Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neonacisti formiraju borbene odrede  (Pročitano 13339 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
"Hrvatska nema tehnologiju da stampa svoj novac" ... ne verujem sta citam. Znaci hoces da kazes da je SFRJ pre 65 godina posedovala tehnologiju da stampa svoj novac, a Hrvatska, u 21. veku to ne moze? Cekaj, jel ovo neka sala?

Nema tehnologije. Pre trideset godina i Ei Nis je pravio TV uredjaje, danas su kineski. Mislim da se u Minhenu stampa, takodje Svabe stampaju i pasose za dosta zemalja, zbog tehnologije koja sprecava lakse falsifikovanje. Samo nema veze ko stampa, bitno je kolko toga se naruci

Citat
Evo: Ako je sav novac u opticaju dug (a jeste oko 90%), na koji ide kamata (a koja ne postoji u opticaju), to samo znaci da ti moras nekog oterati u bankrot ili neko tebe, kako bi vratio novac koji dugujes.
Stvari su vrlo jasne, kada bi postojala volja da se o tome otvoren prica.

Novac se pozajmljuje da se obrce, ulaze. Ulaganjem proizvodis nesto i zaradjujes naravno, znaci, od dinara pravis dva, valjda sad jasno  Smile

Citat
Ali, to uopste nije bila poenta. Poenta onoga sto sam napisao je da drzave nemaju suverenitet nad stampanjem svog novca. Hrvatska npr. stampa kune u Nemackoj!!! : ))

Pa u toj istoj stampariji mozes i ti da stampas svoj vlastiti novac, das im dizajn u vidu Pdf-a, Tiff-a ili drugog i narucis sta ja znam, nekih 5000 novcanica neke tvoje valute i nikom nista. Hrvatska dobije kolko naruci mada svugde u svetu papirni novac se sve vise povlaci iz opticaja...

Citat
Mozda ti i ja imamo pogresnu predstavu o "uzdizanju"? Kvalitet zivota prosecnog Kineza je pao, to je, kao i ovde robovska radna snaga, malo, malo pa neko skoci sa zgrade...

Pa i Japanci su poznati po burn out sindromu i samoubistvima, ali opet ne mozes da tvrdis kako su siromasni. Kako to da im kvalitet zivota pada a imaju lepse stanove, vise njih voze automobile i jos kojesta, osamdesetih su jos zakrcivali ulice biciklovima i svi nosili istu odecu  Smile
Sve je vrlo jednostavno, ukoliko imas srece da imas neke resurse ko Norveska ili eto i Rusija, prodajes ih, ukoliko nemas toga, trudis se da budes neka faca u high tech industriji ko Nemacka, Japan, e, ukoliko nemas ni to, pljunes u sake i zapnes, vrlo jednostavno.

Citat
hahahaha....hahah...hahaha... pa ovo je (tragi)komedija....zar ti ne znas da dug raste 4 puta brze od novcane mase? Da li mozes da zamislis sta to znaci? Da li znas sta znaci rast duga eksponencijalnom funkcijom? Da li ti nesto govori to da su kamate na kredite do 3 puta vece nego kamate koje idu na depozite? : ))

Ne znam kakav je top odgovor na pitanje kako Holandjani zive od Grka kad ovi nista ne rade, prodaju, proizvode...

Citat
"Kada bi glasanje nesto promenilo, ukinuli bi glasanje!" : )) Razmisli o ovome.

Razmisljam o tome kako si rekao da bi Svabe glasale za novog Hitlera kad bi imali priliku, pokazao sam ti da imaju, glasanje je tajno i niko ne moze da zna sta si zaokruzio u kabini, ali opet, eto, izgleda ih niko nece ili samo neki promil  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.57
Citat
Nema tehnologije. Pre trideset godina i Ei Nis je pravio TV uredjaje, danas su kineski. Mislim da se u Minhenu stampa, takodje Svabe stampaju i pasose za dosta zemalja, zbog tehnologije koja sprecava lakse falsifikovanje. Samo nema veze ko stampa, bitno je kolko toga se naruci
Aha..pa lepo si ovo srocio. Znaci, kada Nemac stampa, nema pare za drugod, onda nema falsifikovanja? : )) Kako da ne...

Citat
Novac se pozajmljuje da se obrce, ulaze. Ulaganjem proizvodis nesto i zaradjujes naravno, znaci, od dinara pravis dva, valjda sad jasno
Mmmda....sve je to lepo...utopijski, medjutim, problem nastaje kada ne mogu svi da zarade novac, cak i kada hoce : )) Problem natsaje kada se novac izdaje u obliku kredita (duga) : )) Tvoja zarada (ustedjevina) je moj gubitak, jer kamate nikad nisu usle u opticaj, a moras da ih vratis. Kako? Pitaj "strucnjake"!

Citat
Pa i Japanci su poznati po burn out sindromu i samoubistvima, ali opet ne mozes da tvrdis kako su siromasni. Kako to da im kvalitet zivota pada a imaju lepse stanove, vise njih voze automobile i jos kojesta, osamdesetih su jos zakrcivali ulice biciklovima i svi nosili istu odecu
Japan je drzava koja ima jedan od najvecih dugova. Ako ti radis 12 sati dnevno posao koji moras, pa kakav je to zivot? : ))

Citat
Sve je vrlo jednostavno, ukoliko imas srece da imas neke resurse ko Norveska ili eto i Rusija, prodajes ih, ukoliko nemas toga, trudis se da budes neka faca u high tech industriji ko Nemacka, Japan, e, ukoliko nemas ni to, pljunes u sake i zapnes, vrlo jednostavno.
Jeste, jednostavno je na TV-u, zivot je ensto drugo : )) Nemci zive na racun loseg zivota drzava treceg i drugog sveta. Ma koliko radii i postovao zakone, kada pricamo o tom materijalnom bogatstvu, sve manje ljudi ce drzati sve vise bogatstva. To je kapitalizam : ))

Citat
Ne znam kakav je top odgovor na pitanje kako Holandjani zive od Grka kad ovi nista ne rade, prodaju, proizvode...

Zive od kamata, kapital cirkulise kroz drzave kao sto je Grcka, tek toliko da se prezivi, ali se ne zadrzava, jer Grcka sve sto proizvede, duguje sa kamatama, pa ce prodavati ostrva (zamisli kakav idiot treba da bues da privatizujes ostrvo?). Niti jedna drzava ne moze da vrati dugove koji stalno rastu : ))

Citat
Razmisljam o tome kako si rekao da bi Svabe glasale za novog Hitlera kad bi imali priliku, pokazao sam ti da imaju, glasanje je tajno i niko ne moze da zna sta si zaokruzio u kabini, ali opet, eto, izgleda ih niko nece ili samo neki promil
Nemci biraju sto im ponudi veliki kapital : ) Zar stvarno mislis da ce veliki kapital da prepusti slucaju izbore?  : )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Citat
Nema tehnologije. Pre trideset godina i Ei Nis je pravio TV uredjaje, danas su kineski. Mislim da se u Minhenu stampa, takodje Svabe stampaju i pasose za dosta zemalja, zbog tehnologije koja sprecava lakse falsifikovanje. Samo nema veze ko stampa, bitno je kolko toga se naruci
Aha..pa lepo si ovo srocio. Znaci, kada Nemac stampa, nema pare za drugod, onda nema falsifikovanja? : )) Kako da ne...

U kojem si ti filmu  Smile

Citat
Ako ti radis 12 sati dnevno posao koji moras, pa kakav je to zivot? : ))

E, pa lepo bilo u Jugi, oko 8-9 na posao, pa prvo kafica, pa rucak, pa oko 4 sata si kuci, al zato gledas kako voze vozovi u Japanu, pa Sony, pa Honda pa ovo pa ono, hebi ga  Smile

Citat
Jeste, jednostavno je na TV-u, zivot je ensto drugo : )) Nemci zive na racun loseg zivota drzava treceg i drugog sveta.

Istina, gledam ove Svabe, niko nista ne radi, leze po ceo dan, mrcvare se dal da ustanu il odustanu, samo lupaju po tom pivu a ni srafa da zavrnu  Smile

Citat
Zive od kamata, kapital cirkulise kroz drzave kao sto je Grcka, tek toliko da se prezivi, ali se ne zadrzava, jer Grcka sve sto proizvede, duguje sa kamatama, pa ce prodavati ostrva

Pa sada, proizvedu nesto sira, krastavaca, paradajza, maslina, to ti ko zlatan rundik i izvor nafte  Smile

Citat
(zamisli kakav idiot treba da bues da privatizujes ostrvo?). Niti jedna drzava ne moze da vrati dugove koji stalno rastu : ))

Pa idiot koji im je bio na vlasti i racuno 2+2=3, trosili su samo tako al se nisu ubili od rada, pa prodje par godina pa da vidis kad dodje naplata, nema stalno na veresiju. E, kad dosla naplata, ajde da se bunimo, Grk ko Grk...

Citat
Nemci biraju sto im ponudi veliki kapital : ) Zar stvarno mislis da ce veliki kapital da prepusti slucaju izbore?  : )

Ma daju sto evra kad se izadje iz glasacke kabine ako zaokruzi CDU  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.57
Citat
E, pa lepo bilo u Jugi, oko 8-9 na posao, pa prvo kafica, pa rucak, pa oko 4 sata si kuci, al zato gledas kako voze vozovi u Japanu, pa Sony, pa Honda pa ovo pa ono, hebi ga
Hebi ga...dug raste : )

Citat
Istina, gledam ove Svabe, niko nista ne radi, leze po ceo dan, mrcvare se dal da ustanu il odustanu, samo lupaju po tom pivu a ni srafa da zavrnu
Nemacki suficit, direktno zavisi od npr grckog deficita. Da bi se u Nemackoj radilo, u drugim drzavama mora da se stvori kriza. T oje priroda novca u obliku duga : )

Citat
Pa idiot koji im je bio na vlasti i racuno 2+2=3, trosili su samo tako al se nisu ubili od rada, pa prodje par godina pa da vidis kad dodje naplata, nema stalno na veresiju. E, kad dosla naplata, ajde da se bunimo, Grk ko Grk...
Nije tacno, ti si zrtva propagande : )
Nemac isto nabudzio dug koji je nemoguce otplatiti, kako to tumacis?
 Grckoj i svim drugim drzavama su davani krediti koje je nemoguce vratiti. Italija? Spanija? Srbija? Hrvatska? Island? Portugalija? I 98% drugih drzava u svetu je u istom problemu, ali ti to ne kazu na TV-u.

Citat
Ma daju sto evra kad se izadje iz glasacke kabine ako zaokruzi CDU
Ne znam za to, to ti kazes. Ono sto znam je da se se veliki kapital instalirao tamo gde treba kako bi sirio svoj uticaj.

Da nema adekvatnu stampariju,nema sta da verujes ili ne verujes tako je,e sad srugo je pitanje zasto je nema i zasto ne stampa tu mogu da se slozim s tobom.Ali po meni stampanje novca uopste nije toliko bitna tema koliko kontrola nad centralnom bankom,jer je mi ne kontrolisemo,MMF nam ne da da spustimo referentnu stopu,na zahtev Evropske unije smo unistili nase banke,80 posto trzista kontrolisu strane banke,dok u Nemackoj taj procenat ne moze biti veci od 25 %,ako se ne varam,drzava i javna preduzeca drze depozite u stranim bankama sto je necuveno,hocu da kazem sve mi to znamo,sve je to opste poznato,ali nema resenja za nas male kad i velike zemlje kao sto su Kina i Rusija igraju ovu igru,dok god oni trguju u dolarima,dok god je 60 posto deviznih rezervi u dolarima normalno je da ce nekolicina svetskih banaka kontrolisati ceo svet i mi tu nista ne mozemo osim da drzimo glavu iznad vode dok oluja prodje,ako uspemo da se odrzimo...
Problem je taj sto oluja nece proci...barem ne pod ovakvim uslovima ekonomske igre.

Suficit koji Kina ima po glavi stanovnika je deseti deo od suficita koji ima Nemacka po glavi stanovnika. Kina mora da smanjuje cenu svoje valute, jer ima priod novca sa spolja. Deficit koji Kina pravi drugim drzavama, one popunjavaju kreditima (eksponencijalna funkcija-dug na dug). Amerikanci su zavisni od kineske robe, ne znam koliko im odgovara kriza u Kini?

p.s. A to da se u Centralnim bankama samo vrsi razmena valuta je cinjenica. Kamate su kod nas visoke, jer je dinar nerealno jak. Takvo stanje pogoduje uvoznickom lobiju, a opet nas uvoz pogoduje nemackom izvozu i tako u krug, dok se ne doje do tacke zasicenja, a posle...ko zna.
« Poslednja izmena: 16. Nov 2013, 00:23:57 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
LG Frizider
Vas dvojica bi trebali da imate poseban forum, mame mi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
не дирај маради у швабе и нема проблема  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
E da ae ne smarajte na sakoj temi, josh da neshto znate o ekonomiji pa i da chovek kaze ali ovako samo serendate.
IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16




IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Čuvaj se - pas ujedam!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1155
Zastava Pozarevac
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Samsung neki
Ajd da se o ja pridruzim opstem oftopickaranju.
Vazi i za Kristala i za Maradica.
Da bi svo to vase prepucavanje imalo smisla prvo treba da se utvrdi zajednicka polazna tacka, odnosno, koje je to univerzalno shvatanje "dobrog zivota".
Ocekujem odgovor i nadam se da necu da omatorim previse dok ga dobijem.
Ova slova sve sitnija!
IP sačuvana
social share
Kažu da je život kao jednosmerna ulica, moj nekako više liči na kružni tok.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
Citat
Da bi svo to vase prepucavanje imalo smisla prvo treba da se utvrdi zajednicka polazna tacka,

Немој жиле молим те,немој свега ти све опет на почетак  Smile Smile
Ни они сами не знају одакле су почели  Smile Smile
Ни они сами себе не читају а камоли остали  Smile

Уживај у прелепим песмама које вам овде постављам  Smile
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.