Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:06:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ne žele Rome u Boljevcima  (Pročitano 18533 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Шта ради полиција?
Uhapseni maloletnici koji su spremali napad na Rome  »
 Izvor : Studio B, Beta
Beogradska policija privela je pet maloletnika zbog sumnje da su učestvovali u pripremanju napada na pripadnike romske zajednice koji stanuju na teritoriji Novog Beograda.

Policija je privela M.P. (1991), N.M. (1991), T.G. (1992), M.DJ.(1993) i J.S. (1994), kod kojih je, prilikom pregleda, pronašla metalne šipke i pirotehnička sredstva (baklje), piše u saopštenju policije.

Nakon konsultacije sa Okružnim tužilaštvom za maloletnike, lica su puštena i protiv njih biće podneti zahtevi za pokretanje prekršajnog postupka zbog izvršenih prekršaja iz oblasti Zakona o oružju i municiji i Zakona o prometu eksplozivnih materija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
Citat
Шта ради полиција?
Uhapseni maloletnici koji su spremali napad na Rome  »
 Izvor : Studio B, Beta
Beogradska policija privela je pet maloletnika zbog sumnje da su učestvovali u pripremanju napada na pripadnike romske zajednice koji stanuju na teritoriji Novog Beograda.

Policija je privela M.P. (1991), N.M. (1991), T.G. (1992), M.DJ.(1993) i J.S. (1994), kod kojih je, prilikom pregleda, pronašla metalne šipke i pirotehnička sredstva (baklje), piše u saopštenju policije.

Nakon konsultacije sa Okružnim tužilaštvom za maloletnike, lica su puštena i protiv njih biće podneti zahtevi za pokretanje prekršajnog postupka zbog izvršenih prekršaja iz oblasti Zakona o oružju i municiji i Zakona o prometu eksplozivnih materija.


"princip simetrije" oproban u svim režimima. Oprobano efikasno u sprečavanju društvenih talasanja.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
mob
Apple iPhone SE 2020

Pa, dobro... bf... ti nisi elita...
Jel' ih primas kod sebe?

pa vidish anea , poshto ja zaista nisam "elita" , stvarno  sam imao prilike da vidim (a i osetim  Smile) romski nachin zivota na raznim mestima gde sam imao chast da zivim,prolazim i bavim se   Smile .... i poshto sam imao tu veliku srecu ,preporuchio bih i tebi i tvojim judeo-liberalnim prijateljima da takodje oprobate sve chari "multikulturalnosti" i "raznolikosti"   Smile Smile , i da prozivite koji mesec sa romima u blizini - da ne bi samo teorijski morali da prichate o tome  Smile

Ovo je momenat u kome si postao kontradiktoran... Smiley
Prvo kazes da eliti smetaju Cige u okolini, a zatim im preporucujes da prozive neko vreme uz Cige...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
Zasto ja ne zelim Rome u blizini svoje kuce? Evo zasto. U mom rodnom mestu do pre desetak godina nije bilo romskih porodica, skorp sve zgrade i kuce su bile uredne, sva dvorista sredjena. I onda su poceli da se doseljavaju, jer je "Cigan mala" , koja je desetak km daleko postala tesna, i to oni koji imaju neku rodbinu u inostranstvu i koji su mogli da kupe kuce od ljudi koji su se odselili iz mog komsiluka. Ubrzo je moj komsiluk poceo da lici na Karton naselje, kuce i dvorista koje su kupili Romi postala su smetlista, iako su do tada bila odrzavana. Licno im nista drugo ne zameram, sa prvim komsijom Romom sam bio dobar, sve dok nije poceo da baca otpad u moje dvoriste. U kraju su odjednom pocele neobjasnjive nocne kradje. Poceli su da idu od kuce do kuce i da traze hranu, novac, odecu, cak i oni koji imaju rodjake u inostranstvu i dobijaju novac od njih. Jedna druga Romska porodica za kratko vreme dobila je sestoro dece i sada oni, iako su roditelji radno sposobni (imaju prilike da rade, ali nece), primaju ogromnu socijalnu pomoc i decije dodatke. Eto, zasto, iako nemam nista protiv Roma kao nacije, ne zelim da ih imam u svom komsiluku.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Zasto ja ne zelim Rome u blizini svoje kuce? Evo zasto. U mom rodnom mestu do pre desetak godina nije bilo romskih porodica, skorp sve zgrade i kuce su bile uredne, sva dvorista sredjena. I onda su poceli da se doseljavaju, jer je "Cigan mala" , koja je desetak km daleko postala tesna, i to oni koji imaju neku rodbinu u inostranstvu i koji su mogli da kupe kuce od ljudi koji su se odselili iz mog komsiluka. Ubrzo je moj komsiluk poceo da lici na Karton naselje, kuce i dvorista koje su kupili Romi postala su smetlista, iako su do tada bila odrzavana. Licno im nista drugo ne zameram, sa prvim komsijom Romom sam bio dobar, sve dok nije poceo da baca otpad u moje dvoriste. U kraju su odjednom pocele neobjasnjive nocne kradje. Poceli su da idu od kuce do kuce i da traze hranu, novac, odecu, cak i oni koji imaju rodjake u inostranstvu i dobijaju novac od njih. Jedna druga Romska porodica za kratko vreme dobila je sestoro dece i sada oni, iako su roditelji radno sposobni (imaju prilike da rade, ali nece), primaju ogromnu socijalnu pomoc i decije dodatke. Eto, zasto, iako nemam nista protiv Roma kao nacije, ne zelim da ih imam u svom komsiluku.
sad ce ti klico objasniti kako si ti fasista Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
ja kada pogledam ove nase politicare i narod - pa ljudi gde cemo mi u Evropsku Uniju!?!?! Meni je pomisao na to - smesna  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
mob
Nokia 6300
Imaš pravo klićo, pa u EU bi u neko naselej poput kartongrada ispod Gazele poslali policiju i bagere da isprebijaju rome i unište im imovinu, a onda bi ih deportovali u neku zemlju poput naše, Moldavije ili  BiH.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple iPhone SE 2020
Kralj Belvila uhapšen zbog prevara

Enver Kovači, predsednik Udruženja raseljenih Roma sa Kosova i Metohije, priveden je juče zbog prevara svojih sunarodnika u naselju Belvil u Bloku 67. Kovači je Romima ovog naselja iznajmljivao mesta za barake po 50 evra mesečno i naplaćivao divlje priključke za struju. Jedna od pretpostavki je i da je raseljenim licima sa Kosova i Metohije izdavao i nevažeće izbegličke legitimacije!

Enver Kovači priveden je po nalogu opštinskog tužilaštva, potvrđeno je u MUP-u. Iako se Kovači predstavljao kao zastupnik interesa Roma, njegovi sunarodnici tvrde da nije živeo u naselju Belvil, već da je kupio stan na Čukarici. Da se Kovači obogatio na račun sirotinje smatra i potpredsednik Izvršnog odbora nacionalnog romskog saveta Dragan Stanković.

- Očekujem od policije da ispita sve malverzacije koje je Kovači počinio. U naše udruženje dolazili su Romi iz Belvila i Mirijeva i žalili se da im je Enver iznajmljivao barake po ceni od 50 do 300 evra. Takođe im je obećavao da će dobiti stanove ako nastave da žive na tim lokacijama i plaćaju zakup za barake. Nije se libio ni da preti da će ih „pojesti mrak" ako ga izdaju - rekao je Stanković.

Da je bilo pritužbi na račun ovog romskog lidera potvrdili su i u Humanitarnom udruženju „Romsko srce".

- Žalili su se da im izdaje i naplaćuje barake. U nekoliko navrata sam reagovao i razgovarao sa njim. Sve je negirao i dalje nisam mogao da delujem jer nisam ni policajac ni istražni organ. Valjda će policija utvrditi šta se tačno „iza brda valjalo" - rekao je predsednik ovog udruženja Živojin Mitrović.

Stanovnike naselja kod Belvila juče je iznenadila vest o privođenju Envera Kovačija. Prema tvrdnjama stanara ovog nehigijenskog naselja, Kovači je priključivanje kablova za struju i „kačenje" na banderu naplaćivao 1.000 dinara, a članarinu za udruženje 500 dinara. Prema rečima stanarke ovog porušenog naselja Muje Elvire, Kovači je izdavao i nevažeće izbegličke legitimacije i za njih takođe uzimao novac.

- Ima stan, dva mobilna telefona i kombi. A nama su isekli struju, porušili kuću i spavamo pod vedrim nebom. Kako ga samo nije bila sramota da priča da je naš predstavnik - rekla je Muja, izbeglica iz Peći.

B. MARKOVIĆ - B. RADULOVIĆ

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson k310i
Ajd kad je vec dat link da pitam sta se desava sa ovim?Jel im dat neki smetaj,jesu li zbrinuti i gde su sad romi iz kartona
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
koliko sam cuo dobili su kontejnere, za razliku od Srba, a milicija dezura da se ne vrate na staro mesto. ili da ne dodju novi.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:06:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.