Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:15:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Ko vam je blizi?
Kant
20%  (2)
Nice
80%  (8)
Ukupno glasova: 10
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kant ili Nice???  (Pročitano 14918 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
"Neko" je spomenuo Marxa - pa zar smo dotle doshli da ni ime neces da mi pomenesh ccccc. Smile

Elem - Marx ima svoju dubinu misli ali nije nikada ima praksu i primenu. Za to su se pobrinuli oni koju sa ga citali a nisu ga razumeli - ako koji su sebe zvali Marxistima.

Ima citat koji sam pominjao na vishe mesta. Kada su pitali Marxa sta misli o francuskoj revoluciji apropo toga da su se revolucionari zvali marxistima on je rekao: " Ja ne znam sta su oni ali znam da ja nisam marxista".

Marx je pokusao da odgovori na prosto pitanje sta je sloboda i sta coveka cini slobodnim. Kao posledicu toga je ushao u kritiku kapitalistickog sistema i ekonomske teorije ali ono sto je izaslo iz njegove filozofije je ogroman temelj za modernu i post-modernu antropolosku i sociolosku teoriju, pa cak i za moderne pravce psihologije. Ne zaboravi njegovu genijalnu teoriju o osnovi toga sta cini ljude neslobodnima (citaj frustriranima i pod stresom) - otudjenje od prozvoda njihovog rada - za mene je on ovde rekao jednu od najvecih spiritualno-filozofskih istina ikada napisanih.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Vidis kak`i su ti sledbenici Artura...   Smile

Ne poznajem nesto Marksa- pa da se ne blamiram... (Previse brade za moj ukus   Smile)
Ali znam da je izuzetno cenio Homera. Inace, HELENE...
Engels je u pismu Mini- bla, bla- napisao da je otac tregedije Eshil, a komedije Aristofan.   Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
problem stvari po sebi je shto nijedna stvar nije po sebi ,inache ne bi bila stvar Smile kant je bio blizu ovog otkrica ,schopenhauer josh i vishe . kantov genije je ipak ostao samo ideja na papiru (kao i nadchovek) jer oni nisu uspeli da nadju put do njega - nisu uspeli da predju u podruchje iracionalnog . ili da citiram jednog zen-majstora koji kad postade prosvetljen reche: "sva nasha filosofska raspravljanja su kao kad komarac pokushava da ubode gvozdenog bika " Smile Smile

a sad da predjemo na komunistu deckyja (dao sam ti priliku da se odreknesh komunizma a ti nishta Smile Smile) . uobichajeno je da se kaze da su hrist,marx,muhamed ... u pravu ,a da hrischani,marxisti ,muhamedanci ... nisu . to medjutim samo govori da ideologija koju je stvorio "uchitelj" nije bash jasna ,chim se toliko greshi. elem - marx je choveka sveo na ekonomsku zivotinju - simplifikacija koja se ne moze lako oprostiti . medjutim ,ono shto je josh gore i shto je pravi zlochin - marx i marxisti su ako ne stvorili ,ono raspirili klasnu mrznju i od nje stvorili zakon. to je ishlo dotle da su u praksi ljudi pocheli da se ubijaju zbog toga . najgora stvar je sledeca :chak i u marxistichkim drushtvima klasne razlike su postojale ,a ponekad su chak bile i vishe nego u drushtvu koje su zamenila (primer :kina ,a josh vishe sev.koreja) . to je zbog toga shto marx nije uvideo fundamentalnu istinu - ljudi se razlikuju i ljudi su po prirodi egoisti (tj brinu za sebe).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Ne gresi dusu!
Kant je fino rekao da taj transcendentni svet moze opipati genije! Zato jeste savrsen! Priliku poseduje, bar neko.

Stvar po sebi je suprotno od sveta fenomena.
Svet stvari po sebi je druga polovina Bica- Bog, besmrtna dusa, Supstancija.

Mi, prosecni- mada sam ja malo iznad  Smile- nismo kadri da saznamo, ali postoje neki GENIJI koji svet stvari po sebi mogu da predoce u svom stvaralastvu- pr. umetnost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
 ajde da probam ovako . kant nije bio (taj) genije. odakle je on znao da postoji neshto shto nikako nije mogao osetiti (ni chulima ,ni razumom) ? ako je opet to mogao ,onda taj svet nije toliko transcedentan kao shto bi trebao da bude Smile

ili da kazem ovako: ja sam glup,a ti si pametna ali nedovoljno . kako to da nas dvoje uopshte prichamo o transcedentnom ako nikako ne mozemo da ga spoznamo. taj genije ,ako bi postojao ,nikako ne bi mogao da nam prenese bilo kakvo saznanje o tom svetu jer mi to ne bi mogli da shvatimo. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Bweeeeeeee!
Dakle, covek je fino rekao- umetnost! Tu je taj svet stvari po sebi!
Procitaj njegovu "Kritiku moci sudjenja".

Genije je bio Gete. Po Vekslerovom testu, imao je 220 IQ. (Od 140, genije)
Brojke su samo potvrda. Mislim da je i Kant bio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
pa nazalost umetnost nije stvar po sebi. ne samo shto je povezana sa ostalim stvarima ,nego ono shto je lepo nekim ljudima ,na druge ne ostavlja nikakav utisak. ti npr volesh da slushahs rnr 70-ih a vecini ljudi ta muzika ne predstavlja nishta posebno .
shto se tiche iq ,on tu nishta ne pomaze. iq je mera inteligencije (razuma) a sama si rekla da se stvar po sebi ne moze doseci razumom. to nisu uspeli ni gete ni kant.
  u stvari - sve ono shto umetnici stvore je ipak samo preradjevina onog shto vec postoji u prirodi (stvari koje nisu po sebi) Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Chika Artur S. je definitivno vredan paznje - posebno zbog njegovog koriscenja istocne (budisticke) misli i na to chuveno isticanje VOLJE kao pokretaca sveta. Ono sto ne mogu da svarim kod njega je njegov odnos prema zenama.

Niche je dosta nauchio od njega
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 552
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ko vam je blizi, drazi...Kant ili Nice? Obicno postoji iskljucivost ljudi koji su za jednog ili drugog, a retko ko ima neki pomirljiv stav. Dakle, ko i zasto?

Nikola Tesla!

Filozofirati i pametovati moze svako, ali za ono sto je uradio Nikola Tesla (samo primer), treba imati dar.

Bweeeeeeee!
Dakle, covek je fino rekao- umetnost! Tu je taj svet stvari po sebi!
Procitaj njegovu "Kritiku moci sudjenja".

Genije je bio Gete. Po Vekslerovom testu, imao je 220 IQ. (Od 140, genije)
Brojke su samo potvrda. Mislim da je i Kant bio.

Mislim da tada nije postojao IQ test. Tako da te brojke koje su sada relevantne, ne piju vosu!
« Poslednja izmena: 27. Nov 2006, 12:30:33 od petar021 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
BF evo ti malo price o MArxu sa druge teme da se ne bi ponavljao

http://forum.burek.com/index.php/topic,163625.0.html

Baj d vej - to sto si rekao za njega stoji ali probleme koje je on obradjivao i sama cinjenica da je poceo da prica o klasnim razlikama i ekonomiji kao glavnoj pokretackoj energiji ljudskogh drustva ga cini velikim. Iz njegove teorije su se izrodili mnogi pravci socioloske, antropoloske i filozofske misli danas. Njega je sada lako kritikovati ali treba sagledati stvari iz vremena kada je pisao svoja dela.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:15:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.