Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nova meta zgrazavanja - Kreativni centar...  (Pročitano 11574 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.01
mob
Nokia 
Da se nadovežem na nešto što je Kimi rekla u nekom od postova--Baš negdje pričamo i kaže nam drug: Meni su ti vicevi bili presmiješni,ali kako se nekima koje znam izdešavalo nešto od stvari koje su tematika tih viceva,više ih ne pričam
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
Gambino, ne seri.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Qtek 小米
Ghost који ти део није јасан ? Smile

Иначе Том и Џери (као и остали цртани филмови из тог времена) и поред својих мана је ипак био примерен дечијем узрасту, због самог ритма који је прилагођен дечијим способностима да анализирају цртане филмове.
Није проблем у насиљу којег је било и раније, већ у самој форми и садржају данашњих цртаних филмова којима је циљ да подигну ниво узбуђења код деце, а црта између добра и зла је избрисана или нејасна и то деца више не могу да критички анализирају ... шта је добро а шта није, шта је пожељно, а шта није.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
kad su klinci važni?

u kom sistemu, kojoj istorijskoj epohi?

problem u demokratiji?

nije.

problem je u čovjeku.

vidiš, možda je ona psiholog i eto roditelj je.
ja nisam psiholog, roditelj sam i nečija sam '' klinac''.

ja sam sa 10 godina čitala Markiz de Sada. a sada, u moj impresivnoj kućnoj bibliteci, nalazi se nadohvat ruke mom klincu, knjige istog autora. na jednu sam jako ponosna. kožni skup povez, upravo ta prva koju sam čitala a koju sam marnula iz čitaonice gradske biblioteke...jer sam toliko željela da je pročitam, da sam se ušunjala na dio za odrasle, ukrala je sa police ( nije se iznamljivala) i čitala...čitala i gledala ilustracije.

do uopšte informacije o njemu došla sam jer su me fascinirale iste ilustracije koje sam uspjela da vidim kod svog, mnogo starijeg brata od strica, dok mi je nije oteo iz ruke...sav izbezumljen što mu drpišem po sobi.

da skratim priču...svojih prvih 13 godina života pamtim kao bajku. bez pretjerivanja.
zaista, ali zaista...to je toliko dobar, siguran i divan period u mom životu, da jedino što suštinski zamjeram svojim roditeljima jeste što nisu imali mnogo više klinaca.

ono što me spasilo mnogih velikih iskušenja u životu, i što mi je dalo snage da izdržim neke gubitke i poraze koji su prijetili da me slome jeste tih 13 prvih godina( onda je krenuo pubertet).

toliko su me isfilovali pažnjom, ljubavlju, svojim prisustvom...da nije bilo tog udarca, te rane i iskušenja koje je moglo da poremeti taj osjećaj sigurnosti i pripadnosti i ljubavi koju sam stekla u najranijem djetinjstvu. tu je uvijek ležala moja snaga i osječaj sigurnosti. uvijek. čak i kad se nismo najbolje razumjeli, mi smo se beskrajno voljeli. i bili smo prisutni. zainteresovani.

onog trenutka kada je baza razorena ( porodica)...sve je pod znakom pitanja.
prdež te oduva.
ne Markiz de Sad...prdež je prijetnja.

nema to veze sa društvenim uređenjima.
svijet je uvijek bio dobar poligon za manipulacije. takvi smo mi ljudi. to na m je suština. kontrola.
ali u porodici se učiš odnosima, ne uče te društveni sistemi, a ni jedan nije bio, niti će biti po mjeri čovjeka.
tvoji prvi pravi uzori i odnosi su u porodici.
kasnije preslikavamo. liječimo se . prenosimo.

moji roditelji nisu mogli da me zaštite konkretno od Markiz de Sada, lošeg društva, droge i moje potrebe da zadovoljim radoznalost u mnogim stvarima i stremljenima. ali su svojom ljubavlju, zainteresovanošću za mene i sjajnim odnosom koji njih dvoje imaju i vlastitim primjerima dali dovoljno da su šanse da skrenem, u bilo kom smislu, bile smiješno male.




IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
ali su svojom ljubavlju, zainteresovanošću za mene i sjajnim odnosom koji njih dvoje imaju i vlastitim primjerima dali dovoljno da su šanse da skrenem, u bilo kom smislu, bile smiješno male.

Kaко ово функсционише? Не могу да скапирам како ово служи као васпитање, односно како утиче на дете.

Што се мене тиче, васпитање је кева. Кад похваташ како и шта нема тог лошег друштва које ће те натерати да скренеш. Само, објективно гледано, то је тешко достићи.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.62
Naravno, odmah sam ga upitao odakle mu ta glupost, a on mi je samo doneo knjigu „Da pukneš od smeha“, koju sam mu, inače, lično kupio. To je strava i užas - kaže I. N.
Добро је да је проверио шта купује... Толико о бризи за рођено дете. Сад нека се згражава до миле воље. А и где ли је он растао кад није чуо за ове вицеве?
« Poslednja izmena: 21. Sep 2012, 09:55:35 od panini »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Nokia 6630, valjda
Naravno, odmah sam ga upitao odakle mu ta glupost, a on mi je samo doneo knjigu „Da pukneš od smeha“, koju sam mu, inače, lično kupio. To je strava i užas - kaže I. N.
Добро је да је проверио шта купује... Толико о бризи за рођено дете. Сад нека се згражава до миле воље. А и где ли је он растао кад није чуо за ове вицеве?

Naravno da nije proverio... Shto bi proverio? Ako se detetu svidja...
Rastao je verovatno uz cecu i ZAM (aha, ko se seca ovoga  Smile), uz 200 na sat i idemo na mars... Ti vicevi su bili previshe napredni za njegov uzrast, tek sa godinama je dobio dovoljno iskustva da kritikuje knjigu.
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
Ghost који ти део није јасан ? Smile

Све ми јасно. Причаш исто што си причао прошле године. Често ни нема везе са темом. Ко покварена плоча си.

Иначе Том и Џери (као и остали цртани филмови из тог времена) и поред својих мана је ипак био примерен дечијем узрасту, због самог ритма који је прилагођен дечијим способностима да анализирају цртане филмове.
Није проблем у насиљу којег је било и раније, већ у самој форми и садржају данашњих цртаних филмова којима је циљ да подигну ниво узбуђења код деце, а црта између добра и зла је избрисана или нејасна и то деца више не могу да критички анализирају ... шта је добро а шта није, шта је пожељно, а шта није.


Само што то није тачно. Мислим, ова прича се периодично понавља, што овде што на другим местима и макар колико тврдили да није тако увек се своди на "цртаћи које сам ја гледао су добри сви остали су лоши". Е, видиш, ја рецимо пратим анимацију већ дуже време (у суштини никад нисам престао гледати цртаће) и то за различите узрасте и ако могу нешто окривити данашње цртаће јесте да су упали у шаблоне, имају немотивисане сценаристе и аниматоре или пак подцењују своју публику сервирајући им једне те исте ствари (најчешће копирајући нешто што је било успешно осамдесетих или деведесетих), ако и толико. Чак штавише данас би неке ствари што су некадашњи олако радили тешко прошле.

Цртани филмови намењени за одређени узраст су најчешће прилагођени за тај узраст иначе не би прошли цензоре. Изузетци су изузетци, не правила. А ти изузетци су обично резултат сценариста и аниматора који воле да испробавају колико далеко могу да гурају док их не упозоре цензори (понекад прилично далеко, понекад не баш).

Нема јасна подела добра и зла? Има ако је тако нешто потребно, ево нпр. Avatar The Last Airbender. Озај је био зли владар, његова војска је чинила злочине.

А Том и Џери је досадан. Имамо једну шупчину која најчешће без икаквог разлога злоставља другог лика, понекад им замене улоге. Душко дугоушко и компанија су бар сви били помало кретени, па би се међусобно констатно подјебавали и малтретирали, због чега су и интересатнији (Duck Amock је одличан пример), а и форе су им биле смешније.


А "Да пукнеш од смеха" је легендарна књига, макар колико душебрижници срали.

Толико од мене.
« Poslednja izmena: 21. Sep 2012, 14:06:28 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Samsung GT-S7580
Болесни вицеви, али пре Христа мајку му.. Smile Smile

Koje je sledeće kreativno štivo, ilustrovani Markiz de Sad za decu? Nije ni čudo što su deca idioti.
Bolje da vrate udžbenike iz osamdesetih, one sa Titovom slikom na prvoj strani, jer su ovi današnji treš.
Деца су идиоти, браво..  Smile

« Poslednja izmena: 21. Sep 2012, 12:16:24 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2178
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 8536.25
ali onaj.....nema ruku,nema čokolade......pao sam u nesvest od smeha  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.