Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 13:18:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Književni konkursi  (Pročitano 60900 puta)
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
mob
Nokia 
VIII књижевни конкурс Шантићево перо 2014.

Основна школа „Aлекса Шантић“ у Калуђерици поводом традиционалне манифестације Шантићеви дани расписује

VIII књижевни конкурс Шантићево перо 2014.

за

    Најбољу песму или песничку збирку
    Најбољи прозни текст, кратку причу или есеј
    Најбољи менторски рад – најбољу збирку ученичких радова

на теме:

    НА БАКИНОМ ЈАСТУКУ (за ученике основних школа, а на предлог прошлогодишњег председника жирија, Моша Одаловића)

    ГДЕ ЈЕ ЖИВОТ? (за ученике средњих школа)

Услови Конкурса:

    Право учешћа на Конкурсу имају ученици основних и средњих школа.
    Сви радови морају бити одштампани у четири примерка и достављени на адресу школе: ОШ „Алекса Шантић“, Краља Петра Првог бр. 9, 11 130, Калуђерица, Београд, или на електронску адресу santicevo.pero@gmail.com
    Радови морају бити самостална дечја остварења.
    4.      У заглављу сваког рада треба убележити следеће податке: назив теме, име, презиме, узраст, адресу и телефон детета; име и адресу школе; име, телефон и електронску адресу наставника-ментора. Радови без ових података неће се узимати у обзир, као ни они радови који нису лекторисани.
    5.      Радове доставити најкасније до 1. априла 2013. године.
    6.      Овогодишње теме Конкурса поетички комуницирају са прошлим и будућим; окосницу обе теме чини потрага за предачком тајном живота, младалачка жудња за истином и неком бљештавом упоришном тачком у свету без ослонца.

Жири за додељивање награда сачињаваће један књижевник, један новинар-публициста, један професор књижевности из неке од београдских школa и селектор радова, професор матичне школе. О резултатима Конкурса и завршној свечаности доделе награда сви учесници биће обавештени најкасније до 15. маја 2013. године.

Контакт-телефон школе: 011/3410-655: особа за контакт: селектор радова, проф. Душица Филиповић (тел. 011/341-51-41);gmail: dusica.zena.sumatra@gmail.com и проф. Љиљана Криваја (тел. 011/ 3410-571)
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
mob
Nokia 
Konkurs za pesničku nagradu Mladi Dis i Konkurs za esej o Disu

Na prvoj sednici Odbora Disovog proleća koja je održana u Čačku, 4. februara 2014. godine, raspisani su konkursi za nagradu Mladi Dis i za esej o Disovom stvaralaštvu.

Konkurs za pesničku nagradu Mladi Dis

Povodom 51. Disovog proleća, Gradska biblioteka „Vladislav Petković Dis“ i Odbor Disovog proleća raspisuju tradicionalni konkurs za rukopis za prvu pesničku zbirku napisanu na srpskom jeziku, autora do 31 godine starosti. Autor dostavlja organizatoru rukopis u tri primerka sa najmanje 30 pesama na srpskom jeziku, potpisan šifrom. Rešenje šifre slati u posebnom kovertu uz rukopis.
Konkurs je otvoren do 10. aprila 2014. godine.

Autoru najboljeg rukopisa, po odluci tročlanog stručnog žirija, pripada plaketa Mladi Dis i pravo da mu Biblioteka objavi prvu pesničku knjigu u ediciji Tokovi. Rezultati konkursa biće objavljeni najkasnije do 20. maja 2014. godine.

Rukopisi se ne vraćaju.Nagrada Mladi Dis autoru najboljeg rukopisa biće dodeljena u Čačku na završnim svečanostima 51. Disovog proleća.

Rukopise u tri primerka slati na adresu: Gradska biblioteka „Vladislav Petković Dis“, Gospodar Jovanova 6, 32000 Čačak, sa naznakom „za konkurs“.

Konkurs za esej o Disu

Gradska biblioteka „Vladislav Petković Dis“ i Odbor Disovog proleća raspisuju konkurs za esej o pesniku Vladislavu Petkoviću Disu i njegovom stvaralaštvu. Pravo učešća imaju mladi književni kritičari, studenti, postdiplomci i učenici. Autori šalju radove u tri primerka, potpisane šifrom, a rešenje šifre dostavljaju u posebnom kovertu uz rukopis.

Konkurs je otvoren do 10. aprila 2014. godine.

Tročlani stručni žiri će odabrati tri najbolja rada čije autore Biblioteka novčano nagrađuje.
Odluka žirija biće saopštena do 20. maja 2013. godine, a nagrade uručene na završnim svečanostima 51. Disovog proleća u Čačku.

Rukopise u tri primerka slati na adresu: Gradska biblioteka „Vladislav Petković Dis“, Gospodar Jovanova 6, 32000 Čačak, sa naznakom „za esej“.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
mob
Nokia 
Konkurs za nagradu “Đurin šešir”, 2014

Djura JaksicFondacija “Solidarnost Srbije” i Kuća Đure Jakšića raspisuju treći put Konkurs za knjićevnu nagradu – Đurin šešir – za rukopis neobjavljene knjige pesama, koja će biti dodeljena poslednje nedelje juna 2014. godine, na svečanosti i proglašenju pobednika, u kući Đure Jakšića, Skadarska 34, u Beogradu.

Pravo učešća na Konkursu imaju svi autori koji pišu na srpskom jeziku, a rukopis neobjavljene knjige pesama, u tri primerka, pod šifrom (sa razrešenjem šifre u posebnoj, zapečaćenoj koverti), poslati isključivo poštom na adresu:

Fondacija “Solidarnost Srbije”,
Dobrinjska 11,
11000 Beograd,

sa naznakom – za nagradu “Đurin šešir” – najkasnije do 28. 2. 2014. godine.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
mob
Nokia 
Konkurs za nagradu “Miodrag Ćupić”

Fondacija “Miodrag i Branka Ćupić” raspisuje konkurs za književnu nagradu “Miodrag Ćupić”. Na konkursu mogu učestvovati pisci iz Crne Gore, Srbije i Republike Srpske sa novim knjigama (poezija i proza), koje su objavljene 2013 i 2014. godine. Nagrada se sastoji iz diplome, plakete (rad vajara Sveta Rodovića) i novčanog iznosa od 1.000 (hiljadu) eura.

Tri primerka knjige slati na adresu:

ul. Radoslava Burića 169,
Podgorica,
Crna Gora.

Konkurs je otvoren do 30. marta 2014. godine.

Odabranom autoru nagrada će biti uručena početkom maja ove godine u Podgorici.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 13:18:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.