Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 09:52:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: M-21  (Pročitano 19075 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung sgh-550i
Greska je sto je zadrzan Ruski bacac granata. Metak jeste po NATO standardu, ali granata za bacac nije. Cini mi se da ni okvir nije izmenjiv sa Zapadnim puskama kojima je taj deo unifikovan zbog logistike.
Pre jedno dve godine na nekoj izlozbi naoruzanja pitao sam inzinjere iz "Zastave" zasto i bacac nije po NATO standardu, rekao mi je da je Vojska tako trazila. Staljinisti!!
Salim se naravno, ali odluka jeste malo cudna. Smile
Sem ovih zamerki, verujem da je dobra pucaljka.
IP sačuvana
social share
Sivi soko, sivi soko, sivi soko, ću-ću-ću. Sivi soko, soko sivi, sivi soko, šubi-dubi-du!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
slažem se. Doduše, bacač granata nije problem zamijenit i postav novi po zapadnom standardu

Bacač granata inače nije neki osobito kompliciran komad oružja... osim toga, američki M-203 može se postavit na praktično bilo šta.. tako da tu neće bit problema...

I slažem se sa konstatacijom da je vjerovatno dobra pucaljka - pa sa kalašnjikovim ne možeš falit.

Čak su i Švabe u H&K na svojoj novoj G36 odustali od svog sustava sa odgođenim trzajem zatvarača (zatvarač sa valjčićima) i primijenili Kalašnjikovljev princip sa bravljenjem rotacijom...
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Pro
po toj logici pre mozes porediti sa galilom.
sistem je kalasnjikova, promene izgleda su kozmeticke prirode.
drvo se izbacuje zbog tezine, izdrzljivosti itd
ima puuuno pusaka sistema kalasnjikova koje lice jedan na drugu- a sta je tu cudno?
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Pa nije ništa čudno... nisam ni rekao da postoji išta čudno...

R4 / R5 je i rađen po uzoru na Galil - točnije, rađen je po izraelskoj licenci.. južnoafrička vojna industrija je tijekom 80-tih intenzivno surađivala sa Izraelom


Ti ti izgleda jedini moj post protumačio kao negativnu kritiku pa si doživio napadaj patriotizma i odlučio do posljednjeg megabajta na dsl-vezi branit čast domicilne vojne industrije...

Ja ti samo kažem - Smile
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Pro
patriotizam je nesto krajnje pozitivno, ako mu dodelis epitet napada, dobija pezorativnu konotaciju. i nije senzacija koja nastaje iznenada, vec predstavlja uverenje i osecaj.
napad je uvek vezan za bol/unistenjel- srcani, epilepticni, strujni Smile
odlikuje se brzinom nastanka, cinjenjem stete, i nestankom, nakon cega ostaju vidljive posledice.

a onako uzgred- znas kako je nastao galil? zarobljene kalasnjikove arapskih vojnika su izraelski oruzari rasklopili, proucili i iskopirali, uz neke modifikacije.
isto kao sto je sfrj dosla do kalasnjikova od albanskih vojnika koji su trazili azil kod nas, odradili kopije, i to uspesno.

IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Znao sam i jednu i drugu priču.

Kalašnjikov je upravo zato i najuspješnija konstrukcija dugocjevnog automatskog osobnog naoružanja u povijesti jer je "deri-peri"... pregaziš ga tenkom - radi... baciš ga u blato - radi... baciš ga iz aviona - radi...

Zato sam i rekao da se na toj konstrukciji nema ništa revolucionarno napravit - samo kozmetika
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
M-21 je losa kopija R-4 odnosno Galila, puska je preteska, nefunkcionalna, plasticni delovi su zapravo bakelitni.

Izraelci su izbacili Galile iz upotrebe jos sredinom devedesetih godina proslog veka jer je procenjeno da su takve puske preteske za dugo nosenje i nefunkcionalne. Svi su presli na americki M-4 Colt Commando sa kolimatorskim nisanima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Nisu izraelci izbacili iz Galil upotrebe zato što su preteške... verzija u .223 Rem kalibru nije puo teža od karabina M-4


Izbacili su ih iz upotrebe jer su od Amerike dobili ogromnu količinu M-16 i M-4 po jako niskoj cijeni, puno jeftinije nego što bi bilo pokrenut masovnu proizvodnju i prenaoružavanje cijele vojske sa Galilom
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Nisu izraelci izbacili iz Galil upotrebe zato što su preteške... verzija u .223 Rem kalibru nije puo teža od karabina M-4


Izbacili su ih iz upotrebe jer su od Amerike dobili ogromnu količinu M-16 i M-4 po jako niskoj cijeni, puno jeftinije nego što bi bilo pokrenut masovnu proizvodnju i prenaoružavanje cijele vojske sa Galilom

Izraelci  sa kojima sam razgovarao i koji su duzili obe puske tvrde da je osnovni razlog za izbacivanje Galila bio njen preveliki gabarit, odnosno da se M4 pokazao kao prakticnije i funkcionalnije resenje. Sigurno da je i cena odigrala svoju ulogu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Da, ali u vrijeme kada je Galil predstavljen kao potenciajlna nova puška izraelskih oružanih snaga postojala je samo "standardna" verzija M-16 (M16A2)... tek kasnije se pojavio karabin M-4 koji je bitno lakši od osnovne verzije Galila... da je Galil uveden u masovnu serijsku proizvodnju sigurno bi se pojavila skraćena i olakšana verzija kao što je M-4 skraćena i olakšana verzija osnovne M-16
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 09:52:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.