Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Korupcija!Pa jos na Pravnom!  (Pročitano 40789 puta)
Mudrijas Burek Foruma
Poznata licnost


Nef Imperatoriqus Extraordinare

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 4943
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Grci vise ne priznaju srpske diplome Smile
IP sačuvana
social share
                                                                                        
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Nine eleven, oh nine eleven

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1028
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Motorola k1 razr
Grci vise ne priznaju srpske diplome Smile
Bas smo se svi potresli.NI ne treba,dolazili su samo da bi kupili fakultet.
IP sačuvana
social share

Remember kids, guns don't kill people. Dangerous minorities do
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Poznata licnost


Nef Imperatoriqus Extraordinare

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 4943
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Imam utisak da malo povrsno gledas na stvari.
Pa nisam se sigurno potresla zbog grckih studenata.. Svi znamo kako su oni dosli do diploma.. Ali sam se potresla sto jos jedna takva vest odlazi u svet iz Srbije... i to kakve su reakcije na takvu vest. Ako su do sada nasi ljudi bili cenjeni u svetu i nase diplome bile priznate sada ce malo drugacije da se gleda i na nas srbe napolju, tj na nase diplome kada konkurisemo za neki posao...
IP sačuvana
social share
                                                                                        
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
LG Google Nexus 5
umirala sam od smeha kad mi je drug pricao .... on je zavrsio pravni fakultet, super student, ali ... morao je od neceg da zivi pa je zaradjivao pare tako sto je drugim ljudima izlazio na ispite.

i tako posle jedno 6 puta polazuci ispit kod jedno te istog profesora, covek ga vec zapamtio ... i poceo da ga ispituje i cima, ovaj se sav zbunio i u***o od straha i profesor mu na kraju rekao:  pozdravite .... pa rekao ime i prezime tog mog druga .... kad ga vidite .

nikad vise nije izlazio na ispite ... bar ne na beogradskom univezritetu


a drugarica jedna sta je uradila kad je izasla umesto decka na ispit ... pa 3 sata sam se neprekidno smejala ... kad su joj trazili index, kad je pocela da bezi  pa kad su je profesori ganjali po fakultetu ....  Smile
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Imam utisak da malo povrsno gledas na stvari.
Pa nisam se sigurno potresla zbog grckih studenata.. Svi znamo kako su oni dosli do diploma.. Ali sam se potresla sto jos jedna takva vest odlazi u svet iz Srbije... i to kakve su reakcije na takvu vest. Ako su do sada nasi ljudi bili cenjeni u svetu i nase diplome bile priznate sada ce malo drugacije da se gleda i na nas srbe napolju, tj na nase diplome kada konkurisemo za neki posao...

Pa, ovo stvarno jeste veliki problem... prvo Grcka, pa ostale zemlje EU...
Iskreno... ja svoju buducnost ne vidim u Srbiji, tako da me nepriznavanje diplome zbog sacice neradnika, maminih sinova i pilicara direktno pogadja...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Istražni sudija saslušao osumnjičene za primanje mita na Pravnom fakultetu u Kragujevcu
Uhapšeni profesori živeli na visokoj nozi


U Okružnom sudu u Smederevu juče je više od pet sati trajalo saslušanje profesora kragujevčkog Pravnog fakulteta, osumnjičenih da su od studenata uzimali mito za polaganje ispita.

Pred istražnog sudiju Predraga Lukića izvedeni su uhapšeni dekan Sveta Purić, prodekan Božin Vlašković, profesori Emilija Stanković, Dragana Petrović, Predrag Stojanović, Srđan Đorđević, Ivan Čukalović, Dragan Bataveljić, službenik Zoran Simić i posrednik Saša Jovanović.

- Istražni sudija svima je posle saslušanja odredio jednomesečni pritvor. Protiv svih će u roku od 48 sati biti podnet zahtev za istragu, sa predlogom za nova saslušanja - izjavila je za „Blic“ zamenik Okružnog tužioca Gordana Maksimović. Prema nezvaničnim informacijama, svi uhapšeni branili su se ćutanjem. Niko od njih se u sudnici nije zadržao duže od dvadeset minuta. Jedino je, kako saznaje „Blic“, profesor Čukalović ponovio iskaz dat policiji, u kome je negirao krivicu.

Iskaz nije dao profesor Predrag Stojanović, bivši poslanik DHSS i nekadašnji predsednik skupštinskog Odbora za prosvetu jer mu je pozlilo samo nekoliko minuta posle ulaska u sudnicu sudije Lukića.

Većina uhapšenih profesora bila je poznata po veoma luksuznom životu.

Dekan Sveta Purić poseduje ergelu skupocenih konja u selu Poskurice. Svi konji su čistokrvna grla. Neka su nabavljana u Engleskoj po ceni od 250.000 dolara. Dva Purićeva konja redovno učestvuju na trkama na Beogradskog hipodroma i često osvajaju prva mesta. Purić je nedavno u Ljubičevu za priplod kupio čistokrvnu kobilu „Jovanku Orleanku“.

I uhapšena Dragana Petrović živela je na visokoj nozi. Letovala je po svetskim mondenskim mestima, vozila skupocene automobile, od kojih joj je poslednji BMW, vredan 70.000 evra, sada zaplenjen.

Emiliji Stanković pre dve godine na stepenicama Pravnog fakulteta dva mladića iz tašne su uzela 3.000 evra. Još tada se nezvanično pričalo da je taj novac neposredno pre krađe uzela od studentkinje kao mito. I ona je poznata po brojnim putovanjima u inostranstvo, zlatnom nakitu, skupim automobilima i nekretninama.

Dragan Bataveljić, član je gradskog veća, istaknuti član PSS i čovek koji se u medijima predstavlja kao „veliki humanista“ koji pomaže porodicama sa većim brojem dece. Osim profesure, bavio se i muzikom, svira harmoniku na raznim veseljima, svadbama i ispraćajima u zemlji i inostranstvu.

Policija je u međuvremenu nastavila istragu.

- Korupcija se nije juče pojavila na kragujevačkom fakultetu. Zato će se na proveri policije naći i pojedini bivši profesori ove ustanove. Biće proveravane i diplome, kako bi se utvrdilo ko je sve diplomirao podmićivanjem. Istražiće se i veze uhapšenih profesora sa ostalim fakultetima - kaže izvor „Blica“ iz MUP.

Posebno će biti ispitano odakle u stanu jednog od uhapšenih profesora čak sto prijava za ispite na Banjalučkom univerzitetu.

Rektor tog univerziteta Stanko Stanić tvrdi, međutim, da nijedan profesor sa kragujevačkog Pravnog fakulteta ne predaje niti drži ispite na banjalučkom Pravnom fakultetu.

- Zaista ne znamo kako su se neke prijave sa Univerziteta u Banjaluci našle u stanu profesora iz Kragujevca. Ako se radilo legalno, te prijave ne bi trebalo da važe. Možda je nekom, po toj prijavi priznat ispit, ali ako se radilo po zakonu to nije moglo da se desi. Studentu koji je položio ispit u Banjaluci, ne može se na osnovu prijave priznati ispit u Kragujevcu - kaže Stanić. On tvrdi da za sada nema indicija da su profesori iz Banjaluke umešani u aferu na Kragujevačkom univerzitetu, ali je informisan da bi MUP Srbije trebalo da stupi u kontakt sa policijom RS kako bi se eventualno utvrdilo da li postoji neka veza.

Na Pravnom fakultetu u Kragujevcu juče se, uprkos prisustvu policije, polako stišava situacija.

Prodekan Pravnog fakulteta u Kragujevcu Snežana Sokolović izjavila je juče da su postojale glasine o kupovini ispita, ali da ništa nije preduzeto jer su to bile neformalne pritužbe nekolicine studenata.

„Sve ono sa čime smo se mi do sada suočavali jesu neke neformalne informacije, neka anonimna pisma koja smo razmatrali na fakultetu i upozorili one na koje se odnose - rekla je Sokolovićeva.

Inače, prema istraživanjima Studentske unije Srbije, čak 74 odsto studenata reklo je da bi, da može, platilo da lakše položi ispit. Ova organizacija planira da do kraja meseca sprovede anonimnu anketu među studentima o tome na kakve protivzakonite prepreke nailaze za vreme studija.

T. Marković-Subota - J. Ilić

    Grčka ne priznaje diplome iz Srbije


    Grčko Ministarstvo obrazovanja saopštilo je da će, nakon otkrića više slučajeva lažnih diploma koje su grčki studenti stekli u Srbiji, do daljeg zamrznuti priznavanje srpskih fakultetskih diploma.

    - Svako priznavanje diploma dobijenih u Srbiji je zaustavljeno dok se ne ta afera ne razjasni - navodi se u saopštenju grčkog ministarstva. U saopštenju se navodi i da su među osumnjičenima i neki „grčki zvaničnici i univerzitetski radnici“.

    Poslednjih pet godina otkriveno je više sličnih slučajeva, a grčka štampa procenjuje da postoji najmanje 300 lažnih diploma koje su njihovi studenti dobili u zemljama Istočne Evrope. Najviše lažnih diploma je iz oblasti prava, medicine, ekonomije i elektrotehnike.

    Falsifikovane diplome u kragujevačkom „Vodovodu“

    Proverom dokumenata zaposlenih u kragujevačkom JKP „Vodovod i kanalizacija“, utvrđeno je da je u ovo preduzeće primljeno petoro radnika sa falsifikovanim diplomama srednjih i viših škola. Diplome su, prema rečima direktora „Vodovoda“, Obrena Ćetkovića kupovane u školama u Zemunu, Beogradu, Batočini i Kragujevcu.

    - Troje zaposlenih je već otpušteno, dok dvoje i dalje radi jer nisu iskoristili lažne diplome. Proveravamo diplome još 19 radnika - kaže Ćetković.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 794
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
eto posto sad nema ko da predaje da sam zavrsio fax na vreme mogao sam i ja sad da budem profesor Smile Smile
IP sačuvana
social share
gledaj da u zivotu sto manje radis a vise mlatis praznu slamu jer ces pre docekati sigurnu i veliku penziju
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02

Pa, ovo stvarno jeste veliki problem... prvo Grcka, pa ostale zemlje EU...
Iskreno... ja svoju buducnost ne vidim u Srbiji, tako da me nepriznavanje diplome zbog sacice neradnika, maminih sinova i pilicara direktno pogadja...


nemaj brige - od Zagreba do Švedske gdje god treba drug će pomoći  Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Imam utisak da malo povrsno gledas na stvari.
Pa nisam se sigurno potresla zbog grckih studenata.. Svi znamo kako su oni dosli do diploma.. Ali sam se potresla sto jos jedna takva vest odlazi u svet iz Srbije... i to kakve su reakcije na takvu vest. Ako su do sada nasi ljudi bili cenjeni u svetu i nase diplome bile priznate sada ce malo drugacije da se gleda i na nas srbe napolju, tj na nase diplome kada konkurisemo za neki posao...

Pa, ovo stvarno jeste veliki problem... prvo Grcka, pa ostale zemlje EU...
Iskreno... ja svoju buducnost ne vidim u Srbiji, tako da me nepriznavanje diplome zbog sacice neradnika, maminih sinova i pilicara direktno pogadja...


Ovo je narode tačno.
Zbog alavih  profesora nadrljaše čitave generacije.
Šta sad , ovo je uvreda za sve studente i bivše i sadašnje.
Ne mogu još uvek da verujem da su razmere ovog zla ovolike.
Koliko sam se samo  mučila da završim fakultet?
 Smile
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung 
Ovo je samo deo jedne surove stvarnosti u vezi kupovine diploma. Svi koji su studirali u Nišu na Pravnom fakultetu znaju šta znači korupcija i zajebavanje studenata od strane  profesora, kako bi studenti morali da traže vezu i preko nje platili da bi položili.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.