Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 01. Maj 2024, 01:48:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oprostiti uvredu  (Pročitano 14209 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 
pa onda kazi coveku..lepo te pitao . Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
ja sve prastam pre ili kasnije (znam da to nije bas pohvalno, ali uvek iz tih uvreda koje su mi nanesene naucim mnogo o toj, a i o osobama uopce), i ne osvecujem se nikad, prvo jer ne znam, a i osecam se bedno kad to radim (jednom sam pozelela da se osvetim), dovoljna mi je satisfakcija njihova savest.... Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.12
Oprostiti



Konfliktne situacije u kojima jedna osoba želi jedno, a druga nešto drugo, sastavni su deo života. Ali kada jedna od uključenih osoba doživi način rešavanja konflikta kao nepravdu – situaciju u kojoj je izigrana, iskorišćena, prevarena, izmanipulisana – tada počne da zamera onoj prvoj osobi. Posebno ako nije moguće datu situaciju ispraviti i razrešiti u sadašnjosti.

Kada se neko nekome zameri, nastaje neka vrsta „rana” u međuljudskim odnosima koje, ako su velike, mogu da vode do prezira i prekida odnosa. Što je osobi važniji neko ko joj se zamerio, to je ta zamerka više boli. Kada osoba doživljenu nepravdu razume kao znak tuđe zlobe, ona može da počne da mrzi i da žudi za osvetom, da izjednači, da drugome „uzme meru”.

Gomilanje zamerki u vezi sa prošlim situacijama utiče na sadašnji život osobe koja zamera. Umesto da se bavi sadašnjošću i budućnošću, osoba se bavi prošlošću, vezujući svoju životnu energiju za ono što se nekada desilo što je ostalo kao „nedovršen posao”. Kako se onaj ko zamera manje bavi sadašnjošću i budućnošću, ona postaje žrtva i svog zameranja.

Način da se izađe iz ovoga jeste da se oprosti drugome. Malo je poznato da reči „opraštanje” i „otpuštanje” izvorno znače oslobađanje. Tako da kada opraštamo oslobađamo drugoga od svog zameranja, ali i sebe od „nezavršenog posla” iz prošlosti.

Jedni drugima najlakše opraštamo kada priznamo da smo napravili grešku, kada pokažemo da nam je žao što je zbog naše greške drugi imao štetu i loše se osećao, kada je neko spreman da nadoknadi štetu ili popravi pokvareno. Takvim ponašanjem osoba pokazuje da je ona dobar čovek koji se distancira od svog ranijeg lošeg postupka. To su signali prijateljstva koji pozivaju drugu osobu da uzvrati prijateljskim odnosom.

Najteže je oprostiti onome ko ne priznaje da je pogrešio, ko je ponosan na svoj postupak, ko likuje i pokazuje zadovoljstvo što je time ostvario izvesnu dobit. Na taj način se on postavlja kao neko ko nije prijatelj, a neprijateljstvo jedne strane poziva na neprijateljstvo i druge strane.

Isti principi važe i kada je nešto potrebno oprostiti samome sebi. Ljudski je grešiti, a greške su uvek pogrešni postupci. Kada ih onaj ko ih čini prepozna kao pogrešne i odbaci ih, on ne samo da uči na greškama, već i pokazuje da je dobar čovek.

U odnosu prema drugima ljudi mogu da izaberu da oproste ili da ne oproste. Ali u odnosu prema sebi, ako osoba prepozna dati postupak kao grešku i pokaje se, ne postoji neoprostivo. Da bi oprostili sebi ljudi često traže oprost i od drugih. To pomaže čak i onda kada drugi odbiju da ga daju.

Zoran Milivojević

Izvor
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
 Smile

Koja tema, koji postovi, koje drustvo , kakva ekipa!
Svima va oprastam sto ste nas napustili na Bureku. I Joci, takodje  Smile
Oprastajte, ali  najbolje ignorisite govancad.
Dakle neko pokusa da te uvredi, mozda te i uvredio, mozda samo pokusava -najbolje je ignorisati budalu. Zakljucati secanje na tu osobu. Dovidjenja, prijatno, jebi si mater.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Pas koji laje ne ujeda

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 127
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Nije problem oprostiti problem je zaboraviti. Svako ziv moze oprostiti ali neku uvredu ce pamtiti do kraja svog zivota i cim nesta iskresne prigovorit ce je!
IP sačuvana
social share
Ako ti se ne svidja moje misljenje - nije moj problem!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
u meni je "urodjeno" da reagujem na sve spontano...i u trenutku...
i do par godina unazad gard mi je uvijek bio visoko postavljen i misice zategnute
i spremne da reaguju i pre nego bilo sta dopre do mene...
tj nisam prastao nista...odma na sve uzvratim...tri puta vise..i dobro mi je sasvim bilo tako..
vremenom..i kroz iskustva drugih..ljudi nauce..da te ne cackaju...bez nekog povoda..
a ja nikad nikog nisam dirao...prvi....tako sam vaspitavan..
ali za razliku od drugih...mene su i otac i ujaci i djedd ucili..da ne diram nikoga..
a kad me neko dirne...jednom..da mu je*** mater...da mu to vise nikad ne padne na pamet...
ako je jaci...da uzmem kamencinu i da mu razbijem glavu....sto meni nijedno niti drugo nikada nisu bili problem... Smile

ali generalno ljudi se za svaki klinac uvrede..pa cak i za istinu....
kod dragih ljudi..pazim..znam im boljke i izbjegavam...da ih cackam...u te njihove boljke...
pa i u svadji nekoj..ako se moze....

ali ljudi ne razlikuju salu..zezanje..segu..sve je ...istina ili  laz...crno bijlo...
sto nema nidje veze...

mogu da oprostim...dragim osobama...jer razumijem...i uticaj okoline..price...i sve...
to utice na ljude...
u nasem narodu je nadaleko poznato...da je najvaznije sta carsija prica...
i sta ce carsija na bilo sta reci...

dok ja nisam takav...ja mogu nekom oko izvaditi..kad mi uvredi nekog dragog..
ili se** nesto o njemu...posebno ako taj ili ta nisu tu....reagujem odma...
dok imas ti gmazova licemjernih...koji se cak i prikljuce prici iza ljedja... iako znaju da recimo nesto nije istina...
i nakon dva sata...tebi bacaju  Smile to obicno iznapusavam...onako kvalitetno..pred rajom..
kad se ono bas skupi raje...tako da mu/joj pozli kad me vidi..sledeci put...
takvim da bi oprosti moras da budes zesci mazohista...

bog prasta..ljudi nista ne prastaju...ako im neko nije drag....blizak i sta znam...
mozda to kazu...ali prve prilike ce te sjebati...cim im se ukaze..i to je sva istina...
sit sam dobrih ljudi.... koji svima sve oprastaju a i njihovih prica....
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Pas koji laje ne ujeda

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 127
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.57
u meni je "urodjeno" da reagujem na sve spontano...i u trenutku...
i do par godina unazad gard mi je uvijek bio visoko postavljen i misice zategnute
i spremne da reaguju i pre nego bilo sta dopre do mene...
tj nisam prastao nista...odma na sve uzvratim...tri puta vise..i dobro mi je sasvim bilo tako..
vremenom..i kroz iskustva drugih..ljudi nauce..da te ne cackaju...bez nekog povoda..
a ja nikad nikog nisam dirao...prvi....tako sam vaspitavan..
ali za razliku od drugih...mene su i otac i ujaci i djedd ucili..da ne diram nikoga..
a kad me neko dirne...jednom..da mu je*** mater...da mu to vise nikad ne padne na pamet...
ako je jaci...da uzmem kamencinu i da mu razbijem glavu....sto meni nijedno niti drugo nikada nisu bili problem... Smile

ali generalno ljudi se za svaki klinac uvrede..pa cak i za istinu....
kod dragih ljudi..pazim..znam im boljke i izbjegavam...da ih cackam...u te njihove boljke...
pa i u svadji nekoj..ako se moze....

ali ljudi ne razlikuju salu..zezanje..segu..sve je ...istina ili  laz...crno bijlo...
sto nema nidje veze...

mogu da oprostim...dragim osobama...jer razumijem...i uticaj okoline..price...i sve...
to utice na ljude...
u nasem narodu je nadaleko poznato...da je najvaznije sta carsija prica...
i sta ce carsija na bilo sta reci...

dok ja nisam takav...ja mogu nekom oko izvaditi..kad mi uvredi nekog dragog..
ili se** nesto o njemu...posebno ako taj ili ta nisu tu....reagujem odma...
dok imas ti gmazova licemjernih...koji se cak i prikljuce prici iza ljedja... iako znaju da recimo nesto nije istina...
i nakon dva sata...tebi bacaju  Smile to obicno iznapusavam...onako kvalitetno..pred rajom..
kad se ono bas skupi raje...tako da mu/joj pozli kad me vidi..sledeci put...
takvim da bi oprosti moras da budes zesci mazohista...

bog prasta..ljudi nista ne prastaju...ako im neko nije drag....blizak i sta znam...
mozda to kazu...ali prve prilike ce te sjebati...cim im se ukaze..i to je sva istina...
sit sam dobrih ljudi.... koji svima sve oprastaju a i njihovih prica....
Pa istina se ne smije ni smatrati uvredom.. nije npr.moj problem sto ja nekome ili meni neko kaze istinu a moj organizam, ili bolje da se izrazim ego nije u stanju da to "prevari".
Znas kakva sam ti ja, mogu trpiti do mile volje ali kad puknem onda bezbeli puknem.,..ono samo se kupi kupi dok ne eksplodiram.
IP sačuvana
social share
Ako ti se ne svidja moje misljenje - nije moj problem!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 345
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Nikada oprostiti uvredu!!!  Smile  Smile  Smile


IP sačuvana
social share
"Srce ima svoju logiku za koju razum ne zna." (B. Paskal)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
mob
Nokia Luvmya 520
A sta mislite o konceptu da ljudi nisu svojom voljom takvi kakvi su i da u slucaju uvrede nema potrebe za oprastanjem onome koji je izjavio uvredu, nego ga jednostavno prihvatiti takvim kakav je ili se od takve osobe ograditi, izolovati... ?
Smile
Koja tema, koji postovi, koje drustvo , kakva ekipa!
Komsinice, 23 poruke u proseku po danu ?!?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
A sta mislite o konceptu da ljudi nisu svojom voljom takvi kakvi su i da u slucaju uvrede nema potrebe za oprastanjem onome koji je izjavio uvredu, nego ga jednostavno prihvatiti takvim kakav je ili se od takve osobe ograditi, izolovati... ?
A sta mislis o tome da mi ti pozajmis 10 soma evra i da jednostavno prihvatis da ti ih ja necu vratiti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 01. Maj 2024, 01:48:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.