Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:48:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovo je forum u kome se postavljaju tekstovi i pesme nasih omiljenih pisaca.
Pre nego sto postavite neki sadrzaj obavezno proverite da li postoji tema sa tim piscem.

Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najkrace price  (Pročitano 17028 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Божидар Живановић

ЈУМА


- Ало, ало! Кога требате ? Слабо вас чујем.   
- Ало.
- Еј, ћале, ти си то…! Шта требаш, не разумем? Требаш  атлас, какав атлас? 
- Узми атлас! - одјекивало је са оне стране жице. 
- Стани,  полако.  Знаш  ли  ти  колико  је  сати  овде?  Три  ујутро! 
- Узми атлас! 
- Ниси ме звао, ћале, откад је мајка умрла. Ту је и атлас,  имам атлас!
- Окрени Аризону. 
- Ма, какву Аризону, ћале? Не знам ти ја то?  Ја сам ти у  Београду.   
- Окрени Аризону, то ти је код Калифорније.   
- Калифорнија и Аризона? А, ево, нашао сам. 
- Пронађи пут који од Феникса води за Туксон, Аризона.   
- Дај  да  прекинемо  то  већ  једном,  хоћу  да  причам  с  тобом. 
- Пронађи пут који од Феникса води за Туксон, Аризона. 
- Стани, то тек треба на нађем! Нема тога? А, ево, нашао  сам!
- Пронађи сада крак који води даље на запад, према Јуми  и  Калифорнији.
- Нашао сам. 
- Та  цеста  иза  Јуме  прелази  преко  једне  велике  реке  -  реке Колорадо.
- Нашао сам и то! Шта сад? 
- Ништа, ништа. Ту сам ти ја сад! На мосту сам, синко!     
- Е, ћале мој, увек си био и остао исти - луцкаст. Заиста  си луцкаст! Таквог те знам, мада те се и не сећам најбоље. Мали сам био када си отишао од нас. Мајка ми је пуно причала о теби. Никада лоше. Волела те је увек. И  ја те волим, данас! Знаш ли, зашто? Зато што сам и ја  помало луцкаст на тебе, ћале!
Изненадни прекид сигнала зауставио га је у изливању осећања, и брзо вратио у стварност. Дуго потом  није успевао да заспи. Размишљао је о свему - о мосту, о  Јуми, о Аризони, и о оцу. Размишљао је и о разговору. Био је то неки необичан разговор, каквог до сада није  имао прилике да чује…

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ненад Живковић

БЕЗИМЕНА


Већ је, ко зна која по реду, ноћ откако је овде.  Случајни пролазник на другој планети. Средства за  смирење више не дају резултате. Постала је имуна на  лекове, на болове, на страх… Још једна ноћ, још једна  грозница. Ређају се. Завлачи руку у гаћице, трља, презнојава се, дрхти… Мази сина за кога не зна где је, ни да  ли ће га икада видети. Види га како трчи преко поља,  како скаче по брдима, како се прска водом, зове је… а   она не може да му приђе. Осећа влажног сина на рукама  како се копрца, како вришти од среће, од самозадовољства, стеже га све јаче. Само тог дана када су падале  гранате знала је за страх, само тада имала је жељу да  побегне, само на том месту није желела да остане. А  сада, кад више не зна за страх, све би дала да буде баш  на том месту. И са својим сином. Са тим клипом  кукуруза кога је она посадила, и који је био само њен. Трећи спрат, соба триста четири, лево… а некада, на том  пакленом месту, имала је име и резиме. И кућу, и  имање. И сина је имала. И сада га има… а можда и нема.  Ево  га!  Још  једно  безразложно  јутро.  Опет  ће  је  изгрдити због пишања у кревет; добиће доручак, па  јутарња шетња, па онда ручак, вечера, па… вече. Оно  исто, или неко друго, нема разлике. Ноћи се не броје,  броје се само године, векови… и број умрлих. Смрт се  пажљиво бележи, живи деле хуманитарну помоћ. Њих  нико не бележи. Они се стапају са сумраком. Једног  јутра освануо је празан кревет. И локва, крвава и    смрадна. Ко је лежао овде? Сви слежу раменима. Још  једна Безимена отишла је да тражи себе. Име. Порекло.    И свог сина.
И онда опет једно безимено вече разгрне свој  плашт и изроди дечака.
- Извините… Јесте видели моју маму? Она је лепа и  има дугу тамну косу и…
Сви климају главом одречно. Нико ништа није  видео. 
Дечко ће вечерати качамак, а ујутру га неће бити. 


ГРАД ЖЕНА

У некој напуштеној кући, негде иза хоризонта,  стварао је човек без ногу, човек без имена, у тишини  ратова, у дубини безнађа, да га нико не примети, стварао  је свој град. Незадовољан човечанством, чинило му се да  би могао да има свој град.
Дизао је куле које су се рушиле, градио куће које су  се самоспаљивале, постављао стражаре који би одмах  умирали на зидинама, ређао циглу до цигле… Ништа  није вредело.
Једног дана погледао је у свој нотес. Драгана,  Марина, Светлана, Тања, Марија, Оливера, Наташа,   Вера… Створио је Град Жена, препун љубави, топлине,  мора, биљака, риба…
Свака жена је један град, а он је имао град градова.  Оне се нису познавале, али су саосећале као да су
близнакиње. Питале су једна за другу, молиле га да их  међусобно упозна. А он их је љубоморно чувао само за  себе. Писао им песме, еротске приче, љубавне драме,  есеје…
Да. У једној забаченој кући постоји још увек  Творац Града Жена, најлепшег града на свету.
Не може га нико наћи јер се у њему куће руше  саме, стакла се ломе, страже умиру, вода се смирује у  реци…
Само он, Творац Града Жена, може да допусти да  се у њега завири. Али он је љубоморан, боји се за свој  Град, не допушта да га ико учврсти, материјализује, јер  све што се материјализује склоно је пропадању.

* * *
Матори развратник одлази у ништавило - из којег  је потекао…
Наручите му песму мртвих галебова и понеку  шкољку…
Да слуша море и гледа свој успавани Град…
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Мића Живојиновић

ЧИШЋЕЊЕ


Вода савести је постала каљуга. Пешкир морала је  толико у фронцлама да више није за употребу. Речи су  се излизале као сапун па сада као прозиран слизак  немају никакву вредност.
Жалосно време. 
И поред жеље да се човек прочисти и очисти, нема више чиме!

ПРАВО

Право човека је да изабере кога ће да воли и са ким  ће да живи, без обзира што се ово двоје често разликују и не поклапају.

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Тамара Жикић

САН


Кроз вентилациони отвор у тоалету извире крик. Неко сања. Себе. Ножа заривеног у  исцеђене беоњаче.   Са екстазом на уснама. Мајку затрпаном старачком кожом љубавника станара од прекопута. Оца, заспалог у  фотељи. Са раширеним новинама преко колена и карираним папучама које су морали да исцепају. Хтео је са  њима на онај свет, да гази облаке. Фетус у свежој хумци  из металне зделе и гинеколошких рукавица. Мачку,  смрзнутог крзна која се њише, обешена о греду крај  прозора. Њен ружичасти језик неприродно здрав и ру-   мен, исплажен у страну преко искежене лабрње. Пас кога је дао на кастрирање да не сеје драгоцену сперму на  недостојне кучке. Први секс са бабом, даљом рођаком.  Згражавање због млохавог уда неспремног. Почетак свог  педофилства и прву малолетницу крвавих бутина. Сина  заспалог у бљувотини. Зрикање зрикаваца подно куће. Дрвену колевку из које кмечи. Мајку чију унутрашњост рита бесомучно. Оца који га крије између бутина. Крстачу. Безимену.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Павле Зелић

ПАЖЉИВЕ КОМШИЈЕ


У поткровљу моје зграде су два стана. 
Један наспрам другог, деле уску украсну терасу. 
Синоћ се од комшије чуо врисак. 
Дежурао сам целу ноћ крај шпијунке, али нисам видео када је изнео тело. 
Недељу дана касније, стан је изнајмила нова лепа и плава комшиница. 
Тачно годину дана после претходне.
Смешкао се устима препуним блиставих зуба и  потапшао је по задњици док су улазили.
Затим се окренуо и намигнуо ми.  Узмакао сам од врата.
Немам са чим да одем у полицију. 
Када сам их звао пре три године, нису нашли
ништа, а мени су сутрадан демолирана кола.  Никада се није појавио нико да се распитује.  Родитељи, момци, пријатељи... нико. 
Јако је пажљив.
Често их посећује. 
Ова нова... Одмах ми се свидела.
Нисам вешт у тим стварима, али дао сам све од  себе. Нашла је да су моји покушаји симпатични.
Пристала на кафу. 
Месец дана касније је први пут преспавала код мене. 
Ја нисам никад остао код ње.
Кроз шест месеци смо живели заједно.  Стан прекопута више није издаван.
Само сам када бих излазио имао осећај да ме неко  посматра кроз шпијунку.
Знам шта мислиш.
Е па, ову нећеш добити. 
На  годишњицу  сам  у  блеску  муње  угледао комшијино лице прислоњено уз мој прозор. 
Пљуштало је, па није чудо што се оклизнуо и пао.  Маст сам спрао детерџентом, и вратио се кревету и топлом телу које ме је чекало. 


Ш.Б.Б.К.Б.Б.

Да нисам повукао ороз, не бих био мртав.     
Да нисам пожелео да повучем ороз, не бих то учинио. 
Да нисам управо убио своју жену, не бих то пожелео. 
Да је нисам волео, не бих је убио.
Да је она мене волела, не би ме варала. 
Да сам њега поштедео, њу не бих.
Да ми није најбољи пријатељ, можда бих га и  поштедео.
Да је био свестан, сигурно би ме преклињао да га  поштедим.
Да га нисам опаучио безболком, не би био у несвести.
Да нисам видео како ми прца жену, не бих га опаучио.
Да је нисам чуо како вришти, не бих знао да је ту. 
Да нисам дошао кући раније, не бих је чуо. 
Да нисам добио отказ, можда се не бих вратио кући раније. 
Да нисам толико закаснио, можда ме шеф данас и не би отпустио. 
Да ме није опаучио, не би ми требало још пола сата да се освестим и стигнем на посао.
Да се нисам закуцао у та кола, не бих знао колико  боли директ нашег шампиона у полутешкој.
Да сам згазио кочницу, не бих се закуцао у кола  испред мене на семафору.
Да нисам угазио у каку, не би ми се ципела  оклизнула о кочницу.
Да нисам ћопао, не бих угазио у Џекијеву каку.       
Да се нисам исекао, не бих ћопао до кола. 
Да нисам баш том ногом згазио будилник, не бих се исекао.   
Да нисам тог јутра устао на леву ногу, не би ми био овако усран дан.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Дејан Змејковски

ЖЕЉА


Сваки пут када би наишао на празан папир или  свеску - желео је да попуни празнину. Да пише. Једног  дана је сео и почео. Након неколико исписаних страница  текст је све више личио на причу. Помислио је да би то  био добар роман и онда је стао.
Ко год је прочитао рекао му је да настави. Али  сваки пут када би продужио, нешто би почело да га  притиска и морао би да прекине. Правио је паузе.  Десетак редова, па пауза неколико месеци. Неколико  година.
Имао је леп живот и на писање су скоро сви осим  њега заборавили. Тек би се понеко сетио.
Једне вечери, много година касније, лежао је у  кревету обузет неким чудним осећањем недоречености.  Извукао се лагано испод покривача пазећи да не пробу- ди жену, сео у другу собу и над светлом лампе писао до  јутра и завршио. Без прекида, бираним речима у оној  истој свесци у којој је почео.
Задовољан, као да му је велики терет збачен са  леђа, завалио се у столицу и запалио цигарету. Изненада, срце му се стегло и нашао се на поду. Беспомоћан.
И тада је схватио. 
Све што га је стезало и притискало ускоро ће престати. 
Гримаса на његовом лицу подсећала је на осмех.


ТИШИНА

Као на гробљу и у цркви је тишина опипљива. Не  идем тамо често. Понекад када пролазим, свратим, запалим свећу, не знам ни сам због чега. Јуче сам био у  Цркви Светог Марка. На Крстовдан. Мислим да се тако  зове тај празник. Никада до тада нисам био на богослужењу. Када год бих улазио у неко светилиште, на  степеништу би ме прошла нека језа. Тај осећај нестао би  тек када напустим зграду. Не могу баш рећи да је  непријатан, али ми је дефинитивно стран. Један мој  пријатељ каже да нам је то „заоставштина комунизма.”  Могуће. Али мени се увек чинило да има неке везе са  смрћу и обећањима. Са паганским наслеђем наших  предака који су приносили жртве својим давно умрлим  боговима. Осећам тишину како се обавија око мене и  сваки шапат гласнији је од урлања млазњака на писти.

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Андрија Б. Ивановић

ХОБИ


Молитва је уступила место бесмисленим речима, а  онда је застао очекујући нешто. Знак или одговор.
- Шта сад, Боже? 
- Ништа. Јер ту је мудрост.  Халуцинација? Сан? Јава?
Зашто је тако тешко поверовати?


ПРЕДАЈА

Посматрао је две мале наранџасте рибе како у  литарској  тегли  проводе  своје  животе  вероватно не питајући се која је сврха њиховог постојања у овој васи-они.
Спавало му се. 
Окренуо се на другу страну и затворио очи.
Он се запитао која је сврха његовог постојања у  овој васиони. 
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Зоран Илић

БИТИ БОЛЕСТАН


Бити дете и бити болестан, веома болестан, и  лежати у болници у свом родном граду. Град у коме си неколико година раније рођен свашта ти приређује. На  крају крајева, болница која постоји у твом родном граду  и саграђена је за вас, његове становнике. Ви сте и  предвиђени у њој да лежите; да вас на операционом  столу секу, отварају, на крају операције зашивају; доди- рују хладним, оштрим инструментима. Мада, ваша опи- јена, умртвљена, тела не осећају те додире. После тога,  одвезу до собе у којој лежите. Следе дуги сати спавања  лишени бола, лишени снова, потребе за храном, физиолошким потребама…
Сто  двадесет  година  касније  отишао  сам  да  потражим болницу. Дуго, отприлике деведесет година,  нисам живео у том граду, деценијама га нисам ни посећивао… Нека завеса је пала између мене и града.
Али врелог, сушног лета поново сам се у њему  нашао, без икаквих обавеза.
Ушао сам у болнички круг, прошао поред спуштене  рампе, портирнице... Нико ме није зауставио, упитао     шта желим. Зграду сам препознао по огромним прозорима који су ишли од пода до таванице, и по тераси  испред.
Био је март када сам лежао у болници, почетак  пролећа. Сунце је ујутру знало снажно да изгреје и прекрије нас својом светлошћу. Разливала се по белим чаршавима, белим зидовима, нашим бледим лицима… Толико никоме потребне светлости!

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ивица Илић

ЗАНОС


...опет иста прича - истуширала си се, легла, навила  сат, угасила светло, и почела си... „Да ли ћу успети да се  пробудим сутра, шта ако се успавам? Да ли ћу ако  устанем, моћи да се спремим на време, истуширам,   оперем зубе, средим косу, и стићи на аутобус? Ако  стигнем на аутобус, да ли ћу успети да нађем одгова- рајући поклон, и вратим се кући оним у два? Ако успем  и вратим се, да ли ћу успети да се спремим од три до    шест? Да се истуширам, оперем зубе, средим косу, нашминкам се? Ако успем све то до шест, хоћу ли      успети да стигнем на рођендан до седам? А ако напољу  буде падала киша, шта ако ми поквари фризуру? Хоће      ли онда он то приметити? И ако примети, хоће ли то  показати? Ако покаже, онда ћу се ја унервозити... Ако се  унервозим, онда ће ми изаћи бубуљица... Ако ми изађе  бубуљица, онда ћу сигурно бити ружна, и он ће то  СИГУРНО приметити... Јој, сад сам се унервозила... Јао,  бубуљица!!!”


СВРАБ

Мучно кроз ролетне се пробијао мали зрачак сунца    и звао ме да устанем показујући на сат. „Касниш!    Касниш!”, говорио ми је. Отерао сам га једва отворивши  једно око. Већ је девет, пола десет, десет... Већ је подне.  Подне и минут, а ја никако да се пробудим. Знам да ће    све што ћу видети данас јесте празан стан, празно место  поред мене у колима, празан сто за време ручка, празна  полица са сликама, и онда ми се и не устаје. Лакше ми је  да лежим и да сањам. Сањам да нисам сам...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Микица Илић

СТАРИЈА ОД АМЕРИКЕ


Ботаничари тврде да мамутске секвоје, заогрнуте у  пирамидалне, четинарске круне, стражаре по планин- ским висовима и до четири хиљаде година пре него што заувек склопе своје уморне, сивозеленкасте гране. То  значи да се управо под једним од таквих игличастих џинова могао одмарати Мојсије на повратку из мисир- ског ропства. Под неким другим древним гигантом цар Давид је могао писати своје величанствене псалме у  славу Бога, а под трећим дивом је можда и сам Христос  проповедао своју племениту науку...
Како би било лепо када би нека од тих метузалемских секвоја умела да говори. Могла би много тога   да нам исприча о свом бурном животу. На пример, могла би да саопшти задивљеном читаоцу да су западне  падине Сијера Неваде у Калифорнији њено једино природно станиште на целој планети. А читалац би се већ и  сам досетио да у време Мојсија, Давида или Исуса - није била откривена Америка. Дакле, од приче ништа...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:48:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.