Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 44
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Narkomanija ~ Vrste droga I njihove posledice  (Pročitano 161481 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Pitanja za roditelje

Prvo pitanje koje sebi roditelji trebaju postaviti je:

- Koliko poznajem svoje dete?

- Poznajete li njegove školske i ostale prijatelje?

- Poznajete li mesta na koja ide u slobodno vreme?

- Znate li kako provodi vreme van škole?

- Pratite li redovno detetov napredak u školi - ocene i druge aktivnosti vezane za školu?

- Poznajete li muziku, filmove i literaturu koje vaše dete voli?

- Da Ii vam se vaše dete poverava i usvaja li vaš stav po pitanjima svojih dilema?

- Da li vam je poznat stav vašeg deteta o konzumiranju duvana, alkohola, droge?

- Da Ii bi vam vaše dete priznalo da je probalo drogu?

- Mislite li da li vas vaše dete poštuje i usvaja vaše mišljenje?

- Jeste li sigurni da bi vaše dete od vas potražilo savet i pomoć ako ima problema?

- Znate li kako vaše dete troši svoj džeparac, da li tražite objašnjenje za poreklo stvari koje ono ima, a vi mu ih niste finansirali?

- Znate li da li je vaše dete zadovoljno svojim životom i stanjem u porodici?


Može se postaviti mnogo pitanja, a ako na ova koja su postavljena u 80% slučajeva odgovorite potvrdno, može se reći da poznajete dete i "pratite" ga u razvoju.


Šta činiti da biste stvari držali pod kontrolom?


- Prvo morate razrešiti ličnu dilemu - vi svoje dete ne špijunirate i ne terorišete, vi mu želite sve najbolje i pomažete mu da bezbolno prebrodl "kritične godine"!

- Nikada ne odbijajte razgovor sa detetom ma kako bili zauzeti; sami s vremena na vreme započinjite razgovor o raznim temama.

- Ne ustručavajte se, nakon što ste se i sami informisali, razgovarati sa detetom o zloupotrebi droga i svim posledicama koje je prate, navedite detetu da vam iznese svoja opažanja i stavove po tom pitanju.

- lnteresujte se u školi ne samo o uspehu vašeg deteta nego i o negativnim pojavama - pušenje, piće, droga, krađe koje su se možda pojavile u toj sredini.

- Podstaknite dete da s vremena na vreme pozove u kuću svoje prijatelje, neupadljivo s njima započnite razgovor o zavisnostima da saznate njihove stavove.

- Ako vaše dete zbog izuzetnih prilika (rođendan, razne druge proslave) navaljuje da prenoći kod prijatelja, obavezno nazovite roditelje prijatelja i proverite jesu Ii saglasni i ko će od odraslih biti prisutan.

- Podstičite vaše dete da se u okviru škole ili sportskih udruženja bavi sportom, ili ga animirajte da to čini zajedno sa vama ako ste aktivni.

- Lični primer je bitan - ako vi imate bilo koju vrstu zavisnosti (alkohol, duvan, tablete) biće vam teže objasniti detetu zašto ono treba to da izbegava; porodica je okvir u kojem se dete formira.

- Kod planiranja obaveza vezanih za kuću i porodicu obavezno ukIjučite svoje dete, bez obzira koliko je ono maleno, jer je to put da ono formira osećaj odgovornosti.

- Ako vaše dete iskaže želju da nosi minđušu u uhu ili drugde, zaželi da nosi dugu kosu ili da se ošiša na nularicu, ili da stavi tetovažu, ne pravite od toga događaj identifikujući ga sa zavisnicima. Dete verovatno samo želi da se uklopi u važeći "modni" trend u svojoj okolini i da se identifikuje sa drugovima kojima se divi.

Radije mu objasnite negativne efekte tih postupaka.

- Ako u vašoj okolini postoje udruženja građana koja se bave prevencijom zloupotrebe droge, pogotovo pri školi koju pohađa vaše dete, obavezno se učlanite i aktivirajte zajedno sa detetom.

Veoma je bitno da se bezrazložno ne paniči i da se pojave koje su vas zabrinule ispitaju objektivno; prevelika briga i stega guši svakoga, a kod adolescenata izaziva bunt I suprotne efekte. Važno je da roditelji pomognu detetu da razume fizičke i psihičke promene koje mu se dešavaju, da mu pomognu u stresnim situacijama kao što je promena škole, mesta stanovanja, prelazak na viši nivo školovanja. U jednom periodu života svi roditelji se susreću sa ovim problemima, ali Ijubav i odgovornost za porodicu daje pozitivne rezultate u najvećem broju slučajeva.

Izvor: Svet Zdravlja
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Ko vam može pomoći

U hitnim slučajevima kada nađete dete u stanju omamljenosti ili kome, vi ste osoba koja mora pružiti prvu pomoć. Sačuvajte hladnokrvnost da bi vaša pomoć imala efekta.

Prva stvar koju morate učiniti ako je dete bez svesti je da ga stavite u takozvani koma položaj:

- okrenite dete na bok, ispod glave mu stavite njegovu savijenu ruku (desna ako je na desnom boku, leva ako je na levom boku), nogu koja je slobodna prebacite napred preko one koja se naslanja na pod (ovako se daje stabilnost telu da se na prevrne na leđa), slobodnu ruku takođe prebacite napred;

- oslobodite mu usta i po mogućnosti izvucite jezik van, ako povraća očistite prvo usta od povraćene mase i proverite da Ii je sadržaj dospeo u dušnik;

- nazovite broj Hitne medicinske pomoći - 94, ili neki od drugih brojeva hitne pomoći, objasnite kratko kakav je problem i koji je stepen hitnosti, zapamtite dobro upute koje ce vam lekar dati da prebrodite vreme do njegovog dolaska;

- sačuvajte ostatke tableta, praha ili drugih supstanci koje nađete u blizini deteta, takođe pregledajte nozdrve i okolinu - tražite tragave praha, pogledajte vene na rukama - tražite tragove uboda, ovo su važne činjenice zbog terapeutskog postupka koji će biti brži ako zdravstveno osoblje zna koja je droga u pitanju.

Ako ste već neko vreme u dilemi i sumnjate da je vaše dete krenulo u eksperimentisanje s drogom, možete dobiti savete i pomoć ad sledećih institucija: zdravstvenih, socijalnih, škole, policije, nevladinih organizacija koje se bave ovom problematikom.

Izvor: Svet Zdravlja
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 53
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson P910i
mislim sta reci. dragi roditelji tucite decu dovoljno i ovoh problema nece bit.
ps klompa je zakon   Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 407
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung i600
mislim sta reci. dragi roditelji tucite decu dovoljno i ovoh problema nece bit.
ps klompa je zakon Smile Smile
ma samo vi radite to sto si im ti preporucio, i ovakvih problema ce biti 100%!!

Roditelji, druzite se sa svojom decom, poklanjajte im dovoljno paznje i vremena, ucite ih zivotu, i nemojte se bojati da naucite i vi nesto od njih. Onda je manja verovatnoca da nece biti ovakvih problema!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 53
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson P910i
Ne ne i ne. Druzenje sa decom moze dovesti do toga da vi pocnete da se drogirate sa njima. Smiley To su strasne stvari.....  Smile
A sad ozbiljno> Usredini u kojoj danasnja deca odrastaju koliko roditelja je probalo ili koricti drogu. Procenat korisnika (mislim na lake droge) je veliki danas. Sta mislite kako ce se to odraziti na buduce narastaje, koji za roditelje imaju ex narkomane. Jel treba deci reci probajte koristie jedno vreme pa ostavite bas kao tvoja mama.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
na zalost sve ih je vise, posledice sve teze..a sve manje nacina zaustaviti ih...
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 53
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson P910i
pa zato ja kazem batina je iz raja izasla Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


...samo je smrt siguran posao...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 7610
Skoro sam gledao neku emisiju na TV, bila je anketa u nekim srednjim skolama u Beogradu i ispostavilo se da 70% dece, iz tih nekoliko srednjih shkola(nemam pojma tachno koji je broj u pitanju), znaju kod koga i po kojoj ceni se moze kupiti odredjena droga, ja mislim da je u pitanju bila marihuana!!! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Crystal Meth: najkraći put do zombija




'Meth' jer je kratica od riječi methylamphetamin (ili methamphetamin), a radi se o sintetičkom stimulacijskom sredstvu na bazi amfetamina prvi put proizvedenom u Japanu. Cijena: 70 eura po gramu
Ne želimo da netko pomisli da su ostale vrste droge imalo bolje od ove, no Crystal Meth je definitivno jedan od najružnijih i najkraćih puteva do smrti. Samo za one s jakim želucem!

Nova party droga koja zadnjih nekoliko godina hara noćnim klubovima između New Yorka i San Francisca zove se Tina. Točnije, Christina ili Crystal Meth(amfetamin). Znamo, zvuči uzbudljivo, a još k tome ima i to zvučno žensko ime, no ono što je ovdje uistinu novo je samo ime.

Prava istina je ta da je Crank, Ice, Benzedrine, Chalk, Bambinos, Dixies, Diamonts, Mao, Mollies, Jugs, Ups Ice ili Yaba, kako se još sve naziva Crystal Meth, običan metamfetamin tj. vrsta XXL varijante amfetamina, koji pod mikroskopom izgleda kao gorski kristal, a koji je kemičarima, no prije svega vozačima kamiona, Hell's Angelsima i vojnicima dobro poznat već stotinjak godina.


Konzum: ušmrkavanje, pušenje, gutanje ili putem igle. Ovisnost nastupa vrlo brzo, pogotovo ako se droga puši ili ušpricava i time naglo dospijeva u krv

Ugrubo pojednostavljeno, ovako se osjeća čovjek koji konzumira Crystal Meth: zamislite skijašku skakaonicu koja počinje na Sljemenu, a završava u Garmisch-Partenkirchenu. Čovjek je euforičan već kad se popne na nju. Potom slijedi spektakularan let nad Europom (euforija, visok krvni tlak, rast samopouzdanja, libida i stanje budnosti), a umjesto klasičnog pada s lomljenjem svih ekstremiteta dobiva halucinacije, paranoju, lupanje srca, amneziju, nervozu, snažno tjelesno propadanje, ekceme, velike šanse da ćete pokupiti HIV, komu te naposljetku smrt.

Pomiješate li kojim slučajem Meth s Viagrom ili nedajbože ecstasyjem - skorim ekscesima koji će najverojatnije završiti u crnoj kronici ništa ne stoji ne putu. No, koliko je situacija zapravo ozbiljna svjedoči i podatak da je čak i pomalo suzdržani New York Times objavio članak o razuzdanim gay sex partyjima koji se održavaju po noćnim klubovima i hotelima preko cijelog vikenda okrivivši upravo Crystal Meth za nagli porast oboljelih od AIDS-a.


Njujorška antikampanja: Posebna ponuda - kupiš Crystal i dobiješ HIV. I to besplatno!


Prije svega pet godina njujorška organizacija Crystal Meth Anonymus je na svojim sastancima koji nude programe tipa 'u 12 koraka do oslobođenja od ovisnosti' brojila svega 5-6 ovisnika. Stanje stvari danas - više od 23 takva društva koja broje na stotine sudionika. Njujorški pak liječnici javljaju da je 20% homoseksualaca zaraženo virusom HIV-a uglavnom zbog konzumiranja Metha, koji kod čovjeka izaziva veliku želju za anonimnim seksom.


Amerika već broji milijun ovisnika o methu, a opasnost se uvelike približila i Istočnoj Europi, među kojima prednjače Poljska i Njemačka


No, osim gay populacije, najviše je ugroženo siromašno stanovništvo budući da se Crystal Meth može relativno lako i nadasve jeftino proizvesti u kućnoj radinosti. Jedna od žrtava Crystala je i Theresa Baxter (42) čija se transformacija izgleda već neko vrijeme koristi na internetu kao jedna od mogućnosti zatrašivanja novih potencijalnih konzumenata ove opasne vrste droge.


Thersa Bayter prije ovisnosti o Crystal Methu


Razmak između ovih dviju fotografija po načelu prije/poslije iznosi svega tri i pol godine. "Počela sam uzimati Meth jer sam patila od depresije," kaže Theresa, "a on se pokazao kao znatno jeftiniji i učinkovitiji od ostalih sredstava. Kada bi djelovanje popustilo, uzimala bih sve sve veće i veće količine, sve dok naposljetku nisam mogla više spavati (čak 14 dana u nizu nisam oka sklopila), dok mi nisu poispadali svi zubi i dok nisam izgubila 18 kilograma."


Thersa Baxter nakon tri i pol godine ovisnosti


Američka savezna država Oregon je prvo upozorila na opasnosti koje sa sobom donosi konzumiranje Crystal Metha i zabranila kupovinu pseudoefedrina osim na recept. Nažalost, za ljude kao što su Theresa ovaj zakon je došao prekasno, jer droga ne samo da joj je kompletno uništila zdravlje i izgled, već ju je učinila i kriminalkom. Zbog krađe i posjedovanja droge Baxterova mora odležati u zatvoru 5 mjeseci, no ono što ju najviše boli je to da se više ne može pogledati u ogledalo, jer ju je Meth pretvorio u živućeg zombija. I to nepovratno!



Izvor: Klik
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 25
Zastava Jug
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Evo i vecite dileme:Kako pomoci najdrazima koji su na ovaj ili onaj nacin dosli u situaciju kada im je pomoc neophodna.Ja inace imam problem sa rodjenim bratom koji je heroinski zavisnik od 1992.god.Posle niza godina,borbe ,bezbroj problema, uspeo sam da ga 2003.god. skinem i nadjem posao.Bio sam siguran da je sve to iza nas.Medjutim evo pre mesec dana sam primetio u njegovom ponasanju i izgledu da nesto nije u redu.Priznao mi je da je opet na heroinu.Izgubio je posao,porodicu, i mene na kraju svega...Neznam koliko je to vremena apstinencije potrebno da bi se heroinski zavisnik zaista skinuo??




IP sačuvana
social share
Tom-Tom
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 44
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.