Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Milos Obilic vs Vuk Brankovic  (Pročitano 29801 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Наравно. Историјски тачно. И Лазар је био кнез. Али, зна се шта је у Срба Вук Бранковић и ко је цар Лазар.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Вук је био паметнији и наносио је турцима страховите губитке и главобоље после косовског боја.

Е да је Лазар размишљао као Вук! Да је сачекао, да се повукао у брда, да је нападао иза леђа а не фронтално, да је уједињавао Србе и јачао војску.

Са војног становишта косовски бој је спрдња! Малобројнија војска која се иначе брани је извршила јуриш и прва напала, док је турска војска то спремно сачекала са системом шанаца и коља. Тако разбивши највећу снагу Срба само је довршила битку уз велике губитке додуше и са недоумицом ко је ту победио.

То је све разумљиво с обзиром да се у та "витешка" времена није много размишљало о тактици али...

Свиђа ми се више Вуков приступ после битке него Лазарев јуриш. Али чињеница је да нас је Лазар све обликовао на неки начин!
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
pa sad bas da su ih toliko spremno docekali, sumnjam. inace ne vjerujem u istoriju stariju od 92. ali ako se i drzimo te price, znali su da ce turcima nanjeti ogromne gubitke ako se sa manjom vojskom probiju medju njih, i to ljudi koji idu da pobiju sto vise, prije nego sto poginu. jeziva taktika. kad razmislis, nisu ni isli da dobiju tu bitku, nego da ih potamane u sto vecem broju. al cemu zamaranje, u to vrijeme, sirom svijeta ljudi su jos jeli jedni druge, negdje se jos zivjelo u pecinama... ko ce ih shvatiti?
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
У једном тренутку се чинило да хришћанска војска надвладава. Твртко је у августу још слао писма да је Косово турски пораз.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1272
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam pokusao da navedem ljude na drugi nacin razmisljanja,a to je da prestanemo slaviti vodju koji povede srpsku mladost u smrt vec onog koji im sacuva zivote.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ja sam pokusao da navedem ljude na drugi nacin razmisljanja,a to je da prestanemo slaviti vodju koji povede srpsku mladost u smrt vec onog koji im sacuva zivote.

ma ti si stranacki vojnik, ne ide ti bas to navodjenje drugih na razmisljanje... zajeb je u samom startu, kad krenes od pretpostavke da su svi ljudi isti (po uzoru na tebe).... onda dodjes prvo do malo manje pogresnog zakljucka, da neki ljudi nisu kao ostali, i na kraju obavezno lupis glavom u istinu - da ne mozes naci dva covjeka koji isto razmisljaju.
kako god zanimljivo je posmatrati.   Smile
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1272
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da je tacno to sto ti kazes sada bi na granici sa Kosovom imao 500000 Srba,ali kako mi se cini osim hrabrih pojedinaca sto srbuju na forumu nisam primjetio Srbe na granici sa Kosovom koji su raspolozeni da ratuju.Prema tome ti bi bio u pravu da smo u situaciji da dobrovoljce zaustavljamo na putu prema Kosovu,ali ja mislim da imamo problema da skupimo jedan vod koji bi ginuo za teritoriju naseljenu Siptarima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam pokusao da navedem ljude na drugi nacin razmisljanja,a to je da prestanemo slaviti vodju koji povede srpsku mladost u smrt vec onog koji im sacuva zivote.

Ти си неки амиш?

Схвати да некада не бираш рат, већ да ти га други изаберу. Када те неко нападне ваљда ћеш се бранити?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1272
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam za razliku od vas dvojice prosao sve ratove na prostoru bivse Juge i upravo zbog toga iznosim ovakve tvrdnje,a sto se tice vas dvojice po vasoj prici rekao bih da ste u nekom bunkeru u Pristini i da spremate teroristicki napad na OVK,ili ste mozda u svojim toplim kucama?Ko hoce da ratuje moze to izabrati i ici na Kosovo pa gerilski ratovati protiv siptara,to je slobodan izbor.Lako je iz kuce pozivati na rat!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
ma lazes, jarane...   Smile
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.