Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 62
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mleko - tajne koje krije ova otrovna tecnost  (Pročitano 77289 puta)
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
pa nije problem u vitaminima vec u aminokiselinama , proteinima , sve u telu je od proteina , nije od trave

A kako onda objasnjavas to sto su krave, na primer, biljojedi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
pa krave su prezivari a mi nismo , oni mogu da iskoriste a mi ne mozemo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 34
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
To sto ti Uboje pricas poslednji put sam cuo od jedne cistacice, bez uvrede. Tolika istrazivanja su pokazala sve sojine efekte, da ih ne navodim jer se mogu naci svuda po internetu. Neobrazovani ljudi koji nisu spremni da prihvate realnost ostaju pri tom stavu da su meso i mleko sve, a zapravo su najveci otrov koji postoji. Jesi li znao da u 1kg mesa sa rostilja ima vise kancerogenih materija nego u 600 cigareta? Posto si pobornik Darvinove teorije, kako onda objasnjavas da je i on sam bio vegetarijanac? Zasto se on ipak opredelio za ovakvu ishranu da je to tako? Voleo zivotinje? Delom je i to razlog, ali prvenstveno zbog onog sto je i sam zakljucio. Dostignuca ljudi vegetarijanaca su na zavidnom nivou: Pitagora, Sokrat, Leonardo da Vinci, Bendzamin Frenklin, Tomas Edison, Albert Ajnstajn i mnogi drugi, a Nikola Tesla nije jeo meso i jaja tek da se zna. Oni znaci po tebi nisu dovoljno evoluirali i mozak im nije bio dovoljno razvijen! Ali dobro, nijedno misljenje se ne treba tako lako odbaciti.
Clanci na koje se poziva autor, najvise su koliko sam primetio vezani za opite na zivotinjama, a najvise pacovima i misevima, cega se gnusam (sa izuzetkom par izvora). Organizam pacova i coveka nije isti, tako da ono sto je stetno za pacova ne mora da bude i za coveka. Odavno prevazidjena metoda, ali i dalje primenjivana zarad dobijanja ovakvih informacija, da ne kazem neistina. Ono sto stoji kao cinjenica je da ljudi iz istocne Azije imaju oko 4 puta manje obolelih od svih vidova raka i tumora, u odnosu na Amerikance, a konzumiraju soju vec vise od 5000 godina i nezamenljiv im je izvor proteina i vlakana. Da napomenem da medju njih spadaju i Japanci kao jedna od najrazvijenijih zemalja u svetu. Ono sto stoji u tekstu o soji, tvrdim da je tacno, ali se odnosi na GMO. To je autor izostavio da kaze kako bi se napravila pometnja da je soja po prirodi stetna! Zasto? Pitajte njega. U biljkama se mogu naci sve esencijalne amino kiseline. O tome govori i to da se kod vegetarijanaca jako retko javljaju nedostaci proteina u telu. Ima i bodybuildera vegetarijanaca!!! Ne mozemo da iskoristimo proteine iz biljaka Smile - brzo izleces sa nedovoljno informacija i argumenata.

sofijaa Dr David Gordon nije autor ovog teksta o mleku, vec postoji tekst o laktozi o kojoj govori, a takodje je i autor knjige "Milk and Mortality" u kojoj se povezuju ova dva termina. Ne mogu nista da kazem o knjizi jer licno nisam imao priliku da je citam. I zaista se malo govori o njemu. A nije on jedini.
To sto si videla na tv-u slobodno zaboravi. Kada bi znala koliko su vegetarijanci zdraviji ne bi ti prijala pomisao sto i ti nisi. Takodje, vegetarijanci mnogo teze oboljevaju od zaraznih bolesti i gripa, a ja kao zivi dokaz to potvrdjujem. Posto licno ne poznajes ni jednog vegetarijanca mogu ti reci da u telu bolje izgledaju (retko kada imaju problema sa viskom kg), a i starenje koze je sporije. Umiru u dubokoj starosti, od prirodne smrti, a ne tamo neke bolesti ili raka, a do poslednjeg dana su fizicki aktivniji nego neki ljudi u mladosti.
Bas me cudi da je u pitanju BBC-jeva emisija, u kojoj kazu da ce od jaja kosa da izraste... Kazem da me cudi jer se u Britaniji ljudi najvise protive ovakvim stavovima. Opadanje kose ima najvise veze sa genima, a nacin da se opadanje spreci jos nije otkriven, cak se i sumnja da su meso i jaja najveci uzrocnici svega ovoga.
Cokoladu ne jedem jer mi je uvek muka od kofeina, a ne zato sto sam vegetarijanac (postoji ona za mesenje). Sastav koji se nalazi na pakovanju svake cokolade sve govori zasto nije dobra. Jedina cokolada koja bi se mogla smatrati korisnom jeste, ona koju bi covek sam pravio kod kuce od kakaoa, zutog secera/malteksa, vode ili sojinog, pirincanog, psenicnog mleka... Nije jedino sojino mleko koje postoji pored zivotinjskog cisto da napomenem. Psihicki sam rastereceniji od pomisli da nisam oduzeo zivot jednom radosnom teletu, jednoj inteligentnoj koki, prasencetu sto zna da se igra kao kuca. Mnogi koji nisu veg. smatraju da smo mi liseni svega. Nije tako! Postoji bezbroj nacina na koji se zdrava hrana moze pripremiti. Ovo se tek shvati kada se zadje dublje u zivot bez nasilja.
Sve vitamine, minerale i ostale sastojke neophodne za normalno funkcionisanje tela nalazim u raznolikoj biljnoj hrani koju termicki obradjujem sto je manje moguce. Tablete, napitke i slicne stvari nisam video od kako sam vegetarijanac a kamoli stavio u usta. A krvna slika mi nikad nije bila idealnija. Imam vise energije i fizicke snage sto prepisujem ovom nacinu zivljenja.
« Poslednja izmena: 09. Jul 2007, 00:41:19 od vnodr »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
sto se tice bodibildera vegetarijanaca oni koriste dodatke u obliku suplemenata aminokiselina  i to gomile plus koriste insulin , T3 , testosteron , tako da nije tesko ali treba mnogo para ali opet su mnogo mrsavi , lagani , a zasto zato sto ne mogu da unesu dovoljno aminokiselina kroz dodatke

ljudi iz istocne Azije su intolerantni na laktozu zato ne piju mleko a ne zato sto ne valja , jednostavno ne mogu da podnesu laktozu , ali ja ne govorim  o laktozi ja govorim o proteinu iz mleka i proteinu iz soje

drugo ispitivanja su vrsena na ljudima a ne na misevima sem u jednom slucaju kada se vrsilo ispitivanje o uticaju soje na velicinu ploda kod miseva , verovatno nijedna zena nije luda da pristane da se tako nesto radi na njenoj jos ne rodjenoj  bebi , i u jos jednom slucaju jer je to ispitivanje opasno za ljude ali to su dva istrazivanja u odnosu na 23 navedena u clanku   a ja kako vidim ti navodis nekog dedu od 100 godina i on kao zna , a ja navodim 23 razlicita istrazivanja a ima toga jos

pa sigurno su mu rekli da jede jaja jer su tu pravi proteini a ne iz soje , jer kao sto sam rekao covek to ne moze da iskoristi jer su takovog aminokiselinskog sastava da coveku to ne odgovara  , pored toga protein soje izaziva poremecaje kako muskih tako i zenskih hormona , smanjenje HDL holesterola , smanjenje lucenja insulina a lucenje , insulina je dobra stvar posto vidim da navodis da mleku utice na lucenje insulina a tu se vidi koliko znas , da se vratim kosi da li si znao da aminokiselinski suplementi ,koje bodibilderi vegetarijanci koriste , prave od ljudske kose 



kao sto sam rekao covek moze da zivi samo a proteinima i esencijalnim mastima to je ono sto je coveku potrebno , kada covek postane od krave e onda ce covek biti vegetarijanac a kako nije postao od krave on nije ni stvoren da bude vegetarijanac

a sto se tice ovih naucnika , da li su oni prestali da jedu meso od kada su se rodili ili tek u kasnijim godinama zivota , evo ja ti garantujem da su pili mleko ,  a sto se tice razvoja mozga , mozak se razvija do negde 19 godine ili jos koju gore



 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Kazes da je u telu sve od proteina a ne trave zato covek mora jesti meso, sta je onda sa telom krave?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
Kazes da je u telu sve od proteina a ne trave zato covek mora jesti meso, sta je onda sa telom krave?

pa rekao sam ti prezivari mogu da stvore protein a covek ne moze , ali covek nije nastao od krave i ne moze da iskoristi proteine iz biljaka tj. aminokiselinski sastav nije odgovarajuci
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Žena
Poruke 515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
A odakle ti to da je Sokrat  bio vegetrijanac, ja iscitala toliku literaturu, cak imas i Platonov dijalog 'Gozba' se zove gde nigde ne pise da je Sokrat konzumirao samo namernice biljnog porekla.
Mislim da neki vegetarijanci reklamiraju svoj nacin zivota pozivajuci se na cinjenice koje i ne mogu bas da se dokazu.Recimo bas ova da je Sokrat bio vegetarijanac!
Inace ja nisam.Obozavam meso i ne bih mogla da zivim bez njega( mislim na moju psihu)
Bavim se sportom, zdrava sam, postizem i zavidne intelektualne rezultate...cela familija mi je takva, i pre par godina sam sahranila prabaku od 91god.
Mnoga oboljenja su stvar gena, tako da mozes koliko hoces da izbegavas rostilj i uopste meso, postoje neminovne stvari ma kako se pazio.Dokaz za to su i ljudi koji oboljevaju od raka pluca a cigaretu u zivotu nisu zapalili.
Jos me interesuje da li ces i svoju decu vaspitavati na ovakav nacin jos od rodjenja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Ja obožavam da pijem mleko, na žalost svi oni koji su napisali da je unošenje preterane količine mleka u organizam štetno - jesu u pravu! Najviše 0,2dl dnevno dakle.

Što se tiče proteina nabolje ih je unositi mesom, meso je nezamenljivo.
Pogledajte životinje mesojede i biljojede na primer. Koje su snalažljivije u prirodi? Ko koga tu lovi?  Smile

Neko ovde reče da je umerenost ključ, slažem se sa tim. Sve supstance ako se umereno i pametno koriste mogu biti ok, ali ako se preteruje posledice su neizbežne... Zlatna sredina što se tiče svega - i jela i pića... Smile


IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.22
 Smile
« Poslednja izmena: 09. Jul 2007, 17:16:26 od llvnodr »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
a steroide ne koriste , koriste oni i IGF-1  tj. growth hormon a sa njime i T3 , bodibilder koji to kaze da ne koristi , laze , svi koriste , jer se od toga raste , tako toliko o hormonu rasta i insulinu i vegetarijancima bodibilderima , a mogu da se opkladim da ne jedu pasulj , krompir pirinac grasak kada se spremaju za takmicenje vec samo unose proteinske dodatke  i naravno steroide jer drugacie covek ne moze da postigne taj procenat masti tako toliko o tim vegan bodibilderima  , i da koriste aminokiseline od kose , 90% aminokiselina na trzistu se pravi od ljudske dlake  , da covek moze na proteinima i mastima , dokaz su eskimi , a atkinsonova dijeta je glupost i nema veze sa onim sto pricam , ja pricam da je za funkcionisanje coveka potrebno protein i EFA , trava nije esencijalna za funkcionisanje coveka , u svakom procesu u organizmu potrebni su proteini , sve u organizmu je sastavljeno od proteina , hormoni su od proteina , enzimi su od proteina , covek ne moze iz biljaka da koristi aminokiseline jer se one nalaze u obliku proteina koje covek ne moze da iskoristi dok iz zivotinjskih namernica moze jer je tako stvoren


ja mogu da ti navedem izvor za istrazivanje o uticaju soje na HDL holesterol , a ajde da vidim to istrazivanje o povecanju HDL holesterola unosenjem soje , da kazem da je to takva glupost da je to nevidjeno  jer HDL covek dobija iz namernica zivotinjskog porekla tj. pre svega ribe , i razne price kao covek moze da donije EFA iz biljnih ulja su glupost kompanija koje to prodaju jer kao i biljni protein covek nemoze da stvori EFA iz biljaka vec je potrebno uneti gotove esencijalne masti a to je moguce samo namernicama zivotinjskog porekla jer kao stosam vec rekao covek nema mogucnosti da to radi jer nije stvoren da to  radi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 62
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.