinsko osoblje je posebno obuceno za takve slucajeve.
Sto se opreme za slucaj opasnosti tice,svaki avion poseduje osnovnu opremu za slucaj opasnosti a posebno je na letovima kao sto je ovaj bio morala biti prisutna i oprema za prelet velikih vodenih povrsina,koja svakako sadrzi camce za spasavanje i slicnu dodatnu opremu.


Jesam procitao,u pitanju je udes sa vozilom za odrzavanje pri brzini od 200km/h...23 poginula...
« Poslednja izmena: 02. Jun 2009, 01:30:30 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Prvo, malo je verovatno da je udar groma uzrok pada, avioni su konstruisani tako da izdrze udar groma. U ovom trenutku, obzirom da se piloti nisu javljali sa izvestajima da imaju problema, smatra se da je rusenje doslo nenajavljeno i da je verovatno u pitanju eksplozija, jer u skoro svakom drugom slucaju od momenta nastanka problema do samog udara u vodu pilot bi imao vremena da reaguje i da posalje SOS poruku. Ocigledno je da se desilo nesto toliko iznenadno da je pilot bio sprecen da se javi kontroli letenja.

Sto se tice moguceg sletanja aviona na vodu, to se obicno zavrsi raspadanjem aviona, potrebno je dosta vestine pilota, upravljivosti aviona, i naravno srece pa das e desi nesto kao sletanje na reku Hadson.

Thug life, aj otvori temu o maglevu pa mi objasni taj perpetuum mobile rad sam da cujem.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Baš dobro i sva sreća što nikad nisam čuo za železničke nesreće.

A sad jel možemo da se vratimo na temu ili da na najsuroviji načim iskoristim moje moderatorske mogućnosti?
Nije to obican voz, nego Transrapid is a German high-speed monorail train using magnetic levitation.

Ovakav tip prevoza postoji samo u Kini trenutno, prevezeno je gledao sam na Nat. Geo. 8 miliona putnika za 3 godine i nije se desila nikakva nesreca, a kasni manje od sekunde, a za potrosnju ni da ne pricam jer ne postoji, osim spremacice koja ce oribati pod.


Pa uglavnom ide na struju i trosi ko i drugi voz (otpor vazduha i inercija). Vrlo skupa igrackica jer nije bas rasporstranjena a sa duge strane opet su Nemci budale sto su ga izmislili al ga ne koriste  Smile
Nešto mi samo nije jasno,oni kažu da je nestao na oko 360 km od brazilske obale,a kad spominju vreme kažu da je trebao za tri sata i tridest minuta da sleti kad je nestao,zar ne bi trebao da je negde bliže Evropi???Kad sam gledao na onoj karti koju oni prikazuju,on je bio baš baš daleko od Evrope,nije valjda da tu razdaljinu preleti za tih 3 i po sata. Smile

I ako neko zna koje su dubine okeana na tom delu gde su navodno nestali,i jel taj avion ima nku mogućnost da se spusti na vodu pre nego potone,ili kao cigla uleti u vodu,i jel tu postoje neki sistemi za spašavanje,i jel postoji šansa da je neko živ da pluta okeanom u nekim čamcima za spasavanje,nije mi baš jasno to oko avionskih nesreća,te procedure i kakve imaju šanse da prežive pad,bar teoretski. Smile

Pa imas neke ubi boze pojaseve za spasavanje, bar su ih pokazivali kad sam leteo. Inace, avion, da bi leteo treba da bude sto laksi a ako je dobar pilot moze da sleti na vodu i da pluta po nekoliko sati (ko onaj u Njujorku). E, sad treba naravno SOS pa da se zna pozicija i posalju spasilacke ekipe kao i najblizi brodovi koji se tu slucajno nadju. Inace, zacudio sam se da nemaju radarski kontakt iznad okeana zbog horizonta pa sam onda i sam logicno zakljucio (mislim, postoji AWACS "gleda" iza horizonta), svasta covek nauci. Interesuje me kontrola leta iznad okeana il ih salju po odredjenom vremenu i po utvrdjenim koridorima za svaki pravac pojedinacno sa sigurnosnim rastojanjem?
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Sto se sletanja na vodu i procedura u tom slucaju tice,naravno da postoji takva mogucnost (nedavno je pilot kontrolisano sleteo u reku Hadson svi su preziveli).To je ipak reka u pitanju...
Takve situacije vanrednih sletanja i procedura se uvezbavaju na simulatorima a kabinsko osoblje je posebno obuceno za takve slucajeve.
Sto se opreme za slucaj opasnosti tice,svaki avion poseduje osnovnu opremu za slucaj opasnosti a posebno je na letovima kao sto je ovaj bio morala biti prisutna i oprema za prelet velikih vodenih povrsina,koja svakako sadrzi camce za spasavanje i slicnu dodatnu opremu.






Jesam procitao,u pitanju je udes sa vozilom za odrzavanje pri brzini od 200km/h...23 poginula...






Bila je pre par meseci emisija na NG u kome je putnicki avion,sa oko 200 putnika sleteo na povrsinu okeana,u blizini Madagaskara.Dosta ljudi je izgubilo zivot ali je bilo i prezivelih.
« Poslednja izmena: 02. Jun 2009, 06:22:53 od ujkaalbert »
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Interesuje me kontrola leta iznad okeana il ih salju po odredjenom vremenu i po utvrdjenim koridorima za svaki pravac pojedinacno sa sigurnosnim rastojanjem?
http://en.wikipedia.org/wiki/North_Atlantic_Tracks


Citat
Zbog prevelikih distanci koje trebaju da se predju preko okeana, i zbog manjka navigacionalne opreme (vorova, dmea, radara za ATC) kao i zbog vremenskih uslova iznad Atlantika, prelet Atlantskog okeana se vrsi uz pomoc TRACKS(NAT- North Atlantic Track),tesko prevesti na srpski, recimo nesto slicno airwayu. Track je ruta kojom ce leteti vas avion preko okeana, to jest smer kretanja, put kretanja preko okeana.
Piloti su u mogucnosti da pre svakog leta isplaniraju kojim ce trackom leteti. Pri biranju tracka ( postoje eastbound tracks i westbound tracks), uzima se u obzir vreme iznad atlantika radi sto boljeg i brzeg preleta i manje potrosnje goriva.
(takodje da dodam da se trackovi dele i na destinacije.. neki trackovi vas vode ka kfjk i istocnoj obali dok vas drugi trackovi vode ka zapadnoj obali, vise severno preko kanade...etc)
Treba takodje napomenuti da se North Atlantic Track iliti NAT se menja na svakih mesec dana zbog menjanja vremena, znaci novi trackovi izlaze svaki mesec.

E sad, treba pojasniti sta je to NAT. NAT je skup tacaka preko kojih se prelece okean. Sve tacke jednog NATa, formiraju NAT track. To je kao neki segment vase rute. Svaki NAT ima 1 ili 2 ulazne tacke i 1 ili 2 izlazne tacke. Izmedju ta dva dela se nalazi okean i preko njega se leti ne po tackama koje cete ukucati po imenu nego po tackama koordinatima.

izvor: SCGvACC

IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:46:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.