Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Kina kao svjetska sila broj 1 će biti
ista kao SAD
12.4%  (27)
bolja nego SAD
40.8%  (89)
gora nego SAD
32.6%  (71)
ne znam odgovor
14.2%  (31)
Ukupno glasova: 218
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 205
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kina kao svjetska sila broj 1 - kakva će biti ili kakva bi bila?  (Pročitano 341367 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Цитираћу друга Духа...  Smile : Кина је за 2000 година своје историје имала мање агресија него САД за 200 година своје историје... Или тако нешто  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Цитираћу друга Духа...  Smile : Кина је за 2000 година своје историје имала мање агресија него САД за 200 година своје историје... Или тако нешто  Smile Smile
Tačno. Kinezi su izuzetno neagresivna nacija.Valjda im je koncept dovoljno dobar da ne moraju da ratuju da bi se širili.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
BlackBerry Torch
Vidjet ćemo kako će se ponašati kao bude imala potrebu za nečim, npr resursima...

Primjer, na south parkovski način  Smile.
Država A ima resurs kojim im treba.
Kina: Mi bi to kupili po 2 yuana po jedinici, odmah
Država A: Ali cijena je 2000 yuana po mjernoj jedinici.
Kina: Dobro. Ne prodajete kako mi hoćemo, mi ćemo uzeti sami. Mi smo sila broj 1, tko će nas zaustaviti.
Bum-bum-bum...
Država A: Imamo sad novu vladu, i prodajemo Kini po 0.5 yuana  Smile

Pa onda država B, pa C, pa D...

Цитираћу друга Духа...  Smile : Кина је за 2000 година своје историје имала мање агресија него САД за 200 година своје историје... Или тако нешто  Smile Smile
Tačno. Kinezi su izuzetno neagresivna nacija.Valjda im je koncept dovoljno dobar da ne moraju da ratuju da bi se širili.

Kod njih je drugačiji tip agresije. Do sad bio.
Više ekonomski.
Dođe jedna porodica, otvore dućan ili restoran. Uvezu ilegalce i druge porodice. Otvore još dućana i restorana. Uvezu jos ilegalaca ili legalaca... U Kini ne smiju imati više djece ali van Kine mogu imati koliko hoće. Onda nastane China street, pa China town... i za desetljeće-dva imaš ih mnogo.
Prvo je to bilo na zapadu jer se isplatilo ali sad je sve više i na istoku Europe i u drugim dijelovima.

Modus operandi podsjeća na Albance i njihov "slastičarnica" i "zlatarna" biznis. Ako je netko trebao naučiti na Albancima, to ste vi dragi Srbi. Ali šta Sale Nađ zna...

.....

Ja se sjećam dana kad ako si u Zagrebu vidio Kineza to je mogao biti ili diplomat ili turist. Jako rijetko. Danas ih ima mnogo.
Imaju sumnjive biznise, izbjegavaju plaćanje poreza a iskorištavaju lokalno stanovništvo do besvijesti. Ljudi im rade za najmizerniju crkavicu.

I onda pričam s kolegom tu na poslu koji je inače iz Beograda. On kaže da je u BG još gore...
« Poslednja izmena: 21. Nov 2008, 23:24:09 od Sale Nadj »
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Pa Srbija ima srecu da Albanaca nema 10 puta vise, samo sto Kineza ima jako puno vise a Kinezi izvoze bedu koja se mnozi izvan njihovih granica bezgranicno. U Italiji kad koji umre, rodjak dobija pasos i vizu i dolazi na njegovo mesto iz Kine, kao sto se i zene sa Kineskinjama pa kao fol spajanje familije pa se udvostruce preko noci. Samo kad krenu prve demostracije Kineza Beogradom kad pocnu da traze svoja prava, ko u Italiji. Dobijes ostar protest iz Pekinga pa uvodis Kineski u osnovne skole kao jedan od obaveznih jezika. A kod njih jos mozes da radis kao Evropljanin jer su jos glupi za neke poslove al kad nauce, ocistice Kinu od belaca sto su dosli.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
BlackBerry Torch
Možeš tamo raditi vrlo malo toga kao Europljanin. Najčešće te zamijene nakon nekog vremena čim istreniraš lokalne Kineze onom što ti znaš.
Imam još samo jednog frienda tamo, Australca, koji je učitelj engleskog u Šangaju. Svi ostali smo dobili "bye bye" papire  Smile

Uhvate li te ilegalno u Kini - yebo si ježa u leđa. A u ZG (ili BG) ilegalnih Kineza ko pljeve. I nitko da im uruči "bye bye" papire čak i kad ih ulove...
« Poslednja izmena: 22. Nov 2008, 00:26:14 od Sale Nadj »
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Citat
A u ZG (ili BG) ilegalnih Kineza ko pljeve. I nitko da im uruči "bye bye" papire čak i kad ih ulove...

Pa mi smo dve pankerske države. Smile Anarchy Smile
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Zato u Americi mos biti ilegalac al mos imati privatnu radnju ako placas porez. Kazem samo, pogledajte druzeljubivost Kineza u BG-u, njihove radnje i njihovu robu pa razmislite kakva bi im bila vlast
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung 
Цитираћу друга Духа...  Smile : Кина је за 2000 година своје историје имала мање агресија него САД за 200 година своје историје... Или тако нешто  Smile Smile

Разлог томе је њихова неспособност. Па њима су долазили Португалци и Енглези са шачицом људи, узимали им земљу и говорили шта да раде.

То су кренули да превазилазе и управо због тога су опасни.

Модернизовали су се и желе да постану највећа светска сила.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Цитираћу друга Духа...  Smile : Кина је за 2000 година своје историје имала мање агресија него САД за 200 година своје историје... Или тако нешто  Smile Smile

Разлог томе је њихова неспособност. Па њима су долазили Португалци и Енглези са шачицом људи, узимали им земљу и говорили шта да раде.

То су кренули да превазилазе и управо због тога су опасни.

Модернизовали су се и желе да постану највећа светска сила.
Pa izostali su sa industrijskom revolucijom al sada nadoknadjuju. Sad se ljubazno smeskaju al kad nam ga u*eraju tek se se tada smeskati
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
BlackBerry Torch
A i ne kupuju samo oružje za odbranu, ima tu previše toga "napadačkog".

Također, digresija na tvrdnju da Kina je "neagresivna nacija" - Americi se (opravdano) prigovara na onome što su učinili lokalnom stanovništvu koje su zatekli na novom kontinentu (tzv. Indijanci). A negdje u slično vrijeme u povijesti i na relativno sličan način i Kinezi su se ponijeli sa lokalnim stanovništvom koje su zatekli na Taiwanu.
Da ne idemo dalje...

IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 205
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.