Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nastanjivanje Srba na podrucju danasnje Hrvatske i prihvatanje katolicanstva  (Pročitano 28625 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3484
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
znam brate al opet se to mjesalo kroz godine
eto napravis prosjek kod ljudi a imas opet dio koji su drukciji od jednog djela
doduse siguran sam da imas ih mnogo vise razlicitih ipak je bilo opet vise naroda na Balkanu ne samo dve grupe
onda s prosjekom zakljucis jednu stvar a ove sto su od drugih potrpas u taj vecinski kos
znaci opet je moguce da je jedan dio Hrvata bio Srbi il neko drugi il obrnuto
opet se po nekoj vecini sve pravi i s tim ne mozes za svakog reci e i taj je stvarno ovo sto je vecina
bar po mom nekom shvatanju ovog Smile
IP sačuvana
social share
An elderly Albanian couple is sitting in their dark flat in Pristina. The electricity is out, yet again, and they are sitting in front of a blank television, lights out, food beginning to rot in the refrigerator which isn't running, no hot water, and certainly no cooking to do. They are just sitting there, wondering what to do next when all of the sudden, the crackle of electricity is heard when the lights begin to flicker. The television comes to life, the hum of the refrigerator can be heard and the water heater starts up.

The old man looks at his wife and says „Honey, get my gun. The Serbs are back.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1544
Zastava Zagreb-Rijeka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Ime Ivan je slovenizirana verzija grčkog imena Ioanis...
Što se tiče imena Marin, to ime se kod Srba ne upotrebljava ...
Ruđer Bošković, ime Ruđer nije baš zastupljeno kod Srba, ali je zato prezime Bošković (i ime Boško) tipično srpsko ...
Smile
Drago mi je vidjeti, kako se da kulturno polemizirati i iznositi svoja mišljenja
Inače, prezime Bošković je samo jedno u nizu "zajedničkih" Srpsko - Hrvatskih prezimena, kao što su npr. Petrović, Drašković ... Da li su "više" hrvatska ili srpska - u to ne želim ulaziti, tj. toliko nisam upoznat
Kao sto je Vlado rekao...ko ne deli misljenje (ili ne zeli da prihvati cinjenice) neka zaobildje temu  Smile
Smile
A, čemu služi forum - ako ne razmjeni mišljenja i iznošenju svojih / drugačijih  stavova ?
... ili, napravite po "defaultu" - uvijek kad dolazi post iz HR, drugačijeg mišljenja - Automatsko brisanje !
Ali - onda Vlado ostaje bez posla ...  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Gušti su gušti.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1742
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson G 502
U mom kraju na Kvarneru Srbi su se većinom počeli masovno,sistemski,političkim dekretom naseljavati poslije drugog svjetskog rata ...
I više manje su se doseljavali u stanove i kuće napuštene od Talijana...Drugi veliki vala doseljavanja Srba je bio šezdesetih godina prošlog stoljeća kad su u Rijeku masovno dolazili Srbi iz BiH trbuhom za kruhom te nalazili posao u luci,brodogradilištima,rafineriji,Torpedu itd....

Al'baš nisam nešto primjetio da su  prihvatili katoličanstvo.....
IP sačuvana
social share
Potpuno legitimno u Kninu, Srbi bili na svojoj zemlji i rusili balvane na svojim ulicama, ne vidim u cemi je problem.....

Onako im samo kazu: pamet u glavu ili vam pustamo Srbe s lanca. (by shkorpion
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Opet govorim da me sve sto se desavalo poslije prvog svjetskog rata ne interesuje. Bilo je milion tema koje su govorile o pokrstavanjima za vrijeme NDH.

IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Vlado imas li ti neke izvore strane sto pokazivaju na takvo stanje u Hrvatskoj da se prelazi nasilno na katolicanstvo...

Ja jednostavno nemogu da shvatim da netko u danasnja doba prelazi nasilno ili protiv svoje volje u drugu vjeru,svima nama su otvorene granice i ako nam se nesvidja,ako se osjecamo ugrozenim imamo pravo da spakujemo kofere i idemo tamo gdje cemo mi misliti da nam je bolje i gdje se bolje osjecamo...

Imam prijatelja u Srbiji Srbin je majka mu pravoslavka i otac,ali je on otisao u katolicanstvo jer jednostavno mu ta crkva bolje prija...sada ja neznam jeli to nasilno ili nedobrovoljno.
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Opet govorim da me sve sto se desavalo poslije prvog svjetskog rata ne interesuje.

Ne zelim da tema ide u tom pravcu. Naravno da postoje dokazi. Postoje video zapisi i slike. Ja ih posjedujem, ali mi ne pada na pamet da unistavam ovu temu.
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Opet govorim da me sve sto se desavalo poslije prvog svjetskog rata ne interesuje.

Ne zelim da tema ide u tom pravcu. Naravno da postoje dokazi. Postoje video zapisi i slike. Ja ih posjedujem, ali mi ne pada na pamet da unistavam ovu temu.

Pa ja nepricam o tome sto se desavalo prije 60 godina nego danas...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
 Smiley 1 pa otvori temu covjece...
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
@ Tiger

Genetska istraživanja kažu da je sličnost manja od deset posto. Lično smatram da je to malo naštelovano, nisam siguran da su Hrvati bliskiji sa Ciganima nego sa Srbima ili Slovencima (pročitaj pažljivo intervju  prof. Biondića).

U svakom slučaju, bilo je asimilacije Srba katolika u hrvatski nacionalni korpus, mada je cifra od 30% apsolutno proizvoljna. Ko je to prebrojao, i kad?

Čak i danas imamo "problem" sa Bunjevcima na severu Bačke. Ni oni ne znaju šta su. Deo Bunjevaca sebe smatra autohtonom etničkom zajednicom, a deo se smatra Hrvatima.
Zanimljivo je da su Bunjevci za vreme Austro-Ugarske imali pravo da se tako izjašnjavaju, tj. mađarske vlasti ih nisu popisivali kao Hrvate.

Problem na ovim prostorima, u zadnjih 200 godina, je pogrešna "velikodržavna" logika da su svi katolici automatski Hrvati, a da su svi pravoslavci automatski Srbi. Plus imamo muslimane za koje se "otimaju" velikohrvatska i velikosrpska ideologija.


@ Dinamo-ZG

Ruđer Bošković se izjašnjavao da je "slovinske" narodnosti, kao i većina Dubrovčana. Zanimljivo je da čak ni na hrvatskoj stranici "wikipedie" ne piše da je Ruđer Bošković bio Hrvat.

Kad smo kod "zajedničkih" prezimena, u telefonskom imeniku Beograda i Novog Sada, ima na desetine Sanadera, među njima imena poput Jovo Sanader, Jovan Sanader itd.

IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1544
Zastava Zagreb-Rijeka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
@ Dinamo-ZG

Ruđer Bošković se izjašnjavao da je "slovinske" narodnosti, kao i većina Dubrovčana. Zanimljivo je da čak ni na hrvatskoj stranici "wikipedie" ne piše da je Ruđer Bošković bio Hrvat.

Kad smo kod "zajedničkih" prezimena, u telefonskom imeniku Beograda i Novog Sada, ima na desetine Sanadera, među njima imena poput Jovo Sanader, Jovan Sanader itd.
Smile
Ma, sve OK.
Marko Polo je rodom sa Korčule - rodna kuća mu je tamo, čak i talijani to sad priznaju ... ali na kraj pameti nikome nije tvrditi da je Hrvat !
O "zajedničkim" prezimenima ... Mislim da prezime npr. Petrović više vuče na "srpsko" - dok, npr. Drašković mi je više "hrvatsko"
No ... znam jednog Petrovića iz Hercegovine - velika Hrvatina, maltene ustaša ... dok, npr. vaš Vuk Drašković - mislim da nema blage veze sa Draškovićima, vlasnicima dvorca Trakošćan  Smile
Poznam Miloševiće iz ZG ... hej, ovdje su više od 300 god. Tvrde da su Hrvati još iz tog doba .. čovjek ima papire

P.S.   ove Sanadere, koje spominješ ... zadržite ih, slobodno ... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.