Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 48
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jeste li za to da se u Srbiji uvede smrtna kazna?  (Pročitano 28474 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 107
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
Da! Zavisi naravno od dela !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
To mi nikad nije bilo jasno... sta mi kao drustvo dobijamo izvrsenjem smrtne kazne? 

Dobijamo jednu budalu manje,više para u državnom budjetu(ko ce to sve hraniti)vecu bezbednost na ulicama(kad se zna da se može dobiti smrtna kazna)itd imas dosta za i protiv,naravno pitanje je hipoteticko a stvarnost je nešto sasvim drugo,naravno da ce se retko koja zemlja pa i naša vratiti na tako što,siguran sam da bi mnogi od nas promenili mišljenje kad bi se dogodilo(nedaj bože) tako što,zato se i ja dvoumim u odgovoru za i protiv...

Mislim da se pokazalo da se stopa kriminala nije smanjila zbog toga sto je pripreceno smrtnom kaznom...
Kao sto sam rekla, ta kazna se izuzetno retko i pod posebnim uslovima izricala...
A, sto se tice onoga... jedna budala manje... od 70-ih na ovamo, samo u SAD spreceno je pogubljenje 120 nevinih ljudi....
Oni su zbog mana pravnog sistema, nedostatka dokaza, neadekvatne odbrane, ostalih procesnih gresaka bili osudjeni na smrtnu kaznu... pitanje je koliko je nevinih ljudi i ubijeno....
Takodje, u toj istoj Americi do 2005. godine ukinute su smrtne kazne za maloletna lica... one su se izricale i izvrsavale...
« Poslednja izmena: 18. Maj 2007, 17:47:16 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
A, sto se tice onoga... jedna budala manje... od 70-ih na ovamo, samo u SAD spreceno je pogubljenje 120 nevinih ljudi....
Oni su zbog mana pravnog sistema, nedostatka dokaza, neadekvatne odbrane, ostalih procesnih gresaka bili osudjeni na smrtnu kaznu... pitanje je koliko je nevinih ljudi i ubijeno....
Takodje, u toj istoj Americi do 2005. godine ukinute su smrtne kazne za maloletna lica... one su se izricale i izvrsavale...

A ko kaže da je Amerika formula za kako se treba ponašati živeti itd...
E vidiš na Tajlandu je mnogo toga drugacije(nisam za takvo što kod nas) te ne uzimam to za primer ili formulu...
Meni se cini da premalo radimo na tome da odgovorimo raznorazne zlocince od zlocina,blage kazne,sporo sudstvo,koje kakva pomilovanja  itd...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Kao sto rekoh na prethodnoj strani, svrha kazne nije samo kaznjavanje, vec rehabilitacija i ponovna integracija u drustvo...
Takodje, kriminal nije samo posledica blagih zaprecenih kazni, vec je to daleko siri drustveni problem...
Treba se raditi na prevenciji, a ne samo na lecenju te bolesti...
A, prevencija obuhvata i poboljsanje uslova rada drzavnih organa koji se bave tom problematikom (policija, sudstvo, zatvori, vaspitne ustanove, psihijatrijske bolnice), a iznad svega poboljsanje ekonomskog standarda i redefinisanje drustvenog morala...kao i pruzanje bivsim zatvorenicima sanse da se vrate na pravi put...
Kazne su blage zato sto je sistem bio previse krut... sada je omogucen veci raspon kazni, i kao sto rekoh, sve vise se radi na standardizaciji kako gradjanskog, tako i krivicnog prava...
Da pojednostavimo.... policajac na moze da istrazuje ako nema osnovne uslove za rad, samim tim, kriminalisticka obrada je brljava i nepotpuna... to dovodi tuzioca u nepovoljan polozaj, tako da osumnjicenog tereti za manje tesko krivicno delo koje moze da dokaze... advokati odbrane koriste sva moguca sredstva kako bi izdejstvovali odlaganje ili ponavljanje postupka, pa i sporovi traju po nekoliko godina... sudije donose relativno blage kazne jer nemaju izbora (raspon kazni je mali ili nemaju dovoljno dokaza da podupru presudu)...
Bila sam pre nekoliko godina na sudjenju za jedan brutalan zlocin.... gospodja sudija je ostala sa nama posle sudjenja da popricamo o sporu, o tome kako radi sud... zena nam je otvoreno rekla da ona ponekad ne moze da donese odgovarajucu presudu jer nema dokaza... svi znaju da se to zaista desilo, ali nema dokaza.... policiji je vazno da dobije priznanje i tu se njihov posao zavrsava...

Znaci... da zakljucim... pravicnije kazne ce se izricati kad nas pravosudni sistem bude osavremenjen... za to je potrebno vreme, ali ne treba gubiti nadu...

Takodje... Tajland... rekla bih da to i nije dobar primer... Tajland je zemlja u kojoj caruje seks-turizam.. ukljucujuci tu i zloupotrebu maloletnih lica... oba pola...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Takodje... Tajland... rekla bih da to i nije dobar primer... Tajland je zemlja u kojoj caruje seks-turizam.. ukljucujuci tu i zloupotrebu maloletnih lica... oba pola...

Naravno da nije dobar primer,zato sam ga i naveo,nije ni Amerka koja je do pre 60 godina imala zakon linca...

Citat
Kao sto rekoh na prethodnoj strani, svrha kazne nije samo kaznjavanje, vec rehabilitacija i ponovna integracija u drustvo

Bojim se da to kod nekih ne pomaže,ko ce rehabilovati onog što ubi devojcicu zbog mobilnog ili ko zna vec cega,kad se on ceri na sudu posle presude,
ima takvih primera koliko hoceš,mada takvi dobiju u zatvoru od osudjenika u vecini slucajeva adekvatnu kaznu,meni licno da je neko naneo takav gubitak sem ako nebih poludeo sud nebi trebao!Al kao što rekoh nekad sam za a nekad ne...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Bojim se da to kod nekih ne pomaže,ko ce rehabilovati onog što ubi devojcicu zbog mobilnog ili ko zna vec cega,kad se on ceri na sudu posle presude,

Pa u pitanju je ono sto sam rekla ~ velika stopa povrata.... znaci, oni koji su vrsili krivicna dela, ponovo ih vrse...
To dalje znaci da ta osoba prvi put nije tretirana na pravi nacin....

Citat
mada takvi dobiju u zatvoru od osudjenika u vecini slucajeva adekvatnu kaznu,

Nekad sam mislila kao ti... ali... mislim da je to mit... bar u nasim zatvorima...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


to be or not to be

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 735
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia C3

Само Бог може да одузме нечији живот и нико од људи.

Sta je onda onaj (ne znam kako da ga nazovem, posto po tebi nije covek) koji nekoga ubije. Bog? Smile. Kakvo razmisljanje. Zivela Srbija
IP sačuvana
social share
S.P.Q.R.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Živela Srbija Smile
Citat
Sta je onda onaj (ne znam kako da ga nazovem, posto po tebi nije covek) koji nekoga ubije. Bog? . Kakvo razmisljanje. Zivela Srbija

Onome koji ubija u ime  Boga treba ubiti "Boga" u njemu!
« Poslednja izmena: 19. Maj 2007, 21:22:16 od rinaka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Protiv sam smrtne kazne.
Jesam za uvodjenje duže vremenske kazne od sada propisane.
Nekada je postajala podela na kaznu strogog i običnog zatvora, valjda je razlika bila u uslovima izdržavanja????
Smatram da uslovi izdržavanja za silovatelje , svirepe ubice, pedofile, narko dilere.. moraju biti u najmanju ruku zastrašujući za potencijalne učinioce.
Da li je povećana stopa svirepih ubistava i ostalih teških krivičnih dela.
Jeste.
O  čemu pričamo, od 90-tih počinje porast stope svirepih ubistava.



Da prosirimo temu...
Sta bi uradili da se neko vas nadje u situaciji da bude osudjen na smrtnu kaznu... i to ne streljanjem, nego na neki gori nacin... Smile

Ako je taj moj  silovatelj, ubica iz koristoljublja, pedofil, narkodiler, trgovac belim robljem ...nije me briga za njegove patnje jer zaslužio ih je.
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
 smrtna kazna je u ovom drushtvenom trenutku potrebna - i to ne samo za ubistva,vec i za dela poput dilovanja droge - u singapuru su sa tom merom drastichno smanjili ovu drushtvenu poshast. naravno - smrtnu kaznu treba izvrshavati na civilizovan nachin - recimo ,mashina koja je programirana da u odredjenom trenutku ispali metak u glavu osudjenika ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 48
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.