Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 45
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najmanje 30.000 osoba godišnje odlazi iz Srbije  (Pročitano 40334 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
Masite poentu. Nije poenta da trebamo ici i da se teramo medjusobno da idemo vec da je stanje u drzavi takvo da ljudi odlaze i da to treba da se menja. To sto ljudi odlaze je samo pokazatelj da je stanje lose i da treba da se popravlja kako ne bi odlazili...

Evo jedna od mojih boljih drugarica je otisla. Odlican student, zavrsila u roku, nije neko ko sedi kuci i ocekuje da mu posao padne sam od sebe vec se cimala da radi nesto makar i ne bilo povezano sa strukom i makar i u drugom gradu a samo da je iole pristojno, ali posla nema. Udade se devojka za naseg gastarbajtera i ode u Svajcarsku da radi. I i treba da ide, hebes drzavu koja ti iako si zavrsio neke skole ne moze obezbediti makar pristojan posao u smislu da ga uopste ima. Zato i stanje treba da se menja pa da za jedno 10 godina statistika bude pozitivnija od ove sadasnje...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
A sto bi bila pozitivnija kad je ista vec 100 godina (a verovatno i pre..)?
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
A sto bi bila pozitivnija kad je ista vec 100 godina (a verovatno i pre..)?

Napravicemo da bude bolje, jer smo tako u mogucnosti. Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Samsung Galaxy S2
Њему одговара једна Србија, теби ниједна.

Trenutak u kom covek postane zadovoljan sobom ili postignutim, je njegov kraj. Ono sto ne evoluira ili napreduje to obavezno umire. Isto vazi i za drustva ili drzave.
« Poslednja izmena: 18. Dec 2012, 13:00:44 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
шта ви људи хоћете?

да вас неко потапше по рамену и каже ... дер, дер евритинг вил би океј ... ил да вас потапше по рамену и каже ''ок је то што хоћеш да одеш одавде ал не одлазиш, а ништа ти није по вољи, нит је било икад, нит ће ово бити нормална држава икад'' ... е па нек вам је са срећом док чекате то ...

ако вам се иде идите ... ако ћете већ да остајете дај бар поштедите остале лапрдања како је овде пропаст свега и бар део енергије уложене у то искористите да урадите нешто, било шта конструктивно и конкретно и што би вам веровали или не могло чак и помоћи.
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Masite poentu. Nije poenta da trebamo ici i da se teramo medjusobno da idemo vec da je stanje u drzavi takvo da ljudi odlaze i da to treba da se menja. To sto ljudi odlaze je samo pokazatelj da je stanje lose i da treba da se popravlja kako ne bi odlazili...

I niko nece da ih spreci u tome.

Drzavi nije u interesu da zadrzi strucne kadrove u koje je ulozila pare. Ako nekoga ta cinjenica ne zabrinjava, onda stvarno nesto nije u redu sa ovim narodom.

Mislim, posto sam se vec uhvatila tog zdravstva, ako se odliv medicinskog kadra nastavi, imacete opciju da vas lece ili losi strani strucnjaci koji nigde ne mogu da rade, sem u Srbiji ili losi domaci strucnjaci.

Eto, jedan primer... sa cisto porodicnog stanovista. U danasnje vreme je zbog raznih razloga sve vise i vise visokorizicnih trudnoca. Takodje, bebe se radjaju sa vecom kilazom nego ranije. Neke od njih zahtevaju carski rez, ali se on odlaze iz prostog razloga sto ima jako malo anesteziologa. Negde postoji studija koliko tacno anestezijologa nam nedostaje. Sto je zanimljivo, to jeste jedna odgovorna medicinska disciplina i skolovanje traje dugo, ali postoje oni koji zele da idu na tu specijalizaciju, ali ne mogu da je dobiju zbog dobrih starih porodicno-poslovnih veza unutar i te "mafije". Znaci, hoces da ostanes ovde, hoces da sledecih 10 godina posvetis danonocnom radu i skolovanju, da zivis kod mame i tate i nemas mesta za privatni zivot, hoces da radis i za platu koja je manja 5-10 puta od tvog kolege bilo gde, ali ne mozes ni da pocnes sa poslom. U startu si hendikepiran, a posledicu ne tvoje, nego odluke onoga iznad tebe ko se drzi svoje pozicije kao pijan plota je da ce npr. neko dete da ostane bez kiseonika u majcinoj utrobi, postane dozivotni invalid i ostane jos jedno bice koje ce citavog zivota morati da provede na drzavnim jaslama, te istu tu drzavu kojoj nije u intresu da mlade ljude zadrzi u ovoj zemlji, a samim tim i citav drzavni aparat, uposlonike, privredu i gradjane kosta nebrojeno puta vise nego da se na vreme stalo toj zmiji na rep.

E, sad... ako mi neko kaze - Ne, to nije moj problem i ja nemam nista protiv toga, samo cu se nasmejati jer i ti sam vrlo lako mozes da se nadjes u toj poziciji bez obzira koliko spreman bio da platis. Na kraju, cak i taj najbolji, koga platis... moze pre toga da ima 3-4-5 operacija, pa nije u stanju da obavi uvodjenje u anesteziju i izvodjenje na odgovarajuci nacin... da napravi gresku... ili mu se desi nesto... ili hiljadu malih stvari... i za njega nema alternative...
Na kraju, mozda tvoja porodica nece zeleti za tebe da plati i reci ce - Sve je to u bozjim rukama.


I to je ujedno odgovor na dva posta sa prethdone strane.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
поздрављам Smile

нека их је што више и нека у што већем броју одлазе Smile

Eh, Mrgi, sta je drzavna sluzba  Smile Smile

Citat
Zivo me zanima kako ce za 10-tak  godina izgledati operacije?

исто као и у америци...ко има пара-платиће,ко нема-крепаће Smile

Pa pokazes kolko vredis, ako bas nista ne vredis, probudis se pod mostom, cista logika  Smile


ако неко мисли да ће боље просперирати и имати боље услове за живот у немачкој,аустрији,вануатуу...нека иде ...али немој да говориш како овде ништа не ваља а и даље овде седиш и не пакујеш куфере а богами ни не гасиш светло Smile


Ima i toga ali ima i patriotskih osecanja ljudi koji oce da Srbija bude ko Svajcarska, al nejde  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.11
Citat
E, sad... ako mi neko kaze - Ne, to nije moj problem i ja nemam nista protiv toga, samo cu se nasmejati jer i ti sam vrlo lako mozes da se nadjes u toj poziciji bez obzira koliko spreman bio da platis. Na kraju, cak i taj najbolji, koga platis... moze pre toga da ima 3-4-5 operacija, pa nije u stanju da obavi uvodjenje u anesteziju i izvodjenje na odgovarajuci nacin... da napravi gresku... ili mu se desi nesto... ili hiljadu malih stvari... i za njega nema alternative...
Na kraju, mozda tvoja porodica nece zeleti za tebe da plati i reci ce - Sve je to u bozjim rukama.

а можеш да одлучиш да одеш,седнеш у авион, он се сруши и погинеш
или  се не сруши,почнеш да живиш у швајцартској,жена крене да се порађа али лекарском грешком дете умре

хоћеш да наставим са шббкбб? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Samsung Galaxy S2
@Anea, pa tako je jednostavno. Drustvo u srbiji jednostavno voli zivot u patnji i iluziji da neko
na ovome svetu ceni tu patnju. Takodje imas i konstantan priliv mitova koji samo pojacavaju
pomenuto.

Citat
ако вам се иде идите ... ако ћете већ да остајете дај бар поштедите остале лапрдања како је овде пропаст свега и бар део енергије уложене у то искористите да урадите нешто, било шта конструктивно и конкретно и што би вам веровали или не могло чак и помоћи.

to "nesto" jeste i da ukazes drugima na propast, katastrofu ili  opsednutost mitovima i istorjiom (koji bas nisu
ni bitni).
« Poslednja izmena: 18. Dec 2012, 13:12:56 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.11
Citat
Drustvo u srbiji jednostavno voli zivot u patnji i iluziji da neko
na ovome svetu ceni tu patnju.

али зашто онда и ти даље живиш у србији...о скоте огавни(није вређање већ убацивање заклане чељади у игру) Smile

значи да и ти волиш живот у патњи и илузији...или грешим? Smile
« Poslednja izmena: 18. Dec 2012, 13:21:57 od mrgec »
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 45
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.