Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kod 20.000 gazdi doprinos samo na minimalac  (Pročitano 5076 puta)
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Chrome 26.0.1410.64
pa ne bas sto

Nixon, naravno  Smile
« Poslednja izmena: 10. Jun 2013, 05:36:43 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
A, Kristal... prf... pa to se uci na prvim casovima ekonomije... bilo koje... pre 100 godina je novac izgubio zlatnu podlogu i sada je sve... Veliki Getsbi...

nije bas pre 100 godina. maglovito je sve to tebi oko ekonomije vidim ja.
mozda nema podlogu u zlatu ali ti i dalje mozes svastanesto lepo da uzmes za te papirice... Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 603
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Samsung 
Ko se razume u ekonomiju, papirići koje mi koristimo mogu u jednom danu da postani bezvredni!

Količina novca koja je u opticaju je veća oko 80x od vrednosti zlata ikad iskopanog!
Pošto je zlatni standard napušten 70-tih, bitniji je podatak da je svetska novčana masa veća 40x od svetskog BDP-a. To je katastrofa u najavi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
A da se vratimo na temu - doprinosi i tome sl

Elem,

Da, porezi i doprinosi bi mogli da budu nizi (ako do toga dodje, trebalo bi da dodje i do drakonskih kazni za  nepostovanje obaveze njihovog isplacivanja, molim lepo)

Postoje poslodavci koji imaju volju da postuju zakon, radnika i da svoje obaveze po ovom pitanju isplacuju u punom iznosu - neki u tome uspevaju a neki - poslovanje nije islo dobro iz n-tih razloga - i pored te volje nemaju para na racunu pa se frikombinuju u tim trenucima isplate zarada koliko mogu da daju "legalno" a koliko na "crno" (sto sam vec ovde pisala ali ajd opet)

Postoje poslodavci koji bi, sve i da se porezi i doprinosi smanje, i dalje placali radnike "na crno" ili deo racun deo kes - ne koristiti ovo kao argument za nesmanjivanje poreza i doprinosa vec malo se okrenuti kritici onih koji su zaduzeni da primenu propisa kontrolisu

Da ce da se desi da se neki poslodavac ipak resi da uposli radnika nakon smanjenja nameta na rad - sigurno da hoce

PIO fond - ajd sad mala anegdotica - setim letos na nekoj terasi, prvi put vidim neki bracni par, on volu moze rep da iscupa sto se kaze, penzioner bas PIO fonda, radni vek proveo u toj ustanovi, proputovao celu nam milu zemlju o trosku istog, prica o tim vremenima i kako se radilo i sta se moglo (bilo nekad sada se samo prica) - anyway, ima sina kog je zaposlio u PIO fondu pa se malom nije bas dopalo da radi, da otkaz i koju godinu posle pomisli da bi ipak mogao da radi i trazio od caleta da ga opet zaposli tamo - ode lik da mu sredi posao po drugi put, ali sad vec to nije islo tako glatko kao prvi i on jos ljut kako to ne moze oma' - dobro, nista se ne brinite za sudbinu deckica - epizoda "zaposljavanje drugi put u narodnoj ustanovi" je imala, naravno, happy end  Smile

No, vracanje na temu

PIO fond ne treba, niti je zamisljen da funkcionise po principu "ja radim a moji porezi i doprinosi idu sadasnjim penzionerima" - penzioneri, koji su posteno zaradili svoje penzije, imaju svako pravo na njih a ove "leva ruka desni dzep" sredjene penzije da se ispitaju i trazi povracaj novca sa sve kamatom  Smile

Daklen, ljudi su u toku svog radnog veka izdvajali zaradjeni novac i tim novcem je drzava trebala, preko PIO fonda, da upravlja i da ga cuva, ako moze i uveca, - novac tih ljudi je ulagan u neke stvari i sigurno je isprepletan sa raznim zdanjima preduzecima bankama ali Mladji&Co nije bilo u interesu da se time bave, naprotiv - i nije slucajno sto je prva stvar koju su odradili bilo da se rese onih banaka - jer kako bi "privatizovali" preduzeca i obavljali ostale radnje

Daklen, i tu Co. lepo iza resetaka pa da se, takodje sa kamatom, novac vrati

Oni koji treba da kontrolisu primenu zakona - daklen, cenjeni inspektori - ja sam svojim ocima videla
- rad u sopstveno radno vreme za privatnika koga bi trebalo da kontrolisu - naravno, ne za lepe oci
- izvestaje koji bi oni trebalo da pisu, daju se samim poslodavcima (odnosno nekom od radnika) da ih odrade (sve i da je sve ok po slovu zakona kod poslodavca, nece cova/zena da se smara sa tim trivijalnostima)
- selektivna kontrola privrednika - pitam se pitam  Smile

Nista pozitivno ne mislim o pomenutima

I jos na temu - da li sad da potezem pricu o tome kako se i uposlenima od strane drzave omakne ups  Smile da naprave sebi da se ti iznosi manje plate da bi radnicima ostalo vise u dzepu  Smile 

Anyway, moj zakljucak je da je sve ovo jedan veliki raspad sistema

E ebiga, opet "raspisivanje" - ali ja zaista ne mogu da imam stav "e bole me..."  kao sto ga pojedini drsko i krajnje bezobrazno imaju 

 Smile
« Poslednja izmena: 10. Jun 2013, 11:22:03 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Ko se razume u ekonomiju, papirići koje mi koristimo mogu u jednom danu da postani bezvredni!

Količina novca koja je u opticaju je veća oko 80x od vrednosti zlata ikad iskopanog!
Pošto je zlatni standard napušten 70-tih, bitniji je podatak da je svetska novčana masa veća 40x od svetskog BDP-a. To je katastrofa u najavi.

Pa zlato je napusteno jer ga ne mozes iskopati toliko mnogo da bi pratio proizvodnju i rast. Poredis samo automobile tada i danas, koliko ih kolicinski ima, e, tu bi kolicinski morao da imas i toliko zlata ali ga jednostavno nema
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 603
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Samsung 
Zlato je napušteno jer nije više sredstvo razmene, nego BDP (tj. proizvodnja).

Praktično, sav ovaj novac je fiktivan jer nema šta za njega da se kupi.
Ajmo plastično, kad bi krenuli da kupuju jedno po jedno od najvećih svetskih bogataša pa na niže, sve bi kupili što postoji na Zemlji, a nama bi ostale beskorisne pare.

Zato im je valjda u interesu da narod gine po ratovima, sida, pederi i sl.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 603
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Samsung 

Daklen, ljudi su u toku svog radnog veka izdvajali zaradjeni novac i tim novcem je drzava trebala, preko PIO fonda....

 Smile

Nema tih para, pojeo Sloba, ratovi, inflacija... drum!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.