Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:21:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Opsada Beča (1683) i pad Osmanskog carstva  (Pročitano 20668 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Не, поента је у томе што је мало паметних људи, у већини су увек они који не примећују очигледне истине, укључујући и кризу, опадање моћи- војне, економске, политичке, културне.  у савремено време дефиниција укључује и опадање меке моћи....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Opadanje nije kriza. Uostalom Opadanje moze biti relativno u odnosu na druge Koji brze napreduju... 
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Opadanje jeste kriza, koja se završava eskalacijom i ratom, zakon istorijske nužnosti i procesa, kriza je složeni pojam, koji obuhvata različite pojave, koje sistematski zaokružene u celinu, moraju da se završe detonacijom, sada smo u dobu krize, čija definicija glasi kritična faza Pax Americane, kao što je nekada postojala Pax Romana, kada protivnici namirišu krizu, u žargonu krv ili ranjivost, samo čekaju odlučujući trenutak za završni udarac, koji izaziva haos i destabilizuje svet, jer se hegemon uvek krvavo bori da zadrži dominaciju, čak i ako je ishod- poraz unapred poznat.... Velika istočna kriza, na primer, trajala je, otprilike 230 godina  Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 02. Avg 2018, 14:52:50 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
To nije tacno. Vise zvuci kao wishful thinking nego realnost.

Primer:britanija se odrekla kolonijalnog carstva, najveceg koje je svet ikada video, bez rata. Rebalans snaga sto se amerike tice ima da se vrsi samo sa kinom. A i to je Jos daleko
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
dabisha - mesas babe i zabe ; kriza moze da traje godinama i vekovima kao sto je Odbojkas vec naglasio ; u toliko obilnom carstvu, kao sto je Osmansko, trebalo je dosta dugo vremena da dodje do totalnog kolapsa.
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ja kazem da je rec kriza neodredjena. U pravu ste ako prihvatimo odredjenu definiciju ali i izbor definicije govori o nasoj predrasudi ili nasem cilju u dijalogu ili prezentaciji. Reci da je neko u krizi podrazumeva da je neko u losoj situaciju? Ili mozda da je u prelomnoj tacki. Za mene je osmansko carstvo bilo u vise razlicitih kriza ali tek od kraja xviii veka. Naglasavam, vise razlicitih kriza.

Primer: najmocnija zemlja Sveta je bila u moralnoj krizi povodom protesta u ratu u vijetnamu.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
Kakva bre predrasuda ? Covece, ljudi su poceli da padaju tada u krizu i to je nesto sto su ljudi istrazivali ; pogledaj malo video pa ces videti ; doziveli su veliki gubitak tada koji nisu nikako mogli da nadoknade i tako je i poceo pad ; jel sad razumes ?
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ako cemo Tom logikom pad je poceo Jos ranije ali se tek porazom pokazao. Kazem ako prihvatimo to logiku jer nije jedina. Osmanlije su i posle toga pobedjivali u ratovima
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
Pobede su postojale ali nisu toliko bile "mocne" jer je castvo pocelo da opada sve vise i vise ; razumes ?
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Opadanje nije kriza. Razumes?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:21:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.