Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:52:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 66
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Како је Богу име?  (Pročitano 77874 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ja znam da u Islamu Ima 100 naziva za Boga.  .  .  i da se blago onme ko sva imena zna.  .  .  sad eto kontajte.  .  .   :wave:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


*****PARTIZAN*****

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 413
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
SonyEricsson k530i
bog? Smile
IP sačuvana
social share
‘’You’ve got to ask yourself one question.   Do I feel lucky! Well, do ya, punk?’’


Mi volimo,
I bodrimo,
Samo jedan klub na svetu celom.

I pevamo,
Svaki dan:
Samo napred PARTIZAN !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 1234
svevisnji!
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Mi , jadnici , ne možemo shvatiti suštinu  jedinoga stvoritelja . Zato smo skloni da " polupamo lončiće "   pa da stvorimo sebi idola koji nije "onaj koji jeste". I onda mu se molimo , klanjamo ...( zlatno tele).

To je osobina koju sotona vidi i koristi u svrhu svoje zajebancije. Tako je izmislio Moloka , "boga" kojemu su Kartažani prinosili kao žrtvu ni manje ni više nego : svoju vlastitu djecu !!!!!! A nisu ti ljudi bili ništa gluplji od nas .U srcu su imali ljubavi koliko i mi . Pa opet to naprave ... Zamisli ...  A to je bio razlog da se izrekne rečenica :" Kartagu treba uništiti"!!! I tako se promjeni tok historije .

Bog je ono prema čemu neko gaji religiozne osjećaje . Za većinu Hrvatskih katolika  Bog je - Gospa !!! Zato što su religiozni osjećaji upereni uglavnom prema gospi !!! 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Koliko ja znam i to baš od Jehovinih svedka, božje ime se ne zna.    

Naime u starim jevrejskim spisima nisu se stvaljali samoglasnici tako da je Božje ime ispisano sa JHV.     Kasnije su nagađani ti zaboravljeni samoglasnici, koji su istina zaboravljei između ostalog i zato što božje ime ne treba upotrebljavati bez potrebe, što inače i kaže jedna božja zapovest (Ne koristi moje ime uzalud) ne da ne sme da se koristi božje ime, nego ne treba ga koristiti bez prave potrebe.    

Nagađanjem samoglasnika, dolazi se do imena JeHoVa, JaHVe, pa čak i JosHua itd, itt.    .    .    

Sve ovo sam pročitao u nekim pamfletima Jehovinih svedoka, tako da ja ne znam da oni prisvajaju ime Boga Jehova kao jedino tačno.    

Bolje rečeno, ja sigurno znam da i oni koriste ime Jehova samo kao pomagalicu, a ne kao sigurno Božje ime.


P.  S.  

Alah je takođe Božje ime i ta reč ima neko značenje, ali zaboravio sam koje.  
« Poslednja izmena: 12. Sep 2007, 09:46:48 od neod »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 


Božije ime “el-Fettāh” (ألْفَتَّاح) – [b]Koji rešava i otvara
“Svoju kapiju darovanja, otvara ti Fettah. Sa Svojim darovima uredio je svet. Otvorene su riznice Njegovih nimeta (blagodati), koje čak ni naši grehovi ne zatvaraju.”

Uzvišeni Allah je Onaj koji “otvara”. Kako se veli u časnome Kur’anu:
U Njega su ključevi skrivenog, samo ih On zna, i On jedini zna šta je na kopnu i šta je u moru, i nijedan list ne opadne, a da On za nj ne zna; i nema zrna u tminama Zemlje niti ičeg svežeg niti ičeg suvog, ničeg što nije u jasnoj Knjizi.

zatim:

Elohim – Onaj koji je jak, božanski (Prva Mojsijeva 1:1)

Adonaj – Gospod, upućuje na odnos služenja (Druga Mojsijeva 4:10,13)

El Elion – Uzvišeni,Onaj koji je najjači (Prva Mojsijeva 14:20)

El Roj – Onaj koji je jak i koji vidi (Prva Mojsijeva 16:13)

El Šadaj – Svemogući Bog (Prva Mojsijeva 17:1)

El Olam – večni Bog (Isaija 40:28)

Jahve - GOSPOD "Ja sam", što znači večno samo-postojanje Božije (Druga Mojsijeva 3:13,14).

« Poslednja izmena: 12. Sep 2007, 10:25:53 od Livingston »
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Božije ime “el-Fettāh” (ألْفَتَّاح) – [b]Koji rešava i otvara

Ja koliko znam “el-Fettāh” (izgovaramo Al-Fatah) znači borba ?!
Jaser Arafat je vodio pokret sa tim imenom.

Jahve - GOSPOD "Ja sam", što znači večno samo-postojanje Božije (Druga Mojsijeva 3:13,14).

Siguran sam da Jahve nije pouzdano ime Boga, kao što nije ni Jehova itd, itt, ali je moguće da JHV znači "Ja sam". Dodao bih "Ja sam taj što jesam!".
« Poslednja izmena: 12. Sep 2007, 10:43:35 od neod »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Božije ime “ es-Semī‘u” (السَّمِيع) – Koji sve čuje


Ovo Allahovo Ime spomenuto je i u Kur’anu i u mnogim hadisima. Tako se u časnome Kur’anu kaže:
I dok su Ibrahim i Ismail temelje Hrama podizali, oni su molili: “Gospodaru naš, primi od nas, jer Ti si, uistinu, Onaj koji čuje (es-Semī‘) i Onaj koji sve zna (el- ‘Alīm).”
(Kur’an, sura el-Bekare, ajet 127.)
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Mislim da je vrlo važna tačna identifikacija onoga prema čemu gajimo religiozne  osjećaje .

Ako gajimo religiozne osjećaje prema nečemu što nije živo onda je to idolopoklonstvo . Ideš bos 50 kilometara da se pokloniš jednom kipu koji kao bajagi plače . Glupo . Kip ne može da plače . On je mrtav .

Ako to gajimo prema životinjama (kao Egipćani ili Hindusi) - to je stvarno vrhunski glupo . Zamisli , klanjaš se kravi il mački !!!!!!!!! Ej ... Stvarno glupo .

Ako gajimo prema drugim ljudima , u Bibliji kaže ovako : "Proklet bio čovjek koji se pouzda u drugog čovjeka".

Znači šta nam preostaje . Auf ! Možda da obožavamo neki stari hrast , kao stari Germani . Ne bi , fala . Šta će mi hrast . Uzmeš isječeš ga , založiš ga , on izgori i šta ?...

Znači jedino što zaslužuje da prema njemu gajimo religiozne osjećaje je onaj koji je sve ovo stvorio , dao nam uši da slušamo , oči da gledamo i sve ostalo . Ko je taj , sam ga moraš identificirati za sebe . U Bibliji piše da ga ima i da ima svoj plan sa nama , nesretnicima .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla SeaMonkey 1.1.4
mob
BlackBerry Torch
A tko bi bogu dao ime u vrijeme njegova stvaranja?

Hmm, da zamislim, u trenutku kad je Bog rodjen/stvoren, xxxxx mu je dao ime xxx?  Smile

Ili si ga je dao samo pošto mu ga nitko nije mogao dati?

A zar je i bitno koje mu je ime kad znamo što je?
« Poslednja izmena: 12. Sep 2007, 22:38:27 od Sale Nadj »
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 66
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:52:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.