Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 ... 321 322 324 325 ... 354
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koji Automobil Kupiti? Savjeti, Pitanja i Odgovori  (Pročitano 361267 puta)
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
ja bih japanca 1.6
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


nemojte deci stavljati drogu u heroin opasno je!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6792
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Apple Iphone 13
jel ima neko ko vozi secnic 1.6 (ona verzija 1 a ne ova novija )  da mi kaze kolika mu je potrosnja po gradu????interesuje me i koliko kostaju servisi za njega i neke popravke jer mi neki ljudi kazu da necu mnogo ustedeti osim na registraciji kupovinom clia 1.2   Smile
« Poslednja izmena: 23. Nov 2010, 20:12:33 od provokator »
IP sačuvana
social share
[/url]

Kad svi misle isto,niko ne misli mnogo!!!

▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2977
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 300
Ljudi moze li neka preporuka za terenca tipa Lada Niva do 5 000 ?! Pozz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Grande Punto ACTUAL 1.2 65 KS BASE 7,900 € nov na FIATomov sajtu.
Jel vredi za te pare? Msm, ne razumem kako je classic samo malo jevtiniji od njega. Jel moze neko da mi objasni caku? Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia ispo iz modu
Grande Punto ACTUAL 1.2 65 KS BASE 7,900 € nov na FIATomov sajtu.
Jel vredi za te pare? Msm, ne razumem kako je classic samo malo jevtiniji od njega. Jel moze neko da mi objasni caku? Smile


Па није мала разлика, ако се не варам базни модел класика кошта 5600 евра.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Da, mislio sam da ovaj ima malo vise opreme od klot klasika. Bar servo i ABS....
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 63
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
SonyEricsson K800i
Ima neko iskustva sa puntom 1.3 benzin (80 ks / 59 kw) ? Nasao sam neki 2001 godiste presao 190000,mislim da je to realna kilometraza za to godiste.
Hteo bih da kupim nesto do 3500e (ovaj punto je 3100,ali bi se to verovatno moze smanjiti),i skoro je sigurno da ce biti punto,ili mozda neka corsa,ali bih uzeo automatik necu da se zajebavam sa kvacilom i rucnom Smile
Ne planiram ja da se trkam njim,tako da me zabole ako su performanse malo losije
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia ispo iz modu
Не знам баш колико је поуздан фиатов аутоматски мењач али нешто ми се чини да те у пунту неће усрећити.
Иначе то није 1.3 него 1.2 16v (ако има 80 кс) , а 1.3 је дизелаш који је тек касније почео да се прави.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 63
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
SonyEricsson K800i
Pisalo je 1.3 benizn  Smile ali nije ni bitno prodao se.
A corsa automatik,isto benzinac. Trazio sam po netu ali nema skoro nista o njoj. Da li opel pravi bolje automatske menjace,ili se srbi dzabe kunu u nemce  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Prvo pogledajte karoseriju




Idealan automobil ne postoji. Postoji samo model koji više ili manje „završava posao”. Kupci koji ne znaju ništa o automobilima ne treba da ga kupuju sami, bez saveta prijatelja i detaljnog pregleda majstora. Za automobilske sveznalice evo idealne prilike da obnove gradivo.

Zabluda je da se automobil kupuje za jedno popodne ili posle nekoliko dana razmišljanja i biranja. Poželjno je na početku kupovine, pod uslovom da je novac obezbeđen, izbor svesti na što manje modela (najviše tri). Kada padne odluka o kupovini automobila, sledi nekoliko meseci „druženja” s novinama, oglasima, svakodnevno surfovanje internetom, obilaženje auto-placeva i slično. Ne treba žuriti s odabirom. Kada to prođe, sledi jedan od važnijih koraka, a to je odlazak da se automobil pogleda. Tu treba biti oprezan, ali pre odlaska kod prodavca kupac treba da se postavi tako da on kupuje auto i da on postavlja većinu uslova.

Po dolasku do potencijalnog ljubimca, prvi korak je detaljan pregled karoserije. Ukoliko su nejednaki zazori između školjke automobila i vrata (i haube), to je siguran znak da je auto bio havarisan i da su neki delovi na njegovoj karoseriji promenjeni možda i nekoliko puta. Moguće je i da je pretrpeo ozbiljne deformacije usled udara. Tragovi velikih oštećenja mogu biti vešto sakriveni, ali se oni najteže sakrivaju na donjem delu vozila. Bilo kakvi varovi na karoseriji znače da su neki delovi na školjci naknadno spajani. Takođe, nije na odmet proveriti oznake na staklima, farovima i žmigavcima. Originalni delovi imaju znak proizvođača automobila na sebi.

Obavezno treba otvoriti gepek, podići tapacirung i pogledati prostor pored i oko rezervnog točka, gde se obično vide deformiteti nastali usled udarca od pozadi. Zabluda je da automobil star više od pet godina nema nijednu ogrebotinu. Ako je takav, znači da je komplet prefarban i da je bilo većih oštećenja. Moguće je da je sastavljen čak i od dva automobila. Unutrašnjost vozila takođe može da otkrije dosta. I

strošenost papučica uvek govori o intenzivnoj upotrebi. Osim toga, obloga volana može biti izlizana. To ukazuje načinjenicu da je auto mnogo više vožen u gradskim uslovima. Više hiljada kilometara pređenih u vožnji gradom uvek ima veće posledice po stanje motora nego ista tolika kilometraža pređena na otvorenom putu. Povećan zazor na šarkama vozačevih vrata takođe ukazuje na intenzivno korišćenje auta na kratkim relacijama.

Ozbiljan kupac će tek nakon što je sve navedeno pregledao i kada ne postoje neke veće mane koje bi ga odgovorile od kupovine, sesti za volaz i okrenuti ključ.

Gledajte u gume!


Pre nego što sednete u automobil, takođe možete golim okom videti kako izgledaju gume. Na prvi pogled to ništa ne znači, ali poznavaoci automobila i tu vide „caku”. Naime, ukoliko su pneumatici istrošeni više sa jedne strane, znači da trap nije dobro centriran. Osim toga, na osnovu potrošenosti može se znati nešto više o verodostojnosti brojača kilometara. Svaki dobar poznavalac automobila složiće se sa konstatacijom da su pneumatici jedan od najvažnijih elemenata za sigurnost u vožnji.
 
Goran Svilar | Foto: M. Jošida - blic.rs
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 321 322 324 325 ... 354
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.