Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 44
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Narkomanija ~ Vrste droga I njihove posledice  (Pročitano 161638 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 407
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung i600
Misljenja su razlicita ali uglavnom se smatra da ukoliko je neko apstinirao 7 godina onda se uspesno `skinuo` sa droge i nece opet probati. Mada, sve je to individualno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 104
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Drogaše treba osuđivat na zatvorski rad pa u rudnik (uživaoce droge) a dilere metak u čelo! Pih oca vam jebem drogaškog!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N95 8gb
Sve zavisi od osobe do osobe. Prvo,treba saznati  da li osoba  koja je ovisnik  ZELI da se skine. Jer ako ona sama nema za tim zelju i volju,onda je sve uzalidno.
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Po meni, jako los pocetak teme (ovo sam ublazio, ekstremno los) , prvo bilo koje nase institucije (i strucnjaci) imaju jako los stav o drogama ( i to zadnjih 50 godina) zato je i sajt (mislim na svet zdravlja) "ovakav" dosta stvari o onim drogama nisu tacne. E sad ne znam zasto ali dosta ljudi koji je reagovalo na kratak spisak i povrsno objasnjenje droga ima stav o navlacenju i "smrti". Pa ne ide bre ljudi to tako ako nista drugo guglajte malo. Moje misljenje je najbitniji period "navlacenja" koji traje najvise (a i najbitniji je)  a i dosta zavisi od porodice i psihickog stanja osobe.  Ovi glupi stavovi o zatvoru i lemanju i hapsenju su Smile to nikad nije upalilo. Moj generalni stav je prilicno slican ovom :

http://www.drugpolicy.org/global/drugpolicyby/westerneurop/thenetherlan/

http://www.dailybruin.ucla.edu/DB/issues/98/01.22/ae.blank.html

pogledajte statistiku
http://www.csdp.org/ads/dutch2.htm

u Srbiji je droga uvek bila tabu tema (kao i mnogo drugih) zato sto nismo pricali o njo ni ne znamo nista o njoj zato
 Can we learn from others? po mogucstvu nekih koji su jako uspesni u tome ????

http://www.drugsense.org/html/index.php pogledaj novac koji trose na hapsenja ( a i  ceo sajt nije los) a isto toliko i vrte na drogi ma to je bre sve  jedno veliko ... nije dzabe heroin cenjeniji od zlata (kao i nafta) sve je to nekom potrebno...  Smile

P.S. nemoj pogresno da me shvatite ja sam protiv droga, i nisam "uzivaoc" teskih a i retko lakih ( ali kad ja to kazem to je sirok pojam i za diskusiju, nisam protiv svih droga niti sam za represivne mere protiv uzivaoca istih ) jer je i tema jako ozbiljna kao i prica o nafti, vojsci, hrani (sve sto pokrece svet  Smile)  itd..
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N95 8gb
Napomenuo si da dosta zavisi od porodice i psihickog stanja osobe, ali isto tako zavisi i od okruzenja (socijalne sredine) i drustva u kome se pojedinac krece.
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Jesam, ali u periodu 'ajd' da tako kazemo navlacenja, a to znaci da ja mislim da svako na ovom svetu (to zvuci malo teatralno) treba (dobro ne bas sve, ovo je zato sto ima jako dosta mesavina i varijacija na temu  Smile) ili bi mogao da proba cisto obrazovanja pod kontrolisanim uslovima (toga u Srbiji nema) . Ja verujem da bi normalni ljudi i pored poslovnih, porodicnih i .... milion drugih zivotnih problema rekli ne drogama (u to racunam i alkohol) i pored toga sto su ih probali i bili hi, super ili bilo kako drugo... ako su dovoljno upuceni o tim drogama.
Dacu ti objasnjenje na mom licnom primeru, ja npr. koristim cigarete i alkohol i ne znam bas sve ali znam dosta sto se opste kulture tice.   Znam da su losi, da mogu da zaradim rak... ili sta vec ali mi se svidja da popijem ponekad ili ti do kraja zivota i prija mi kad zapalim u povucem dim Smiley)) E sad ja mislim da me niko nije dovoljno obavestio o drogama mama,tata,skola,institucije .. (zato se toliko i plasim istih) a one su prisutne i dostupne.

E sad to je "paradoks": nesto je ekstremno lose ali:
1. mozes da ga kupis svuda (cigarete i pljuge) znas dosta o tome
2. a moze da ga kupis svuda (gandza) i o tome znas ono iz skolskog dvorista
3. mozes da ga kupis malo teze (ekseri i spid) cuo si u diskoteci
4.i tesko mozes da ga nadjes (kokain i heroin) cuo si od nekih poznanika

pa cekaj ko je ovde lud Smiley  to ti je onako moj "iskarikirani stav"  Smile

P.S. konkretno kad sam rekao porodica, psihocko stanje mislio sam da na ljude koji nisu imali teske telesne i psihcke traume u proslosto sto verujem da nije imalo bar 80% ljudi, na njih se ne odnosi moj post.
« Poslednja izmena: 03. Mar 2006, 22:37:36 od mosko »
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N95 8gb
Problem je u tome sto mnogi ljudi, bas zbog tih svojih problema, beze iz stvarnosti odnosno vide izlaz u opijatima.Nazalost zbog neobrazovanosti i neupucenosti koliko je to zlo (misleci da mogu da ih ostave kad zele), u vecini slucajeva stradaju.
Sto se tice mene,konzumirao sam cigare 4-god.(ostavio sam ih pre godinu dana),probao sam lakse droge(kao i vecina omladine(nazalost)) cisto iz te PUKE radoznalosti i iskreno nista zanimljivo nisam video u tome.
Steta je sto su sve droge pocev od onih lakih pa do onih najtezih dostupne na svakom cosku,a cesto i maloletnim osobama.
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Nazalost zbog neobrazovanosti i neupucenosti koliko je to zlo (misleci da mogu da ih ostave kad zele), u vecini slucajeva stradaju.
ok slazem se za ne-upucenost i ne-znanje, ali nisi u pravu za "vecinu slucajeva" cak i kod nas (a i u vecini zemalja na svetu) broj osoba koje su probale i osoba koje su se navukle su jako male, bar po statistici kkoju sam ja nasao ... ne govorimo o "rizicnim podrucjima" Kambodza i neki delovi Afrike, ma koliko se mi tripovali mi smo statisticki jako blizu Evropi sto se droga tice...
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N95 8gb
Velike su razlike izmedju osoba koje su probale i koje su se navukle!
Kad sam rekao ,,vecina slucajeva,, mislio sam na osobe koje su probale.
Nemoj me pogresno razumeti da mislim da su vecina nase omladine narkomani.
Sto se tice statistike nismo medju prvima ali nismo ni medju poslednjima.
Ali ako se ne preduzme nesto ozbiljno na planu borbe protiv narkomanije, na dobrom smo putu da se popnemo na listi Smile
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Znas o cemu ja razmisljam, jebes... listu, daj da pravimo nasu  Smile
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 44
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.135 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.