Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Let Peking–Beograd uspostavljen posle 17 godina  (Pročitano 3154 puta)
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
bio sam u kini jos dok se svercovala svila preko madjarske i rusije se islo,karta je bilo kudikamo jeftinija
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
za 12 sati leta jest poprilicno dobra cijena...
ali za ove uslove nase 500 evra je mnogo...
na to sam mislio....
dosta mladih ljudi 'lutalica' zeli da vidi kinu...i ima se sta vidjeti...
na njih sam najpre mislio....
imam dvoje takvih u blizini...
oni za 500 evra vide ' pola evrope'... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile

dabome... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Наши туристи кажу да је највећа мана Пекинга ...
Citat
Statistika za Peking kaze da u Pekingu ima godisnje 277 suncanih dana, ali da se retko kad vidi Sunce od tolikog zagadjenja.

Такође тврде да је Пекинг прљав, да су људи катастрофа, да има превише туриста и да је далеко боље посетити Шангај.

Генерално велики проблем је замена новца.
Citat
Kako do juana? Ovaj deo  je zanimljiv za putnike koji iz više razloga  ne vole da koriste kartice, podizanje novca sa automata, već  preferiraju zamenu gotovine koju nose sa sobom za lokalnu valutu. Znali smo da nema menjačnica kao u našoj zemlji i da ćemo menjati novac u banci, ali nisam očekivala  poteškoće. Juane morate imati jer ne postoji mogućnost da eventualno  nešto  platite devizama  kao npr taxi uslugu, ili neku sitnicu u lokalnoj radnji. Juan je zakon u plaćanjima i  verovatno nikom ne pada na  pamet da kaže, može i u evrima. Dopada mi se takvo poštovanje svoje valute, makar bilo  i nametnuto. Novac se ne može razmeniti  na recepciji hotela, nego  samo u banci, ali otkrismo naknadno, ne u svakoj. Nekada nije lako ni pronaći banku,( osim u Šangaju gde ih je više, i obično su u ulicama u kojima  se nalazi više njih. Bar je takvo naše iskustvo. U  Pekingu, nismo mogli u hodu naleteti na banku i na kraju smo zatražili pomoć na recepciji. Napisali su nam adresu,  seli smo  u taxi i otišli u ulicu u kojoj je bilo više banaka , ušli u prvu i završili posao. Zanimljivo, ali nikad nismo u bankama videli kursnu listu koliko koja valuta vredi kao kod nas,  a kod zamene novca, napisali bi nam koliko juana dobijamo, pa smo onda naknadno računali kurs. U Luoyangu, naletesmo , gle sreće naše, na ulicu sa bankama. Uđemo u prvu i još brže izađosmo jer  nisu menjali devize. Odabrasmo drugu, impozantnu zgradu banke zvučnog imena koju smo viđali često po gradovima. Da, menjaju devize, nema problema. Kao i uvek, dala sam pasoš i čekala obračun. Uskoro poče okretanje telefona, došao još jedan službenik, gledaju u monitor, ja čekam, čekam i ne znam šta se događa. Pokazuju mi na mobilnom našu zastavu, potvrđujem da mi je pasoš iz  te zemlje. Opet telefoni, konsultacije, dobrih  petnaestak minuta, vidim da se nešto događa i pitam da li ima problema. Ništa ne govore, opet se konsultuju, telefoniraju ja ne znam šta da mislim, na kraju priznaše da nema naše zemlje u bazi podataka, ali da mogu da zamene novac na nekog od njihovih službenika što sam ljubazno odbila jer sam želela potvrdu na svoje ime. Na kraju, sledilo je veliko iznenađenje. Službenica je napustila šalter, došla do nas  i zamolila da je pratimo. Izađosmo u čudu zajedno iz banke, komentarišući da ne možemo da zamislimo takvu situaciju u našoj zemlji da  neko napušta  banku da bi nam pomogao, Bili smo jako iznenađeni takvim pristupom. Pređosmo i ulicu zajedno, i uskoro nam se ukaza Bank of China kojoj se obradovasmo kao rodu rođenom, ispred koje se  rastasmo od divne Kineskinje. U ovoj banci, ako menjate novac, pripremite se na dobrih dvadeset minuta, dok se sve iskopira, unese u sistem, jer je takva procedura. Dobih i broj u ovoj banci, pa sledeći put će ići daleko brže. Još jedna napomena o čemu smo čitali pre polaska na put. Tražeći i raspitujući se za banku dva puta su nam ponudili da zamenimo novac na ulici što smo odbili jer nismo želeli neprilike i eventualne lažne novčanice.   

Посета самом Пекингу је изазов чак и за туристе који имају излупане печате до 10. стране пасоша, али стварно треба бити храбар ако желиш да повежеш још неке градове и да пропутујеш неки део Кине.
То је оно што сам схватио читајући путописе наших људи. Европљана готово да нема, па нема потребе ни да преводе било шта на енглески, највише туриста има из саме Кине и околних држава.
« Poslednja izmena: 16. Sep 2017, 13:48:31 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
to su budale...

95% nasih ljudi je aziju videlo na 5min...

kao i ostatak zemaljske kugle...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
sta ima kod vas..sta radite  Smile
niste jos otputovali u kinu... Smile
steta trebate otici ja sam bio 643 g pne... ne znam da l se kina puno promjenila  Smile
« Poslednja izmena: 16. Sep 2017, 20:27:10 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
e nismo jos ...jos se spemamo na kurs kineskog... Smile

nikako da pocnemo... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
nemoras uciti jezik... valjda znas kuhg fu.. :weirdface : to je dovoljno..  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.