Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 21 22 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Necemo GMO! - Izmenama zakona legalizuje se GMO proizvodnja  (Pročitano 17030 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.63
Citat
Pa od pocetka agrarne revolucije se pojavljuju biljke koje nikad ne bi nasao u prirodi.
Kao npr? Dakle, pronasao bi biljku koja je genetski modifikovana genom npr konja?

Citat
Najbitnija poenta takvih modifikacija je sto jedino pod ljudskim nadzorom takve biljke prezivljavaju, u prirodi bi ih druge biljke, koje nazovamo korovom, ubrzo savladale. Ili jedna krava koja daje x litara mleka, sutra u prirodi ne bi dugo zivela...
Dakle, hibridi su jedno, a GM organizmi nesto sasvim drugo. Da li to hoces da kazes?

Ovde se radi o tome da se stvara organizam koji je otporan na najjace otrove, herbicide (npr raundap), korove, znaci, stvara se organizam koji moze da opstane na zatrovanom zemljistu. Kakva biljka moze iz tog zemljista da se razvije? Monsanto tvrdi kako se njihov herbicid raundap ne zadrzava u podzeminm vodama, iako ih cinjenicno stanje demantuje...sve laz do lazi!

Citat
Pa obicno je namera profit. Isto kao kad razvijas novi automobil. Razvijas da bude sigurniji i ekonomicniji ne zato sto je to nesto bolje nego sto ces ga bolje prodati, to je sustina kod svakog proizvoda
Nisam bas siguran. Svrha profita je profit, a ne zdravlje i interes za sve : )
Nije cilj razviti siguran i ekonomican automobil, jer tu nema profita. Sve sto se radi je da se daje odgovor na postojece satnje. Racunaju ovako "ljudi ce svakako da ginu, hajde da makar omogucimo da mozda prezive na putevima ili ostanu bogalji"...tako se uvlaci novac u sistem : ) A niko se ne pita (naravno slucajno ; ) ) "Cekaj, a zbog cega bi mi koristili u 21. veku sistem transporta od pre 250 godina? : ))

Citat
A ti odbrambeni mehanizmi nisu nista drugo nego otrovi, koji eliminisu druge biljke, koje smatramo za stetne, tj. korov i insekti.
Sad, naravno se moze postaviti pitanje "zbog cega je zemljiste zatrovano?" Naravno, zbog novca.
I sta imamo danas? Zemljiste se prska tzv "totalnim herbicidom", koji unistava sve zivo, osim useva koji je genetski modifikovan, medjutim, nakon 10-ak godina, priroda daje odgovor i stvara super korov, koji moze da prezivi cak i totalni herbicid. I sad, ovi idioti prave jos jaci herbicid. Ko ce kome doci glave, sasvim je jasno : )

Citat
Neka organska proizvodnja je teoretski moguca, ali uz visestruku cenu hrane a ljudi ce naravno uvek kupovati ono sto je jeftinije.
Neko tebi da misomor za 2 dinara/kg i kaze ti da je to brasno, a ja ti nudim T500 po ekonomskoj ceni. Sta ces ti uraditi? : )

GM soja daje i do 40% manje prinosa od organske. Tako da je to sto si napisao besmisleno.
« Poslednja izmena: 28. Dec 2013, 19:04:36 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Citat
Pa od pocetka agrarne revolucije se pojavljuju biljke koje nikad ne bi nasao u prirodi.
Kao npr? Dakle, pronasao bi biljku koja je genetski modifikovana genom npr konja?

Sve su "kulturne biljke" modifikovane, kukuruz, zito, pirinac... Kao takve covek ih je od prvih dana selekcijom modifikovao i takve ne bi nasao u prirodi

Citat
Kakva biljka moze iz tog zemljista da se razvije? Monsanto tvrdi kako se njihov herbicid raundap ne zadrzava u podzeminm vodama, iako ih cinjenicno stanje demantuje...sve laz do lazi!

Biljka koja ima otrov u sebi, kao uostalom svi agrarni proizvodi danas. Naravno, Monsanto hvali svoga konja, ali svi pesticidi se zadrzavaju u podzemnim vodama, i pre Monsanta...

Citat
Nije cilj razviti siguran i ekonomican automobil, jer tu nema profita.

Pa to i jeste svrha. Recimo, manje ces potrositi goriva i sigurnije ces se voziti u novom Mercedesu nego recimo u Fici ili Tristacu. Svrha je ta da cu ja kao kupac se odluciti za sigurniji i ekonomicniji automobil pa ce onaj ko iste proizvodi i vise prodati, sasvim jednostavno

Citat
"Cekaj, a zbog cega bi mi koristili u 21. veku sistem transporta od pre 250 godina?

Pa sada, konjske zaprege su skoro iscezle, mogu da se nadju mozda negde gde prevoze turiste ili kod Amisha u Americi  Smile

Citat
Sad, naravno se moze postaviti pitanje "zbog cega je zemljiste zatrovano?" Naravno, zbog novca.

Ide jedno sa drugim, naravno, zbog novca, zarade, profita. A ko radi ekonomicnije, taj i prodaje jeftinije pa je hrana jeftinija nego kod konkurencije. Da nema konkurencije, znaci, neki monopolista ne bi imao interes da proizvodi ekonomicnije i da spusta cene proizvodima

Citat
Neko tebi da misomor za 2 dinara/kg i kaze ti da je to brasno, a ja ti nudim T500 po ekonomskoj ceni. Sta ces ti uraditi?

Ono sto mogu da kupim, sasvim jednostavno. Neko u zemljama u razvoju koji ima petoro i vise dece se ne zamara sa tim pitanjima, glavno da ukucani nisu gladni. A sa T500 bi jeli dva puta nedeljno ili mozda cak i manje, i to ne da se zasite...

Citat
GM soja daje i do 40% manje prinosa od organske. Tako da je to sto si napisao besmisleno.

To znaci da ce propasti jer nisu ekonomski odrzivi, sasvim jednostavno. Samo, istina je drugacija, Paragvaj je ove godine imao dobar privredni uspon i to zahvaljujuci poljoprivredi, a tamo, znamo, vlada Monsanto  Smile

Citat
I sta imamo danas? Zemljiste se prska tzv "totalnim herbicidom", koji unistava sve zivo, osim useva koji je genetski modifikovan, medjutim, nakon 10-ak godina, priroda daje odgovor i stvara super korov, koji moze da prezivi cak i totalni herbicid. I sad, ovi idioti prave jos jaci herbicid. Ko ce kome doci glave, sasvim je jasno

Jednostavno, nauciti ziveti od svetlosne energije, neki su to savladali. Ostali gledaju da prezive siti. Pre, dok je sve bilo "prirodno" ljudi su ziveli do 50 godina, danas malo duze. Od pocetka agrara i domacih zivotinja covek je poceo da upotrebljava otrove, prvenstveno za konzerviranje mesa, hebi ga, nije bilo frizidera pa su tovarili ekstakte raznih biljaka koje su ustvari otrovi, ili recimo, kako napraviti trajnu kobasicu u antickoj Grckoj?
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.63

Sve su "kulturne biljke" modifikovane, kukuruz, zito, pirinac... Kao takve covek ih je od prvih dana selekcijom modifikovao i takve ne bi nasao u prirodi
Ja mislim da nisi siguran sta pises : ) GM organizmi nisu isto sto i mesanje izmedju iste vrste (familije).
Ti pricas o hibridima, a mislis na Gm organizme. Ponovo bih te priupitao: Da li znas za sponatan (bez uticaja copveka) slucaj mesanja gena npr slona i jabuke?

Citat

Biljka koja ima otrov u sebi, kao uostalom svi agrarni proizvodi danas. Naravno, Monsanto hvali svoga konja, ali svi pesticidi se zadrzavaju u podzemnim vodama, i pre Monsanta...
  Pa necemo tako ... Ne mozes ti pravdas indirektno i pasivno ubijanje miliona ljudi jer "to je tako od ranije" : ) Znaci, tu postoji jedna sira slika, koju ljudi ne vide.

Citat
Pa to i jeste svrha. Recimo, manje ces potrositi goriva i sigurnije ces se voziti u novom Mercedesu nego recimo u Fici ili Tristacu. Svrha je ta da cu ja kao kupac se odluciti za sigurniji i ekonomicniji automobil pa ce onaj ko iste proizvodi i vise prodati, sasvim jednostavno
Daleko je to od jednostavnog, ako mene pitas. Koliko je ekonomicno vadjenje nafte? Hajde da podjemo od toga? : )
Ekonomicniji i sigurniji? Kako? Mislim da nemamo isto razumevanje za ova dva pojma : ) Mislis "prilagodjeniji" na moguce opasnosti?  : )

Citat
Pa sada, konjske zaprege su skoro iscezle, mogu da se nadju mozda negde gde prevoze turiste ili kod Amisha u Americi  Smile
Da, da...sipmaticno : ) Taj mercedes koji si negde spomenuo, koristi kao pogon tehnologiju staru 250 godina ; ) I ljudi se to me dive  Smile

Citat
Ide jedno sa drugim, naravno, zbog novca, zarade, profita. A ko radi ekonomicnije, taj i prodaje jeftinije pa je hrana jeftinija nego kod konkurencije. Da nema konkurencije, znaci, neki monopolista ne bi imao interes da proizvodi ekonomicnije i da spusta cene proizvodima
Monopol jeste produkt konkurencije ; ) Tu si u pravu. Pogledaj banke.
U danasnjem sistemu, ne psotoji nista sto je "ekonomicno" : ) Sam ekonomski sistem je antiekonomija. Kako sad to?

Citat
Ono sto mogu da kupim, sasvim jednostavno. Neko u zemljama u razvoju koji ima petoro i vise dece se ne zamara sa tim pitanjima, glavno da ukucani nisu gladni. A sa T500 bi jeli dva puta nedeljno ili mozda cak i manje, i to ne da se zasite...
Problem se javlja sto ti ljudi nisu siromasni sami od sebe, vec su doterani na taj nivo : ) To je ona "antiekonomija" o kojoj sam pricao. Prvo svedes coveka na nistariju, napravis od njega bednika, a posle manipulises njime, vrlo jednostvane stvari. Tako i sirotinja jede djubre i otrove, jer "ne moze da kupi kvalitet". Zbog cega?

Citat
To znaci da ce propasti jer nisu ekonomski odrzivi, sasvim jednostavno.
Ne, nece propasti. Monsanto ima godisnje prihode vece nego 70% drzava na svetu, da....korpracija je jaca od drzave...realnost. Svedoci smo da Monsanto kupuje "strucnjake" i placa istrazivanja, koja idu njemu u korist ; ) Sve je na prodaju...ekonomija ; )

Citat

 Samo, istina je drugacija, Paragvaj je ove godine imao dobar privredni uspon i to zahvaljujuci poljoprivredi, a tamo, znamo, vlada Monsanto  Smile
Moze li neki dokaz za ovu tvrdnju? Jesi video sta su napravili u Indiji? Malo-malo pa se neko ubije, jer su ga ovi uhvatili za jaja. Argentina?


Citat
Jednostavno, nauciti ziveti od svetlosne energije, neki su to savladali. Ostali gledaju da prezive siti. Pre, dok je sve bilo "prirodno" ljudi su ziveli do 50 godina, danas malo duze. Od pocetka agrara i domacih zivotinja covek je poceo da upotrebljava otrove, prvenstveno za konzerviranje mesa, hebi ga, nije bilo frizidera pa su tovarili ekstakte raznih biljaka koje su ustvari otrovi, ili recimo, kako napraviti trajnu kobasicu u antickoj Grckoj?
Uh kakva opaka zamena teza ; )
Istina je da ljudi zive duze, ali su sve bolesniji. Ti njima ne trebas zdrav, vec im trebas poslusan i zavistan od njihovog djubreta.
Citava ta farmaceutska masinerija opstaje zahvaljujuci bolestima, a ne zdravlju ljudi. Prvo te ubede da si bolestan (ako vec nisi), a onda te kljukaju lekovima.
Farmacija se bavi posledicom, a ne uzrokom : ) Zamisli da ljudi nemaju ovoliko stresa na poslu, za koliko bi opao promet bensndina? : ) Naravno, sad se pitamo "a zbog cega stres?" I tu se klupko odmotava.
« Poslednja izmena: 28. Dec 2013, 19:48:34 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Citat
  Pa necemo tako ... Ne mozes ti pravdas indirektno i pasivno ubijanje miliona ljudi jer "to je tako od ranije" : ) Znaci, tu postoji jedna sira slika, koju ljudi ne vide.

Pasivno ubijanje je najmanje kroz hranu, bez koje, eto, bi doticni neuporedivo brze umrli.

Citat
Daleko je to od jednostavnog, ako mene pitas. Koliko je ekonomicno vadjenje nafte? Hajde da podjemo od toga? : )

Pa do sada najekonomicnije. Mislim, koliko je ekonomicna proizvodnja nekih super akumulatora koji opet ne mogu da se porede sa benzinskim motorima?

Citat
Ekonomicniji i sigurniji? Kako? Mislim da nemamo isto razumevanje za ova dva pojma : ) Mislis "prilagodjeniji" na moguce opasnosti?  : )

Pa ako nosim zastitnu kacigu na gradilistu, prilagodjeniji sam mogucim opasnostima, ali opet mogu da se povredim...

Citat
Da, da...sipmaticno : ) Taj mercedes koji si negde spomenuo, koristi kao pogon tehnologiju staru 250 godina ; ) I ljudi se to me dive

Pa i cement je tehnologija iz antickih vremena pa se dan danas koristi. Mislim, ranih pedesetih su prognozirali automobile koji lete a pogone ih mini nuklearni reaktori. Sa jedne strane proklinjes neke tehnologije koje su po tebi zastarele a sa druge strane proklinjes nove jer eto, nadjes razloge kako su stetne...

Citat
Problem se javlja sto ti ljudi nisu siromasni sami od sebe, vec su doterani na taj nivo : )

Ili su ostali na nekom nivou? Mislim, ko je naterao nekog ovcara u Maroku da bude siromasan? Familija mu je cuvala ovce i on ih cuva dan danas, znaci, niko ga nije naterao da bude siromasan niti postaje siromasniji. Drugo je stvar kako gledas na to. Vremenom su drugi ljudi postajali bogatiji a on se nije izmenio.

Citat
Tako i sirotinja jede djubre i otrove, jer "ne moze da kupi kvalitet". Zbog cega?

Pa jer ne mozes da proizvedes nesto biloski sto ce da donese vece prinose nego kod njiva koje se saspu pesticidima, vrlo jednostavno. Uz hemiju, veci prinosi i cena proizvodu pada.

Citat
Moze li neki dokaz za ovu tvrdnju?  Argentina?

Citat
Asunsion -- Paragvaj je u 2013. zabeležio rekordan privredni rast od 13,6 odsto, saopštilo je ministarstvo finasija ove latinoameričke zemlje...
Paragvaj je šesti globalni izvoznik soje

Izvor

Citat
Citava ta farmaceutska masinerija opstaje zahvaljujuci bolestima, a ne zdravlju ljudi.

Vidis, nekako logicno  Smile

Citat
Farmacija se bavi posledicom, a ne uzrokom : ) Zamisli da ljudi nemaju ovoliko stresa na poslu, za koliko bi opao promet bensndina?

E, sad zamisli da ljudi nisu lenji, pa da se malo bave sportom, zdravijom ishranom, ne piju, ne puse, ne bulje u TV u slobodno vreme i tako to... A upravo eto razne novine, TV prilozi i sta ti ja znam propagiraju razne dijete i oblike sportova, pocevsi od dzoginga pa nadalje, a svake nedelje neki dokotr savetuje setnje, opustanje, svez vazduh i tako to. Al ljudi su lenji, pa im je udobnije uzeti sarene pilule, eto, njihov slobodan izbor. Ni onaj coban sto hoda za ovcama po planini nije tamo jer mu je to rekreacija vec mu je to zanimanje, takvi su ljudi.

Citat
Prvo te ubede da si bolestan (ako vec nisi), a onda te kljukaju lekovima.

Sta ja znam, meni moja doktorica ne prepisuje dzakove lekova  Smile

Citat
Jesi video sta su napravili u Indiji? Malo-malo pa se neko ubije, jer su ga ovi uhvatili za jaja.

Pa u Indiji je i malo-malo pa masovni gang bang  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Nokia 1800
Citat
Monsanto ima godisnje prihode vece nego 70% drzava na svetu

IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.63
Pasivno ubijanje je najmanje kroz hranu, bez koje, eto, bi doticni neuporedivo brze umrli.
Pa dobro...hajde onda da pijemo rakiju umesto vode : )

Citat
Pa do sada najekonomicnije. Mislim, koliko je ekonomicna proizvodnja nekih super akumulatora koji opet ne mogu da se porede sa benzinskim motorima?
Neuporedivo ekonomicnija. Kako? Pa recimo koliko se novca izdvaja za eksploataciju nafte (ratovi, logistika, tehnologija, obavestajne sluzbe...)?

Citat
Pa ako nosim zastitnu kacigu na gradilistu, prilagodjeniji sam mogucim opasnostima, ali opet mogu da se povredim..

Jeste ali to nije ono sto sam napisao. Da je sigurnost na prvom mestu, pa napravili bi takav transportni sistem, gde bi mogucnost povredjivanja bila minimalna.

Citat
Pa i cement je tehnologija iz antickih vremena pa se dan danas koristi. Mislim, ranih pedesetih su prognozirali automobile koji lete a pogone ih mini nuklearni reaktori. Sa jedne strane proklinjes neke tehnologije koje su po tebi zastarele a sa druge strane proklinjes nove jer eto, nadjes razloge kako su stetne...
Gde sam "proklinjao" nove tehnologije? : ) Nesto si pobrkao.
Jeste, koristi se cement jos uvek ali to ne znaci da je to najbolji vid granje, napsram tehnologija koje danas postoje.

Citat
Ili su ostali na nekom nivou? Mislim, ko je naterao nekog ovcara u Maroku da bude siromasan? Familija mu je cuvala ovce i on ih cuva dan danas, znaci, niko ga nije naterao da bude siromasan niti postaje siromasniji. Drugo je stvar kako gledas na to. Vremenom su drugi ljudi postajali bogatiji a on se nije izmenio.
Mozda je cuvanje ovaca za tog coveka najvece bogatstvo? : ) ALi onda se pijavi "trziste" i tzv "progres", pa onda onog koji nece da se prilagodi tera u siromastvo. Dakle, oteran je u siromastvo. To je vrlo jasna stvar, jednostavno, novca nema za sve.
Pa od kuda nekom pravo da zbog svoje sopstvene promene, a ako ja promenu ne zelim, utice na moje imovinsko stanje?

Citat
Pa jer ne mozes da proizvedes nesto biloski sto ce da donese vece prinose nego kod njiva koje se saspu pesticidima, vrlo jednostavno. Uz hemiju, veci prinosi i cena proizvodu pada.
To je zabluda. GM soja ima daleko manje prinose od organske.
Nadalje, sta vredi cena proizvoda, ako ti ja prodam misomor umesto brasna? Druga stvar, dugotrajno prskanje pesticidima izaziva trovanje zemljista i voda, a istovremeno se razvijaju korovi koju zahtevaju sve jace doze otrova.
Znaci, ne radi se o kvalitetu, vec o kvantitetu, odnosno zaradjivanju novca.



Citat
Asunsion -- Paragvaj je u 2013. zabeležio rekordan privredni rast od 13,6 odsto, saopštilo je ministarstvo finasija ove latinoameričke zemlje...
Paragvaj je šesti globalni izvoznik soje
Da je heroin legalan, i Kolumbija bi zabelezila "privredni rast". GM soja je opasnija od heroina.

Sta se radi? Ubijaju se semena organskih biljaka, tako da uskoro neces imati organsko seme, vec biljke napravljene u laboratoriji, koje ne mogu da daju seme (ne mogu da daju potomstvo, jer su protivprirodne tvorevine). Zatim ces biti prinudjen da kupujes iskljucivo seme Monsanta ili DuPont-a.

Citat
Vidis, nekako logicno  Smile
Znaci logicno je da te otruju npr GM hranom, pa te onda "lece" lekovima? : ) Zanimljivo.

Citat
E, sad zamisli da ljudi nisu lenji, pa da se malo bave sportom, zdravijom ishranom, ne piju, ne puse, ne bulje u TV u slobodno vreme i tako to...
Ljudi nisu lenji, vec je lenjost posledica nacina zivota. : )

Citat
A upravo eto razne novine, TV prilozi i sta ti ja znam propagiraju razne dijete i oblike sportova, pocevsi od dzoginga pa nadalje, a svake nedelje neki dokotr savetuje setnje, opustanje, svez vazduh i tako to. Al ljudi su lenji, pa im je udobnije uzeti sarene pilule, eto, njihov slobodan izbor. Ni onaj coban sto hoda za ovcama po planini nije tamo jer mu je to rekreacija vec mu je to zanimanje, takvi su ljudi.

Ne mogu da se slozim. Lenjost je posledica, odgovor na sistem. U istinski civilizovanom drustvu "rad i dokolica" ne bi postojali, jer bi ljudi radili ono sto vole. Kada te neko tera da radis on osto ne volis, pa naravno da ces da razvijes odbrambeni mehanizam, zeleces mnogo vise slobodnog vremena, odnosno uzivaces u lenjosti.

Citat
Sta ja znam, meni moja doktorica ne prepisuje dzakove lekova  Smile
Sacekaj jos koju godinu.

Citat
Pa u Indiji je i malo-malo pa masovni gang bang  Smile
Znaci, to je po tebi normalno da se do sada ubilo 284 000 indijskih farmera?
Monsanto divlja uveliko tamo. On ima godisnje prihode vece od srednje razijene evropske drzave, drugim recima - moze da radi sta hoce.
Obama je skoro doneo dekret po kom niko nema pravo da tuzi Monsanto ili slicne kompanije za eventualnu stetu koju nanesu.

Sta su radili u Indiji? GM seme je 800 puta skuplje od organskog semena, ali su seljaci prinudjeni da kupuju od Monsanta, jer nemaju druge mogucnosti

« Poslednja izmena: 29. Dec 2013, 01:19:09 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0


Citat
Pa do sada najekonomicnije. Mislim, koliko je ekonomicna proizvodnja nekih super akumulatora koji opet ne mogu da se porede sa benzinskim motorima?
Neuporedivo ekonomicnija. Kako? Pa recimo koliko se novca izdvaja za eksploataciju nafte (ratovi, logistika, tehnologija, obavestajne sluzbe...)?

Citat
Pa ako nosim zastitnu kacigu na gradilistu, prilagodjeniji sam mogucim opasnostima, ali opet mogu da se povredim..

Jeste ali to nije ono sto sam napisao. Da je sigurnost na prvom mestu, pa napravili bi takav transportni sistem, gde bi mogucnost povredjivanja bila minimalna.

Citat
Pa i cement je tehnologija iz antickih vremena pa se dan danas koristi. Mislim, ranih pedesetih su prognozirali automobile koji lete a pogone ih mini nuklearni reaktori. Sa jedne strane proklinjes neke tehnologije koje su po tebi zastarele a sa druge strane proklinjes nove jer eto, nadjes razloge kako su stetne...
Gde sam "proklinjao" nove tehnologije? : ) Nesto si pobrkao.
Jeste, koristi se cement jos uvek ali to ne znaci da je to najbolji vid granje, napsram tehnologija koje danas postoje.

Citat
Ili su ostali na nekom nivou? Mislim, ko je naterao nekog ovcara u Maroku da bude siromasan? Familija mu je cuvala ovce i on ih cuva dan danas, znaci, niko ga nije naterao da bude siromasan niti postaje siromasniji. Drugo je stvar kako gledas na to. Vremenom su drugi ljudi postajali bogatiji a on se nije izmenio.
Mozda je cuvanje ovaca za tog coveka najvece bogatstvo? : ) ALi onda se pijavi "trziste" i tzv "progres", pa onda onog koji nece da se prilagodi tera u siromastvo. Dakle, oteran je u siromastvo. To je vrlo jasna stvar, jednostavno, novca nema za sve.
Pa od kuda nekom pravo da zbog svoje sopstvene promene, a ako ja promenu ne zelim, utice na moje imovinsko stanje?

Citat
Pa jer ne mozes da proizvedes nesto biloski sto ce da donese vece prinose nego kod njiva koje se saspu pesticidima, vrlo jednostavno. Uz hemiju, veci prinosi i cena proizvodu pada.
To je zabluda. GM soja ima daleko manje prinose od organske.
Nadalje, sta vredi cena proizvoda, ako ti ja prodam misomor umesto brasna? Druga stvar, dugotrajno prskanje pesticidima izaziva trovanje zemljista i voda, a istovremeno se razvijaju korovi koju zahtevaju sve jace doze otrova.
Znaci, ne radi se o kvalitetu, vec o kvantitetu, odnosno zaradjivanju novca.



Citat
Asunsion -- Paragvaj je u 2013. zabeležio rekordan privredni rast od 13,6 odsto, saopštilo je ministarstvo finasija ove latinoameričke zemlje...
Paragvaj je šesti globalni izvoznik soje
Da je heroin legalan, i Kolumbija bi zabelezila "privredni rast". GM soja je opasnija od heroina.

Sta se radi? Ubijaju se semena organskih biljaka, tako da uskoro neces imati organsko seme, vec biljke napravljene u laboratoriji, koje ne mogu da daju seme (ne mogu da daju potomstvo, jer su protivprirodne tvorevine). Zatim ces biti prinudjen da kupujes iskljucivo seme Monsanta ili DuPont-a.

Citat
Vidis, nekako logicno  Smile
Znaci logicno je da te otruju npr GM hranom, pa te onda "lece" lekovima? : ) Zanimljivo.

Citat
E, sad zamisli da ljudi nisu lenji, pa da se malo bave sportom, zdravijom ishranom, ne piju, ne puse, ne bulje u TV u slobodno vreme i tako to...
Ljudi nisu lenji, vec je lenjost posledica nacina zivota. : )

Citat
A upravo eto razne novine, TV prilozi i sta ti ja znam propagiraju razne dijete i oblike sportova, pocevsi od dzoginga pa nadalje, a svake nedelje neki dokotr savetuje setnje, opustanje, svez vazduh i tako to. Al ljudi su lenji, pa im je udobnije uzeti sarene pilule, eto, njihov slobodan izbor. Ni onaj coban sto hoda za ovcama po planini nije tamo jer mu je to rekreacija vec mu je to zanimanje, takvi su ljudi.

Ne mogu da se slozim. Lenjost je posledica, odgovor na sistem. U istinski civilizovanom drustvu "rad i dokolica" ne bi postojali, jer bi ljudi radili ono sto vole. Kada te neko tera da radis on osto ne volis, pa naravno da ces da razvijes odbrambeni mehanizam, zeleces mnogo vise slobodnog vremena, odnosno uzivaces u lenjosti.

Citat
Sta ja znam, meni moja doktorica ne prepisuje dzakove lekova  Smile
Sacekaj jos koju godinu.

Citat
Pa u Indiji je i malo-malo pa masovni gang bang  Smile
Znaci, to je po tebi normalno da se do sada ubilo 284 000 indijskih farmera?
Monsanto divlja uveliko tamo. On ima godisnje prihode vece od srednje razijene evropske drzave, drugim recima

Pa taj Monstanto "divlja" po mnogim drzavama pa nesto nema samoubistava ko u Indiji. U Indiji opet kad voz iskoci iz sina ima zrtava ko kad negde na okeanu potone kruzer pun turista, ili trajekt. Kod njih se stvari gledaju kroz drugaciju prizmu. Kad je u toj drzavi normalno da u prigradskom naselju tigar napada ljude, ili slon izazove zastoj.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Доживотни оптимиста :))P

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1605
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Samsung 
Zašto GMO izaziva zabrinutost: Ljudi obolevaju, biljke pretvara u korov


Izveštaj centara SAD za nadzor nad bolestima, pokazao je da su bolesti povezane sa hranom, porasle od dva do 10 puta u periodu od 1994. godine, kada je počela komercijalizacija GMO
Ilustracija

Izveštaj centara SAD za nadzor nad bolestima, pokazao je da su bolesti povezane sa hranom, porasle od dva do 10 puta u periodu od 1994. godine, kada je počela komercijalizacija Genetički modifikovanih organizama (GMO), do 1999.

Pošto istraživanja dejstva na ljudsko zdravlje nisu sprovođena dovoljno dugo, ne može sa velikom preciznošću da se kaže do kog stepena GMO hrana može da bude opasna, ali su se određena štena dejstva već ispoljila.

Prema rečima američkog molekularnog biologa Džona Fagana, koji je bio jedan od učesnika Međunarodne konferencije o GMO održane u oktobru u Beogradu, SAD imaju najdužu istoriju konzumiranja GM hrane, mada istaživanja o njenom dejstvu na zdravlje nisu rađena, "pokazalo se da nešto sa tim nije u redu".

Genetički modifikovani organizam je onaj u čije je gene umetnut DNK neke druge nesrodne vrste, koje u prirodi ne mogu da se ukrštaju, a za biljke, to znači umetanje gena neke životinje, kako bi bile otporne na štetočine i korov.
PROIZVOĐAČI GMO Najpoznatije biotehnološke kompanije koje se bave proizvodnjom i plasmanom GMO -a su Monsanto, Bayer, Syngenta, Dow Agro Sciences...

Fagan je podsetio da je reč, pre svega, o firmama koje proizvode hemijska sredstva za zaštitu biljaka i kojima je jedini cilj stvaranje profita, pa nisu zainteresovane za posledice. Tamo gde raste GMO, stvaraju se superkorovi, pa su za njihovo uništavanje potrebna sve jača hemijska sredstva, što je izazvalo bolesti kod ljudi.

On je naveo primer posejanog GMO kukuruza u Brazilu, pored koga je počeo da niče superkorov, koji nije bilo moguće uništiti običnim herbicidima, već je bilo potrebno dodavati sve veće i veće količine otrova. To je potpuno uništilo zemljište, pa se i GMO kukuruz pretvorio u korov.

Slična situacija je bila u Meksiku, pa su sudovi zabranili njegovo gajenje. Fagan je naveo da su SAD nekada izvozile velike količine pirinča u EU i Japan, ali od kad su počele da gaje GMO pirinač, na poljima pored Misisipija, ta su tržišta izgubile, s obzirom na to da je u proizvodu pronađena veća količina štetnih materija po zdravlje.

On je naveo i da su stanovnici Argentine imali probelema sa zdravljem, i da se nije povećao samo broj obolelih od najtežih bolesti, već i broj siromašnih sa 15 na 46 odsto pošto se smanjio broj drugih useva na račun GMO soje.

Fagan smatra da Srbija apsolutno treba da zaštiti sebe, kao što su to već učinile Nemačka, Italija i Francuska.

Samo 20 godina pošto je 1953. godine otkrivena trodimenzionalna struktura DNK, Herbert Bojer i Stenli Koen su stvorili prvi uspešni rekombinantni DNK organizam. Američka agencija za hranu i lekove odobrila je 1982. godine prvi genetski lek - oblik ljudskog insulina koji proizvodi bakterija.

Prvi testovi u oblasti genetski modifikovanih biljaka (duvan) su sprovodeni u Belgiji 1986. godine, a 1987. prvi testovi u oblasti genetski modifikovanih useva (duvan i paradajz) u SAD.

Devedesetih godina, pojavile su se prve komercijalne GM biljke - duvan, paradajz i paprika, ali se od njihovog gajenja odustalo jer su bili bezukusni. Danas se gaje uglavnom GM industrijske i krmne biljke, a najviše soja i kukuruz, a nešto manje pamuk i uljana repica.

U Evropi je prvi genetski modifikovan usev- duvan, odobren u Francuskoj 1994. godine. Godine 2000. je 130 zemalja odobrilo Međunarodni protokol biološke bezbednosti, koji se zalaže za obeležavanje genetski modifikovanih useva, ali i dalje treba da bude ratifikovan od strane 50 zemalja, pre nego što stupi na snagu.

Prema podacima iz 2012. godine, GMO proizvodi se gaje u svetu na 170 miliona hektara, najviše u SAD, Kanadi, Južnoj Americi i Indiji i Kini koje imaju više od dva miliona hektara pod GMO zasadima, navela je stručnjak Instituta za kukuruz dr Snežana Mladenović Drinić.

Ona je dodala da postoji rizik da može doći do prenosa gena sa GMO biljaka na komercijalne ili organske useve, ili na korove, pa da se stvore superkorovi. Drinićeva je precizirala da GMO gene mogu da prenesu insekti putem polena.

Sve to je izazvalo zabrinutost ljudi i u Srbiji, pa su ekološke organizacije održale proteste pred Skupštinom, zahtevajući da se ne menja Zakon o GMO. One su taj svoj zahtev prosledile i predsedniku Republike.

Odbor za prirodnu sredinu, javno zdravlje i bezbednost hrane pri Evropskom parlamentu odlučio je početkom decembra, da i ubuduće mora biti označen med, koji sadrži polen genetski modifikovanih biljaka.

tekst preuzet sa
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Nokia 
Stravičan plan kompanije Monsanto o oduzimanju zemlje poljoprivrednicima u Srbiji!   

23. decembar 2013. 21:52

Iz pouzdnaih izvora Ekološki pokret je saznao o stravičnom planu bioinženjerske kompanije Monsanto o načinu oduzimanja zemlje poljoprivrednim proizvođačima u Srbiji, zatim o preuzimanju svih rodnih površina u Srbiji i njihovom pretvaranju u pustinju.

Unazad nekoliko godina svedoci smo nezakonite setve genetski modifikovanih (izmenjenih) poljoprivrednih kultura u Srbiji. U početku je to bilo nekoliko stotina hektara koje je država sankcionisala; spaljivanjem, tarupiranjem (uništavanjem sečom) itd. da bi kasnije te iste površine ostavljala proizvođačima da ih sami unište (!).

Na stranu to što su te kulture ipak završavale u stočnoj hrani kojom je preko mesa stoke hranjene ovim proizvodima trovano stanovništvo, postavlja se pitanje zašto je država i pored jasno određenih zakonskih propisa bila tako popustljiva prema prekršiocima zakona koji su širili genocid nad sopstvenim narodom!?

Odgovor je jednostavan, što je potvrđeno i iz pouzdanih izvora o ovom stravičnom planu; zbog naloga kompanije Monsanto da se preko korumpiranih političara raširi setva GMO kultura u Srbiji na što većoj površini.

Šta se dobilo navedenim nalozima?

Sa početnih nekoliko stotina hektara površina GMO kultura u Srbiji, one su se proširile na nekoliko hiljada hektara čiji vlasnici nisu pozivani na odgovornost, niti su se te površine uništavale. Istovremeno, ti isti korumpirani ili ucenjeni političari su vršili pripremu legalizacije GMO kultura čija priprema je došla pred usvajanje u Narodnoj skupštini.

Samim činom usvajanja predloga legalizacije GMO u Srbiji, steći će se legitimni uslovi zaštite intelektualne svojine semena GMO kultura patentiranih i u vlasništvu najveće bioinženjerske kompanije na svetu- Monsanta. Tada će uslediti tužbe za protivpravno korišćenje i sejanje njihovih GMO kultura sa odštetnim zahtevima i preuzimanjem površina na kojima su se gajila njihova semena.

Ostalo će uraditi vetar, da, vetar, koji će raznositi polen GMO kultura na čiste kulture u bližem i daljem okruženju i gde god se otkrije i najmanja primesa vetrom raznetih GMO kultura, vlasnici tih kultura će biti tuženi zbog ,,neovlašćenog i nezakonitog korišćenja njihove intelektualne svojineˮ i od njih će biti traženo ogromno obeštećenje. Pošto pošteni i savesni proizvođači neće moći platiti, zemljište će odlukom korumpiranog suda preći u vlasništvo ove, svuda u svetu nazvane, zločinačke kompanije koja će se po navedenom principu širiti po celoj Srbiji.

Građani, seljaci, poljoprivredni proizvođači, farmeri, ma kako se zvali, javno vas pitam, da li tako želite da se oprostite od svoje dedovine, svoje zemlje i budućnosti? Da li zaista želite da budete gladno roblje u sopstvenoj državi, ali na tuđoj zemlji?
Pogledajte svoju decu i svoje bližnje, razmislite, pa onda odgovorite na postavljeno pitanje.

Za istinitost iznetog plana obrazom i životom garantujem, jer ne mogu otkriti izvor informacije, ali razmislite sami, zašto proizvođači GMO kultura u Srbiji nisu do sada ni sprečavani niti bili tuženi, a svuda u svetu im se oduzimala zemlja zbog navodnog bespravnog korišćenja GMO semena koje im je vetar donosio i zagađivao parcele čistih kultura?

Zato vas ja, Nikola Aleksić, javno pozivam na opštenarodni bunt za odbranu života i opstanka, za odbranu Srbije od pokušaja brisanja sa geografske karte sveta.

Datum opštenarodnog bunta će objaviti Narodna skupština Republika Srbije određivanjem datuma legalizacije GMO, a ja ću vas samo podsetiti. Toga dana svi koji mogu hodati ili puzati moraju doći pred Narodnu skupštinu sa SVIM raspoloživim sredstvima radi odbrane svoje budućnosti i budućnosti svoje dece i potomaka.

Iskreno sam uveren da će vojska i policija takođe stati na stranu naroda, jer su i njihova deca isto tako ugrožena, bez izuzetka.

Taj polusvet u Narodnoj skupštini, doveden uz pomoć 900.000 (devetsto hiljada) glasova pokojnih birača, konačno mora biti zaustavljen ili nas više neće biti.

Kako radili, tako nam Bog pomogao!

(Nikola Aleksić / Ekološki pokret Novog Sada)
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Доживотни оптимиста :))P

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1605
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Samsung 
Компанија шеика Бин Заједа из Емирата покреће производњу ГМО хране у Србији!


  Компанија из Емирата, Ал Дахра, у Србију је дошла са намером да узгаја генетски модификовану храну. До сада су за те потребе узели у закуп више од два одсто српске територије!

  Скандал је утолико већи што ће ГМО храну коју овде узгајају продавати и на српско тржиште, као и на тржиште земаља сличних Србији, које су немоћне да се одупру овом глобалном злу. Шеик Бин Зајед очекује огромну зараду, а Србију очекују масовна обољења. Да ли је то био смисао нескривене љубави између њега и првог потпредсеника Владе Србије?

Компанија Ал Дахра која је у власништву шеика из Емирата, Мухамеда Бин Заједа Ал Нахјана, иначе кућног пријатеља потпредседника Владе Србије Александра Вучића, у Србији ће узгајати генетски модификовану храну (ГМО). Србија још није на прави начин суочена са овим ужасом који прети масовним умирањима, деформацијама и истребљењу читавих генерација. Наиме, од ГМО хране конзументи лагано умиру.

Ако се она у замишљеном капацитету рашири по Србији, грађани ће још масовније оболевати од рака. Једина нада је хитна смена свих оних високих државних службеника који су компанији Ал Дахра практично поклонили скоро два одсто српске територије, са циљем да производи отров. Такође, благотворно би било и хитно раскидање свих уговора са Ал Дахром и хитна измена Закона о безбедности хране, чиме би присуство ГМО било потпуно забрањено.

Овакав сценарио за сада је тешко остварив пошто активни бирачи масовно подржавају странку која спроводи програм светског ГМО лобија. Чак и када би подршка СНС-у била ускраћена све друге велике станке, попут ДС протеклих година су активно радиле на тровању народа.

Нових, поштених, а јаких странака нема на видику, тако је медијска критика последње оружје за које голоруки народ може да се ухвати када је у питању борба против Ал Дахре и других компанија које планирају да профит стичу тровањем народа.

Када се проуче уговори којима је Ал Дахри земља српских пољопривредних комбината продавана, или давана у закуп, у Србији постаје јасно да се ту ишло испод сваке разумне цене. Може се претпоставити да су одговорни за овај посао били уцењени од стране ментора са запада који су им одобрили да дођу на власт. Ипак поставља се питање: какви су то људи када су спремни да народ у који спадају њихова деца и блиски рођаци трују ГМО храном за коју је доказано да изазива рак?

Потпредседник владе Вучић, министар пољопривреде Драган Гламочић и Млађан Динкић задужен за кооперацију са Арапима, добро знају да се Ал Дахра увелико бави узгојем ГМО култура у Намибији, поред велике бране по имену Нуате Дам одмах поред тамошњег вештачког језера.

Службеници Ал Дахре и не крију да се баве генетским узгојем и инжењерингом, па је ове податке могуће проверити и на њиховом сајту www.aldahra.com.

Недавна дешавања су показала да су људи из богатих породица арапских шеика бескрупулозни и да су без икакве гриже савести куповали од албанске мафије органе које су ови вадили киднапованим Србима. Органи јесу били скупи, али ни шеици нису сиромашни. Докази за ову причу се лако могу пронаћи претрагом интернета где у једном од чланака о трговини органима, аутор цитира шеика који каже: “Зар сте морали да ми пресадите баш српско срце?”

Историја Вучићевих односа са арапским шеицима


Када се људи без савести дохвате послова у којима је профит велик поставља се оправдано питање, колико ће њима бити битно ако неко у Србији оболи од рака због семена које су на некада нашој земљи засејали. Да ли ће шеицима, Вучићевим пријатељима, можда бити жао ако неко смртно оболи због контакта са отровним хемикалијама којима ће запрашивати усеве у Србији? Сигурно неће, јер им није било жао ни арапске деце у Ираку, када су цену нафте држали толико ниском да Ирак није могао од продаје енергента да заради довољно за рату спољног дуга.

На конференцијама Арапске лиге, Садам Хусеин је молио те исте шеике да смање производњу, како би цена скочила и како би Ирачка деца престала да умиру од глади. Нису их интересовала деца у Ираку, јер су њихови животи стајали на путу њиховог профита.

Све ово добро зна и Александар Вучић, који је заједно са својим тадашњим шефом Војиславом Шешељом још деведесетих година успоставио пријатељске односе између Српске радикалне странке и БАС партије Садама Хусеина. Тада је радикалски часопис “Велика Србија” у неколико бројева одштампан двојезично, на српском и арапском. “Велика Србија” је била пуна пријатељских слика на којима су били Шешељ и Садам. За изглед часописа старао се лично радикалски човек задужен за информисање, Александар Вучић.

Ни Вучић није претерано осећајан када су деца у питању о чему говори и последња афера када су се деца масовно отровала храном у београдским школама. За не спречавање тровања део одговорност дефинитивно пада на министарство пољопривреде, које води његова странка односно министар Драган Гламочић. Уместо да притисне Гламочића да смени одговорне, Вучић дозвољава да се прича око тровања деце гурне под тепих и заборави. Могао је потпредседник Владе да искористи аферу и да притисне коалиционе партнере из СПС. Они држе “под контролом” министарство здравља и министарство просвете, тачније ресорне министре, Славицу Ђукић Дејановић и Томислава Јовановића.

Вучић их није чак ни јавно подсетио да су они и њихови службеници јавно обећали да ће кривци бити пронађени. Могао је да то искористи као аргумент против СПС у кампањи на Вождовцу. Није, баш га брига. И није могао да каже да не зна о чему се ради.

Преко две стотине деце отровано је само у школи “Бранко Радичевић” у новобеоградском Блоку 45. То је основна школа у коју је ишао и Александар Вучић, још у време када се полагала пионирска заклетва. Неки од родитеља деце га лично познају. Вршњаци су, заједно су носили црвене мараме. Покушавали су да дођу до њега и очекивали су да ће он као самопрокламовани борац против криминала и корупције нешто урадити. Али, њему није пало на памет да посети школу у којој је некада проводио велике одморе.

У раније објављеним текстовима о доласку компаније Ал Дахра у Србију, истиче се да су купили и узели у закуп земљу од газдинства “7. Јули” из Сурчина, географски се земља простире од Вучићевог родног Блока 45 до обреновачке термоелектране. Газдинство има и своју пољопривредну авијацију, којом ће Ал Дахра вероватно запрашивати оно што засеју. Пестициди које Арапи баце ветар ће носити на спортске терене Блока 45, где деца играју фудбал и кошарку.

На тим теренима и он је некада играо кошарку, али сад када Арапи буд тровали новобеоградска насеља и сремска села која се додирују са земљиштем које им је продато он неће бити тамо. Шта могу да очекују родитељи да ће се десити са њиховом децом после што их Шеици запраше најбоље говори случај мале Камиле Верон. Она је рођена и живи у близини Монсантових усева у аргентинској провинцији “Како”. Девојчица због хемије коју Монсанто баца на ГМО биљке, има вишеструке сметње у раду више органа, а на фотографији су видљиви и спољни деформитети на њеном телу.

Према наводима портала www.boston.com у провинцији “Како” у Аргентини, у деценији након доласка генетски модификованих усева и биотехнолошких компанија учетворостручен је број урођених мана код новорођенчади.

Ко нормалан после таквих вести може да доведе у своју земљу компанију која се бави ГМО производњом и да им прода плац одмах поред насеља у коме је одрастао?

Поштено говорећи, министар Гламочић је најавио да планира да измени закон тако да у Србији буде забрањена производња, а дозвољен увоз ГМО. Ипак у питању је човек који је јавности познат као особа која мишљење може да промени од данас до сутра. Сваком је јасно да ће се Гламочић тешко супротставити плановима Вучићевих пријатеља.

Пљачка донација и “Протокол смрти”

Генетски модификована храна није и једини проблем који су напредњаци затекли, а не решавају га. У више бројева Таблоид је упозоравао јавност да је у Србији дозвољено у храну стављати најразличитије облике канцерогених адитива, коцидиостатика, док се у пракси у пилетини коју нам продају у супермаркетима налазе и огромне количине хормона и антибиотика.

Најгори квалитет меса продају нам словеначка Перутнина Птуј и домаћи произвођач Петар Матијевић. Према речима доктора ветерине Миодрага Стојшића, ову ситуацију било би могуће променити изменом закона и сменом оних који су направили овако дивље правилнике.

- Правилник смрти, као сте га ви у Таблоиду назвали, и даље је на снази. Службеници министарства против којих је полиција до краја довела истраге и предмете предала тужилаштву и даље на функцијама уместо у затвору, каже Стојшић. Он истиче да је по том питању “дефинитивно нешто труло у држави Данској”.

Истражујући ко стопира истраге и утиче на чланове Српске владе да одговорни за правилнике којима је храну дозвољено стављати пилеће и говеђе машински откошено месо, а које је у ЕУ забрањено стављати чак и у храну за мачке, сазнали смо да осумњичени из министарства пољопривреде имају подршку српских тајкуна и корумпираних службеника ЕУ.

Правилници су како смо открили састављани после петог октобра у договору са онима који су пљачкали земљу у време санкција, а после петог октобра су новац уложили у производњу хране. Овакви нехумани, али високо профитабилни правилници потом су привукли прехрамбену мафију из региона. Одмах су се укључили у високо профитабилно тровање грађана Србије.

Деловало је да ће након смене Горана Кнежевића са места министра пољопривреде бити смењен и део службеника одговорних за Протокол смрти. Мафија којој су службеници министарства пружали услуге молила је протеклих месеци Вучића и Гламочића да их не дирају. У једном тренутку, Вучић је чак помислио да би могли да буду смењени барем они одговорни за аферу са афлатоксином. Целе протекле недеље Шушкало се да ће Гламочић тим поводом сменити Слободана Шибалића. Није смењен.

Испоставило се да чак и поједини службеници ЕУ, у питању су службеници Европске Комисије из области пољопривреде контактирају нашу Владу и лобирају да ова клика не буде смењена. Према информацијама са којима Таблоид располаже и ти службеници ЕУ, добијали су проценат од проневера новца који је у Србију стизао као донација ЕУ.

Министарство пољопривреде Србије од ЕУ је добило донације у опреми вредној између 15 и 25 милиона евра. Било је донација у и новцу. Како готово ниједан пројекат за који је дат новац или опрема не функционишу неколико службеника ЕУ, који иначе нису задужени за Србију се недавно распитивало у нашој Влади шта се десило. Испоставило се и да је у проневеру опреме која је донирана за националну лабораторију укључен и актуелни министар пољопривреде. Недавно интересовање службеника ЕУ, за проневере донација могло би да помогне и да домаћи преступници заврше иза решетака.

У тренутку када Европљани који су учествовали у проневери опреме буду приведени правди овдашњи криминалци остали би “без леђа” у ЕУ.

Недавна буџетска контрола у министарству пољопривреде, открила је да ни новцем из Српског буџета није располагано домаћински и да су службеници министарства учествовали у преварама. Упоређивањем књиговодственог стања оних којима је министарство по основу броја сточних грла давало новац и онога што је министарство уплаћивао, испоставило се да је у неколико случајева давано више новца него што има грла стоке.

Дешавало се, на пример, да фармама које имају 100 грла “грешком” донација буде уплаћена за хиљаду грла! Углавном се грешком додавала једна нула. Ипак ни због овога до данас нико није одговарао.

Да у министарству нису баш сигурни шта раде и како да раде говори и чињеница да је фирма Котекс, која је недавно банкротирала, добила дозволе за извоз из објеката у којима нису крају привели ни све грађевинске радове. Ове дозволе је наводно потписала инспекторка Бранка Стошић, мада је потпис не читак, па ће ти наводи тек бити проверавани.

Пријатељ албанске владе у Приштини


Шеик из Емирата, Мухамед Зајед Ал Нахјан, велики је пријатељ и донатор самопроглашене албанске владе Косова. Почетком 2013. године, са њим се састала и председница ове назови државе, Атифете Јахјага. Не треба заборавити ни то да су Емирати међу првима признали владу албанског Косоваа, а подржавали су финансијски и храбрили терористичку организацију ОВК током деведесетих година (док је ОВК био на списку терористичких организација у Америци!”).

Наравно, шеици су одмах уложили новац у ову српску покрајину коју су албански побуњеници уз помоћ САД насилно отцепили од Србије 1999. године. Али, њихова улагања су такође отишла у загађивање пољопривреде. Ни албански народ на Косову не очекује ништа добро од шеика. И тамо је добро криминалцима на власти.

tekst preuzet sa
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 21 22 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.