Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najekstremniji navijaci,najjace grupe,huligani,incidenti....  (Pročitano 103157 puta)
Hronicar svakodnevice


Punk's not dead!!!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 594
Zastava London
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola v360
united force! ! ! Smile =d>



[Edit by djole242: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 19. Apr 2006, 22:44:20 od djole242 »
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
vrlo zanimljiva i dobra tema,procitah samo o millwall-u,ali i ostale cu drugom prilikom,u svakom slucaju bravo za temu Smile
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Po meni jedna od najspecificnih i jedna od najboljih grupa u italiji.
Svi ih mrze, i niko im nije prijatelj.. osim rominog Fedayn zbog ultra levog opredeljenja

Brigate Autonome Livornesi

Navijači, ali crveni

BALKada se na našim prostorima spomenu fudbalski navijači, prva asocijacija su desničarski, neretko neonacistički, orijentisani huligani. Međutim, našoj javnosti je malo poznato da u Evropi i svetu postoje brojne levičarske navijačke grupe od kojih su neke i ortodoksne komunističke orijentacije. Svakako, najautentičnija marksističko-lenjinistička navijačka skupina je Brigata Autonome Livornesi (B.A.L.) čiji pripadnici u svom srcu imaju mesta samo za dve važne stvari. To su Livorno, italijanski tim za koji navijaju, i komunizam! Oni su organizovani navijači, ali crveni!

Livorno je grad koji se nalazi u severnom delu Italije. Provincija Livorno je inače tradicionalno levičarski opredeljena i bila je poznata po jakom i veoma aktivnom partizanskom komunističkom pokretu u Drugom svetskom ratu. Stanovnici ove provincije se ne libe da na izborima svoj glas daju komunističkim partijama od kojih najveći uticaj i broj članova imaju Partija Komunisticke Obnove (PRC) i Partija Italijanskih Komunista (PCI). Zbog toga nije ni malo neobično to što su svi pripadnici B.A.L. autentični levičari.

BALLivorno je klub koji igra u Drugoj italijanskoj ligi (Seria B) a na svakom gostovanju ga uvek prati verna ekipa navijača koja zadaje velike glavobolje svim fašistički orijentisanim navijačkim grupama u Italiji. B.A.L. je osnovan 1999. godine i većina tifoza sa severne tribine stadiona u Livornu su komunisti. Među njima se ističe, udarna podgrupa navijača Livorna, koja se naziva BRIG a svi njeni članovi su istovremeno i veliki poštovaoci Josifa Visarionoviča Staljina. Pripadnici B.A.L-a posebno BRIG su veoma prosovjetski orijentisani i zato ogradu severne tribine stadiona Livorna na svakoj utakmici koju ovaj tim igra kao domaćin krase zastave nekadašnjeg SSSR i ratne zastave Crvene Armije i Crvene mornarice, ali isto tako i zastave zemalja bivšeg Varšavskog pakta, SFRJ, Kube i brojne zastave sa likom Če Gevare. Tu su naravno i zastave PRC i PCI kao i drugih marksističko-lenjinističkih partija u Italiji. Iako je većina navijača Livorna komunistički orijentisana to nikako ne znači da je B.A.L. sektaška formacija pošto je otvorena za sve levičare - antikapitaliste i antifašiste. B.A.L. je inicirao i stvaranje saveza navijača čiji je prioritetan zadatak borba protiv fašističkih i rasističkih pojava u navijačkom pokretu Italije. Naziv ove formacije je FONTE DI ULTRAS RESISTENZA.

Banda BassotiZbog svoje beskompromisne komunističke i antirasističke orijentacije B.A.L. su omiljeni među svim mladim a i starijim iskrenim revolucionarnim levičarima u Italiji. Tako je italijanski redskin bend iz Rima Banda Bassotti na svom poslednjem albumu, numeru FINO ALL ULTIMO BANDITO posvetio crvenim tifozima Livorna. Inače, Banda Bassotti su u ovom trenutku najpopularniji redskin bend u svetu, na svojim koncertima u Italiji okupljaju i po nekoliko hiljada posetilaca, koji ne skriva svoju komunističku, prosovjetsku i prostaljinsku orijentaciju. Sa druge strane, fašistički orijentisani navijači na Apeninskom poluostrvu B.A.L. smatraju svojim najljućim neprijateljima. Stoga vlada veliko rivalstvo između navijača Verone koji su ortodoksni fašisti i B.A.L. Prošle godine se spremao veliki obračun u Livornu kada je ovaj tim bio domaćin Veroni. B.A.L. je spremao dostojan doček svojim neprijateljima i pripadnici ove crvene tifo grupe su svojim nacističkim oponentima obećavali isti onakav debakl i fijasko kakav su doživele trupe Trećeg Rajha kod Staljingrada nakon odsudne pobede koju je izvojevala Crvena Armija. U pomoć B.A.L. pred ovu utakmicu su pritekli brojni komunisti i drugi revolucionarni levičari iz cele zemlje a među njima su bili i pripadnici italijanskih sekcija SHARP i RASH (formacija o čijoj delatnosti možete čitati na web magazinu Komunist u članku o bendu Nucleo Terco PROLETERSKI ROK IZ MADRIDA). Nije izostala ni podrška iz inostranstva pa su Livorno pohodili i aktivisti ANTIFASCHISTISCHE AKTION militantne ulične borbene grupe iz Nemačke koju uglavnom sačinjavaju mladi anarhisti kao i navijači francuskog Olimpik Marseja koji su gevaristi i veliki prijatelji B.A.L. a došli su da se rame uz rame sa svojim drugovima suprotstave fašističkom šljamu. Navijači Verone su obećavali da će u Livorno doći pojačani neonacističkim navijačima Lacija iz Rima. Međutim, od obračuna nije bilo ništa pošto su pripadnici policije sprečili Veronine navijače da uđu u grad. U Italiji se i danas prepričava događaj od pre dve sezone u Seria B kada je Livorno gostovao u Trstu gde je igrao meč protiv domaće Triestine čiji su navijači, poput Veroninih i Laciovih, takođe fašisti. Da bi isprovocirali navijače Liovorna, tifozi Triestine su skandirali uvredljive povike na račun komunizma i uzvikivali fašističke parole. Pripadnici B.A.L. su im odgovorili mahanjem zastavama bivše SFRJ, podizanjem velikog transparenta na kome je pisalo TRST PRIPADA JUGOSLOVENIMA i skandiranjem JUGOSLAVIJA, JUGOSLAVIJA. To je izazvalo veliki gnev domaćih navijača a gradonačelnik Livorna je bio prinuđen da se izvini zbog političkog čina navijača tima iz svog grada. Zbog svoje beskompromisne antifašističke i antikapitalističke borbe pripadnici B.A.L. su svakodnevna meta kapitalističkoj italijanskoj policiji, za koju tvrde, da se maksimalno trudi da uništi ovu internacionalistički i komunistički orijentisanu navijačku grupu. Tako je, mnogim pripadnicima B.A.L. zabranjen dolazak na stadion a neki su bili i na odsluženju zatvorskih kazni zbog tuča sa fašistima na i izvan stadiona. Navijači B.A.L. kažu da ih kapitalistička država i policija neće pokolebati u borbi protiv fašizma, rasizma, ksenofobije i borbe za socijalnu pravdu.

Članovi navijačke grupe BA.L. zaslužuju veliko poštovanje. Oni nedvosmisleno pokazuju da organizovani navijači nisu samo bezidejne horde huligana koji na stadion odlaze da se isprazne nezadovljni svojim lošim statusom u nepravednom eksploatatorskom kapitalističkom sistemu u kome vladajuća klasa eksploatiše proletarijat, već da mogu da budu veoma politički svesni i progresivni spremni da se bore za pravdu i istinsku slobodu kakav je slučaj sa B.A.L.!

Stoga, nećete izgubiti delić svog vremena ako pogledate neki od sajtova BA.L.

http://balprovli.tifonet.it/
http://www.tifonet.it/bal
http://bal.tifonet.it/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
njihova pesma

o bella ciao

    Una mattina, mi son svegliato
    o bella ciao bella ciao bella ciao ciao ciao
    Una mattina mi son svegliato
    e ho trovato l'invasor

    O partigiano portami via
    o bella ciao bella ciao bella ciao ciao ciao
    O partigiano portami via
    ché mi sento di morir

    E se io muoio da partigiano
    o bella ciao bella ciao bella ciao ciao ciao
    e se muoio da partigiano
    tu mi devi seppellir

    E seppellire lassù in montagna
    o bella ciao bella ciao bella ciao ciao ciao
    e seppellire lassù in montagna
    sotto l'ombra di un bel fior

    E le genti che passeranno
    o bella ciao bella ciao bella ciao ciao ciao
    e le genti che passeranno
    mi diranno che bel fior

    È questo il fiore del partigiano
    o bella ciao bella ciao bella ciao ciao ciao
    è questo il fiore del partigiano
    morto per la libertà.


Engleski prevod:

    This morning I awakened
    Oh Goodbye beautiful Goodbye beautiful Goodbye beautiful Goodbye Goodbye
    This morning I awakened
    And I found the invader

    Oh partisan carry me away
    Oh Goodbye beautiful Goodbye beautiful Goodbye beautiful Goodbye Goodbye
    Oh partisan carry me away
    Because I feel death approaching

    And if I die as a partisan
    Oh Goodbye beautiful Goodbye beautiful Goodbye beautiful Goodbye Goodbye
    And if I die as a partisan
    Then you must bury me

    Bury me up in the mountain
    Oh Goodbye beautiful Goodbye beautiful Goodbye beautiful Goodbye Goodbye
    Bury me up in the mountain
    Under the shade of a beautiful flower

    And those who shall pass
    Oh Goodbye beautiful Goodbye beautiful Goodbye beautiful Goodbye Goodbye
    And those who shall pass
    Will tell you what a beautiful flower it is

    This is the flower of the partisan
    Oh Goodbye beautiful Goodbye beautiful Goodbye beautiful Goodbye Goodbye
    This is the flower of the partisan
    Who died for freedom.


Inace da naglasim nisam levo orijentisan, samo sam veliki postovalac onih navijaca, mrzim komunizam...

i link od pesme:
http://ia300813.eu.archive.org/1/items/Bella_Ciao_Italian/bella_ciao_italian.mp3
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


???

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3144
Zastava Kapiri Mposhi
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC 
vrlo zanimljiva i dobra tema,procitah samo o millwall-u,ali i ostale cu drugom prilikom,u svakom slucaju bravo za temu Smile

hvala, postavi i ti neki dobar tekst,slike ako imas  Smile

@mrly
iako mi se komunizam gadi,svaka cast za post samo nastavi  Smile Smile
IP sačuvana
social share
MALO NAS JE - AL SMO GOVNA!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Evo da nastavim nesto za italijane slika sa imenima grupa, i politickim opredeljenjima

Inace sutra cu nesto napisati o gate7 ultrasima Olympiakosa, i o orgininal21....
Sada sam umoran od puta bio sam na tekmi u sastavu najjace grupe Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

mappapoliziaprevenzione.jpg
(193.32 KB, 800x967)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


???

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3144
Zastava Kapiri Mposhi
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC 
brate jesu li ti tekstovi na Srpskom?
IP sačuvana
social share
MALO NAS JE - AL SMO GOVNA!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
O gate7 je vecina na srpskom, ali o original21 je reportaza na srpskom pa cu je samo prekucati.

evo intervju sa vasilisom vodjom gate7..

1.Pozdrav za Grcku! Prvo da kazem da sam veoma ponosan sto sam u mogucnosti da radim intervju sa jednom od najboljih i najpoznatijih ultra grupa u Evropi. "Ultras Gate 7" pune naslovne strane sirom Evrope. Reci nam kada je formirana grupa i sta je sustina?

Pozdrav druze. Hvala na lepim recima. Gate 7 (Thyra 7) je zvanicno osnovana 1982. godine. Pre toga bilo je nekoliko grupa koje su udruzene ali posle incidenta na stadionu Karaiskai na sektoru/ulazu broj 7 gde je poginulo 21 ljudi/nase brace, sve grupe su se skupile zajedno. Prvi razlog je uspomena na nasu bracu a drugi je sektor gde stojimo na tribini - Gate 7. Sustina?
OLYMPIAKOS

2. U Italiji ili npr. kod Olimpika iz Marseja navijaci se financiraju putem prodaje sopstvenih proizvoda ili im u tome pomaze pozitivna klubska politika (finansira ih klub). Kako vi finasirate svoje predstave na tribini?

Svaki Gate 7 klub ima materijale/marketing i svoje clanove koji placaju mesecnu clanarinu. Najveci deo tog novca ide na zajednicki racun, tako smo u mogucnosti da uradimo sve sto zelimo.

3. Cesto sam video da se u Grckoj navijaci penju na visoke ograde? Da li je to grcki kult?

Da moglo bi se reci. Ha, ha. Sada nam to nedostaje, jer klubovi i policija uklanjaju te ograde.

4. Koji je razlog za velika rivalstva u Atini? Da li za takvo nasilje postoje samo razlozi politicke prirode?

Rivalstvo izmedju navijaca u Atini i Grckoj nema nikakve politicke osnove. To je samo stvar navijaca. Mrznja, rivalstvo, kako hocete. Ali nije politika! Jedini politicki razlozi za nasilje ovde u Grckoj su neredi protiv drzave, policije i novih zakona protiv navijaca i navijackih klubova.

5. Pirej je luka i podrucje radnicke klase. Da li je to podrucje socialni fokus i da li je to razlog za rivalstvo sa Panatinaikosom, posto njegovi navijaci dolaze iz razvijenijih/bogatijih delova grada?

Da to je razlog za nastanak rivalstva. Navijaci Olympiakosa su uvek bili u nizoj socialnoj klasi. Ali ne samo u Pireju. Najjaci i navjeci klubovi su iz Atine (Atina i Pirej su skoro isti grad) i mnogo vise nas ima u tim delovima.

6. Cuo sam da je na derbiju u Solunu spaljen pas zato sto je njegova dlaka bila u boji lokalnog rivala. Sta je razlika u navijackoj sceni Atine i da li takodje postoji veliko rivastvo izmedju timova sa severa Grcke?

Da secam se toga. Mnogo glupo. To nije nasilje. Scena na severu je ponekad dobra ali je mala. To je kao kada se ljudi znaju i nema pravih incidenata. Istina je da su dobra desavanja na derbijima na severu.
Na jugu je vise pravog huliganizma i scena je stvarno dobra. U starim vremenima na atinskim derbijima bio je kaos. Danas zbog novih zakona sav "posao" uglavnom odradjuju casual grupe.
Znaci razlika izmedju severa i juga je ta, da je na jugu stvarno prava i dobra scena.

7. Da li je pobeda nacionalnog tima na Euru 2004 u Portugalu promenila nesto na vasoj navijackoj sceni?
Manje rivalstva ili nema interesovanja grckih ultrasa za nacionalni tima kao sto je slucaj sa Italijanima?

Nijedna od grckih ultra grupa nema interesa za reprezentaciju. Ali pobeda je promenila mnogo toga. Sada vlada, policija i novinari pokusavaju da zatvore sve navijacke klubove. Vodi se pravi rat sa njima.

8. Kakva je opsta situcija na grckoj navijackoj sceni? Culi smo o strogoj proceduri/postupcima protiv nasilja na grckim stadionima?

Jeste, stvari su mnogo komplikovane danas. Na stadionima i ulicama ima mnogo policajaca u civilu. Najvece probleme imamo sa drzavom zato sto smo najveca grcka navijacka grupa, koja ima vise od 15000 clanova, a imali smo i dosta velikih incidenata. Mnogo nasih ljudi je u zatvoru i dosta klubova je privremeno zatvoreno od strane policije. Kao sto sam malo pre rekao, to je jebeni rat.

9. Sta bi rekao onome koji poredjuje vasu navijacku scenu sa italijanskim ultra kultom?

Imamo dosta toga zajednickog ali ima i dosta stvari gde se razlikujemo. Verujem da je grcka scena vise "hardkor". U Italiji je bolja organizacija u nekim stvarima kao sto su pokreti protiv zakona i drzave. Mi reagujemo sa vise nasilja. U Italiji postujemo samo nekoliko grupa poput AS Roma i ostalih.

10. Ukratko o
a)Glasgow Rangers
b)Oto Rehagel
c)navijacima u Turskoj

Nemam sta da kazem o stvarima za koje me pitas.
------------------------
Vasilis
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Izvinjavam se jer su tekstovi na engleskom  Smile

Football hooliganism
From Wikipedia, the free encyclopedia
Jump to: navigation, search

Football hooliganism is a distinct form of disorderly behaviour or hooliganism in which participants are supporters or adherents of one or more football clubs or national teams, and is frequently, although not exclusively, evidenced at or immediately before or after matches.

Although football hooliganism has only attracted widespread media attention in the last 50 years or so, it has its roots as far back as the early days of the game in the late 1800s, when gangs of supporters would intimidate neighbourhoods, attack opposing supporters, or players and referees.

Football hooliganism in England

Football hooliganism, as it is currently recognised in England, has its roots in the 1960s, when levels of violence at, before and after matches rose sharply. The government of the day responded with the Public Order Act (1968), which, amongst other provisions, allowed for the courts to ban offenders from football grounds. This however did little to staunch the waves of violence that erupted on match-days. In 1985 the Heysel Stadium disaster, in which 39 people died in a pitched battle between Liverpool and Juventus supporters, marked a new and dismal nadir for English football. The spotlight was turned sharply on football hooliganism, with English clubs banned from European competitions until 1990.

It was not however until the tragedy of the Hillsborough disaster that the Thatcher government acted, bringing in the Football Spectators Act (1989) in the wake of the Taylor Report.
[edit]

Football hooliganism in Scotland

Scottish football hooligans are commonly known as 'Casuals'. Hooliganism is more closely associated with the 'second tier' of clubs such as Aberdeen, Hibernian and Hearts, than with the Glasgow-based Old Firm of Celtic and Rangers. Some contend that the Glasgow teams fans have close links with paramilitary groups in Northern Ireland, and perhaps the most serious violence associated with supporters of these clubs occurs here, though media reports in Scotland inlight of Old Firm games often claim no trouble related to the matches, only trouble in the stadium and surrounding area is taken into account, fights and stabbings are common. It is not advisable to be in Glasgow city-centre, especially not in the colours of either team after, an old-firm match, particularly if the match has been ill tempered or one sided. It should be noted that the national team's traveling supporters, the Tartan Army, are world-renowned for their friendliness and general aversion to violence.

Recent years have seen a revival of "Casual" culture in Scottish football, with many groups now recruiting via the internet. Though these efforts seem doomed to failure because most Scottish football fans are against these types, an interesting quote from the former Celtic Soccer Casuals website was they got into more fights with other Celtic fans than other clubs.

See http://www.eveningtimes.co.uk/print/news/5023557.shtml article here for anti-casual measures being taken in Scotland.
[edit]

Football hooliganism in Scandinavia

Hooliganism in Scandinavia became a growing problem in the 1980s, but pitch invasions and violence on, or in direct connection to the football grounds lessened in the later years of the 1990s, instead, organized football firms took on the role as the troublemakers in Scandinavian football, moving the problem relatively far away from the grounds and the regular supporters.

Hooliganism is said to have made the entrance in Sweden when supporters of IFK Göteborg invaded the pitch, destroyed the goals and fought the police in the end of the football match in 1970 that destined the club to be relegated from the highest league. In the end of the 1970s, inspired by the English football culture, many unruly supporter groups were created, including AIK's Black Army and Hammarby IF's Bajen Fans. The word huliganism was established in the Swedish language as a description of violence in connection with sport events, mainly football, in the early 1980s.

Hooliganism in Denmark is almost exclusively a domestic affair; the traveling supporters of the national team, known as roligans, are as renowned as the Scottish supporters (the Tartan Army) for their peaceful nature. However, there are a few hooligan groups, of which some occasionally engage in violence abroad, mainly in the Swedish part of the Oresund Region.
[edit]

Football hooliganism in Brazil

What are often referred as the Brazilian hooligans are the organized units of supporters "Torcidas Organizadas" which follow each club. Originally pacifist local supporters club or "charangas"; types of marching bands that played music in the stadiums, since the 1980´s the movement has become increasingly armed and violent resulting in tragic deaths in various types of confrontations between rival clubs.

The origins of the "organizadas" was influenced by American youth movements such as the Black Panthers. The names "Jovem" - youth in Portuguese became common in most organizadas that flourished in the period between 1969 and 1975. Members of such organized crowds hail from diverse backgrounds, being that the culture is fueled by male dominated sexism, opposed to racism which is most common with similar ultra movements in Argentina and Europe.

In Brazil, the footbal firms usualy are not restricted to the home states of the footbal teams. It´s very usual that a footbal firm have members in others states. This way they are usualy subdivided in minor groups wose nominations vary accordely the firm itself (wich gives more identity to them) e.g: The Jovem Fla is divided in "Pelotões" (Platoons), the Furia Jovem in "Canis" (Kennels) Young Flu in "Núcleos" (Centers) and Força Jovem in "Familias" (Families). These subdivisions are numbered and each region of the city has its own subdivision.

Ground battles between the swarms of rival supporters have gone from being within stadium dependencies as it was common in the late 1980s and 1990s to city spread violent encounters recently characterized by the use of firearms. Only in the last 6 months, more than 8 deaths have been linked to hooligan groups including the murder of the president of Fortaleza EC division "Leões da TUF" president in a sabotage attack of gunfire by Furia Jovem members, supporters of the Botafogo FR side from Rio de Janeiro. In the last Corinthians - Palmeiras derby in São Paulo, a Palmeiras supporter member of the Mancha Verde division was shot to death in the São Paulo Metro, while a Corinthians suppoerter was gunned down on his way home. Back in 1995, state of São Paulo federal attorney Fernando Capez shut down the major Torcidas organizadas, such as Mancha Verde of Palmeiras and Independente of São Paulo FC, an effort that in the long run was prooved to have been inefficient due to the fact that the organizations maintained their structure, exponentially growing in a clandestine manner, which only made them more dangerous. These hooligan gangs are notorious for their in stadium beautiful spectacles, with huge flags and banners. Off the field they are organized in regional blocks or cells divided by different parts of town.

What is also very strong in Brazil is the friendship and unity between crowds of clubs from different cities that share common rivals. The best-known of these alliances is the one between Força Jovem of CR Vasco da Gama, Mancha Verde of Palmeiras, Galoucura of Atletico Mineiro and Super Raça of Grêmio. Some of these organizations are often supported by their clubs who pay their match tickets and transportation to away games, but also the hardcore supporters gangs are involved in other actions, such as Brazil´s largest crowd Gaviões da Fiel of SC Corinthians is renown for its carnaval samba school, several times champion of the São Paulo Carnaval.

In 2003, the government passed a new legislation called the "Supporters Statute" that enforced clubs to better conditions of the grounds in order for supporters to be more respected. A legislation that has yet until prove results, since Brazil's social problems that are reflected amongst these hooligan groups go far beyond football.

In a national team standpoint, the supporters of the local organized crowds are rarely ever involved, and Brazil supporters have a nearly spotless reputation on the international stage.

Here is a list of the major supporter groups in Brazil, by team:

    * Atlético Mineiro - Galoucura; Iron Galo
    * Atlético Paranaense - Os Fanáticos
    * Bahia - Bamor; Jovem Disposição Tricolor
    * Botafogo - Torcida Jovem do Botafogo(TJB); Fúria Jovem
    * Ceará - Cearamor; Força Independente
    * Corinthians - Gavioes da Fiel; Pavilhão Nove
    * Coritiba - Império Alviverde
    * Cruzeiro - Mafia Azul; Mancha Azul
    * Grêmio - Super Raça Gremista; Torcida Jovem do Grêmio
    * Goiás - Força Jovem Goias; Boinas Verdes
    * Guarani - Fúria Independente
    * Internacional - Força Independente Colorada; Camisa 12
    * Juventude - Ferradura Sul
    * Fluminense - Young Flu; Força Flu; Garra Tricolor
    * Flamengo - Jovem Fla; Raça Fla; Falange Rubro Negra
    * Fortaleza - Torcida Uniformizada do Fortaleza; Jovem Garra Tricolor
    * Nautico - Fanautico; Super Raça Alvirrubra
    * Palmeiras - Mancha Alvi-Verde; Torcida Uniformizada Palmeiras (TUP)
    * Paraná Clube - Fúria Independente
    * São Paulo - Independente; Dragoes da Real
    * Santa Cruz - Inferno Coral
    * Santos - Torcida Jovem do Santos
    * Sport Recife - Jovem do Sport; Leões da Ilha
    * Vasco da Gama - Força Jovem Vasco; Mancha Negra
    * Vitória - Leoes da Fiel; Fúria Rubro Negra
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
UK football firms
[edit]

England/Wales

    * Aldershot Town - A-Company
    * Arsenal - Gooners, The Herd
    * Aston Villa - The Villa Youth, The Hardcore
    * Barnsley - Inner City Tykes, Barnsley 50
    * Birmingham City - Zulu Warriors
    * Blackburn Rovers - Blackburn Youth
    * Blackpool - The Orange Mafia
    * Bolton Wanderers - Cuckoo Boys
    * Bradford City - Ointment, BCY Crew (Bradford Criminal Youth Crew)
    * Braintree Town - The Iron Crunchers
    * Brentford - BYE (Brentford Youth Element)
    * Brighton & Hove Albion - Headhunters
    * Bristol City - CSF (City Service Firm)
    * Bristol Rovers - GHS (Gas Hit Squad)
    * Burnley - Suicide Squad
    * Cardiff City - Soul Crew, Barmy Army
    * Charlton Athletic - B'Mob
    * Chelsea - Headhunters
    * Chester City - Chester 125
    * Chesterfield - CBS (Chesterfield Bastard Squad), NYO (Newbold Youth Offenders)
    * Coventry - Coventry Legion, Legion Youth, Coventry Usual Suspects
    * Crawley Town - ICT, CTC
    * Crystal Palace - Dirty Thirty
    * Darlington - Darlington Casuals, Bank Top 200, The Gaffa, Under 5's, The Townies
    * Derby County - DLF (Derby Lunatic Fringe), DYC (Derby Youth Connection)
    * Doncaster Rovers - DDR (Donny Defence Regiment), DJR (Doncaster Junior Regiment)
    * Everton - ECM (Everton Charming Men), CRC (County Road Cutters), One Time Crew, Snorty 40, Scallys
    * Fulham - Thames Valley Casuals
    * Grimsby Town - CBP (Cleethorpes Beach Patrol)
    * Hartlepool United - Blue Order
    * Hereford United - ESE (Edgar Street Elite), ICFY (Inter City Firm Youths)
    * Hull City - City Psychos, Hull City Service (HCS)
    * Ipswich Town - The Tractor Boyz
    * Leeds United - Service Crew, Longknives
    * Leicester City - Baby Squad
    * Lincoln City - LTE (Lincoln Transit Elite), MYE (Meg Youth Elite), LYE (Lincoln Youth Elite)
    * Liverpool - Three F's (Fair, Firm, Friend), The WBB (Walton Brek Boys)
    * Luton Town - MIGS
    * Manchester City - City Guvnors
    * Manchester United - MIB (Men In Black), Red Army, Cockney Reds
    * Mansfield Town - Mansfield Youth, MFC
    * Middlesbrough - Boro Frontline
    * Millwall - The Bushwackers, The Treatment
    * Newcastle United - Gremlins, The Bender Crew, NME (Newcastle Mainline Express)
    * Newport County - DYC (Disorderly Young Casuals)
    * Northampton Town - NAT (Northampton Affray Team)
    * Norwich City - Barclay Boys, NHS (Norwich Hit Squad)
    * Nottingham Forest - Red Dogs, Naughty Forties, Trent End Boot Boys, FEC (Forest Executive Crew)

    * Notts County - Roadsiders, NYC (Notts Youth Casuals), Bulwell Boys
    * Oldham Athletic - FYC (Fine Young Casuals)
    * Oxford United - SMHS (South Midland Hit Squad)
    * Peterborough United - Blue Division
    * Plymouth Argyle - TCE (The Central Element)
    * Port Vale - VLF (Vale Lunatic Fringe)
    * Portsmouth - 6:57 Crew
    * Preston North End - Paras-T.A.E
    * Rotherham United - Section 5
    * Queens Park Rangers - C-Mob
    * Reading - Reading Casual Firm, RYF (Reading Youth Firm)
    * Sheffield United - BBC (Blades Business Crew)
    * Sheffield Wednesday - OCS (Owls Crime Squad)
    * Shrewsbury Town - EBF (English Border Front), Shrewsbury Youth
    * Slough Town - Rebel Chavs United
    * Southampton - The Uglies
    * Southend United - CS Crew
    * Stockport County - EVF (Edgeley Volunteer Force)
    * Stoke City - Naughty Forty
    * Sunderland - Seaburn Casuals, HCC (Hylton Castle Crew), The Vauxies, S.H.M
    * Swansea City - Jack Army
    * Swindon- SAS (Swindon Active Service)
    * Tottenham Hotspur - N17's, Yiddos, Yid Army, Tottenam Massive
    * Tranmere Rovers - Stanley Boys
    * West Bromwich Albion - Section Five
    * West Ham United - Hammers, ICF (Inter City Firm)
    * Wigan Athletic - Goon Squad
    * Walsall - SPG (Special Patrol Group)
    * Wolverhampton Wanderers - Subway Army, Bridge Boys, Wolves Youth
    * Worthing - O.A.P. Blues
    * Wrexham - Frontline - W.F.L.Y
    * York City - York Nomads Society, Yorkies

[edit]
Scotland

    * Aberdeen - ASC (Aberdeen Soccer Casuals), The Red Ultras
    * Airdrie Utd - Section B (inherited from the town's former club Airdrieonians)
    * Celtic - CSC (Celtic Soccer Crew)
    * Dundee - DUC (Dundee Utility Crew)
    * Falkirk - Falkirk Fear
    * Hearts - CSF (Casual Soccer Firm)
    * Hibs - CCS (Capital City Service)
    * Motherwell - SS (Saturday Service)
    * Morton - M.S.C. (Morton Soccer Crew)
    * Partick Thistle - NGE (North Glasgow Express)
    * Raith Rovers - K.S.C (Kirkcaldy Soccer Casuals)
    * Rangers - ICF (Inter-City Firm)
    * St Mirren - LSD (Love Street Division)
    * St Johnstone - FCF (Fair City Firm)


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.17 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.