Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koristenje WiFi Umesto Bluetooth ili Kabel da bi se Povezali sa vas PC  (Pročitano 17840 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Najbolje rješenje je da kupiš neki wireless AP , manje dobro je neka PCI kartica a najslabije rješenje ti je taj USB wireless adapter. Ovdje prije svega mislim na domet i načine rada kao i mogućnost priključivanja neke dodatne (bolje) antene. Mada to i nije bitno ako će ti wireless koristiti samo za povezivanje sa telefonom. Onda je dovoljno i ovo USB rješenje.
Sad domet zavisi od vrste antene... Čisto sumnjam da može imati dometa 400m na otvorenom taj USB adapter. Wi-fi signalu smeta sve. I najobičnija kiša može da ti smanji domet. U stanu ćeš imati dometa i eventualno u blizini kuće sa tim USB adapterom.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
Pa samo ce mi za telefon bar za sada koristiti. U opisu tih USB adaptera pise 100 na zatvorenom i 400 na otvorenom prostoru. Ne znam da li je to laz, ali tako pise. Jel mozes jos koju rec da napises o tome sta je AP i koliko on, odnosno kartica otprilike mogu da kostaju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Ako ćeš koristiti wi-fi za povezivanje sa telefonom , dovoljan ti je i taj USB adapterčić... Nema potrebe da kupuješ ništa drugo. (router , AP) Poprilično su skuplji.

100-400m je marketing i čisto sumnjam da ima toliki domet u realnoj upotrebi. U stanu ćeš imati dometa ( ako nemaš puno debele zidove)  Smile a na otvorenom 100 metara... To je neko moje iskustvo.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
Sta ti koristis? Jedan drugar mi kaze da misli da su male sanse da ce taj USB i PCI raditi sa telefonom, dok ce AP sigurno raditi. Ispostavilo se da je USB skuplji od PCI, bar na ovom mestu gde sam gledao, pa ne znam sta je bolje?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Ja imam praistorijsku wi-fi PCI karticu kupljenu prije par godina , kada je wi-fi tek zaživio na ovim našim prostorima. I moram da ti kažem da sam imao dosta problema oko konekcije. Jednostavno da bi se ostvarila konekcija na net preko telefona morao sam da natjeram karticu da radi kao AP (acess point) a za to mi je trebalo brdo programa , vremena i živaca.  Kako rekoh , najbolje je da zbaviš AP (kao što ti i taj drugar kaže) ali je puno skuplji.

Aco Kuna je koristio taj USB wireless i konektovao se bez problema i na net a i preko programa symsimb. On je mjerodavniji da ti kaže da li može ili ne može sa tim USB adapterom... Ja nemam iskustva s tim stvarima. USB adapter je bolji od PCI kartice jer je praktičniji ali na PCI karticu možeš da priključiš dodatnu antenu (veći domet) pa je u tom slučaju bolja kartica...  Smile

P.S. Opet ja komplikujem stvari...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
AHa, pa nista onda, moracu da odlozim kupovinu na neko vreme, btw ni telefon jos nisam kupio, mada planiram. Cekamo Acu pa da vidimo sta ce on da kaze.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung S6 & Lumia 9
AHa, pa nista onda, moracu da odlozim kupovinu na neko vreme, btw ni telefon jos nisam kupio, mada planiram. Cekamo Acu pa da vidimo sta ce on da kaze.

Evo kako izgleda moj WiFi koi sam kupio ja za 20 eura (pre nekoliko meseca) zakacacio sam na Moj PC direkno na Izlaz USB od PC ,,Domet mi je nis celog stana pokrien i radi dobro primetio sam da ima vezu i pred zgrade ali nisam isprobavao i bilo je na najmanju crticu a u stanu  Full Mreza

ovaj moze da prima signalu i druge WiFi mreze e sad neznam koja mu je brzina i kapacitet a sve u svemu ako te vise interesuje sta da uzmes za tvoju potrebu mozes da posetis Forum namjenjen za to   Pc Klinika ~ Doktori za vas kompjuter Mozda oni znaju ko je najbolji WiFi da uzmes

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

15032007001.gif
(1513.1 KB, 2048x1536)
« Poslednja izmena: 04. Avg 2007, 18:20:45 od aco_kuna »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
Ok, hvala ti. Ne znam kako si uspeo da nadjes to pre toliko vremena za 20 eur, posto je ovde oko 25 sada. Ali dobro, nema veze. Videcu jos sta da uzmem, posto oko toga svega stvarno nemam pojma. U sustini i ne znam sta mogu da radim sa tim wi-fi adapterom a sto ne mogu da bluetooth-om, ali dobro, pocecu da citam malo forum, pa mozda i ukapiram sta mi treba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone
U sustini i ne znam sta mogu da radim sa tim wi-fi adapterom a sto ne mogu da bluetooth-om

Kako Da Koristite Internet Vezu od Vaseg PC na Mobilni Telefon Preko WiFi
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
Ok, tnx. Smile Znam po nesto, ali sve je to onako vise informativno i povrsno. Moram da sednem i da procitam sve teme i da zaokruzim sliku, pa da onda odlucim sta mi je nabolje da kupim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.23 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.