Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kome pripada starateljstvo nad detetom posle razvoda?  (Pročitano 93368 puta)
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Detetu je sudjeno "seljakanje" jednom nedeljno. Nisam cuo nijedan argument u korist razlike izmedju tri i sedam dana nedeljnog boravka deteta kod jednog od roditelja, osim da "psiholozi ne preporucuju". Da cujemo zbog cega psiholozi to ne preporucuju...

Sto se ovog slucaja tice, na osnovu ove price moglo bi se zakljuciti da je majka podobniji roditelj. Ali, svaka medalja ima dve strane...i dok se ne cuje druga strana nema smisla donositi zakljucke.
« Poslednja izmena: 19. Nov 2007, 16:54:20 od vrcomm »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Milim da stvarno ne treba seljakati dete!
Detetu razvedenih roditelja je sudjeno da se "seljaka"

Ono razvija navike, stabilnost na jednom mestu, radne navike, u ovoj situaciji to je ne moguće jer sami roditelji su različiti, dok su braku se usaglašavaju, ali ovako odvojeni, naravno da ne!
Sto se radnih navika tice, dete tacno zna kakav je sistem zivota kod mame, a kakav kod tate. Stavise, mislim da su te promene i pozeljne u smislu svestranosti deteta. Kasnije, u svom zivotu, moze imati vise izbora prilikom odredjivanja sistema svog zivota i svoje porodice.
Ako se pod "radnim navikama" misli na ucenje, da li to znaci da dete, vikendom, kada je kod jednog od roditelja, ne bi moglo da uci? Gluposti...

Dete može da bude dezorjentisano, gde su mu stvari, gde radi domaći, šta jede...
Za ovo vec nemam komentar...  Smile

Pa onda objasni, zašto deca razvedenih roditelja se dodeljuju samo jednom roditelju?
Treba da narušana emocionalna sigurnost se nadoknadi stabilnošću boravka kod jednog roditelja!
Pa samo se seti kad si bio mali da ti je bilo smor kad pakuješ knjige u torbu za školu, naravno dok se ne navikneš ritualu, a zamisli kako je onda detetu koje se pakuje kod roditelja i seli se, svake nedelje! Još ako je jedan od njih alkoholičar, nestabilna ličnost!
Preživljava traume i on sa njim!


Mogu i primer da navedem, jer sam ga iskusila sa strane posmatrača, čuvala sam decu preko vikenda razvedenom roditelju!

Detetu je sudjeno "seljakanje" jednom nedeljno. Nisam cuo nijedan argument u korist razlike izmedju tri i sedam dana nedeljnog boravka deteta kod jednog od roditelja, osim da "psiholozi ne preporucuju". Da cujemo zbog cega psiholozi to ne preporucuju...

Sto se ovog slucaja tice, na osnovu ove price moglo bi se zakljuciti da je majka podobniji roditelj. Ali, svaka medalja ima dve strane...i dok se ne cuje druga strana nema smisla donositi zakljucke.

E stvarno ovo "suđeno" kao kod babe vračare, ništa nije suđeno, mi smo tvorci svake situacije u kojoj se nalazimo!
« Poslednja izmena: 19. Nov 2007, 17:00:59 od danicheli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
  Tim struchnjaka, (pri Socijanom radu) u dogovoru sa Vama, odluchice shta je najbolje za Vashe dete!

Znam da nije dobro da dete bude 7 dana kod jednog roditelja, 7 dana kod drugog! Mislim da to nece dozvoliti ni jedan socijalni radnik, psiholog...

Poz!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Pa onda objasni, zašto deca razvedenih roditelja se dodeljuju samo jednom roditelju?
To zaista moras da pitas onoga ko je pisao zakon. To, opet, ne znaci da ne postoji i drugaciji dogovor ili drugacija presuda.

Citat
Treba da narušana emocionalna sigurnost se nadoknadi stabilnošću boravka kod jednog roditelja!
Ako bi mogla da objasnis ovo...

Citat
Pa samo se seti kad si bio mali da ti je bilo smor kad pakuješ knjige u torbu za školu, naravno dok se ne navikneš ritualu, a zamisli kako je onda detetu koje se pakuje kod roditelja i seli se, svake nedelje! Još ako je jedan od njih alkoholičar, nestabilna ličnost!
Preživljava traume i on sa njim!
Cek', cek'...stani, zakoci...
Pricamo o varijanti kada su roditelji savesni i racionalni. O alkoholicarima, narkomanima, shizofrenicarima... ne zelim da trosim reci.
Kada sam ja bio dete, mrzelo me je da pakujem knjige....da, pa? Ne mesaj babe i zabe. Nije bilo srecnije osobe od mene kada sam pakovao stvari odlazeci kod jednog od roditelja. Da....svake nedelje. Detetu razvedenih roditelja je sudjeno da se seli, jebiga. Cak je varijanta od sedam dana bolja jer se u tom slucaju seli jednom nedeljno (recimo, svakog petka), dok se u "vikend varijanti" seli dva puta nedeljno, petkom i nedeljom.

Citat
Mogu i primer da navedem, jer sam ga iskusila sa strane posmatrača, čuvala sam decu preko vikenda razvedenom roditelju!
Pa, sta cekas? Navedi ga...

Citat
Detetu je sudjeno "seljakanje" jednom nedeljno. Nisam cuo nijedan argument u korist razlike izmedju tri i sedam dana nedeljnog boravka deteta kod jednog od roditelja, osim da "psiholozi ne preporucuju". Da cujemo zbog cega psiholozi to ne preporucuju...

Sto se ovog slucaja tice, na osnovu ove price moglo bi se zakljuciti da je majka podobniji roditelj. Ali, svaka medalja ima dve strane...i dok se ne cuje druga strana nema smisla donositi zakljucke.

E stvarno ovo "suđeno" kao kod babe vračare, ništa nije suđeno, mi smo tvorci svake situacije u kojoj se nalazimo!
Opet pricas o desetim temama. Naravno da smo sami tvorci svojih situacija. To niko ne spori. Ali, mislim da to sada nema nikakve veze sa temom. Pojam "sudjeno" sam upotrebio u kontekstu sudbine deteta kome su roditelji razvedeni. Ne znam sta tu nije jasno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Jednostavno sam čuvala decu razvedenih roditelja, njih troje!
Pprotiv sam seljakanja dece!
Samo na banalnim primerima tebi mogu da objasnim šta je kvaka, jer oni pate, prošli su svađe i i prepucavanja roditelja, i svaka reč u negativnom kontekstu im pravi problem u njihovim glavicama, nezadovoljstvo roditelja se lako prenosi na decu, i ma koliko bili racionalni i voleli to dete tu nastaju razmirice, e sad primer : Dete kad menja profesora, ima problema da se prilagodi njegovom načinu rada, ne da menja stanište, komotitet i navike! Poredim profesora i školu, jer neki od nas su imali jednog roditelja i nisu se selili!
Jedan popustljiviji roditelj, drugi manje popustljiv dočega to dovodi?


O bože, kao da se raspravljam s mojim bratom! Ne mogu da nastavim ovo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Detetu razvedenih roditelja je sudjeno da se "seljaka"

Ne mora da znaci... neka deca zauvek ostaju sa roditeljem kome su dodeljena....

Drugi roditelj jednostavno nije zainteresovan da pruzme bilo kakvu odgovornost...
« Poslednja izmena: 19. Nov 2007, 22:18:45 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Slusaj, lutko...
Da li ti shvatas da ce se dete svakako seliti, na makar dva-tri dana?
Zar to nije seljakanje, cak i seljakanjastije od seljakanja jednom nedeljno?
Ako to shvatas, da li shvatas da je i ta tri dana dete podlozno uticaju i "prepucavanju" roditelja?

Da li kapiras poentu?

Citat
Detetu razvedenih roditelja je sudjeno da se "seljaka"

Ne mora da znaci... neka deca zauvek ostaju sa roditeljem kome su dodeljena....

Drugi roditelj jednostavno nije zainteresovan da pruzme bilo kakvu odgovornost...

Ne pricam o tome. Pricamo o varijanti gde su normalni roditelji u pitanju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 
Да су обоје баш тако нормални, не би се ни разводили...
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Да су обоје баш тако нормални, не би се ни разводили...
I to je tačno, nego bi ostali u braku!

Slusaj, lutko...
Da li ti shvatas da ce se dete svakako seliti, na makar dva-tri dana?
Zar to nije seljakanje, cak i seljakanjastije od seljakanja jednom nedeljno?
Ako to shvatas, da li shvatas da je i ta tri dana dete podlozno uticaju i "prepucavanju" roditelja?

Da li kapiras poentu?
Ne!
Nećemo dalje da nastavimo ovo prepucavanje, jer u to prelazi po običaju, kao da je u pitanju tvoj slučaj, pristrasnost mi je ovde nekako samo deo tebe, nemam vremena da razmšljam o tome!
Znam samo da ne bi dozvolila da se moje dete tako seljaka od mene, jer ono što uspem sa njim da postignem tokom nedelju dana posle da padne u vodu, a govorim o vaspitanju, dete se vaspita prvestveno kod roditelja!
Ako je budim svako jutro, razgovaram sa njom i provodim vreme sa njom, normalno da ću joj nedostajati, navike i život se ne mogu prekidati svakih nedelju dana! Tu nema normalan ili nenormalan roditelja. Smile
Tvoja je zadnja, i ništa time nismo postigli! Izvoli Vrc!
« Poslednja izmena: 19. Nov 2007, 22:38:17 od danicheli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
pa, znam slucaj gde se decak od 13 god. seljaka dogovorno izmedju tate i mame...  Smile
ima svoju sobu i kod jednog, i kod drugog roditelja itd.
oboje su normalni i radni ljudi, 'samo' ne mogu da zive zajedno jer ne zele da budu u braku jedno s drugim...
decak je bio sa majkom do 12-e god, onda se ispostavilo da za neke stvari ona nema dovoljno autoriteta kod njega i nije dovoljno da kod oca provodi samo vikende i koje popodne tu i tamo... bila mu je neophodna malko bolja disciplina, koju mama nije mogla da sprovede   Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.