Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko jos vremena cemo se mi pickarati (srbi i hrvati)?  (Pročitano 19553 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Jedan stvarno bitan momenat,gledano sa istorijske strane.Po prvi put u istoriji Hrvatska je sada postala prava drzava.Imali su svest da su hrvati,ali su uvek bili pod nekim ili sa nekim ta svest se razvijala za vreme Austrougarske monarhije,pa posle SHS,pa SFRJ... Sta vise austrougarsku vojsku je iz hrvatske oteraao Milos Obenovic prvom stajacom vojskom stvorenom medju balkanskim narodima.
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Citat: Zrenjaninac 79
pa pazi .... uvek i sada i u narednim vremenima bice ljudi koji su nekoga izgubili u tom jebenom ratu , i taj covek ce uvek mrzeti Hrvata/Srbina jer mu je ubio brata, ujaka , oca , tecu .... ili silovao majku , sestru , tetku ili sta vec .... i taj covek ce uvek osecati gorcinu prema onom drugom .



u tome je problem sto se ne gledaju ljudi kao ljudi,nego se za nesto krivi ceo narod


Citat
jer NIKADA mi necemo uci u Evropsku Uniju !!!!


kako bre,pa Slovenci su vec usli,sad ce i Hrvati,a da li cemo mi... Smile:  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Bila sam u Zagrebu sad pred Novu godinu i setala sam se po gradu...i koga god sam pitala za pomoc svi su bili vrlo ljubazni...i uopste nisam imala nikakvih problema Smiley
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
Slazem se da je kolektivna krivica deo problema...
Sto se tice evropske unije o tome necu ni da razmisljam...
Moras da budes svesna da si prosla u Zagrebu isto kao sto bi prosao u Beogradu neki hrvat.Ali takodje i da su ljudi u metropoli razliciti od ostalih,ne kazem da su na neki nacin bolji od ostalih...stanovnika jedne drzave,ali u svakom slucaju imaju otorenije razmisljanje......
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Sve ono sto se izdesavalo izmedju Srba i Hrvata bas i ne uliva nadu da ce izmedju Srbije i Hrvatske odnosi jednog dana biti kao izmedju Francuske i Nemacke... Oduvek smo se klali, pa se posle mirli, da bi sledece klanje bilo krvavije od prethodnog...
Imala sam prilike da upoznam prilican broj Hrvata, i zaista sa retko kime sam imala problem zato sto sam Srpkinja... Jednostavno, postoje neke stvari oko kojih se nikada necemo sloziti... Tj, slozicemo se samo da se ne slazemo.
Niti ce ijedan Srbin koji drzi do sebe i ima trunku ponosa i nacionalnog osecaja (napomena: nikako pod time ne podrazumevam nacionalistu i sovinistu, vec jednostavno, gradjanina koji "po defaultu" voli svoju zemlju, nista manje, nista vise) za sve ono sto se desilo 90tih okriviti srpsku stranu, niti ce ijedan Hrvat sa istim karakteristikama reci: "Cuj, mi smo krivi, izvinite"...
To sto politicari pricaju je glupost... Jednostavno, oni vode politiku, i izjave tog tipa (a pogotovo tog tipa) skoro nikad nemaju uporiste u javnom mnenju...
Jedina perspektiva za ove zemlje (a pri tome mislim i na Bosnu i Makedoniju) je da se drzimo zajedno, ali ne u zajednickoj drzavi, vec, kao sto neko rece, savezu zemalja jugo-istocne Evrope...
Mozemo mi (a i oni) da se busamo u prsa do prekosutra, ali cinjenica je: govorimo isti jezik... slusamo istu muziku... naseljavamo (skoro) isti prostor...
Jedina nada za ovaj region je da neke generacije u buducnosti, koje ce biti neopterecene i ratom i istorijom pocnu da insistiraju na slicnostima, a ne na razlikama...
Ali cak i tada, bice dovoljna samo jedna fudbalska ili kosarkaska utakmica da se probude stari osecaji...   Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
uvek se mogu naci koreni netrpeljivosti...pre je problem u tvrdoglavosti.a za to naravno da je neophodna komunikacija,tj razumeti sta smeta drugoj strani.dijalog.
ja sam optimista po takvim pitanjima
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 57
ja cu samo reci da nas je nas kralj Aca zajebo ko niko na ovome svetu.ko razume shvatice
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Eventualno princ Filip
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Jeste, madog, najveci krivac za sve sto se desilo u 20. veku...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Kao prvo ne znam zašto se Hrvati i Srbi uvijek uspoređuju s Nijemcima i Francuzima. Time se naime želi reći da je povijest odnosa naših naroda isključivo povijest okrutnih sukoba, ratova, mržnje i nesnošljivosti, što nikako nije istina, ma koliko to usijane glave s obje strane često spominjale.

Sukobi su počeli tek kada smo se našli u zajedničkoj državi, i to ne zato što bi to bilo neminovno, nego zbog čitavog spleta okolnosti koji je vodio prema tome, a o kojima bi se dalo diskutirati u stotinama topica i postova.

Ja bih kao Hrvat isto tako mogao ovdje navesti čitav niz isključivo pozitvnih primjera susretljivost na koju sam nailazio prilikom svojih boravaka u SiCG, ali sam svjestan da su odnosi među pojedincima nešto drugo, nego među nacijama.

Jednostavno u govnima u kojima se nalazimo i jedni i drugi, po dobroj staroj navadi najlakše je optuživati drugoga, stvarati atmosferu napetosti, ideje da će se sve riješiti preko noći samo kad oni "preko" nestanu.

Možemo mi biti tolerantne osobe, koje nećemo nekog umlatiti čim kaže "kaj" ili "bre" gdje se to ne govori, ali i sami nećemo nikada do kraja pobjeći nekim vidovima animoziteta i opreza prema "drugima". To ne mora biti ništa strašno, jednostavno to je postao dio nekakvog folklora. Tako će se svatko od nas uvijek veseliti npr. neuspjehu tuđe nogometne reprezentacije, bez obzira igrala ona s Brazilom, Bugarskom ili Azerbejdžanom.

Kad bi sve ostalo na tome bilo bi sve u redu, ali nažalost potpunog sređivanja odnosa neće nikada biti. Pretvrde su glave na ovim prostorima i previše je tuđih interesa upetljano.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.