Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Occultism i Magija u natalnoj karti.  (Pročitano 46917 puta)
17. Feb 2007, 07:55:06
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Ericsson T-68
Ovo istrazivanje radim sam, posto nemam nijednu knjigu posebno o tome, pa vas molim sa svakim iskustvom da mi se pridruzite.

Gledaju se polja: IV, VII  i XII. ( 4, 8 i 12 )
Okultni iznaci : Rak, Skorpija, Ribe, Devica, Strelac, Jarac, posebno Skorpion i Jarac jer oni imaju spadaju i u Ocultne i u magijske.
Planete - Mesec, Pluton,  Neptun, Merkur( on je bitan jer je planeta intelekta i logike, bez njega nista dublje sto se tiche magije), Saturn( bitan je jer je sudbinski planet)... verovatno i Jupiter( to mi nekako ne ide u glavu ali posto je Strelac occultni znak automatki povezujem analogiju, mozda gresim! )

Uglavnom su tu najutucajniji( po nekom mom iskustvu ) Neptun, Mesec, Merkur i Saturn, cesto je bitan aspekt sa Suncem i njegov polozaj jer Sunce predstavlja Ego, tj osobu ali SO samo po sebi nema veze sa occultismom i magijom.

Neptun 12 kuca, neki od occultnih znakova - Tajne organizacije po pitanju istog.
Me 0 Ne, daje ljude koji se gube u snovima u kombinaciji sa nekim  od magijsko\occultnih znakova\polja daju makar interesovanje za tevrste oblasti ako ne i bavljenje, koliko ozbiljno i koliko uspeshno zavisi od ostatka karte.
Jedan vrlo cest primer na koji sam naletao Pl u Sc u XII polju kod zena redovno daje zene koje su prirodno nadarenje da gledaju u solju.

Neptun na MC i u X polju verovatno daje uspeh po pitanju toga, najpoznatiji occultista poznat svima ALister Crowley ima bash tu poziciju Ne.

Naravno nijedan od ovih primera ne znaci da ako neko ima Ne u XII kuci da ce da bude pod obavezno clan occultnih redova, sve zavisi od toga koliko je taj aspekt podrzan i cime kao i svi ostali Aspekti.

Sto se stepena tiche tu je nekako bitan 29, neko sveznanje, tako ga opisuju.

Kao sto rekoh ovde ne objasnjavam bas esejski sta je u horoskopu occultism vec pozivam astrologe na zajednicko istrazivanje!

« Poslednja izmena: 21. Feb 2007, 19:20:35 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 110
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja imam Merkur na 29 Vodenjaka, ne znam računa li se, ali često imam točne predosjećaje, a da ne pričam o snovima. Snovi su mi izuzetno simbolični i  ostavkjaju snažan dojam na mene dugo vremena nakon. Inače se ne bavim nikakvom magijom, jedino sam prijateljicama znala pogledati iz šale u šalicu, one kažu da sam sve pogađala. Me mi je u konjukciji s Pl i Sa. Također imam i konjukciju Mjeseca u Škoršpionu s Plutonom; u stvari, kad pogledam svoju kartu vidim veze između tih snova i nekih situacija u životu. Ne želim sad o sebi, nego samo hoću reći da konjukcije Sa, Pl, Mo mogu utjecati na razvoj nekih ekstrasenzornih osjetila. Pogotovo ako je Me dobro aspektiran (što je kod mene slučaj).
Smatram da jedan od pokazatelja mogu biti i Neptunove konjukcije sa Sa, Me, Mo, a da ne treba zaboraviti niti Urana jer ipak je on planeta koja je povezana s novim, s new age kulturom, a vjerujem i s magijom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Ericsson T-68
Mislim da je za to zaduzen Neptun 60  Merkur(29*) 120 Mo( Scorpion). Mislim da je simbol Skorpiona odgovoran za takve vrste "vidovitosti" (gledanje u solju, tumacenje snova i sl ). I Ju ti je u Sc-u a Ju je vladar VIII kuce, a Skorpionu prirodno pripada VIII
 + u konjukciji sa Mo.

a da ne treba zaboraviti niti Urana jer ipak je on planeta koja je povezana s novim, s new age kulturom, a vjerujem i s magijom.

Magija i occultism su dnevne vestine. Smiley Mislim da nemaju direktne povezanosti sa Uranom, on je novo ovo je stara tajna. Inace Uran je "spirtualna" planeta na tom planu, ali direktno povezan sa occultismom i magijom nije.
« Poslednja izmena: 17. Feb 2007, 12:53:57 od Aiwass »
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Per Aspera ad Astra

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Nokia 
Ja imam Neptun u IV, mesec u VIII i merkur na samom kraju XI ( sto se valjda uzima za pucu posle - 12. ) . Mesec je u trigonu sa neptunom itd...
Takodje smatram izvesnim da se okultne sposobnosti nasledjuju. S' tim u vezi skoro sam saznao da mi je pradeda ( ili cukundeda ) bio vidovit i da je ostavio svescicu u kojoj je upisivao svoja iskustva na tom polju. Nju moram pronaci cim odem u dedovinu  Smile . Covek prorekao ( video , kako god) majsku prevrat, pricao po selu , i kada se stvarno to zbilo, hop, dosli zandarmi pred kucu i hapsili ga. Posle tri dana provedena u zatvoru ubedio je ljude da nije umesan u prevrat.  Smile Smile Smile

Ayvazhe, jel mozes da gvirnes malo u moju kartu i kazes sta vidis na okultnom planu ??? pozz  Smile
« Poslednja izmena: 17. Feb 2007, 13:11:26 od crazy irishman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


VoLiM JedNOg bLIzanCA... :)

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 434
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
i ako bi meni mogao da pohledas...

mene to bas zanima

kazu da pluton na 10om stepenu daje sklonost okultizmu

Evo ja u 4. kuci imam mjesec,u 8. merkur u vagi , sunce u skorpiji i pluton u skorpiji
inace sam skorpija/ribe ......
Cak imam i neptun upravo u jarcu u 10oj kuci
Inace mislim da pluton u skorpiji u 8. kuci mi daje sposobnost da gatam u solju(svi kazu da to fenomenalno radim)

29 stepen mi nije izrazen..ali imam nevjerovatnu intuiciju,predosjecanja cesto
e snovi mi se stvarno ne ostvaruju,mada i rijetko sanjam....i nikad se ni ne sjecam sta sam sanjala
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Ti i jA, Ti i Ja, bAsH Bi bILi dOBar pAR... Ti i Ja tI I jA POglEDaj mE JednoM BaR Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Za sada ovaj mali doprinos, Smile

11 Skorpije-stepen egzaltacije Urana Osoba moze biti bilo misticna,bilo bezosecajna i surova.Ponekad je tajanstvena.Fiksna zvezda Akruks na ovom stepenu,povoljno utice na rad u astrologiji i bavljenje okultizmom,pa cak i religijom i ceremonijama.Okultni pisac.

3 slučaja Plutona u I polju na ovom stepnu, svi zainteresovani za isto. Smile

Milena ako i tebe interesuje okultizam, bila bi četvrta  Smile Smile
« Poslednja izmena: 17. Feb 2007, 16:10:14 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Meni Cornix rece da je 18. stepen Merkura, koji imam, rizican Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Meni Cornix rece da je 18. stepen Merkura, koji imam, rizican Smile

Pa generalno, neki ga smatraju lošim tj djavolskim stepenom.Negativne ličnosti imaju ovaj stepen, a ti meni uopšte ne deluješ tako  Smile

Malo ćemo u offtop ali evo 18 Skorpije označava preduzimljiv duh i neumornog radnika.Veseo prijatelj i veliki protivnik.Visoka osoba,a ukoliko je aflitovan patuljastog rasta.Za Jovanku Orelanku se kaze da je ovde imala SA,a Vuk
Karadjic VE.  Smile

Prebaciću ipak ova dva posta u temu o stepenima, m? Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Zasto bi? Pricamo o okultizmu i magiji i svemu vezanom za to u karti....

Citat
Pa generalno, neki ga smatraju lošim tj djavolskim stepenom.Negativne ličnosti imaju ovaj stepen, a ti meni uopšte ne deluješ tako

Mozda je neko bacio cini na mene  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Baby, did you forget to take your meds?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 242
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 6oo1
Evo i ja da se nadovezhem na Crazy Irishman-a i dam doprinos Aiwassovom istrazhivanju Smile

- Neptun u IV trigon Mesec u XII, ali bih tu ukljuchila i sekstil Meseca i Plutona, kao i trigon Sunca i Plutona...
- Saturn konjukcija Pluton, konjukcija Jupiter...
- i na sve to Merkur trigon Saturn...

Ali opet, nekako mi se chini da su Neptun i Mesec najveci krivci, jer je Mesec na AC, a Neptun 120* AC...  Smile
IP sačuvana
social share
See you at the bitter end....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.