Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koristenje WiFi Umesto Bluetooth ili Kabel da bi se Povezali sa vas PC  (Pročitano 17898 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
 Smile ... Evo odoh sad da ga isprobam. Sve ovo se može , po riječima autora , uraditi i preko bluetooth-a ili gprs-a... Treba ti samo 3RD symbian telefon... Kako autori kažu , ipak je to najbolje odraditi preko Wi-fi veze. Najbrže , najveći domet , najstabilnije...itd.  Smile
------------------------
Detaljima kako povezati PC i telefon ,napraviti AP...itd... se neću smarati jer mislim da je to već poznato iz par tema koje govore o tome.

Prvo što treba uraditi kada se uključi Telexy.Networks.SymSMB.v2.0.S60v3 je kliknuti na Opcije\settings\...pa tu podesiti :

1. Accounts
Za domain ukucati ime kompjutera (ako niste na mreži) ili ako vam je kompjuter dio neke mreže onda ukucati domen kao ime. (nije obaveza ali tako autori preporučuju)
U polje Name ukucati ime po želji (ovo ime je važno jer će trebati isto to ime ukucati na PC-u , u polju name , kada budemo mapirali Network drive)
Pasword...  Smile ( i ovo je takođe važno... ova šifra važi kada sa PC-a pristupamu shareovanim folderima na telefonu)

2. Connections
Name - ime konekcije. (bitno jer ćete ovo ime unijeti kao prvu stavku , kada budete mapirali network drive)
Acess point - AP koji ste kreirali za vašu wireless mrežu. Možete da izaberete i Always ask - s tim da u ovom slučaju nećete moći uključiti opciju Auto connect.

3. Shared folders
Share folder - ovdje birate posebno foldere na kartici ili memoriji telefona koji će biti vidljivi na PC-u a možete , kao i ja da shareujete čitavu karticu.Kada vas pita za account izaberite gore kreirani i omogućite read i write opcije. (važno jer ćete ovo ime unijeti kao drugu stavku , kada budete mapirali network drive)

4. Network drives
Ovdje se podešava shareovanje PC foldera koji će biti vidljivi na telefonu.
U polje name upišite kako hoćete da vam se zove network drive. Može šta vi hoćete. Ja sam stavio da se zove moj PC.
Drive.. Ovdje birate slovo za network drive. Ja sam stavio B.
Acess point kao i gore treba da se naštima.
Account...treba izabrati gore kreirani.
Host.. To je ime vašeg kompjutera ili njegova IP adresa. Ja sam stavio IP adresu.
Share ime Shareovanog (dijeljenog) foldera na PC-u. (Naravno prije toga treba na računaru uključiti share opciju za one foldere ili čak i čitav hdd ako hoćete). Ja sam izabrao folder Muzika na D particiji HDD-a radi probe.


Ući u connections\start\.... i počeće povezivanje telefona i PC-a. (automatski ili ručno-zavisi kako ste podesili Acess point). Kada se telefon konektuje , trebalo bi da vidite adresu telefona ispisanu ispod imena veze.


Sad treba na PC-u ući u my computer\tools\map network drive... Ukucati put do network drive-a. Ovdje treba ukucati put po obrascu: \\Name(2.connections)\Share folder(3.shared folder)... ( u mom slučaju : \\wirless\Disk_E)...Ukucati šifru i user name... Isto onako kako ste to naštimali na telefonu u 1. podešavanju accounts.
Kliknuti na finish i ako ste sve uradili kako treba na vašem PC-u će se prikazati vaš shareovani folder sa telefona. Isto tako u My computer ćete dobiti novu ikonicu za network drive. U mom slučaju to je : Disk_E on 'wirless'....
-------------------------------------

Sve ovo ste mogli i sa starom verzijom programa ali tek sad počinje najbolji dio. Moguća je i obrnuta operacija. Tj. da na telefonu vidite shareovane foldere sa računara koje smo podesili u četvrtom koraku :  4. Network drives ...
Na glavnom ekranu SymSMB 2.00 programa izabrati Network drive koji ste odredili za vaš računar. U mom slučaju B. I kada ga otvorite na telefonu će se prikazati sadržaj svih foldera , koje ste prethodno shareovali na PC-u. Sa fajlovima možete raditi šta god hoćete. Cut, copy , paste delete..sa PC-a na telefon i obrnuto.
Ja sam shareovao (podijelio na mreži) folder muzika na PC-u i kao što možete vidjeti na telefonu sam pristupio tom folderu kao od šale.


P.S. Program mnogo bolje radi u odnosu na prošlu verziju. Brži je , stabilniji , manje problema oko konekcije.
Sad za sad ovo je najbolji način za povezivanje PC-a i wireless telefona. Moguće je sve ovo i preko bluetootha ili preko gprs-a. Nisam probao i nemam namjeru.  Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Screenshot0016.png
(35.46 KB, 320x240)
Screenshot0017.png
(43.27 KB, 320x240)
Screenshot0019.png
(37.42 KB, 320x240)
Screenshot0028.png
(33.45 KB, 320x240)
Screenshot0030.png
(44.54 KB, 320x240)
Screenshot0027.png
(35.26 KB, 320x240)
Screenshot0022.png
(41.19 KB, 320x240)
Screenshot0023.png
(44.81 KB, 320x240)
Screenshot0024.png
(38.75 KB, 320x240)
Screenshot0025.png
(38.36 KB, 320x240)
Screenshot0026.png
(36.44 KB, 320x240)
1.jpg
(34.99 KB, 447x333)
6.jpg
(84.41 KB, 1105x860)
2.jpg
(132.63 KB, 1280x994)
5.jpg
(106.56 KB, 1105x860)
« Poslednja izmena: 10. Okt 2007, 01:04:56 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung S6 & Lumia 9
Isprobao sam i ovu Verziju ali nisam uspeo da na telefon vidim Foldere od PC nekako sa podesavanje tu opciju nekako ne idemi  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Aco_kuna... prvo uključi share opciju za neki folder na pc-u.... Evo gore na zadnjoj slici je to prikazano. Izaberi neki folder i desni klik na njega pa pritisni properties i na tabu sharing čekiraj ona dva box-a....
To je sve što treba da uradiš na računaru.

U programu SymSMB , idi na network drives... Podesi sve po stavkama kako sam napisao. Zadnje dvije opcije podesi ovako:
U polje host upiši IP adresu računara. (pogledaj u wireless konekciji koja ti je adresa , tako je najjednostavnije)...
U polje Share upiši tačno ime foldera koji si share-ovo na računaru... Nikakav problem nije.  Smile

Poslije toga izađi na glavni ekran symSMB programa i klikni na slovo koje označava network drive. I to je to.

Evo ja sam sharing opciju uključio za čitavu particiju D na HDD-u i evo kako to sve izgleda na telefonu....  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Image.jpg
(4.34 KB, 472x70)
Screenshot0036.png
(39.42 KB, 320x240)
Screenshot0037.png
(48.23 KB, 320x240)
Screenshot0038.png
(44.54 KB, 320x240)
Screenshot0033.png
(38.57 KB, 320x240)
Screenshot0034.png
(36.51 KB, 320x240)
Screenshot0035.png
(38.55 KB, 320x240)
« Poslednja izmena: 10. Okt 2007, 01:08:42 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung S6 & Lumia 9
elborashon Hfala na pomocu Gresio sam ono kod PC sto treba da uradim sa desni klik Proportis i Sharing
sad sve je u redu radi savrseno ovo ce ta bude mnogo korisan programcic ja od kad ga imam ne koristim vise Blutut ili kabel ,,,
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Sad je moguće i s telefona brčkati po računaru. Dobar program... Onaj fazon sa FTP serverom je dosta sporiji ipak se radi o java aplikaciji a ovo radi extra.  Smile

P.S. Meni puk'o onaj pendrek (tj. antena) na kartici. Imam domet kao i sa bluetoothom.  Smile Mora se negdje tražiti kakva bolja antena.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung S6 & Lumia 9
Sta ceti Antena pa ja imam USB WiFi i radimi u ceo stan i u hodnik zgrade i to do 2 sprata potrazi sliku nacices u ove teme sa WiFi postavio sam je
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Ako vam je onaj gore proces složen , evo i skraćene šeme kako treba podesiti Telexy.Networks.SymSMB.v2.0.S60v3...  Smile

1) Install it on your phone...

2) Create a new Account (Options-New)
Domain: AAA
Name: BBB
Password: CCC

3) Connections (Options-New)
Name: DDD
Access point: Always ask
Auto connect: No
IP Adress: Not connected

4) Shared Folder (Options-New)
Select Folder,
Name: EEE

5) Connections: Options-Start

6) On your PC..
Connect New Network Drives
Drive: Y:
Directory: \\DDD\EEE

Smile Name: AAA\BBB
Password: CCC
« Poslednja izmena: 11. Jun 2007, 20:21:56 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
LJudi, jel glupo da pitam kako izgleda taj adapter ili sta vec sto treba da imam na pc-u da bih mogao da komuniciram sa telefonom koji ima wi-fi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
HTC One X
Izgleda potpuno isto kao npr Bluetooth/IrDA adapter, samo sto na njemu pise WLAN Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
Nasao sam nesto od MSI i Gigabyte-a, kostaju oko 25 eur. Jesu oni ok, ima li boljih ili bar jeftinijih? Ovde pise da je domet 100 m odnosno 400 m na otvorenom. Jel to tacno?
« Poslednja izmena: 02. Avg 2007, 09:14:08 od milisav_bl »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.628 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.