Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nastanjivanje Srba na podrucju danasnje Hrvatske i prihvatanje katolicanstva  (Pročitano 28626 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
vidis, razmislis, ako mislis da je netacno, ostavis komentar da se ne slazes sa tim i predjes na sledecu temu.
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
ja se s tim ne slažem , prelazim na drugu temu  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
ali ja se s tim slažem i šta sad?

šta je pjesnik zapravo htio reći?

valjda postoji neki razlog tvojoj bjesomučnoj potrazi i lijepljenju?
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Htjeo sam reci da je katolicanstvo doprinjelo da Srbi koji su ga prihvatili u dijelovima danasnje Hrvatske i Bosne postanu Hrvati.
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
gdje je granica istočnog i zapadnog rimskog carstva?

po kojoj liniji su se crkve podijelile?

odgovor na ovo ti je odgovor na sve a ne vaše gluposti o tome da smo svi srbi a hrvati nastali od pokatoličenih srba, mislim stvarno teške gluposti

ali ne čudi me, i za par godina ćete pisati da je kosovo nekada bilo srpsko
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
odgovor na ovo ti je odgovor na sve a ne vaše gluposti o tome da smo svi srbi a hrvati nastali od pokatoličenih srba, mislim stvarno teške gluposti
Ne nisu svi Hrvati nastali od Srba. Mislim da je 30 % danasnjih Hrvata pripadalo srpskim plemenima. Prihvatanjem Hriscanstva, Pravoslavlja ili Katolicanstva ne dovodi odmah do mijenjanja nacionalne pripadnosti. To dolazi tek u posljednjih 200 godina, kada se stvara svijest i potreba za nacionalno i vjerski cistim drzavama. To je danas najbolje uocljivo. Muslimani iz Sandzaka koji nikada nisu bili u sastavu Bosne ili imali veze sa bosanskom kulturom su na krilima Bosnjacke politike postali Bosnjaci. Necemo ulaziti u pokrstavanja za vrijeme NDH. Mislim da je i tada pokrsteno dosta stanovnistva, ali vec tada se znalo da je Srbin-pravoslavac, Hrvat-katolik. Znaci tema je zamisljena na tom vremenskom razdoblju do kraja prvog svjetskog rata.
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
gdje je granica istočnog i zapadnog rimskog carstva?

po kojoj liniji su se crkve podijelile?

odgovor na ovo ti je odgovor na sve a ne vaše gluposti o tome da smo svi srbi a hrvati nastali od pokatoličenih srba, mislim stvarno teške gluposti

ali ne čudi me, i za par godina ćete pisati da je kosovo nekada bilo srpsko

Umorni, nemoj da se žestiš, ali ovo o Dubrovčanima je potpuno tačno. Prouči malo stare povelje dubrovačkih, bosanskih i raških vladara, pa ćeš videti da se nigde u prepisci sa Dubrovnikom ne pominje termin hrvat ili jezik h(o)rvatski. Dubrovčani su tada bili 100% katolici (isto kao i danas), ali sebe nisu smatrali hrvatima.

Ja sam čitao radove poznatih hrvatskih istoričara (Nada Klaić, Ferdo Šišić itd.) u kojima oni osporavaju prosrpska tumačenja starih povelja, ali nigde nisam zapazio da oni iznose kao argument neku povelju u kojoj piše da su Dubrovčani Hrvati ili da pišu na hrvatskom jeziku.

Istorijski, Dubrovnik i najveći deo Dalmacije je bio vekovima pod Mlecima. Zvanični jezik je bio latinski, kasnije italijanski, običan puk je govorio "slovinskim" jezikom. Tek posle ulaska austrijskih trupa u Dubrovnik 1814. godine i pripajanja te teritorije Habzburškoj Monarhiji
započinje postupna kroatizacija dubrovačkih katolika, uglavnom kroz "patriotsko" delovanje novopridošlih katoličkih sveštenika iz unutrašnjosti Hrvatske.

Interesantno, najzaslužniji za pripajanje Dubrovnika Hrvatskoj je austrijski general Todor Milutinović, Srbin po narodnosti, komandant austrijskih trupa koje su oslobodile Dubrovnik od francuske okupacije 1814. godine.
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Gušti su gušti.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1742
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson G 502
Al'Dubrovnik opet žulja... 8)Još malo pa će i Zagreb biti povijesno Srpski grad.. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Potpuno legitimno u Kninu, Srbi bili na svojoj zemlji i rusili balvane na svojim ulicama, ne vidim u cemi je problem.....

Onako im samo kazu: pamet u glavu ili vam pustamo Srbe s lanca. (by shkorpion
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Al'Dubrovnik opet žulja... 8)Još malo pa će i Zagreb biti povijesno Srpski grad.. Smile Smile

Ne boj se. Zagreb, Varaždin i Čakovec su povijesno slovenački gradovi, to su tradicionalni posedi grofova Celjskih.  Smile  Smile Smile
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Jbte prosto nevjerovatno da takvi poznavatelji prošlosti ne uspijevaju da nadju kurs posljednjih 20 godina , to se pametnom ne može desit ali izgleda da je došlo do nekog zagušenja u znanju  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.