Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 16 17 19 20 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kinologija - psi, odgoj, dresura, izložbe, zdravlje, iskustva...  (Pročitano 75362 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 15607
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
LG Nexus 4
I dalje sam u dilemi oko pola kuce, jer me svako ubedjuje razlicito, a meni je manje vise sve jedno, ja cu podjednako voleti tog psa, bio muzijak, ili zenka...
Ne rece mi sa koliko starosti bi trebao da ga vodim na tu neku dresuru?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
Samsung D520
Imam Nemackog ovcara starog 5 meseci i problem je u tome sto mu zadnje noge nisu paralelne vec se spajaju u sredini(X). Da li je moguce da je to zbog toga sto je naglo izrastao ili je verovatnije tako od rodjenja(ja sam ga dobio sa 6 nedelja i u pocetku nisam primecivao da tako drzi noge). I da li postoji sansa da se to vremenom ispravi?
IP sačuvana
social share
Sinisa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


...šta nisam pročito

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 339
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Samo od sebe se ispraviti nece, a i sigurno nece nestati ako prestanes da obracas paznju na to.
U svakom selu postoji veterinar koji cak zna i da ne naplati savet, cak i pregled.

Niko ne moze da dozvoli sebi da postavlja dijagnozu na forumu,
nije strasno, nece te puno kostati, samo podji do veterinara.

Pozdrav
IP sačuvana
social share
Westie mužjak, star 5 god. osvojene titule 5xPRM, 2xR.CAC, 27xCAC, 2xR.CACIB, 13xCACIB, 26xBOB, J.BOG, 4xBOG III, 3xBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, CH MK, CH GR, INT CH. Club Winner
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 102
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Imam mnogo pitanja :) , za dva dana treba da dobijem stene westie terrier-a staro 7-8 nedelja, i kako prvi put imam psa susrecem se sa mnogo pitanja, zaista zelim da mu pruzim svu potrebnu negu.

da li je on mali za svakodnevnu setnju napolju po ovom zimskom vremenu jer zivim u stanu?

koliko cesto treba da ga hranim i u kojim kolicinama?

kada je idealno vreme da se otpocne neka vrsta dresure, mislim na osnovne stvari?

kada da pocnem sa odrzavanjem njegove dlake, tacnije sa cesljanjem i kupanjem?

kako da mu pristupim ako se bude plasio ili bude previse nemiran?

i da li je problem to sto ce prvi dan kad dodje putovati 2-3 sata kolima do vikendice pa cemo se malo zadrzati tamo, pa opet pola sata do stana? ne znam da li to moze da mu bude problem jer je prvi dan kako su ga odvojili od majke i jos treba da provede pola dana u kolima. . .

unapred hvala :)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 15607
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
LG Nexus 4
Imam mnogo pitanja :) , za dva dana treba da dobijem stene westie terrier-a staro 7-8 nedelja, i kako prvi put imam psa susrecem se sa mnogo pitanja, zaista zelim da mu pruzim svu potrebnu negu.

da li je on mali za svakodnevnu setnju napolju po ovom zimskom vremenu jer zivim u stanu?

koliko cesto treba da ga hranim i u kojim kolicinama?

kada je idealno vreme da se otpocne neka vrsta dresure, mislim na osnovne stvari?

kada da pocnem sa odrzavanjem njegove dlake, tacnije sa cesljanjem i kupanjem?

kako da mu pristupim ako se bude plasio ili bude previse nemiran?

i da li je problem to sto ce prvi dan kad dodje putovati 2-3 sata kolima do vikendice pa cemo se malo zadrzati tamo, pa opet pola sata do stana? ne znam da li to moze da mu bude problem jer je prvi dan kako su ga odvojili od majke i jos treba da provede pola dana u kolima. . .

unapred hvala :)

Druze, dosta odgovora na pitanja imas na prethodnim stranama, nemoj da te mrzi, procitaj malo... Da ce biti poplasen, hoce sigurno... Pa shvati ga, on je jos beba, odvojis ga od majke, prvi put se vozi kolima, u nepoznatoj je sredini, sa nepoznatim ljudima, sta mislis, da li ce biti uplasen?  Smile
Zato kad stigne, samo polako, daj mu malo prostora i vremena da se upozna sa novim mestom, nemojte odmah svi da ga napadnete da ga mazite nosite, cimate, bice vremena, pustite ga malo da se oporavi od soka...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


...šta nisam pročito

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 339
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Imam mnogo pitanja Smiley , za dva dana treba da dobijem stene westie terrier-a staro 7-8 nedelja, i kako prvi put imam psa susrecem se sa mnogo pitanja, zaista zelim da mu pruzim svu potrebnu negu.

da li je on mali za svakodnevnu setnju napolju po ovom zimskom vremenu jer zivim u stanu?

koliko cesto treba da ga hranim i u kojim kolicinama?

kada je idealno vreme da se otpocne neka vrsta dresure, mislim na osnovne stvari?

kada da pocnem sa odrzavanjem njegove dlake, tacnije sa cesljanjem i kupanjem?

kako da mu pristupim ako se bude plasio ili bude previse nemiran?

i da li je problem to sto ce prvi dan kad dodje putovati 2-3 sata kolima do vikendice pa cemo se malo zadrzati tamo, pa opet pola sata do stana? ne znam da li to moze da mu bude problem jer je prvi dan kako su ga odvojili od majke i jos treba da provede pola dana u kolima. . .

unapred hvala Smiley

Za početak, čovek od kog kupuješ štene je dužan da ti odgovori na sva ova pitanja,
ako je ozbiljan odgajivač verovatno i zna šta je dobro i kako treba, samo ti nemoj da se
ustručavaš da ga pitaš ili da ga zoveš u tri ujutru da pitaš šta da radiš,
TO JE NJEGOVA OBAVEZA.

Ja imam Westia, pa ću malo da ti pomognem
da počnemo ovako:

1. Posle vakcinacije moraš neko vreme manje da ga izvodiš i da izbegavaš susrete sa drugim kerovima, nekih mesec dana, to ćeš već da vidiš sa veterinarom, nije mali za kratko izvodjenje, drži ga u ruci i puštaj ga po malo u travu da se poigra, njuši, i da uči da vrši nuždu, što se westa tiče videćeš da će vrlo brzo sam da nauči da ne vrši nuždu u kući.

2. Broj obroka se prilagođava starosti. Do 6 - tog meseca 3 - 4 puta dnevno, a posle toga 2 obroka dnevno, uvek u isto vreme. Količina je relativna stvar, zavisi kojom hranom ga hraniš, čak se i razlikuje od proizvođača do proizvođača. Kad budeš otišao da kupiš granule, reći će ti količinu za tu vrstu i daće ti mericu (čašu sa podeocima), u principu lako je. Neki čak i preporučuju da im se daje da jedu koliko hoće. Nemoj da štediš na granulama, kupuj Bento Kronen, Royal Canin, Belcando, Eucanubu, nemoj Pedigree ili friskas ili ta jeftina čuda. Ja konkretno koristim Bento Kronen.

3. Sa dresurom počni odmah, nek ti je Bog upomoć.

4. Možeš ga češljati odmah, nije dobro stalno kupati psa, veterinari čak i ne preporučuju kupanje šamponima već ispiranje i trljanje rastvorom sirćeta i vode, i to dva puta godišnje, ali pusti njih. Ne štedi na šamponu, nema svrhe da ga odmah kupaš ipak je zima, za neki mesec otprilike. Moraš da znaš da se weste ne šišaju već se trimuju, nikako makaze ili mašinica, to opet vidi sa odgajivačem, treba ga prvi put trimovati sa otprilike 4-6 meseci, objasniće ti on šta je i kako. Postoji i druga tehnika tzv. hand-stripping, ali biće vremena za to. Weste nemaju miris i ako se redovno trimuju nema ni dlaka po kući.

5. Brzo će se on opustiti i vrlo brzo ćete jedan drugom biti sve na svetu. Ne plaši se, on se sigurno plaši više od tebe.

6. Neće mu ništa hvaliti u kolima, samo mu nađi neku kutiju sa nekom prostirkom i on će super prespavati sve to.

Nemoj da štediš na bilo čemu, sve što misliš da si uštedeo daćeš veterinarima.

Ovo je moj kera

Dekan
5xPRM, 2xBOB, BOG, JCH SRB




Puno pozdrava
« Poslednja izmena: 06. Nov 2009, 17:36:08 od bozamc »
IP sačuvana
social share
Westie mužjak, star 5 god. osvojene titule 5xPRM, 2xR.CAC, 27xCAC, 2xR.CACIB, 13xCACIB, 26xBOB, J.BOG, 4xBOG III, 3xBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, CH MK, CH GR, INT CH. Club Winner
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 102
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
bozamc, hvala ti puno, mnogo si mi pomogao!!! vrlo precizni i korisni saveti! :)

u nedelju dobijam wesie-a i tada cu se videti sa odgajivacem, pa cu ga sve konkretno pitati,kako treba da dobijem psa prvi put i nemam iskustva, malo sam se uspanicila :)))

za hranu sam bila u pet centru u beogradu danas i konsultovala se sa veterinarom, dala mi je Brit Care hipoalergenu hranu kao najpogodniju, ali mi je takodje ponudila i neke od onih koje si nabrojao :)

Dekan je presladak!!! Jedva cekam da mi stigne i moj westie :))) bas sam uzbudjena! :)

jos jednom, hvala ti puno!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 
Ako ikome moze pomoci, ko nije mozda toliko zainteresovan za samu dresuru koliko za zivot sa psom... Imam crnog koker spanijela 15 godina (guramo 16-u od septembra), drzanog u stanu i leti na vikendici. Ono sto bi svaki buduci gazda jednog psa trebao imati u vidu, ukratko:

- Sa psom treba sto vise razgovarati, tako raspoznaje reci i uci komande i razume ukucane i ljudski svet oko sebe.

- Kucni psi brzo postaju maze zbog nedostatka prostora i orijentisanosti na unutrasnjost/kucu i svoje gazde. Nije iskljuceno da godinama postaju ljubomorni zbog povecane privrzenosti prostoru i ljudima koji su ga odgajili, zato treba voditi racuna o miroljubivosti (nekada zavisi od temperamenta same rase, ali psi uglavnom grade sopstveni karakter).

- Koska i meso jesu dobra hrana (proteini), ali osim granula koje su sve popularnije narocito nakon 3., 4. godine treba povesti racuna o kuvanju za psa, uvoditi povrce i kuvanu hranu, jer godinama i njihov sistem za varenje slabi kao i kod ljudi. Mnogo ljudi nebrigom o ishrani skracuju vek svog ljubimca.

- Veterinari, vakcinacije i pregledi su obavezni. Stara bapska prica "i dzukele niko ne pazi pa zive" ne vidi jako puno detalja kao sto je ta da je vek ulicnih pasa u proseku 4-5 godina.

- Lepo je kada je pas mali i interesantan, ali kada poraste moze biti isto toliko interesantan, interakcija sa covekom postaje intenzivna, kao i igre koje ne treba zanemarivati jer nije istina da psi postaju "ozbiljni" kada odrastu. Postaju samo veci ali postaju i vise zastitnicki nastrojeni sto je veliki plus.

- Grdnje imaju veliku ulogu u vaspitanju, ali trenutak kada vidis zube svog psa usmerenog ka tebi vreme je da se povuces sa grdnjom i batinama (ako dodje do te mere). On nije rob vec clan koji ima svoja prava i treba mu dati njegovog prostora. Kada postane uplasen, postaje i opasan i tada u coveku pa i svome gazdi vidi neprijatelja.

- Bolesti jednog psa treba uociti i na vreme sanirati i psa negovati. Mi smo imali veliku diskusiju o samom uspavljivanju psa kada je postao stariji, jer neki ljudi jednostavno ne razumeju da kao i covek i pas ima svoje boljke i dobre i lose dane, ali to ne znaci da ce sutra uginuti ili da ga se treba resiti. Kao sto volis da se hvalis njim na izlozbama i kada je mlad i jak, tako treba imati u vidu cinjenicu da ces mu biti potreban kada ga bude bolelo i kada ne bude vise imao snage. U starosti grdnja kada napravi nered jer mu nije dobro nije nikako preporucljiva, time pas dobija kompleks nepozeljnosti i raspolozenje se menja u visednevnu depresiju, spavanje i povucenost.

Za ovih 15 godina lepe trenutke necu zaboraviti ceo zivot, imati psa je velika obaveza ali i veliki dar. Najvaznije je da pas gradi karakter po uzoru na gazdu, sto ce reci da treba dobro razmisliti zasto je kada odraste ovakav ili onakav Wink

Mi smo do sada prosli lajmsku bolest, epilepsiju, sluh je oslabljen vec godinama (karakteristicno za kokere), od skoro i vid... Sada vec krecu problemi sa stomakom i srcem, ali duhom nismo klonuli, i dalje se mazimo i igramo i naravno ne planiramo da prestanemo i ne razmisljamo o uspavljivanju dok to ne bude neminovno.

Veliki pozdrav svima  Smile
IP sačuvana
social share
* Friendship is like peeing on yourself: everyone can see it, but only you get the warm feeling that it brings.
* Always do sober what you said you'd do drunk. That will teach you to keep your mouth shut.
* A woman's mind is cleaner than a man's. She changes it more often.
* People who drink light "beer" don't like the taste of beer; they just like to pee a lot.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
HTC CHA CHA
ticho86 jel stigao westie? Kako se snalaziš? Bata ili seka?
Pozdrav
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 102
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
stigao je!!! Smile
bata je i zove se Kiki!
za sad super ide, vec je naucio da vrsi nuzdu gde treba Smiley veseo je i igramo se dosta, a onda drugi deo dana spava... rastu mu zubi pa sve gricka, ruke mi se crvene, njih najvise voli, hehehe Smile ... jedino sto sam mu juce videla buvice, verovatno ih je doneo iz legla pa sam ga okupala rastvorom koji mi je veterinar dao i poprskala njegov krevetac i mesta na kojima boravi...
prava je mala beba... mnogo je sladak Smiley
stavicu neke slike na profil pa pogledaj Smiley
veliki pozdrav!



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 16 17 19 20 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.