Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 109 110 112
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lyoness - prevara ili ipak ima nečega?  (Pročitano 313184 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.2.5
mob
Apple iPhone SE 2020
Znaci, opet su u buli... ispusili menadzeri za godisnje kvote, pa podbadaju nize esalone da smaraju po netu... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 87
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 32.0
aha, al vidiš da nam se javljaju i strendžeri...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 34.0
Znaci, opet su u buli... ispusili menadzeri za godisnje kvote, pa podbadaju nize esalone da smaraju po netu... Smile

 Smile E da su samo oni.

Kinezi napuštaju Srbiju, nemamo novca da kupujemo njihovu robu
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 126
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 31.0
jel ovo piramida  Smile




Prevara je u prodaji fantomskih pozicija, a to na crtežu je hijerarhija firme u obliku piramide. Prvo bi ste mogli da se obrazujete oko toga šta su Piramidalne prevare a šta je hijerarhija.


Citat
Jedno pitanje.    Da li ti vise vjerujes masi ljudi koje nikad u zivotu nisi upoznao ni vidio, od kojih je mozda neko do juce bio u zatvoru zbog prevare ili slicno, ili svom prijatelju?
Ne moras meni odgovoriti, odgovori sebi. 

Prvi post , pa još u ovoj temi. Ne deluje da je slučajnost.
Inače, pitanje samo po sebi nije ločigno, jer i prijatelji su od krvi i mesa, i oni takođe znaju da pogreše. Ne treba nikom slepo verovati.
 
Citat
Ja sam bio u istoj dilemi kao i ti, samo sto meni Lyoness nije preporucila osoba koju poznajem dugo, vec osoba koju sam vidio par puta u zivotu, svega.    Takodje sam se raspitivao na sve strane.    Proveo sam preko 20h na internetu, istrazujuci o Lyoness-y.    Sve sto sam mogao naci su razno-razni skeptici, koji u stvari pojma nemaju o cemu pisu, vec spekulisu o stvarima koje su tu i tamo naculi.    Spominju neke tuzbe protiv Lyoness-a, koje je Lyoness dobio, sve do jedne.    I kao to je piramida, poncijeva sema, ili slicno.   .   .    A ustvari vecina njih i ne zna sta je to ilegalna piramida, ili poncijeva sema.    U vecini tih clanaka se nadje po koji komentar koji kaze da su to sve smijurije sto stoji u clanku. 


Nisi mnogo znao o tome, ali si znao da skeptici greše...Opet nema veze sa logikom

Citat
Nije mi bilo dovoljno to sto sam nasao na Internetu, posto ni jedan zvanicni sajt koji upozorava na prevare ne spominje Lyoness, a pretrazio sam skoro sve koji su na engleskom jeziku, a za koje sam ja znao, ili koje sam mogao naci.    Otisao sam na jedan seminar u Prijedoru, i tamo je bilo nekih 200-300 ljudi.    Razmisljao sam u sebi, da li je moguce da je toliko ljudi doslo tu da mene prevari.    Posle toga sam otisao na jos jedan seminar u Zagreb, gdje je bilo preko 1200 ljudi, kako sam kasnije saznao.    Seminar je trajao 3 dana, i bilo je 16 izlagaca, medju kojima je bio i Hubert Freidl, osnivac kompanije.    Tu mi je bilo jasno da je nemoguce da 16 ljudi prenese takvu energiju na sve nas, a da svi lazu.    Taj seminar je bio nekih 2 mjeseca nakon sto sam ja uopste cuo za Lyoness, a tek tad sam shvatio da se ne radi o prevari, i zasto dosta ljudi u stvari misli da je Lyoness prevara.   

Postoje sajtovi i na engleskom i na nemačkom i na francuskom, koji upozoravaju na Lyoness prevaru. Neke od njih je malo teže naći zbog povećeg broja lažnih sajtova koji, navodno, nude uvid u prevaru, dok se u stvarnosti bave njenom promocijom.

Citat
Tad sam shvatio da, ustvari, samo ljudi, koji ne znaju kako Lyoness funkcionise, misle da je to prevara.    Neki su pokusali raditi, pa nisu bas najbolje skontali.    Moram priznati, ni meni nije bilo lako da skontam Lyoness ispocetka.    Vremenom, sam saznavao odredjene stvari i tako shvatio Lyoness u cjelini.    Razlog zbog kojeg sam poceo raditi Lyoness je taj sto nisam htjeo propustiti ovako nesto.    Covjeku se rijetko pruza prilika da uspije u zivotu, narocito zato sto nas nas skolski sistem uci kako da radimo za druge, umjesto za sebe.    Iz tog razloga, sam se odlucio za ovo.    Pitao sam se, sta ako je sve ovo istina, a ja to propustam.    Ja sam rizikovao, i isplatilo mi se.   
Najveca briga mi je bila, sta ako je ovo sve prevara, a ja zovem svoje prijatelje i rodjake u sve to.    Sad mi je drago sto sam ih pozvao.    Iako, ogromna vecina njih su skepticni, ili samo lijeni da rade, pa traze izgovore.

Ovde opet dolazimo do nelogičnosti. Među kritičarima ima onih koji su bili u Lyoness-u i odustali. Ima takođe i onih koji su analizom kompenzacijonog plana Lyonessa utvrdili da tu nisu čista posla, a reportaža ORF-a je iznela u javnost informaciju iz samog središta firme. Stavljati sve to u isti koš je suludo. 

Citat
Cisto sumnjam da bi Master Card poslovao sa Lyoness-om, da su ovi poncijeva sema.
hxxp:|| www. prnewswire. co. uk/news-releases/shopping-community-sets-news-standards-with-the-prepaid-lyoness-mastercard-264707331. html

Na prnewswire svako može da kači vesti pod uslovom da plati. Da si malo bolje uposlio mozak i pogledao linkovanu vest, video bi da je njen autor sam Lyoness, tj. firma hvali samu sebe. Pitanje za tebe: gde je tu objektivnost kada firma hvali samu sebe ?

Citat
Ja ne zelim nikome da sugerisem sta da radi, svako zna za sebe najbolje.    Ali, ukoliko vas neko od prijatelja pozove na razgovor, obavezno otidjite i poslusajte sta ima da kaze.    Nista vas ne kosta da saslusate informaciju, a moze vam dosta toga donijeti.   
Ako cete nekome vjerovati, vjerujte ljudima oko sebe, a ne neznancima sa interneta.   .   .   
Izvinjavam se na zidu teksta, ali sam osjecao potrebu da napisem svoje iskustvo.   .   .     :-)

Ti upravo radiš to što tvrdiš da ne radiš, sugerišeš drugima da zanemare zdrav razum, skepticizam, i da slepo veruju u to što im se kaže.
Ljudi pre svega treba da veruju svojim instinktima. Ako nešto deluje isuviše dobro da bi bilo istinito, znači da nisu čista posla.

P.S. Da li je tačno da je samo premium članovima dozvoljeno da komentarišu po forumima u ime firme ?
IP sačuvana
social share
Hubert Frajdl (Lyoness): "Radi se samo o pozicijama, pozicijama, pozicijama, pozicijama" - "ja ne idem samo da bi registrovao nekoga. U tom slučaju bih mogao da vas registrujem na obližnjem bazenu"
Robert Paušić (SCnet): "Ne govorimo o besplatno registrovanim, to svaka budala može da napravi 10 mesečno… Govorimo o onima koji kažu da hoće biznis pa uplate pare"
PAŽNJA: Svi koji smatraju da su prevareni od strane Lyoness-a i SCnet-a i spremni su da javno govore o tome pred kamerama neka me što pre kontaktiraju putem privatnih poruka ili na mail antimlmsrbija@gmail.com !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 34.0
Nije. Ja nisam premium član. Mogu da pišem i radim šta hoću .... El ti krivo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Linux
Browser
Chrome 41.0.2272.101
Citat: AntiMLMSrbija link=topic=532054.  msg11621575#msg11621575 date=1409779817
Malo da osvežim temu sa vestima vezanih za Lyoness:
1.   Kancelarija za konkurenciju i zaštitu potrošača u Poljskoj objavila saopštenje da je Lyoness piramidalna šema i zatražila da joj se dostave dodatne informacije o Lyoness premijum članstvu.  
2.   Švedski Gaming Board (slično državnoj lutriji Srbiji) je završio svoju istragu u slučaju Lyoness i predao svoja istraživanja Štokhomskoj policiji zbog sumnji da Lyoness organizuje piramidalni tip prodaje sa trgovačkim kategorijama.  
3.   Australijska državna komisija ACCC (Australian Competition and Consumer Commission – Australijska komisija .  .  .  

Da li ih ukinuse?
Koliko vidim NE onda mora da ti gresis  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 43.0.2357.93
« Poslednja izmena: 30. Jun 2015, 11:20:51 od MagicMaster »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 126
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Epilog suđenja Lyoness-u  u Australiji:

ACCC (Australian Competitor Consumer Association) – državna asocijacija za konkurenciju i potrošače Australije javno je prozvala Lyoness piramidalnom šemom i pokrenula je sudski proces protiv pomenute kompanije.

Nakon pet dana suđenja (od 27 jula 2015) u Australiji, utisci su sledeći:

Niko od spomenutih u optužnici se nije pojavio na sudu, čak ni član upravnog odbora Lyonessa Werner Kaiser-a, koji se nalazio u Australiji i gostovao na Lyoness seminarima, nije našao za shodno da se pojavi na suđenju.

Lyoness kancelarija udaljena je 5 minuta od Federalnog Suda Australije, ali se ni jedan njen predstavnik nije pojavio tokom svih 5 dana suđenja.

Odbranu Lyoness-a predstavljala su dva advokata sa pratećim osobljem unajmljene advokatske firme.

Dokaz optužnice prikazao je da su 1993 Australijska potrošača postali premijum članovi do aprila 2012, međutim Lyoness tvrdi u svojoj odbrani da nije postaja nikakva poslovna aktivnost do aprila 2012.

ACCC nije pronašao ni jedan dokaz da je makar jedan premijum član Lyonessa uplatio pun iznos od početnog avansa (3000 dolara). Avans je navodno 10% od neke tamo buduće potrošnje, na koju se premijum obavezao da će je napraviti u bliskoj ili daljoj budućnosti. Bilo je o tome reči u ovom klipu. U kratkim crtama ni jedan premium član nije uplatio/potrošio kroz sistem pun iznos (od 30000 dolara).

ACCC je izneo tvrdnju da avansne uplate za pozicije nemaju ekonomsku vrednost.

Andy Hansen i njegov tim Global Go Getters su bili početak i središte za Lyoness promociju od septembra 2011.

ACCC je zaplenio dokumentaciju Lyoness kancelarije u Sidneju putem sudskog naloga septembra 2013.

Zaplenjena dokumentacija je otkrila da je Lyoness najviše zainteresovan za regrutovanje premijum članova.

Nakon tog otkrića Lyoness nije pružio odgovor na pitanje: koje su bile beneficije članova iz Australije koji su uplatili avanse od 3000 dolara do aprila 2012.

Priložen dokaz tužioca pokazao je da sve do marta 2012. nisu postojali bilo kakvi zapisi o povratu novca što znači da nije uopšte postojala neka potrošnja. Lyoness odbrana: prikazani podaci nisu validni.

ACCC je izneo dokaz da nije postajala bilo kakva potrošnja kod malih i srednjih preduzeća sve do janura 2013.

ACCC dokazni materijal pokazao je da je do oktobra 2013 broj članova Lyoness-a iznosio 54000.

ACCC dokazni materijal pokazao je da je samo 12 osoba dostiglo 30000 dolara u potrošnji tokom 2013.

Jedan od veoma važnih dokaznih materijala tužbe bio je zaplenjena mejl korespondencija između Andy Hansen-a (vođa tima “Global Go Getters”) i Steffen Muller-a (Lyoness Menadžment direktor za Aziju), koji je prihvatio izmene u dokumentima za učlanjene novih članova, i proces da se nastavi sa registrovanjem potrošača iz Australije u Lyoness. Hansenov mejl potvrđuje oko 1500 premijum članova, a Muller ga u svom odgovoru upozorava da ne širi dokumenta van svog kruga, jer aktivnosti pre zvaničnog lansiranja mogu doneti probleme Lyoness-u. Lyoness u svojoj zvaničnoj odbrani negira aktivnosti do aprila 2012.

Kako je Dzon O Nil predstavio u svom Webinaru i prezentacijama “Lyoness priprema za lansiranje” trebalo je da budu 4 faze lansiranja Lyoness-a u Australiji, gde bi prvih 500 premijum članova dobilo podjednako raspoređenih milion potrošača. Svaki od milion potrošača napravio bi po 3 Lyoness pozicije, tj. tako je bar bilo obećano putem prezentacije.

Mada se očekivalo da će sud doneti odluku krajem 5. dana, konačna odluka pomerena je za kraj meseca avgusta 2015.

Izvor: BehindMLM



Lyoness na sudu u Grčkoj:

Sveže vesti iz Grčke: Javni tužilac grada Soluna pokrenuo je tužbu protiv pet lica koja se terete za prevaru i kršenje zakona za zaštitu potrošača. Od pet osoba za sada se javno terete Anna Teissel CEO (izvršni direktor) Lyoness Hellas (Lyoness Grčka), njen muž Herbert Teissel, oboje državljani Austrije i Fokion Fountoukidis, državljanin Grčke.

Optužba je samo nastavak istrage, započete tokom 2010, koja je otkrila pet kompanija osnovanih sa ciljem da izmanipulišu javnost, od kojih je gore pomenuta kompanija bila direktan predstavnik Švajcarskog Lyoness-a (Lyoness je svuda van Austrije pokušao da se predstavi kao Švajcarska firma, kako bi na taj način izbegao potencijalne tužbe i sudska gonjenja).

Po tekstu optužnice, cilj ovih kompanija bilo je aktivno učešće potenicijalnih žrtava koje bi uplatile velike sume novca, u namerno komplikovan i nejasan program, koji je bio otvoren za različita tumačenja i imao potencijal da bude izmenjen u skladu sa potrebama kompanije. Sprovođenjem seminara i unapred dogovorenih sastanaka na raznim lokacijama, privučeni su novi partneri, tj. kupci, kojima je obećan luksuzan život i velika finansijska korist, od strane kompanije sa globalnim aktivnostima i globalnim pristupom.

Protivzakonite aktivnosti optužene petorke vršene su u sledećim gradovima: Solun, Volos, Mytilene i Megara, Attica, dok je istraga utvrdila da je u periodu od novembra 2010, do septembra 2013, prevareno najmanje 20 ljudi. Ukupna šteta procenjena je, za sada, na 81071,6 evra. Ispituje se da li ima još žrtava. Nastavak suđenja očekuje se 17. avgusta 2015. godine.

Izvor
IP sačuvana
social share
Hubert Frajdl (Lyoness): "Radi se samo o pozicijama, pozicijama, pozicijama, pozicijama" - "ja ne idem samo da bi registrovao nekoga. U tom slučaju bih mogao da vas registrujem na obližnjem bazenu"
Robert Paušić (SCnet): "Ne govorimo o besplatno registrovanim, to svaka budala može da napravi 10 mesečno… Govorimo o onima koji kažu da hoće biznis pa uplate pare"
PAŽNJA: Svi koji smatraju da su prevareni od strane Lyoness-a i SCnet-a i spremni su da javno govore o tome pred kamerama neka me što pre kontaktiraju putem privatnih poruka ili na mail antimlmsrbija@gmail.com !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.155
Citat
"u namerno komplikovan i nejasan program, koji je bio otvoren za različita tumačenja i imao potencijal da bude izmenjen u skladu sa potrebama kompanije."
- Po čemu se OVO razlikuje od SBBa, Telenora, VIPa, Telekoma, i ostalih velikuh Wink ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Sve je to super za ove sa vrha piramide,a raja uvek na*ebe :D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 109 110 112
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.