Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 48
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jeste li za to da se u Srbiji uvede smrtna kazna?  (Pročitano 28497 puta)
17. Maj 2007, 16:44:50
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Obzirom na porast svirepih ubistava kod nas postavlja se logicno pitanje? Smrtna kazna ili ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Mislim da  broj "svirepih" ubistava nije u porastu, vec su ona vise zastupljena u dnevnim novinama...
Cilj srpskog pravosudja je uskladjivanje sa evropskim standardima...
Smrtna kazna je ukinuta, nece se vracati, a ako se zna da se ponekad i po 10-15 godina cekalo na izvrsenje kazne (u Srbiji je poslednja izvrsena 1992, ukinuta 2001.), ona je i u potpunosti neisplativa... i komplikovana posto se kod nas izvrsavala streljanjem..
Dalje, najvece kazne se retko izricu u nasem pravu, posto je sudija vezan odredjenim pravilima i odredbama zakona, sto nije slucaj u tolikoj meri sa common law-om...
Takodje, sistem taliona je odavno prevazidjen...

Sve u svemu... neciji licni stav svakako nece uticati na vracanje smrtne kazne koja je u bivsoj Jugoslaviji bila ... nepotrebna...

Inace, zanimljivo je da kada se to pitanje postavi na pravnom fakultetu, 95% studenata je za dozivotnu robiju, samo 5% za smrtnu kaznu...
« Poslednja izmena: 17. Maj 2007, 16:58:08 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Mislim da  broj "svirepih" ubistava nije u porastu, vec su ona vise zastupljena u dnevnim novinama...
Dobro ako nisu ubistva,Stambolica,premijera,novinara,devojcice,roma itd ,nema dana kad neko nekog sekirom po glavi nožem u ledja cak se i deca medjusobno ubijaju,onda sam ja neinformisan ili dezinformisan,al hajde ti meni objasni kako ovo da nazovemo(Incidenti) ili?
Citat
Inace, zanimljivo je da kada se to pitanje postavi na pravnom fakultetu, 95% studenata je za dozivotnu robiju, samo 5% za smrtnu kaznu...
Neznam dali je zanimljivo,mislio sam da ce biti zanimljivo sta burekdjije misle...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Прво да би неко одговорио на ово питање мора здраво разумски да мисли,а не да мисли данас до сутра под утицајем у92 и којекаквих новинарчић жељних новца и привилегија.
Само Бог може да одузме нечији живот и нико од људи.Смртна казна може бити враћена само у време ратног стања за тешке злочине над цивилима и неким сличајевим за дезертирање,наравно изводила би се стрељањем.У свим осталим случајевима дугогодишња робија,сасвим је примерена 40 година.
Убођење смртне пресуде не би имало никакав ефекат на стопу криминала.Стопа криминалитета која је у порасту може се смањити новим кривичним закоником који би предвидео:деценијиске робије за вишеструке извршиоце кривичних дела,тежим казнама за малолетнике и њихове родитеље,много тежим казнама за вожњу у пијаном стаљу,масовне туче,пуцаве на јавном месту....,другачијим начином служења казне који би код неких од њих вратио осећај гриже савести и стида и наравно акцијама које би ишле њиховој ресоцијализацији.
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Dobro ako nisu ubistva,Stambolica,premijera,novinara,devojcice,roma itd ,nema dana kad neko nekog sekirom po glavi nožem u ledja cak se i deca medjusobno ubijaju,onda sam ja neinformisan ili dezinformisan,al hajde ti meni objasni kako ovo da nazovemo(Incidenti) ili?

Normalno stanje stvari... znam da je cudno... ali..
Moze se reci da danas ima vise nasilja u porodici ili da je vise slucajeva zlostavljanja dece, sto donekle nije tacno... takvi slucajevi se napokon prijavljuju policiji i dolaze do novina...
Neki raniji moral je zabranjivao da se takve stvari javno pojavljuju...

Citat
Neznam dali je zanimljivo,mislio sam da ce biti zanimljivo sta burekdjije misle...

to je misljenje buducih pravnika, koji poseduju odredjena strucna znjanja i koji ce jednog dana donositi i sprovoditi zakone... Smiley

Citat
Смртна казна може бити враћена само у време ратног стања за тешке злочине над цивилима и неким сличајевим за дезертирање,наравно изводила би се стрељањем.

 Smile

To sto si ti naveo su ratni zlocini... ubijanje zarobljenika i dezertera...

Citat
Стопа криминалитета која је у порасту може се смањити новим кривичним закоником који би предвидео:деценијиске робије за вишеструке извршиоце кривичних дела,тежим казнама за малолетнике и њихове родитеље,много тежим казнама за вожњу у пијаном стаљу,масовне туче,пуцаве на јавном месту....,другачијим начином служења казне који би код неких од њих вратио осећај гриже савести и стида и наравно акцијама које би ишле њиховој ресоцијализацији.

Svrha kazne nije samo kaznjavanje, vec i rehabilitacija...
Uostalom... nije problem u stopi kriminala, vec u stopi povrata...
A, ljudi se vracaju u zatvor i zbog toga sto su zatvori svojevrsne skole kriminala...
« Poslednja izmena: 17. Maj 2007, 19:12:11 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


It's Better To Burn Out Than To Fade Away

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 15639
Zastava Negotin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6131
smrtna kazna-DA! Ne streljanjem-nešto gore. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Da prosirimo temu...
Sta bi uradili da se neko vas nadje u situaciji da bude osudjen na smrtnu kaznu... i to ne streljanjem, nego na neki gori nacin...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


It's Better To Burn Out Than To Fade Away

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 15639
Zastava Negotin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6131
Pa verovatno je zaslužio,ne bih radila baš ništa,pa da mi je rod rođeni. Hvala bogu te takvih spodoba u familiji nemam. Ali ne bih radila ništa;ako je zaslužio-neka ga Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Da prosirimo temu...
Sta bi uradili da se neko vas nadje u situaciji da bude osudjen na smrtnu kaznu... i to ne streljanjem, nego na neki gori nacin... 
Nemoj molim te,svi ste vi lepo naveli,citirali itd ali niko pa cak ni ja se nije (osim alexsystart )decidno izjasnio da ili ne,što se mene tice nekad sam za da,ali kao što mladi gospodin rece;
Citat
Прво да би неко одговорио на ово питање мора здраво разумски да мисли,а не да мисли данас до сутра под утицајем у92
Tada sam za ne,naravno na mene nema uticaja y92 ili ako sam pravilno svatio b92...
O ratnom stanju se tema i ne odnosi...
« Poslednja izmena: 17. Maj 2007, 21:58:33 od rinaka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Protiv smrtne kazne.. Za dozivotnu robiju.. a planiram da upisem pravo.. verovatno..  Smile
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 48
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.