Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 62
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mleko - tajne koje krije ova otrovna tecnost  (Pročitano 77002 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 34
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
@Uboje
U biljkama, a posebno u soji i ostalim mahunarkama nalaze se sve esencijalne aminokiseline neophodne coveku. Telo vegetarijanaca bodybuildera je upravo izgradjeno od njih. Suplemente, koje svaki profesinalni bodybuilder uzima, a ne kako ti Uboje kazes, manje uzimaju vegetarijanci. Evo jos jednom web-sajta http://www.veganbodybuilding.com pa uporedi. Takodje neces videti da iko od njih koristi suplemente napravljene od ljudskih dlaka ili dlaka neke zivotinje. Inace, nemoj da govoris da su vegetarijanci mrsavi, jer to nije tacno! Vecina ima idealnu telesnu masu, ali kao i svugde ima izuzetaka pa cak i malo punijih, ne debelih (zbog povecanog unosa ugljenih hidrata i jos nekih drugih genetskih faktora).
Kao sto sam vec rekao, tekst o soji odnosi se na GMO, sto naravno autor nije napomenuo. Neka novija istrazivanja cak pokazuju da soja povisava HDL holesterol nakon duzeg vremena, dok LDL holesterol snizava. Poviseni HDL umanjuje opasnost od kardiovaskularnih bolesti, a poviseni LDL povecava tu opasnost cime soja, koja nije GMO, nadmasuje svaku drugu proteinsku namirnicu.
Covek ne moze da zivi samo na proteinima i mastima! Dokaz o tome je i Atkinsonova dijeta. Covek koji je izmislio ovu dijetu, pre smrti je imao 117kg sa visinom od 187cm, i doziveo je infarkt upravo zbog ovog nacina ishrane. Proteini koji se unose ovakvom dijetom su zivotinjskog porekla (meso, mleko, jaja) pa eto i razloga.
A U drugom celom tekstu o mleku, videces nekoliko ispravki iz prvog teksta koje nisam mogao da napravim u tom prvom. IGF-1 je hormon rasta koji je slican insulinu po molekulskoj strukturi, ali nije insulin.

@sofijaa
Evo pogledaj ovo sto mislim da najvise govori o tome kako je Sokrat bio vegetarijanac: http://www.ivu.org/history/greece_rome/socrates.html
A ne znam koliko si upucena u to, da su skoro svi ovi sto nikada nisu zapalili cigaretu jeli meso. Preventiva je ipak najbintinija, jer su tako posledice najmanje. Intelektualni i ostali rezultati koje postizes, bili bi jos bolji da izbacis otrove koji sputavaju tvoj pun potencijal. Ako volis nasilje i nanosenje bola bespomocnim bicima, onda ti nema pomoci. A ako ti je i malo stalo do bica koja vole i osecaju onda preokreni tu svoju psihu u njihovu korist. Ako ti je zbog ukusa postoji mnogo alternativa koja su mnogo zdravija, a pri tom nastala i bez nanosenja nepotrebnog bola. Sejtan - psenicno meso je jedan od tih alternativa. I ako mislis da je 91 godina mnogo, veliki broj vegetarijanaca zivi i preko 95 i umire od prirodne smrti. Cak sam primetio da kod nekih mladih postoji verovanje da covek ne moze da umre prirodno vec mora da oboli od neceg, sto vezujem za smrtnost danasnjeg coveka.
I odakle ti to da nemam decu?

@Makishon
Umerenost u jelu i picu jeste vrlina svakog pravog Hriscanina. Ali nanosenje bola, ubijanje i uzivanje u tom bolu nije nicija vrlina!
A skoro da vise i nema modernih nutricionista koji ce se sloziti sa pricom da je bolje jesti meso nego biti vegetarijanac. I da ne nabrajam vise razloge kojih je bezbroj.
« Poslednja izmena: 09. Jul 2007, 18:17:43 od vnodr »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Kao prvo, tema je o mleku, duboko ste zašli u offtop.

Kao drugo, vnodr, nisam religiozna.

Treće, kada počnu da mi pričaju o ubijanju, bolu koji nasnosimo životinjama i slično..meni postane muka. Jer, sutra ćete se pitati ''zašto pobogu da jedem krompir, verovatno ga to boli''. Čovek čim je sišao sa drveta počeo je da lovi da bi preživeo.

Naučno je dokazano da vegeterijanci ne unose potrebne količine supstanci u organizam i da to može imati ozbiljnije posledice po iste. Naučno je dokazano da su biljojedi daleko zaostale životinje od mesojeda.

Tvoja stvar šta ćeš sa svojim životom i svojim zdravljem ali nemoj širiti javno ovakve dezinformacije da je meso isto kalorično kao i biljke. Ja ti govorim da ni mešovitom ishranom (a tek - bez mesa) ne unosimo dovoljno kalorija u organizam - proteine naročito, zbog toga bodybilderi koriste dodatke hrani-suplemente. Nije to bauk, ne možete izmisliti toplu vodu, već postoji... Meso je nezamenljivo što se tiče kalorija koje su potrebne čoveku, tigru, zmiji, bilo kom živom stvoru...
Pitaj nutricioniste.

p.s. i za soju je dokazano da nije zdrava toliko kao što se mislilo da jeste...

Ne bih nikome da solim pamet, jednostavno se informišite više o ishrani kod stručnih ljudi.
« Poslednja izmena: 09. Jul 2007, 18:04:09 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sve je dobro, dok ne krene loše

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1313
Zastava Požarevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Sony XPERIA L1
Ja samo znam da kad god sam se otkinuo od alkohola ... mleko je bilo uvek tu za mene ... moj detox - prijatelj  Smile
Smile Smile Smile
To je to!
IP sačuvana
social share
"...semeni, semeni, slani pečeni, sport za zubi, melem za creva."
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla GranParadiso 3.0a
Evo, sad sam zvao ženu i NAREDIO joj da ODMAH prestane da doji našu bebu, i da mu sprema kašice od trava, i rekao sam oj da ću da joj objasnim kako i zašto je to dobro za našu bebu.  Smile Smile Smile Odštampaću joj ceo onaj text.  Smile Smile Smile Smile  Smile Smile Smile

Ma daj bre, koji si ti lik.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sve je dobro, dok ne krene loše

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1313
Zastava Požarevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Sony XPERIA L1
Da, svi sisari koji i nisu nešto razumni, odmah po rodjenju hrane se prvo i iskljucivo mlekom, iz majčinih dojki. Siroti, nema ko da im kaže da to nije dobro. I to traje od nastanka sisara, što će reći od pre nekih 200 miliona godina.

GO Jagnjeća kavurmica sa kiselo mleko, zinat!!! GO
« Poslednja izmena: 09. Jul 2007, 18:55:25 od Dipapee »
IP sačuvana
social share
"...semeni, semeni, slani pečeni, sport za zubi, melem za creva."
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
pa kazem mu ja da su svi oni filozofi i naucnici koje je naveo pili mleko  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Žena
Poruke 515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Iskreno ja se ovog dela ne secam kod platona, moracu da proverim u Drzavi zaista, jer knjiga ima 500 str, i Opste je poznato da se prilikom navodjenja citata i odlomaka iz neke knjige da i mesto odakle je izvuceno to, malo je sumljivo bez smernica odakle je izvucen odlomak pogotovu sto je to na sajtu unije vegetarijanaca.
A i takodje tekst ne dokazuje da je on bio vegetarijanac vec samo misljenje da nije zdravo jesti zivotinje.Da li ima svrhe govoriti o dostignucima tadasnje medicine i o nekim metodama lecenja, kad se nije znalo na koj nacin funkcionise organizam kao takav.
Prvo pravilo citanja filozofskih tekstova je Neshvatajte autora bukvalno!
Sokrat je inace smatrao da je umerenost kljucna vrlina...
« Poslednja izmena: 09. Jul 2007, 21:36:57 od sofijaa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Koje gluposti... ako cemo ovako da gledamo onda je najbolje ne jesti nista, necemo da pijemo ni vodu, necemo da udisemo kiseonik, zatvorimo sve prozore udjemo u stan i cekamo da umremo, ali dok umiremo grickamo sveze nabranu travu Smile
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Nokia N82
Koje gluposti... ako cemo ovako da gledamo onda je najbolje ne jesti nista, necemo da pijemo ni vodu, necemo da udisemo kiseonik, zatvorimo sve prozore udjemo u stan i cekamo da umremo, ali dok umiremo grickamo sveze nabranu travu Smile

i pijemo koka kolu,  posto ispade zdravija od mleka.
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla GranParadiso 3.0a
Mmmmmmmmmmmm, kolaaaaaa..........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 62
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.